2. MADEIRA za KAČKU

MADEIRA za KAČKU

Tunely (milion tunelů!), neuvěřitelná stoupání, hory, kopce, levády, cesty nad mraky, cesty skrz duhu, lanovky, majáky, poncha, maracuja, monstera deliciosa, madeirské víno, unikátní letiště, kvítka..
Cestopis z roku 2019 napsala CESTUJI za KAČKU

Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU

01. 01. 2020, poslední aktualizace 2022-04-26T16:58:09+02:00

CESTUJI za KAČKU a procestovala 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsala pro tebe 68 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Kačko, chci vám říct, že jste svůj cestopis napsala moc hezky. S chutí jsem si ho přečetl a taky se zasmál. Třeba při té historce o ubytování v horách. D-) Máte talent a přeji vám i nám, abyste nás i v budoucnu těšila svými cestopisy z cest po světě. Díky :-) Martin

CESTUJI za KAČKU

Jééé, moc děkuji, Martine! Mně tenkrát u toho sušení do smíchu nebylo, ale tak jak vždy v životě - dnes je to jedna z nejsilnějších vzpomínek na Madeiru...

Já už zde dávám jen torza a ještě ne všechny, ale pokud jste aktivní na facebooku, tam už jsem zahájila i youtuberské snahy :D Jinak samozřejmě můj web, kde je vše a komplet.

Ještě jednou moc děkuji za milá slova!

MIGUELAS

Kačko, sice stará záležitost, ale opět precizně zpracovaný cestopis, podle kterého stačí v maps.me přidat body zájmu a itinerář je hotový.

Jen za ten týden jsi asi nestihla oblast Rabacal/Risco/25 vodopádů. Ale u tebe předpokládám, že se tam chystáš znovu.

Letím teď v květnu, půjčovna stejna jako ty, protože levnější a spolehlivější bez depozitu a karty není, ale už trošku dražší... Prcek SeatMii na týden a více 23e na den. V mém případě Madeira podruhé... Ale zas nenazval bych to pro obsazenost jen jednou osobou jak cestuju ja "za kacku"😅 Opatruj se...

CESTUJI za KAČKU

Děkuji moc za milou zpětnou vazbu! Madeira byla boží a snad se záměr podařil - k použití pro ctrlC -) ctrlV.

Autopujčovna byla TOP, ale je fakt, že pro jednoho to je vždycky dražší...

Užij si to! Taky se těším na svou Madeiru podruhé...

👏 🎩 ❤️ skvěle zpracováno, sepsáno až vyčerpávajícím způsobem 😀 (ale pro člověka, který se na cestu teprve chystá to je dobře), parádní fotky 👍. Muselo to dát strašně práce a je to na výsledku vidět!!!

CESTUJI za KAČKU

Každý cestopis je hromada hodin práce, ale stojí to za to. Každá pozitivní zpětná vazba, doplňující dotaz nebo později třeba zaslaná fotka ze stejných míst - to je pocit k nezaplacení. Navíc - dělám to i kvůli sobě. Je to můj cestovatelský deník 🙃

Děkuji moc 🙂

Páni, kolik strávíš nad tím psaním času? Musím uznat, že se jedná o vskutku podařená, rozsahem takřka literární, dílečka. Ale musím se přiznat, že většinou nejsem schopen tvé cestopisy dočíst :D... I když moji oblíbenou část, kde popisuješ místní chlasty, zvládnu vždycky. :))) :D

CESTUJI za KAČKU

Tak to pojmeš to hlavní ✌🤣🤣🤣

Odpověď: hodně času. A souhlas - koho daná destinace nezajímá, pro toho je tam informací moc. Ale na druhou stranu...Co já bych dala za takovej podrobnopis, když někam hrnu. Takže tak. Je to hlavně pro lidi, co si cestu dávají do kopy a těm to snad práci ulehčí.

A díky za pochvalu!

Avatar uživatele Reni85
Reni85
  • (upraveno 2020-01-06T23:04:11+01:00)

Pred pár rokmi mi kamarátka povedala,pri rozhodovaní kam na dovolenku, "Poďme na Madeiru, je to ostrov večného jara", otrávene som jej odpovedala, že čo tam budeme robiť, keď na kúpanie v mori je zima 🙈🙄🤦‍♀️

Po nejakom čase, vývine osobnosti, záujmov a Vašom parádnom cestopise s krásnymi fotkami, už viem, čo robiť na Madeire 👌

CESTUJI za KAČKU

Moc děkuji. Pokud to tak je - pak ten elaborát splnil účel. Hezký vědět... Vážně děkuji!

