3. Na gazpacho v soukromém tryskáči

Na gazpacho v soukromém tryskáči

Pojďte se proletět do Madridu v byznys třídě a soukromém letadle přes Drážďany, Mnichov, Düsseldorf, Lucemburk, Frankfurt a Londýn.
Cestopis z roku 2019 napsal David Eiselt

Zážitky pro tebe sepsal David Eiselt

05. 09. 2019, poslední aktualizace 2020-06-26T12:31:10+02:00

David Eiselt žije v České republice a procestoval 49 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 8 let, napsal pro tebe 8 cestopisů a pomohl sepsat 19 průvodců . Má své stránky https://www.cestujlevne.com/.

Zajímavé, ale osobně bych si nestěžoval na 19 let starý 777. Rád se proletím jakýmkoliv strojem

Též jsem k tomu nakonec takhle přistupoval :) historie se počítá dvojnásob.

Verohodne popsane i s nadhernymi prilozenymi fotkami. Diky!! Rovnez jsem teto jedinecne nabidce neodolal a sel do toho! Ovsem bez soukromeho tryskace a s noclehem nikoliv v Duesseldorfu, ale az v Madridu. Vlastni routing jsem zvolil DRS – MUC – ZRH – FRA – MAD. S kratkou nocni prohlidkou Drazdan, obavanym rychoprestupem 45 minut v Mnichove, dale 6 hodinou pauzou v Curychu (z toho okolo 4 hodin ve meste), pobytem na frankfurtskem velkoletisti, pres den i s nahlednutim do 5 salonku a konecne horizontalni poloha az do Madridu. Tam jsme s “mistnimi” prateli pokracovali na skvely brazilsky vecirek Samba da Roda a druhy den po probuzeni si krome samotneho centra i vychutnali vyhled ze stresniho baru hotelu Riu Plaza España. Vecerni navrat do vlasti s Laudou pres Viden uz byla jen sardinkova klasika … Diky moc za tento LUFTHANSA+LATAM bizz class tip a doufam, ze se opet neco podobne zajimaveho objevi.

Daniel Valchovník

Krásné zážitky a moc hezky napsané Davide.

Avatar uživatele Breathe
Breathe

S tou výměnou u letu do Londýna za starou 777 bych byl taky hodně zklamanej, protože tyhle lety z Madridu do Londýna jsou mimořádná příležitost k vyzkoušení Club Suite. Zase ti to trošku vykompnezovalo to, že jsi byl sám v Cessne.

sikovné. O tom ubytovaní škoda, že nie je viac informácii ako - kde šikovne získať výhodu. To by mohla byť dalšia výhoda webu.

Určitě sepíšu :) už dlouho se k tomu chystám... Mezitím, aktuálně běží promo na oněch 6 000 bodů (120 EUR) za 3x min. 2 noci pobytu https://www.accorhotels.com/lecl...s.en.shtml

Pavel Planespotter

Paráda, když si vzpomenu na svůj pětidenní Iberia error trip...MAD-LHR-SIN-LHR-ORY-LHR-SYD-LHR-MAD, bohužel v Y.....:-)

Avatar uživatele Adam Hrnčiřík
Adam Hrnčiřík

A toto se jak hledá? :D to jsem ještě teda neviděl. Cena byla rozumná, smím-li se zeptat?

Pavel Planespotter

Bylo to 2014. I tady se to myslim objevilo, nebo FlyerTalk. Stalo to asi 330€ :-)

Avatar uživatele jonapet
jonapet

Jak je to s credit mileage? Ceka me to za 14 dni a nejradeji bych LA segment poslal na BA Avios a LH do M&M... diky za super trip report

Žádný FFP jsem neuváděl a nahraji to zpětně právě proto, abych měl jistotu, že se mi LA připíše k BA a zbytek pod Star.

Pěkný report a hezké fotky. Letěli jsme podobný routing s Eremi před 2 týdny, tedy pár subjektivních postřehů. Respektive náš routing byl DRS-MUC-BRU-FRA-MAD a druhý den MAD-BEG-PRG. Zejména kvůli točeným belgickým pivům v Loft lounge v BRU. Vše až na ten let s Cessnou takřka identické, včetně pocitů. Jen ve FRA jsme byli v Maple Leaf Lounge, která je podle mě lepší a bývá prázdnější, než lounge Lufthansy. Let z Madridu s Air Serbia jsme si upgradovali do C, ten zaujal skvělým a ochotným personálem a hlavně jsme tam byli pouze my a útočník Realu Madrid Luka Jovič, se kterým se předtím na letišti řada lidí fotila. Za ty peníze to byl určitě fajn výlet, pro mě zajímavý i návštěvou centra Bělehradu. Ještě poznámka - s trochou šikovnosti se dal ten zmiňovaný RT FRA-MAD v C koupit v červenci za 70,-EUR. Managoval jsem to na květen 2020 pro známé.

