2. Malé srovnání fintech startupů

Malé srovnání fintech startupů

pět platebních karet na čtyřech cestách – porovnání fintech startupů s "bezplatnými" kartami z bank v ČR
Cestopis z roku 2019 napsal Honza Čermák

Zážitky pro tebe sepsal Honza Čermák

08. 08. 2019, poslední aktualizace 2020-10-27T16:18:27+01:00

Honza Čermák žije v České republice a procestoval 19 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 5 let, napsal pro tebe 1 cestopis .

lma
  • (upraveno 2019-11-12T21:08:51+01:00)

Přidal jsem další srovnání s exotičtější měnou - s Tureckou lirou. Dal jsem si záležet a použil jsem během jednoho dne většinu svého arzenálu platebních karet. :-D Kupodivu nejlepší kurz měl Revolut. To bude i tím, že jako jediná platforma má TRY mezi podporovanou měnou. Naopak odpověď mBank na služby typu Revolut - karta "Svět" dopadla mezi "cestovatelskýma" kartama jako nejhorší. Evidentně se u banky s polskou logikou nic nezměnilo.

opt

Pro někoho, kdo je ochotný mít karet víc, tu chybí zásadní informace. A sice, že Revolut zobrazí aktuální kurz, kdežto Curve ne. A ten rozdíl může být dost velký - v tuto chvíli GBP u Curve za 28,43, kdežto u Revolutu za 27,85 (a to plus mínus odpovídá kurzu na xe.com). Jediná výhoda Curve tak tím pádem je možnost napojení více karet a tím ušetření místa v peněžence...

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Dobrý článek, já v zahraničí často používám Hello bank, s 1% vratkou a skvělý kurzem se těžko překonává, akorát se musí srovnat vždy před koncem měsíce, aby bylo vedení zdarma

Honza Čermák

Takže ta část v sazebníku "pokud kartu nepoužíváš, tak neplatíš" lze obejít vyrovnáním zůstatku na konci měsíce?

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

ano, je to tak, celý měsíc používáš, na konci měsíce srovnáš aspoň na nulu, nebo přebiješ a neúčtuje se žádný měsíční poplatek.

Honza Čermák

To je super. Právě ten zbytečný poplatek mě od Hello kreditky odrazoval. Zkusím, dík.

Avatar uživatele landqvist
landqvist

Chybi mi tam Transferwise. Sice se primarne zameruje na mezinarodni prevody, ale multimenovou platebni kartu take nabizi.

Honza Čermák

Nabízí, máš pravdu. Osobně jsem netestoval, ale jestli máš zkušenosti, poděl se s nimi v komenáři pls.

Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Děkuji za tento článek a diskuzi. Líbí se mi, že autor vybral ty karty, které mají smysl pro českého cestovatele a lze je založit z ČR.

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Souhlas, me tyhle srovnavacky taky bavi - jako ekonoma amatera - akorat teda nevim, jestli to nutne patri do rubriky cestopisy .. :)

Dobrý! To se cení:-)

Bari podle Danielle Steel
Lukáš Koula 2022-05-23T20:58:25+02:00 3 komentáře
Itálie 2021

aneb jedna bláznivá cesta pro polibek od dívky mých snů ... V krátkosti k Bari na začátek: Už teď v úvodu vím, že tenhle cestopis bude krátký, ale o to zajímavější. Pro jistotu však jméno slečny, okolo které se děj příběhu odehrává, neuvedu a ani zde…

Za pár PENů v Peru
Avatar uživatele conic30
conic30 2022-05-21T22:46:36+02:00 2 komentáře
Peru 2022

...aneb výprava do země, o které jsem netušila, že chci navštívit.... Začalo to jak už pro mě typicky. Nad ránem sedím v ambulanci a při čekání na výsledky brouzdám na netu po akčních letenkách. Po více než dvou covidových letech, kdy člověk nemohl skoro ani z domu, se…

Belgie - dámská jízda na pár dní
Míša Peterková 2022-05-21T18:45:06+02:00 0 komentářů
Belgie 2022

Ráda bych se podělila o své zážitky a praktické rady o Belgii - Brusel, Gent, Bruggy. Den 1. BruselVe čtvrtek 12.5. jsme vstávaly ve 3.20. Opravdu brzy ráno, zato ale natěšené na naši cestu. Prodloužený víkend v Belgii a jen 3 kamarádky, značka ideál. Letěly jsme z Prahy do Charleroi,…

Barneyho víkendové (ú)lety: Tenerife
Barney1987 2022-05-18T00:09:09+02:00 15 komentářů
Španělsko 2022

48hodin na Tenerife. Předmluva:Rozhodl jsem se sepsat seriál cestopisů s názvem " Bárneyho víkendové (ú)lety".  Jak tyto výlety a tento nápad vznikl?... Vlastně úplně náhodou. Jako bežný smrtelník a zaměstnanec, mám…