• (upraveno 2020-01-05T23:57:58+01:00)

Kačko, ten alkohol a auto... Ačkoliv tam mají limit 0,5 promile, tak na ty úzké a klikaté silničky, to je vražedná kombinace :D

Sue Ellen Ewing

Ta je zvyklá, střízlivá by to nedala.

CESTUJI za KAČKU

Michale, já na svých cestách řídím opravdu v naprosto ojedinělých případech a věřte, že Madeira to nebyla ani náhodou :D A jako spolujezdec a navigátor v jedné osobě, které se v každém tunelu (a že jich tam je!!) sekla navigace - byla jsem za tu skleničku ponchy/madeiry na snídani opravdu vděčná :D

Avatar uživatele Majka
Majka

Zdůvodněná slabost.............to se snad ani nedá číst..........Madeira zase tak náročná není.

Mıchal

Katko, OK. Text s fotkami ve mně budil zdání, že jste tam byli jen ve dvou ;)

CESTUJI za KAČKU

Michae - nikdy bych nesedla za volant po konzumaci alkoholu :) Jen někteří mí parťáci prostě nechtějí být za "CL- celebrity". Tahle nálepka je značně viditelná a ne všichni tíhu slávy unesou :D

Majko, tobě jediná odpověď - nečti ;)

Katčiny fotky vůbec často budí u lidí různá zdání... hlavně u rejpalů asi. :-D

Avatar uživatele lemming46
lemming46

".........Madeira zase tak náročná není."

Tak za mě můžu říct, že řízení na Madeiře byl největší hardcore, co jsem zažil. ;) Ne z hlediska množství aut (i když potkat na úzké silničce do kopce na vyhlídku nad Curral das Freiras v protisměru autobus bylo taky super), ale kvůli terénu. Šplhání do kopce se sklonem kolem 45% a s úzkou zdí po obou stranách je zážitek, na kterej vzpomínám doteď. ;)

Sue Ellen Ewing

El Camino de la Muerte

No tak Naděždo, nech si ty narážky...

😂😂😂

Tak to už tu dlouho nebylo! 😍

Mıchal

Jak tak nás pozoruji, tak Jeden svět (nám) nestačí :D Do nového roku krásně duhovou uhlíkovou stopu a díky za cestopis ;)

Duhovou uhlíkovou nám všem! :D :D

Moc děkuji a v roce 2020 přeji zdraví, přátele, hodně cest a hodně cestopisů! :D

Lubomír Flídr

Ďakujem za krásny cestopis. Pripomenula si mi našu ( s manželkou) cestu na madeiru v novembri. Je to naozaj nádherný ostrov s množstvom krásnych miest. Tie veľryby, delfíny a morské korytnačky tam naozaj sú.

To já děkuji! :)

Velryby příště a že bude příště, to je víc než jasné :)

Avatar uživatele hhh _1
hhh _1

vtipný, já letenky na letošní velikonoční Madeiru kupoval úplně stejně :) Byla to ta akce s Lufthansou, prvních pár kroku bylo ještě během jízdy po dálnici, pak jsem to už odstavil u Makra.

Brzy si to snad zopakuji, týden určitě nestačil :)

Kdo zaváhá, neletí ✌️👌😂😂

lma

Pěkné připomenutí....já tam byl měsíc před vámi.... začátkem listopadu,počasí vyšlo naprosto luxusní - jasno/polojasno a vyjma jedné mini přeháňky bez deště!

Na rozdíl od vás si to bez auta představit dovedu,jelikož jsem ho neměl ..

Autobusy fungují velmi dobře jízdní řády dostupné na netu sedí a přesnost ujde....dá se dle toho řídit.

Pro používaní(dostupnost) výhradně místní dopravy je základem ubytovat se ve Funchalu (já k tomu přidal dvě noci v Porto Moníz).

Místní dopravou jsem zvládl mimo jiné Funchal,Porto Moníz,Monte ,Ribeiro Frio,Ponta de São Lourenço či Cabo Girão.

Jen je třeba dávat pozor na číslovaní u společnosti Rodoeste plno linek je spojených a na autobusu je uvedené jiné číslo než čekáte (další linky jsou uvedené za sklem u řidiče) mě takto skoro ujel poslední bus do Porto Moníz,když jsem ho ignoroval a všiml si toho až když projížděl okolo mě naštěstí zastavil na semaforu a řidič mi otevřel i když tedy silně neochotně ..

CESTUJI za KAČKU

Určitě jde i autobusem zvládnout hodně! Obvykle tento způsob dopravy i preferuju. Tady ale ne. Kdo neřídil na Madeiře v horách, o hodně přišel🙃 Navíc naši skupinku to nakonec opravdu vyšlo levněji. Ale při stálém pěkném počasí busem Madeira klidně. Jen se prostě nedostanete všude a musíte hodně plánovat.