3. Kambodža
  4. Na skok do Kambodži

Na skok do Kambodži

Autobusem z Thajska k podvodům na hranicích v Poi Petu až do Siem Reapu na chrámy Angkoru a Floating Village.
Cestopis z roku 2019 napsal Jakub

Zážitky pro tebe sepsal Jakub

02. 07. 2020, poslední aktualizace 2020-07-02T09:04:06+02:00

Jakub a procestoval 21 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 5 měsíců, napsal pro tebe 2 cestopisy .

lma
  • (upraveno 2020-07-06T17:49:38+02:00)

Kambodža je špinavá smradlavá díra,kde za vidění stojí jen ten Angkor Wat.

Phnom Penh je k zblití nic horšího jsem neviděl!

Jinak tomu okrádání se dá vyhnout leteckou přepravou a elektronické vízum.

Z letiště v Phnom Penhu do centra jsem jel oficiálním klimatizovaným taxi,kde je daná cena.....zaplatilo se u přepážky a řidiči se dala jen jízdenka.

I já můžu doporučit autobusovou společnost Giant Ibis využil jsem z Phnom Penhu do Siem Reap navrch šel i objednat odvoz klimatizovaným minivanem z hotelu na zastávku autobusu.

Angkor a to jezero Tonlé jsem též absolvoval - odchytl mě tuktukář při příjezdu autobusu do Siem Reap..... vozil mě dva dny.....kolik si řekl už si nevybavuji já se s ním nehandrkoval a dal mu to....zase nějaká přemrštěná částka to nebyla.

Na letiště v Siem Reapu nás odvezlo hotelové taxi.

Nevím jestli se něco změnilo jsou to zkušenosti z roku 2015.

Ahoj, supr cesťák 👍 :)

My měli dobrou zkušenost s Giant Ibis transport (autobus) - supr moderní a prostorný autobus, klimatizace,anglicky mluvící průvodce, oběd v ceně (krabička strertfoodu - výběr ze 3),zaridili i víza hromadně za 5$ poplatek (my měli přes internet dopředu a žádný problém).

Provedou tě přes hranice i imigrační (vystojí frontu s lidma z autobusu).

Zároveň v Siem Reapu zařídí zdarma Pick up z hotelu co tě odveze na nádraží.

Jezdí to kousíček od Khao a do SIEM Reapu při na autobusové nádraží - tuk tukem cca 4$ a 15 min kamkoliv do hotelu pak.

Cena za Bangkok - Siem Reap a zase zpátky pro 2 lidi byla 132$ v roce 2018.

Jen přidávám další alternativu :)

Avatar uživatele hhh
hhh

já něco podobného absolvoval v 2013. Pamatuji si, že se všude psalo "pokud můžete, tak leťte" :)

My byli 4 a za 1200 bahtu nás hodil na hranici taxík přímo z Khao Sanu. Tam jsem se taky bal údajných scamů, ale nic. Do Siem Reapu jsme pak jeli s místním bláznivým dráčkem za 40 USD a to jsem se opravdu bál, že nás zabije při autonehodě. Zpátky nám cestu taky domluvilo ubytko a do BKK jsme se pak vraceli zmíněným vláčkem za 40 bahtu 7,5 hodiny :)

Jakub

To je přesně ono. V Asii člověk nemůže spoléhat na jízdní řády. Tam se píše 4,5-5h dle typu vlaku a realita je pak na 7,5 hodinách? Šílený :D Nakonec jsem rád, že nám vlak ujel a museli jsme jet minivanem, protože bychom pravděpodobně nestihli navazující autobus na jih Thajska.

Michal
  • (upraveno 2020-07-03T00:08:15+02:00)

Pěkné. Jak to čtu, jsem rád, že jsem před dvěma roky z Bangkoku do Siem Reapu letěl :D To byla pohoda až na ten jejich oficiálními místy posvěcený kartel tuktuků pro odvoz z letiště za 10 USD. Flat rate. Ani před letiště žádné jiné tuktuky a ani nefungovala žádná aplikace. Takže se fakt jedině nechat oškubat. Ale ve srovnání s odyseou na hranicích to byla pohodička a ještě celkem levná.

Sao Tome & Principe, malý ostrovní stát
Jack 2020-12-04T13:19:17+01:00 0 komentářů
Svatý Tomáš a Princův ostrov 2020

Pro začátek našeho tripu vybíráme ostrov Principe.... Na ostrov Sao Tome popoletíme krátkým přeletem s leteckou společností Afrijet  z Gabonu. Pro začátek našeho tripu vybíráme ostrov Principe, což se později ukáže jako  šťastný nápad . A tak hned druhý…

Na kole z Alp k Jadranu
Avatar uživatele Vercavlcek
Vercavlcek 2020-11-18T09:28:31+01:00 7 komentářů
Evropa 2020

750 km zážitků z Rakouska, Itálie, kousku Slovinska a Chorvatské Istrie. Celý tenhle výlet byla impulsivní akce. Doba koronavirová cestování nepřeje, přesto jsme prahli po nějakém dobrodružství. V Čechách na kole jezdíme rádi, tak proč nezkusit dojet k moři?  V pátek nám…

Afrika jednou Afrika navždy, nebo myslíte že né?
Andrea Kaucká 2020-11-16T15:15:00+01:00 9 komentářů
Afrika 2008

Napříč Afrikou Rok 2020 je divně divný. Svět se hodně zpomalil, pro mnohé dokonce zastavil. Na obloze na nějakou dobu zmizely bílé stopy plechových ptáků nesoucích osazenstvo prahnoucí po tajemství.…

Černá Hora za časů korony
Jarda 2020-11-15T17:13:13+01:00 12 komentářů
Evropa 2020

Černou Horou křížem krážem za nelehkých podmínek na hrozných silnicích. ÚvodemTenhle cestopis není, jak už u mě bývá zvykem, klasickým cestopisem, ale spíš průvodcem pro danou zemi. A tentokrát můžu s čistým svědomím prohlásit, že Černou Horu máme projetou křížem krážem…