2. Malé srovnání fintech startupů

Malé srovnání fintech startupů

pět platebních karet na čtyřech cestách – porovnání fintech startupů s "bezplatnými" kartami z bank v ČR
Cestopis z roku 2019 napsal Honza Čermák

Zážitky pro tebe sepsal Honza Čermák

08. 08. 2019, poslední aktualizace 2020-03-05T13:47:31+01:00

Honza Čermák žije v České republice a procestoval 18 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal pro tebe 1 cestopis .

• (upraveno 2019-11-12T21:08:51+01:00)

Přidal jsem další srovnání s exotičtější měnou - s Tureckou lirou. Dal jsem si záležet a použil jsem během jednoho dne většinu svého arzenálu platebních karet. :-D Kupodivu nejlepší kurz měl Revolut. To bude i tím, že jako jediná platforma má TRY mezi podporovanou měnou. Naopak odpověď mBank na služby typu Revolut - karta "Svět" dopadla mezi "cestovatelskýma" kartama jako nejhorší. Evidentně se u banky s polskou logikou nic nezměnilo.

opt

Pro někoho, kdo je ochotný mít karet víc, tu chybí zásadní informace. A sice, že Revolut zobrazí aktuální kurz, kdežto Curve ne. A ten rozdíl může být dost velký - v tuto chvíli GBP u Curve za 28,43, kdežto u Revolutu za 27,85 (a to plus mínus odpovídá kurzu na xe.com). Jediná výhoda Curve tak tím pádem je možnost napojení více karet a tím ušetření místa v peněžence...

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Dobrý článek, já v zahraničí často používám Hello bank, s 1% vratkou a skvělý kurzem se těžko překonává, akorát se musí srovnat vždy před koncem měsíce, aby bylo vedení zdarma

Honza Čermák

Takže ta část v sazebníku "pokud kartu nepoužíváš, tak neplatíš" lze obejít vyrovnáním zůstatku na konci měsíce?

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

ano, je to tak, celý měsíc používáš, na konci měsíce srovnáš aspoň na nulu, nebo přebiješ a neúčtuje se žádný měsíční poplatek.

Honza Čermák

To je super. Právě ten zbytečný poplatek mě od Hello kreditky odrazoval. Zkusím, dík.

Avatar uživatele landqvist
landqvist

Chybi mi tam Transferwise. Sice se primarne zameruje na mezinarodni prevody, ale multimenovou platebni kartu take nabizi.

Honza Čermák

Nabízí, máš pravdu. Osobně jsem netestoval, ale jestli máš zkušenosti, poděl se s nimi v komenáři pls.

Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Děkuji za tento článek a diskuzi. Líbí se mi, že autor vybral ty karty, které mají smysl pro českého cestovatele a lze je založit z ČR.

Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Kde je Monzo, Starling, Metro bank???

V prdeli...

Honza Čermák

Monzo jsem zkoušel, ale je to hodně omezné na EUR/GPB, bez větších omezení je leda premium účet. Zbytek, včetně třeba N26 mimo UK nezaložíš. Ale když už jsme u Monza - kód "PREMIUMPLEASE" po aktivaci účtu aktivuje 3 měsíce placené verze.

guessWho

Prečo by si N26 mimo UK nezaložil?

Honza Čermák

Máš pravdu, z ČR se založit nedá a tak jsem to hodil do jednoho pytle. Ty ostatní vyžadují UK adresu.

guessWho
  • (upraveno 2019-08-08T16:13:30+02:00)

N26 podporuje cez 20 EÚ krajín (vrátane Slovenska) takže to nie je pravda :)

Lze N26 založit v ČR? Nelze, takže to je pravda :)

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Souhlas, me tyhle srovnavacky taky bavi - jako ekonoma amatera - akorat teda nevim, jestli to nutne patri do rubriky cestopisy .. :)

Dobrý! To se cení:-)

Tradiční Myanmar (netradičně)
Anet.N. 2020-04-01T14:42:54+02:00 0 komentářů
Myanmar 2019

Okruh 1 250 km. za 11 dní na motorce ve dvou.... Naše další dobrodružství začalo 26.10. až 10.11.2019. Letenky jsme měli koupeny Praha - Moskva - Bangkok, kde jsme si udělali menší mezipřistání a druhý den odlétáli do Mandalay. Dost lidí nás…

Jordánsko
Karolina 2020-04-01T14:13:00+02:00 0 komentářů
Jordánsko 2019

JORDANSKO17. 9. 2019Vstáváme poměrně brzy, protože ač odlétáme až 12:30, Honzovi se nechtělo balit včera, a tak máme budíka jako do práce. Po snídani už nemám stání a chodím po bytě jako lev v kleci…

Gruzie
Karolina 2020-04-01T13:05:42+02:00 0 komentářů
Gruzie 2018

GRUZIE14. 9. 2018Konečně nadešel den naší dovolené, již od rána mám cestovní horečku, ostatně jako vždy - dobaluji, asi 40x kontroluji pasy a letenky. Jako odvoz máme objednanou mámu a na letišti…

TAIWAN LETEM SVĚTEM
Sub - Bohouš Kubart 2020-04-01T02:30:30+02:00 3 komentáře
Tchaj-wan 2020

Pár střípků z Taipei, Tainanu a Alischanu s přidanou hodnotou Covid 19 v lednu 2020...... Přistál jsem na Taiwanu. Mám dojem že ale spíš na Marsu. Ten baggage claim - to jsem ještě neviděl. Odlety ve stylu Starwars. A letiště vůbec. Chceš kafe? Vyber si z 50 druhů. Atd. Skočím do metra,…