3. Kambodža
  4. Na skok do Kambodži

Na skok do Kambodži

Autobusem z Thajska k podvodům na hranicích v Poi Petu až do Siem Reapu na chrámy Angkoru a Floating Village.
Cestopis z roku 2019 napsal Jakub

Zážitky pro tebe sepsal Jakub

02. 07. 2020, poslední aktualizace 2020-07-02T10:04:06+02:00

Jakub a procestoval 21 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 měsíc, napsal pro tebe 2 cestopisy .

lma
  • (upraveno 2020-07-06T17:49:38+02:00)

Kambodža je špinavá smradlavá díra,kde za vidění stojí jen ten Angkor Wat.

Phnom Penh je k zblití nic horšího jsem neviděl!

Jinak tomu okrádání se dá vyhnout leteckou přepravou a elektronické vízum.

Z letiště v Phnom Penhu do centra jsem jel oficiálním klimatizovaným taxi,kde je daná cena.....zaplatilo se u přepážky a řidiči se dala jen jízdenka.

I já můžu doporučit autobusovou společnost Giant Ibis využil jsem z Phnom Penhu do Siem Reap navrch šel i objednat odvoz klimatizovaným minivanem z hotelu na zastávku autobusu.

Angkor a to jezero Tonlé jsem též absolvoval - odchytl mě tuktukář při příjezdu autobusu do Siem Reap..... vozil mě dva dny.....kolik si řekl už si nevybavuji já se s ním nehandrkoval a dal mu to....zase nějaká přemrštěná částka to nebyla.

Na letiště v Siem Reapu nás odvezlo hotelové taxi.

Nevím jestli se něco změnilo jsou to zkušenosti z roku 2015.

Ahoj, supr cesťák 👍 :)

My měli dobrou zkušenost s Giant Ibis transport (autobus) - supr moderní a prostorný autobus, klimatizace,anglicky mluvící průvodce, oběd v ceně (krabička strertfoodu - výběr ze 3),zaridili i víza hromadně za 5$ poplatek (my měli přes internet dopředu a žádný problém).

Provedou tě přes hranice i imigrační (vystojí frontu s lidma z autobusu).

Zároveň v Siem Reapu zařídí zdarma Pick up z hotelu co tě odveze na nádraží.

Jezdí to kousíček od Khao a do SIEM Reapu při na autobusové nádraží - tuk tukem cca 4$ a 15 min kamkoliv do hotelu pak.

Cena za Bangkok - Siem Reap a zase zpátky pro 2 lidi byla 132$ v roce 2018.

Jen přidávám další alternativu :)

Leonard

já něco podobného absolvoval v 2013. Pamatuji si, že se všude psalo "pokud můžete, tak leťte" :)

My byli 4 a za 1200 bahtu nás hodil na hranici taxík přímo z Khao Sanu. Tam jsem se taky bal údajných scamů, ale nic. Do Siem Reapu jsme pak jeli s místním bláznivým dráčkem za 40 USD a to jsem se opravdu bál, že nás zabije při autonehodě. Zpátky nám cestu taky domluvilo ubytko a do BKK jsme se pak vraceli zmíněným vláčkem za 40 bahtu 7,5 hodiny :)

Jakub

To je přesně ono. V Asii člověk nemůže spoléhat na jízdní řády. Tam se píše 4,5-5h dle typu vlaku a realita je pak na 7,5 hodinách? Šílený :D Nakonec jsem rád, že nám vlak ujel a museli jsme jet minivanem, protože bychom pravděpodobně nestihli navazující autobus na jih Thajska.

Michal
  • (upraveno 2020-07-03T00:08:15+02:00)

Pěkné. Jak to čtu, jsem rád, že jsem před dvěma roky z Bangkoku do Siem Reapu letěl :D To byla pohoda až na ten jejich oficiálními místy posvěcený kartel tuktuků pro odvoz z letiště za 10 USD. Flat rate. Ani před letiště žádné jiné tuktuky a ani nefungovala žádná aplikace. Takže se fakt jedině nechat oškubat. Ale ve srovnání s odyseou na hranicích to byla pohodička a ještě celkem levná.

Leto pri slovenskom mori
tonic 2020-08-06T12:13:55+02:00 0 komentářů
Slovensko 2020

Letná dovolenka premiérovo pri slovenskom mori - týždeň na Zemplínskej šírave a v širokom okolí + 1500 kilometrov po celom Slovensku.. Príchod najmenšieho člena rodiny a globálnej pandémie prevrátil náš cestovateľský život naruby. Dovolenku na Slovensku za “plnohodnotnú” nepovažuje mnoho ľudí a patril som medzi nich aj ja. No toto…

Západ USA 09/2019
Barbora 2020-08-06T11:17:31+02:00 4 komentáře
Spojené státy americké 2019

Prakické rady na roadtrip po západě USA od San Franciska přes Yosemite NP, Las Vegas, Death Valley, Joshua Tree NP až k pobřeží LA a Santa Barbary za 20 dní. Ahoj, vše začalo v březnu pípnutím "nevyžádaného e-mailu" od Cestujlevne.com s nabídkou letenek za výhodnou cenu. Tímto děkuji lidem, co za portálem stojí :) Do Ameriky jsme se chtěli původně podívat…

BARI a APULIE za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-08-05T10:22:22+02:00 39 komentářů
Itálie 2020

První italský region,kde se začal vyrábět olivový olej! Taky 200 typů těstovin! Kraj pohádkových kulatých domečků trulli,písečných pláží, přístavů, kostelů,katedrál a vína za 1,5 euro! Prostě APULIE ♥. TERMÍN:29.7 - 3.8.2020PROČ‌ ‌BARI?‌ ‌Letos jsem se rozhodla, že se v tom cestování trochu posunu. Tím posunem měla být poprvé v životě cesta, kterou zrealizuji naprosto sama. Bez svých kamarádek,…

Fuerteventura - prázdná a ještě prázdnější - díl 2.
Tesna 2020-08-04T22:32:39+02:00 1 komentář

Pokračivání našich cest po tomto ostrově, tentokrát po jeho severní části.. A pokračujeme v cestě …V pozdním odpoledni přijíždíme do velkého turistického střediska Caleta de Fuste, kde máme mít po další čtyři dny základnu pro cesty po severní části ostrova. Ubytování…