Mne by zase zajimalo, Davide, jestli premyslis i o tom, jak se podilis temito zbytecnymi lety na znecistovani ovzdusi... : ) Opravdu je tohle nutne podstupovat? : )

Avatar uživatele MoonEclipse
MoonEclipse

Hej no, nebyť jeho tak všetky tie lety zrušia. Dokonca aj za cenu že by Hahn air stratili licenciu. Veď o koľko by bolo pre ovzdušie lepšie, ak by ten tryskáč letel úplne prázdny.

Upřímně? Přemýšlím. Přemýšlím nad vším, co dělám a jak to (ne)přispívá naší budoucnosti. Toto je ale bezvýznamná věc ve srovnání s tím, co skutečně ty jako jednotlivec ovlivníš a jak k životu přistoupíš.

Není to výmluva, ale přesně jak píše Moon nade mnou, má přítomnost na libovolném z těchto letů nic nezměnila.

Věřím a vlastně tak i přistupuji k životu i byznysu, že musíš nejprve dát, abys mohl brát. A to je dlouhodobě udržitelná rovnováha :)

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Greta to Davovi schvalila :D :D:D

Jinak pokud Quido nejses vegan co chodi po meste pesky a oblika se do konopnych hadru tak jsou podobne pripominky pouze modni pokrytectvi lidi, co o zivotnim prostredi a ekologii nic nevedi - a casto svym radoby ekologickym zivotnim postojem zpusobuji mnohem vetsi katastrofu, nez ti co cestuji letadlem :)

Leoš Literák

Krásné letadlo, ta Cessna. Skoro si říkám, že mě mrzí, že jsem to nechal plavat. Ale já už mám letos za sebou 5 letů v C, to mi stačí.

Avatar uživatele Martin
Martin

Moc pěkné, tiše závidím. Tuhle dřinu mám rád. Chtěl jsem stejný výlet ale protože cestuji ve dvou tak se mi to nepodařilo booknout. Snad příště.....

Avatar uživatele kickass1
kickass1

No jsou i horsi zpusoby jak cestovat, nez BA 777 v C..

Jinak super report.. Gaspacho sis mel dat v Corta del Ingles na Gourmet terase.. :)

tonic

paradicka sefe. skoda tej 777cky nakoniec, ale na druhu stranu, 350iek bude len pribudat :)

Další cestopisy, které napsal David Eiselt

🙏 Praktické
Víkend v Kolíně nad Rýnem s výletem na Drachenfels
David Eiselt 2019-05-22T12:08:00+02:00 2 komentáře
Německo 2019

Inspirace pro krátkou cestu do Kolína nad Rýnem včetně okolních míst jako Drühl, Bonn či Dračí skála Drachenfels.. Drtivá většina mých cest začíná a vzniká díky zvýhodněným cenám ať už letenek či ubytování. A ani tentokrát tomu nebude jinak. Když se objevily zpáteční letenky na typicky obchodní lince z Prahy do…

Víkend v mrazivě bílém Oslu
David Eiselt 2019-01-22T17:07:58+01:00 2 komentáře
Norsko 2019

V první polovině ledna jsme se rozhodli vydat na krátký eurovíkend do zimní norské metropole Osla. Zde je, jak naše cesta probíhala.. Když se na konci listopadu během slevového „černého pátku“ objevují zvýhodněné letenky do Osla včetně možnosti skvělého ubytování v samotném centru (psal jsem zde https://www.cestujlevne.com/akcn..…

Po stopách prvního letu Českých aerolinií
David Eiselt 2019-01-12T00:17:26+01:00 12 komentářů
Slovensko 2019

České aerolinie 11.1.2019 ukončili provoz své historicky nejstarší linky mezi Prahou a Bratislavou. Vydal jsem se s ní rozloučit.. Trocha historie z letectvíPo konci První světové války je Evropa doslova zaplavena vycvičenými piloty a stroji, jež neměli praktického využití a i díky zničeným železnicím a silnicím přichází ke…

Nejlepší byznys třídou z Prahy do katarského Dauhá
David Eiselt 2019-01-02T20:42:16+01:00 18 komentářů
Katar 2018

Nahlédnutí do byznys kabiny Qatar Airways letounu Boeing 787–800 Dreamliner, která je hodnocena jako nejlepším prémiovým produktem na světě.. Když se v loňském roce v Praze objevily katarské národní aerolinie Qatar Airways, vzbudily velké pozdvižení. Není divu, na jejich příchod se čekalo několik sezón a Letiště Praha vyloženě volalo po…