LISABON za KAČKU

Město legendárních žlutých tramvají,výtahů,Ježíše jak v Riu, visutého mostu jak v San Franciscu,ale taky z města na dosah k nejzápadnějšímu cípu evropského kontinentu,Atlantiku a pláži jak v Thajsku.

Cestopis z roku 2020 napsala CESTUJI za KAČKU

Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-09-10T08:06:23+02:00

CESTUJI za KAČKU procestovala 37 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 4 lety a napsala pro tebe 68 úžasných cestopisů.

Avatar uživatele z.e.filipova
z.e.filipova

Kdo s Katkou ve světě nebyl, jako by ještě necestoval 😘❣️

😁😁😁

mikir

Tak jsem se nechal zlakat pri destivem pocasi , karantene a rozhodovani vlady o opatreni level 4 nebo 5 v Irsku ,tedy skoro uz uzavreni, k cteni o Lisabonu a musim rict ,ze opet skvele fotky a souhlasim s Tondou jak pise o te aktualnosti ,takova se vzdycky hodi ,treba jsem kdysi narazil na presny popis odkud jede v Dubaji bus do Abu Dhabi a jak je to z jizdenkou ,kolik je na to treba kreditu a pak jsme to absolvovali jako bych tam byl po desate a ne poprve

V Portugalsku jsme byli 3 x hned poprve to byl taky Lisabon i kdyz jsem se tam presouvali s Fara pres

Albufeiru, letme poznani pobrezi Algarve a pak koncili v Portu a jeste vyrazili kousek s Porta na sever

Cabo de Roca jsme navstivili az potrerti ,kdyz jsme meli auto a projeli si poradne cele jizni pobrezi

Na Lisabon nezbylo az tolik casu ,pri te prvni navsteve ,tehdy jsme cestovali busem s Albufeiry a pak vlakem prilet Faro ,odlet Porto ,takze zadny euro vikend -) ale souhlasim ze mesto ma sve kouzlo i kdyz preferuju tour of beach , nejlip bez plavek -) a pak hory ( co nejvyssi ,odepsal jsem ti tam na ten Toubkal )

O Lisabonu jsem uvazoval letos ,spojit ho s Azorama ,ovsem tam se postavili k testum pro me neprijatelne .

ani zena se netvarila ,ze by je chtela absolvovat

No ale treba pokud nebude na Silvestra moznost Kanaru ,tak bych Lisabon nezavrhoval ....takze diky za popis ,centrum mame prolezle ,ale vic jsme moc nestihli no a Portske je taky dost dobre ,vubec portugalska vina jsou opravdu parada i na Madeire nebo na Porto Santo ,tam jsou snad jeste lepsi i bez rude rtenky na sklenicce -)) ale ja vim je to tvuj podpis takze preju dalsi podepisovani

CESTUJI za KAČKU

Ty jo, tak to je velká čest! Druhý cestopis...😊 Děkuji nejen za milá slova, pochvalu fotek, ale hlavně za ten čas.

Já se do Portugalska chystám 31/10, tak doufám, že mi do toho vláda, Covid nebo kdoví co ještě nehodí vidle. V plánu mám Lisabon, protože tomu by repete slušelo, a to Porto mě coby výlet láká taky. Ochladilo se, a to je ideální čas na portské... Kde líp, než v Portu?!

...s otiskem rtěnky na sklenici, samozřejmě 🙃

jakob

🔝🔝🙏😁😁🙈

Vojta Adami

Super:) V Lisabonu jsem žil půl roku a jak to čtu, tak bych se tam zas hned vrátil! :D

Věř mi, že já taky :D

A moc děkuji, krásná zpětná vazba!!

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Hezké Kačko, dobře napsané a k tomu jako obvykle spousta informací, tipů a postřehů, které určitě řadě lidem můžou být dobrou inspirací a návodem. Ale to je tvůj obvyklý vysoký standard . Takže za mě 1A:-)

Na covidový rok máš frekvenci cest neuvěřitelnou!

Navíc tím, jak to píšeš hned, jsou tvoje informace a zkušenost velmi aktuální a takových cestopisů moc není.

