NA SKOK DO DRÁŽĎAN

čtení na 2 minuty
hodnoceno 1 x

Cestopis z roku 2020 napsala ellyem

Zážitky pro tebe sepsala ellyem
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-08-19T21:15:04+02:00

ellyem procestovala 13 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne.com se přidala před 6 měsíci a napsala pro tebe 8 úžasných cestopisů.

lma

Cestopis úplně o ničem !! Vodní dýmky ,Primark - silná káva a srovnání Drážďan s nudným nic neříkajícím bratislavským hradem jako třešinka na dortu ..

ellyem

To mě mrzí :), já si cestopisy píšu hlavně pro sebe, abych měla uschované vzpomínky a fotky. Nicméně uznávám, že tenhle výlet byl slabší - ale co se dá čekat, byli jsme tam jen jeden den.

petr.necesany

Sasko za hranicemi má více pěkných míst. Napadá mě Königstein - velká bojová pevnost nad Labem, Pak zámek Pillnitz - hezké zahrady u Labe a velký skleník s kamélií, na jaře nádherně kvete. Barokní zahrada Grossedlitz je malá kopie Versailes, Zámek Weesenstein je moc hezký, trochu dál za Drážďanami je Moritzburg, kde točili Popelku a Míšeň, zajímavé městečko, kde vyrábí porcelán. Do Saska se dá vyrazit od ČD na jízdenku "Labe" která obsahují osobní vlaky, autobusy a MHD v celém ústeckém kraji a platí jeden den. Na osobu stávala 200 a byla i skupinovka, teď už nevím kolik stojí. Dalo se tedy dojet od Litoměřic třeba do Míšně a zpět za 200. Drážďany jsou taková jednohubka, je tam Frauenkirche, Zwinger a Primark kam všichni Češi mířívali, teď už chodí na Václavák :D Tak jsem Vám to napsal třeba pro inspiraci na příští výlet.

ellyem

Děkujeme za tip :). Do Primarku naše kroky mířily taky, v té době ještě v Praze nebyl :D.