2. Malé srovnání fintech startupů

Malé srovnání fintech startupů

pět platebních karet na čtyřech cestách – porovnání fintech startupů s "bezplatnými" kartami z bank v ČR
Cestopis z roku 2019 napsal Honza Čermák

Zážitky pro tebe sepsal Honza Čermák

08. 08. 2019, poslední aktualizace 2020-10-27T15:18:27+01:00

Honza Čermák žije v České republice a procestoval 18 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 4 roky, napsal pro tebe 1 cestopis .

lma
  • (upraveno 2019-11-12T21:08:51+01:00)

Přidal jsem další srovnání s exotičtější měnou - s Tureckou lirou. Dal jsem si záležet a použil jsem během jednoho dne většinu svého arzenálu platebních karet. :-D Kupodivu nejlepší kurz měl Revolut. To bude i tím, že jako jediná platforma má TRY mezi podporovanou měnou. Naopak odpověď mBank na služby typu Revolut - karta "Svět" dopadla mezi "cestovatelskýma" kartama jako nejhorší. Evidentně se u banky s polskou logikou nic nezměnilo.

opt

Pro někoho, kdo je ochotný mít karet víc, tu chybí zásadní informace. A sice, že Revolut zobrazí aktuální kurz, kdežto Curve ne. A ten rozdíl může být dost velký - v tuto chvíli GBP u Curve za 28,43, kdežto u Revolutu za 27,85 (a to plus mínus odpovídá kurzu na xe.com). Jediná výhoda Curve tak tím pádem je možnost napojení více karet a tím ušetření místa v peněžence...

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Dobrý článek, já v zahraničí často používám Hello bank, s 1% vratkou a skvělý kurzem se těžko překonává, akorát se musí srovnat vždy před koncem měsíce, aby bylo vedení zdarma

Honza Čermák

Takže ta část v sazebníku "pokud kartu nepoužíváš, tak neplatíš" lze obejít vyrovnáním zůstatku na konci měsíce?

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

ano, je to tak, celý měsíc používáš, na konci měsíce srovnáš aspoň na nulu, nebo přebiješ a neúčtuje se žádný měsíční poplatek.

Honza Čermák

To je super. Právě ten zbytečný poplatek mě od Hello kreditky odrazoval. Zkusím, dík.

Avatar uživatele landqvist
landqvist

Chybi mi tam Transferwise. Sice se primarne zameruje na mezinarodni prevody, ale multimenovou platebni kartu take nabizi.

Honza Čermák

Nabízí, máš pravdu. Osobně jsem netestoval, ale jestli máš zkušenosti, poděl se s nimi v komenáři pls.

Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Děkuji za tento článek a diskuzi. Líbí se mi, že autor vybral ty karty, které mají smysl pro českého cestovatele a lze je založit z ČR.

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Souhlas, me tyhle srovnavacky taky bavi - jako ekonoma amatera - akorat teda nevim, jestli to nutne patri do rubriky cestopisy .. :)

Dobrý! To se cení:-)

Avatar uživatele nitram.jac
nitram.jac 2021-03-06T01:12:22+01:00 0 komentářů

. Tady začni psát svůj cestopis...

Jordánský road trip za časů ramadánu
Avatar uživatele Jiří
Jiří 2021-03-01T19:08:31+01:00 0 komentářů
Jordánsko 2019

Jak jsme (ne)drželi půst, za týden objeli jordánské highlighty a na závěr tak trošku nabourali . Ke zdejší početné sbírce jordánských cestopisů přidávám i naše zážitky ozvláštněné mimo jiné návštěvou během ramadánu (květen 2019). V plánování cesty mi velmi pomohla spousta článků, cestopisů a…

TURECKO za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-02-27T21:43:37+01:00 48 komentářů
Turecko 2021

Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt se zasněženým. Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt. Navíc moře,…

Slnečný roadtrip k mrazivému Baltiku
tonic 2021-02-20T09:55:43+01:00 0 komentářů
Polsko 2021

Po polroku sme sa aspoň na pár dní vydali mimo Slovenska. Výlet na sever Poľska, rýchle zbúchaný pár dní pred zmenou hraničného režimu, mal byť skôr z "núdze cnosť", no zimný Baltik nás očaril. Pokračovanie na mojom blogu:https://tonicove.sk/slnecny-road...u-baltiku/