Zavzpomínal jsem i na svou cestu do Lisabonu a největším zážitkem pro mě byl také výlet na Cabo de Roca (včetně sestupu z útesu k pláži) a do Sintry. Tyhle dvě místa mají fakt moc pěknou atmosféru.

TONDO, děkuji.

Jinak souhlas - na covidový rok docela šrumec! Nicméně nyní začínám i já, věčný optimista, mít docela obavy z měsíců následujících. Většinu letů mám již teď zrušených. Drží mi posledních pět, ale Izraeli a Ukrajině moc nevěřím už teď, a i to ostatní - Řecko a Španělsko - je z Vídně, kde čekám každým dnem pro ČR červenou... :(

Ale tak furt je ve hře ještě auto a je spousta míst, kam se dá zajet! Třeba Krakov :)

S Lisabonem velký souhlas - Cabo de Roca se sestupem k pláži - nejhezčí moment lisabonského tripu a už navždy srdcovka. Stejně jako lanovka na Madeiře.

Avatar uživatele Miroslav Šimeček
Miroslav Šimeček

Meli jsme letet na zacatku cervence, ale wizz to zrusil, nakonec jsme byli misto toho v Alicante a po precteni tveho cestopisu me to o to vic stve. 😂 je jasne, ze tam opravdu musime a uz ted se tesime, i kdyz nevime jeste kdy. 😂

😁😁

Tak tomu říkám motivační komentář!! Děkuji za něj 😊

A přesně jak říkáš - tam musíte!! Ten Atlantik....to je prostě nádhera nádherná🔝🌊💛

Martin Vícha

Kateřino, jedním slovem, paráda! Už když jsi dávala fotky na fcb, jsme s A. vzpomínali na známá místa. Při tvé cestě na Cabo de Roca a Sintry, jsme se těšili, že to zvládnem v létě (pokud koupené letenky na léto pujdou proletět). Lisabon považuji za jedno z nejúžasnějších měst a tvůj cestopis mi ho zase připomněl. Protože koupené letenky na vánoce zatím drží v systému, tak doufáme, že nebudeme muset čekat až do léta... a když to nevýjde, tak si otevřeme tenhle cestopis a aspoň v duchu se tam přesuneme. Díky moc!!!

Ježíš to je krásný!! Děkuji 😊🍸

A souhlasím! Pro mě byl Lisabon a na dosah Atlantik úžasné překvapení! Úplně jiný svět!Nebo minimálně kontinent. Konkrétně pláž u Cabo jak V Asii. Prostě exotika za KAČKU ✌😊

Moc pěkné, díky :-)

Taky děkuji 🙃

Avatar uživatele Odi
Odi

Paráda, díky za cestopis. Za 2 týdny jsme tam měli letět, ale Wizz nám zrušil letenky. Snad se tam v dohledné době dostaneme.

CESTUJI za KAČKU

Moc děkuji za zpětnou vazbu.

Jinak zrušený let mě moc mrzí! Já osobně jsem tam chtěla letos ještě jednu otočku - tak krásný to tam bylo... Tak uvidíme, jak to červenání ČR dopadne...

Každopádně AŽ (a záměrně nepíšu jestli) poletíš, určitě dej Cabo, Sintru, Ježíše a LX Factory :) A pak napiš dojmy ;)

Avatar uživatele yellow
yellow

Do Portugalska bych se brzo ráda podívala. Děkuji za zmínky o jídle (a fotky!) v tomto i sicilském cestopise, vždy mě pozitivně naladí a mám pak pěkný hlad. :D Na fotky vína pak jen smutně koukám. Ale přijde čas, kdy si ho budu opět moci s chutí dát. One day, one day...

Díky za čtivý cestopis, díky kterému mohu alespoň virtuálně cestovat.

CESTUJI za KAČKU

I tobě moc děkuji za milý komentář. S tím jídlem - já vím no, vypadá to uceleněji a barvitěji a k cestování to patří. jen kdyby to nestálo tolik peněz a hlavně - nepřidávalo kila :D Teď po víkendové Sicílii opět +3!! :D

Neradil ti tady někdo nedávno, že máš vyhodit váhu? A nedá si říct a nedá...

CESTUJI za KAČKU

Bych ráda, ale jsem ženská a furt je ještě plavková sezóna no...

