3. Kambodža
  4. Na skok do Kambodži

Na skok do Kambodži

Autobusem z Thajska k podvodům na hranicích v Poi Petu až do Siem Reapu na chrámy Angkoru a Floating Village.
Cestopis z roku 2019 napsal Jakub

Zážitky pro tebe sepsal Jakub

02. 07. 2020, poslední aktualizace 2020-07-02T10:04:06+02:00

Jakub a procestoval 21 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsal pro tebe 2 cestopisy .

lma
  • (upraveno 2020-07-06T17:49:38+02:00)

Kambodža je špinavá smradlavá díra,kde za vidění stojí jen ten Angkor Wat.

Phnom Penh je k zblití nic horšího jsem neviděl!

Jinak tomu okrádání se dá vyhnout leteckou přepravou a elektronické vízum.

Z letiště v Phnom Penhu do centra jsem jel oficiálním klimatizovaným taxi,kde je daná cena.....zaplatilo se u přepážky a řidiči se dala jen jízdenka.

I já můžu doporučit autobusovou společnost Giant Ibis využil jsem z Phnom Penhu do Siem Reap navrch šel i objednat odvoz klimatizovaným minivanem z hotelu na zastávku autobusu.

Angkor a to jezero Tonlé jsem též absolvoval - odchytl mě tuktukář při příjezdu autobusu do Siem Reap..... vozil mě dva dny.....kolik si řekl už si nevybavuji já se s ním nehandrkoval a dal mu to....zase nějaká přemrštěná částka to nebyla.

Na letiště v Siem Reapu nás odvezlo hotelové taxi.

Nevím jestli se něco změnilo jsou to zkušenosti z roku 2015.

Ahoj, supr cesťák 👍 :)

My měli dobrou zkušenost s Giant Ibis transport (autobus) - supr moderní a prostorný autobus, klimatizace,anglicky mluvící průvodce, oběd v ceně (krabička strertfoodu - výběr ze 3),zaridili i víza hromadně za 5$ poplatek (my měli přes internet dopředu a žádný problém).

Provedou tě přes hranice i imigrační (vystojí frontu s lidma z autobusu).

Zároveň v Siem Reapu zařídí zdarma Pick up z hotelu co tě odveze na nádraží.

Jezdí to kousíček od Khao a do SIEM Reapu při na autobusové nádraží - tuk tukem cca 4$ a 15 min kamkoliv do hotelu pak.

Cena za Bangkok - Siem Reap a zase zpátky pro 2 lidi byla 132$ v roce 2018.

Jen přidávám další alternativu :)

Avatar uživatele hhh
hhh

já něco podobného absolvoval v 2013. Pamatuji si, že se všude psalo "pokud můžete, tak leťte" :)

My byli 4 a za 1200 bahtu nás hodil na hranici taxík přímo z Khao Sanu. Tam jsem se taky bal údajných scamů, ale nic. Do Siem Reapu jsme pak jeli s místním bláznivým dráčkem za 40 USD a to jsem se opravdu bál, že nás zabije při autonehodě. Zpátky nám cestu taky domluvilo ubytko a do BKK jsme se pak vraceli zmíněným vláčkem za 40 bahtu 7,5 hodiny :)

Jakub

To je přesně ono. V Asii člověk nemůže spoléhat na jízdní řády. Tam se píše 4,5-5h dle typu vlaku a realita je pak na 7,5 hodinách? Šílený :D Nakonec jsem rád, že nám vlak ujel a museli jsme jet minivanem, protože bychom pravděpodobně nestihli navazující autobus na jih Thajska.

Michal
  • (upraveno 2020-07-03T00:08:15+02:00)

Pěkné. Jak to čtu, jsem rád, že jsem před dvěma roky z Bangkoku do Siem Reapu letěl :D To byla pohoda až na ten jejich oficiálními místy posvěcený kartel tuktuků pro odvoz z letiště za 10 USD. Flat rate. Ani před letiště žádné jiné tuktuky a ani nefungovala žádná aplikace. Takže se fakt jedině nechat oškubat. Ale ve srovnání s odyseou na hranicích to byla pohodička a ještě celkem levná.

Českou Třebovou cestou necestou
Avatar uživatele cikarijo
cikarijo 2021-07-26T20:12:00+02:00 2 komentáře

Konečně! Tak a je to tady, konečně padl zákaz cestování pouze v okresu a my zase můžeme i za "hranice".:)Toho se musí ihned řádně využít, takže po kratším plánování je rozhodnuto, že se podíváme…

Sardinie, asi jednou stačilo
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky 2021-07-26T15:24:38+02:00 0 komentářů

pohled nepravého. Už na začátku musím napsat, že můj pohled je hodně poznamenaný tím, že to není úplně můj šálek vysněné dovolené, ale to neznamená, že jsem tam jet nechtěl a že toho lituju. Celé to vzniklo v podstatě…

Carretera Austral - cesta do pravěku.
Zbyněk Milfait 2021-07-25T18:43:32+02:00 0 komentářů
Chile 2019

Tato legendární chilská silnice vás na svých 1247 km mnohokrát zavede do míst jak vystřižených z obrazů Zdeňka Buriana. Jen ten dynosaurus ne a ne se ukázat.. Začátek této jedné z kultovních amerických silnic je ve městě Puerto Monnt, kde navazuje na panamerickou dálnici. Do města se dostanete mnoha způsoby, nejrychleji letecky nebo busem častými spoji ze…

Dva hobitci v Rakousku
Barča 2021-07-22T13:11:17+02:00 2 komentáře
Rakousko 2021

Aneb když plánujete prodloužený low cost víkend a skončí to "trochu dražším" týdnem. Tentokrát jsme se na naši další dovolenou vydali s kamarády. Oproti nám (aby to ladilo s názvem) s Gandalfy :-). Termín: 1.7-8.7.2021Kolik nás to celé stálo?Původně jsme plánovali jen prodloužený víkend. Max do 10 tisíc. Je to naše letos už třetí dovolená a chtěli jsme tedy už trochu škudlit, jelikož nemáme…