Madeira: Roadtrip za 6 dní!

Cestopis z roku 2022 napsal Peter.Mikusek

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Peter.Mikusek
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-04-30T11:37:13+02:00

Peter.Mikusek procestoval 15 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 3 měsíci a napsal pro tebe 1 úžasný cestopis.

Zobrazit profil

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele privrat
privrat
před 3 měs

Dobrý den, myslíte si, že je reálné si do madeirských kopců zapůjčit 125 ccm skútr pro 2 lidi nebo je to nesmysl? Děkuji.

Peter.Mikusek
před 3 měs

Z mojho pohladu to je nezmysel najma kvoli pocasiu, ktore je na ostrove velmi premenlive. Co sa tyka kopcov tak to nebude ziadna vyhra na 125ccm skutri. 

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 měs

Počasí záleží taky na tom, jaký to bude měsíc. Konec roku je nejdeštivější, ale za červen až srpen podle statistik naprší ve Funchalu 10 mm a v Sao Vicente 48 mm dohromady za tyto 3 měsíce, což je zanedbatelné. Proměnlivost počasí by tolik nevadila, protože přeháňka se dá někde přečkat (horší by byl vytrvalý déšť).

Otázka ještě taky je, jestli se skútr vyplatí finančně. Jinak asi bude nejlepší najít si nějaký cestopis od toho, kdo ve 2 lidech zkusil jezdit po Madeiře na 125 ccm skútru. Já jsem dosud nečetl žádnou zmínku o ježdění na skútru na Madeiře.

Avatar uživatele privrat
privrat
před 3 měs

My letíme koncem září, tam těch srážek taky ještě není tolik, myslím, že bychom to nějak zvládli. Mně se taky nepodařilo dohledat žádný cestopis se zapůjčením skútru, byť ho tam některé půjčovny nabízejí. Proto jsem to zkusil ještě tady:-)

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 měs

Dal jsem to do googlu a našel tyto kluky, co projeli Madeiru ve dvou v květnu na 125 ccm skútru a doporučují: https://www.youtube.com/watch?v=IsPH8hKDDmU

Z diskuze pod videem: Yes, any 125cc can carry you arround the island, even if you are two.

Avatar uživatele privrat
privrat
před 3 měs

Pecka, seš hvězda:-) Moc dík.

terez_vodakova
před 3 měs

Dobrý den, mohl byste prosím poslat ještě jednou link na ty webkamery? Ten z článku mi bohužel nejde otevřít 😕 na Madeiru letíme za tejden, tak by se to docela hodilo 😅 a jinak super článek! Moc děkuju za všechny užitečný informace 😊

Peter.Mikusek
před 3 měs
terez_vodakova
před 3 měs

Skvělý, moc děkuju! 😊