...i když tu já mám vlastně furt 😁🙈

Lucie _B

Opět nádherný cestopis Katko. Fandím vám. A moc gratuluji ke knížce, určitě koupím. 😊

CESTUJI za KAČKU

Moc děkuji, Lucko!! Vážně moc! A snad se bude knížka líbit...

Nádhera. Budu se tam muset zase podívat... :-)

To bys měl! :D

Kam se chystáš teď - po Neapoli? ;)

Na Bali... né, bary... tedy vlastně Bari! :-) Je tam ale teď nějak draho - ubytko i nájem auta. (Posunul jsem si to dopředu, z října na září, a je to citelné...)

A kdy?? Třeba se tam potkáme 😁

25-28/9, ty tam letíš znovu?? :-)

Jj, zítra 😁

Ježiš, tak to je škoda, už jsem se začal těšit... 😁

CESTUJI za KAČKU

No hele, cestopis z "Bari podruhé" nebude. S Materou je to tak hrozný, jak jsem psala, takže pokud máš auto za trojku, neruš ho ✌😁

No zatím mi to vychází, že auto se bude hodit - času je málo. První nástřel trasy mám Bari - Matera - Alberobello - Locorotondo - Monopoli - Polignano - Bari. První noc Bari, předtím ještě Trani a Barletta, další 2 noci Monopoli, odkud jde navštívit Alberobello i večer, autem je to kousek. Strašně rád bych Lecce a Tarent, ale to už mi přijde dost daleko.Co myslíš? A co jste teda teď zvládli? :-)

CESTUJI za KAČKU

Alberobelo v noci je naprostá senzace, to určitě dej! Polignano je fajn, ale tak na 3 hodiny i s pláží, která je hezká na pohled, ale na koupání šílenost ( tisíckrát lepší je městská pláž v Bari - Pane e Pomodoro). Monopoli je jak Polignano, stačí 3 hodinky. Matera ne naprostá povinnost.

Zkus zařadit "bílé město" Ostuni - budeš-li mít auto, určitě v pohodě dáš.

No a pak zde přeposílám tipy, které došly mně ( děkuji 🙏🙏) a které dám já v kapitole "BARI POTŘETÍ":

- Santa Maria do Leuca - mys, kde je maják s vyhlídkou a kde se slévá Jónské a Jaderské moře a každé moře má trochu jinou barvu

- jeskyně Grotta Zinzulusa

- pláž Marina do Marittima - malá zátoka s průzračnou vodou (je na půli cesty mezi městem Otranto a Santa Maria do Leuca)

- pláž Torre dell Orso - moře jak v Karibiku..

Ostuni je v podstatě po cestě, takže určitě ano, to ostatní je sice hezké, ale už moc daleko na jihu. Koukám, že je tam toho strašně moc, co by stálo za vidění... ale bohužel 3 noci jsou jen 3 noci. Jestli nějakou jeskyni, tak nejspíš Grotte di Castellana, jestli teda bude ještě čas a chuť. Taky bych rád dal konečně nějaké koupání, protože za týden v Algarve jsme se prakticky nekoupali a v Neapoli už vůbec ne, jen pořád zbytečně taháme plavky a ručníky. :-) Díky za tipy!

CESTUJI za KAČKU

Souhlasím. A proto není BARI 2. Protože tentokrát hrály plavky a ručníky hlavní roli 🌊😉

Avatar uživatele Bizi13
Bizi13

Díky za tipy. Budu ráda, když stihnu Materu, Alberobello, Monopoli a Polignano. Letím zítra ráno a mám to na 3 noci.

CESTUJI za KAČKU

Bizi13 - a přesně v tomto pořadí to i je! Matera top strop, pak Alberobello, kde doporučuji i noc!, třetí Monopoli a nakonec Polignano ✌A hlavně - všude víno za 1,5 € 🍸🔝😁

Užij si to!🙏

Avatar uživatele Bizi13
Bizi13

Děkuji 😉, moc se těším.

Na to víno (šumivé) za 1,5 jsem tedy zvědav. V Neapoli v supermarketu u nádraží jsem našel nejlevnější za 2,50, v jiných ještě dražší. Ale třeba se jen blbě dívám.