Nebuď blbec na cestách

aneb jak si sbalit vše, co je potřeba

Cestopis z roku 2021 napsala Michaela Piňosová

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsala Michaela Piňosová
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-04-21T13:31:48+02:00

Michaela Piňosová procestovala 24 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne.com se přidala před 1 rokem a napsala pro tebe 7 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kvcr99
kvcr99
před 12 měs

Vloni když jsem letěl z Kanárů, tak jedna holčina nemohla najít občanku ani pas, tak se prokázala ISIC.. a pustili ji.. :-)

Avatar uživatele
lma
před 12 měs

a teď tu o karkulce ..

Avatar uživatele kvcr99
kvcr99
před 12 měs

ano, vymýšlím si tady..🤦🏼

Nuny
před 12 měs

Věřím, kolegovi ukradli doklady v Barceloně na letišti a na let do PRG ho pustili na protokol o krádeži od policajtů, ale nějak moc to ani neřešili, prý je to v BCN běžný, takže by ho pustili na cokoliv.

Avatar uživatele Michal_V
Michal_V
před 12 měs

taky máme podobnou zkušenost, ale u nás to naštěstí šlo ... po svatbě si manželka zapoměla vyměnit pas, všechny ostatní doklady ano, ale pas ne, a letěli jsme do Egypta, jenže letenky i ubytko už bylo objednáno na nové příjmení, zjistili jsme to asi 4 hod před odletem !... volal jsem tedy leteckou společnost a tam že to na letence změní protože pas byl stále platný na původní jméno, jenže na letišti to u odbavení aktualizované neměli, ale naštěstí to proběhlo v pohodě, ale říkala nám nepříjemná paní, že v Egyptě bude problém, u letecké společnosti říkali že ne .. no nic, v Egyptě při odletu samozřejmě nic aktualizováno nebylo, ale nejsou to blbci zeptali se na jiný doklad zda má na nové jméno, takže měla řidičák a tak vše proběhlo v pohodě ... :)

Krakonoš
před rokem

Stane se, nepříjemné, jsou i horší věci, podíváte se tam příště.

Jediné řešení bylo,zavolat domů a nechat si OP dovézt, času bylo relativně furt dost.:)

Lucie _B
před rokem

Něco podobného se mi stalo taky, nechala jsem v taxíku na letiště bundu ve které byl pas, naštěstí jsem měla v peněžence občanku, změna cestovního dokladu mě stála na přepážce na letišti 30 euro. A bundu i s pasem nechal pan taxikář na centrále, kde jsem si ji po dovolené vyzvedla. Ale těch nervů kolik to stálo... Mrzí mě, že vám oběma dovolená nevyšla :-(

Michaela Piňosová
před rokem

Nechci říkat, že jsem ráda, že se Vám to stalo protože to člověk nepřeje nikomu, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama :D

Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky
před rokem

Chybí mi tam "tlačítko" v hodnocení cestopisu "Toto NEchci zažít taky"

Michaela Piňosová
před rokem

Souhlasím😃

Avatar uživatele J0x
J0x
před rokem

Připomíná mi to jeden vtip, který vlastně není úplně hloupý, když se vztáhne na cestovní doklady. 😊

Pán si v tramvaji označí dvě jízdenky a jiný cestující se ho hned zeptá, proč?

"To kdybych jednu ztratil," zní odpověď.

"A kdybyste ztratil obě?"

"Tak to ještě mám tramvajenku."

Držím palce, ať to příště dopadne výrazně líp. 😉 BTW Kdysi jsem sprintoval domů z nádraží pro zapomenutý pas, nestihl vlak, musel volat tchána kvůli odvozu na přestupní nádraží a tam viděl vlak právě odjíždět, ale moc hodný výpravčí ho kupodivu zase zastavil. 😊

Michaela Piňosová
před rokem

Tak máte štastnější událost než já :-)

Avatar uživatele
Leoš Literák
před rokem

To je o mě! Vypršela mi platnost Litačky (identifikátoru), tak jsem jel na jízdenku a přes aplikaci jsem v metru přesunul kupón nejdřív na platební kartu a pak do aplikace.

Avatar uživatele floodland
floodland
před rokem

Aktualizuj si cestovatelskou mapu. Tohle je přesně ten důvod, proč si po Evropě beru pas. Ten se tak snadno nezapomene.

Jinak ta rada odcestovat bez občanky je taky TOP. Tohle se dá ještě doporučit při cestě domů, ale rozhodně ne před odletem ven, navíc s tak krátkým trváním. Ve výsledku to dopadlo dobře. Nestálo to ranec a příště se to už nestane.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před rokem

TOP dementní, to je :-)) Ani domů bych to neriskoval... (samozřejmě záleží odkud).

Michaela Piňosová
před rokem

Alespoň zkušenost a nikdy příště se to snad nestane! I těm, kteří toto přečetli až do konce se to myslím vrylo do paměti😁

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před rokem

Já také občas něco zapomínám. Většinou spoďáry, když jsem hodně nalitá.

Avatar uživatele
mirjur
před rokem

Milá Míšo, je mi tě líto, ale fakt nechápu, proč si občanku zaklapáváš do notebooku...? Jinak si myslím, že pokud byste šli rovnou k bráně (neměli odbavené zavazadlo), tak by vás pustili bez občanky. Teď naposledy na Mallorku a na Menorku po nás ve Vídni žádný doklad nechtěli, stačil palubní lístek. Jasně, to nemůžeš vědět dopředu.

Cestou na Mallorku se nám stalo něco podobného. Ukazovali jsme občanky na hranicích s Rakouskem (jeli jsme autem) a řidič automaticky předal po kontrole s ostatními tu svou manželce, aby ji schovala. Jenže občanka zůstala v pase spolucestující, aniž si toho kdokoliv všiml. Na letišti Tomáš samozřejmě zjistil, že je bez dokladů... prohledal svoje věci, pak se ještě od check-inu vracel do auta, nic nenašel a let nestihl. Paradoxně, kdyby to neřešil a šel normálně k bráně, tak by odletěl, protože nikdo žádný doklad nechtěl. Spolucestující následně jeho občanku objevila v letadle ve svém pasu...

Doufám, že to aspoň posílilo váš vztah. :-)

Michaela Piňosová
před rokem

Večer jsme vyplňovali formuláře pro Španělskou ambasádu a já jsem jen zavřela notebook s pocitem, že do něj ještě budu večer koukat. Nechávám tam často třeba karty od foťáku atp. … blbý zvyk.:-(

Bohužel jsem to nevěděla, tak jsem se šla zeptat paní u přepážky. Třeba bych se dostala tam, ale byl by problém nazpátek. Kdo ví. Teď už neexistuje žádné kdyby.

Přítel mě moc podržel, takže dá se říct že ano.

Děkuji za milý komentář a jsem ráda, že v tom nejsem sama.