Nejošklivější hlavní město plné kontrastů. Priština se otevírá turismu

Kosovo – mladá zem s bohatou historií a množstvím kontrastů. Jaká je a stojí za zvážení návštěva této země, do které zatím jezdí českých turistů poskromnu?

Cestopis z roku 2019 napsal Michael Daněk

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsal Michael Daněk
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-04-07T13:08:49+02:00

Michael Daněk procestoval 16 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 3 lety a napsal pro tebe 4 úžasné cestopisy.

Zobrazit profil

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Čeněk Šmerek
před 3 lety

Lol, no tak to je vtipný, protože přesně 1.května jsem letěl z Kosova domů a autobusem jsem tenkrát jel jenom do nedaleké vesnice a od tam na letiště napůl pěšky a napůl stopem. A ono se tehdy asi úplně poprvé dalo jet pohodlně autobusem až k letišti. :) Díky, zajímavá informace. :)

Čeněk Šmerek
před 3 lety

Respektive, to je informace z komentářů. Ale cestopis je pecka, díky. :) A pochopitelně se vůbec nedivím, že jste o té autobusové lince nevěděli, protože mě samotnýho to teď tedy dost šokovalo. :D

Reni85
před 3 lety

Prištinu a Kosovo som navštívila v roku 2015 v rámci roadtripu po Balkáne. Pekný hotel s výbornými raňajkami za suoer cenu, chutné jedlo v meste, mili a ochotní ľudia. Moja skúsenosť.

Áno, architektúra v meste je škaredá a celkovo, ak si odmyslím mesity, je to ako u nás pred 30timi rokmi. Ale aj toto bolo istym spôsobom zaujímavé.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 3 lety

Priština je na první pohled nic moc, ale Prizren zase na první pohled okouzlí, stejně jako výlety do přírody z Peje....

Jakub Langer
před 3 lety

Zajímavý, to by mě fakt nenapadlo se na velvyslanectví informovat o dopravě z letiště. Spíš bych zkusil taky stránky přímo letiště nebo prakticky web cestujlevne.com 😉 .

Během čtení jsem docela dostal chuť na nějaké balkánské speciality 😁 a vzpomněl i na slavnou prištinskou sochu Billa Clintona, blízkou prosrbskou Gračanici a malebné historické město Prizren, o kterém se snad dozvíme již v příštím díle.

Avatar uživatele
Michael Daněk
před 3 lety

Na velvyslanectví jsem zjišťoval informaci, jak je to s mezinárodním řidičákem, protože jsem si bral auto v půjčovně. V ten moment jsem ještě neměl tucha, zda nám vybraná půjčovna přistaví auto na letišti nebo v centru. Proto jsme tak nějak došli k téhle otázce... :)

Avatar uživatele
JardaM
před 3 lety

Z Pristiny se nedá dostat busem do centra, říkáte? http://www.airportpristina.com/p...-transport

Avatar uživatele
Michael Daněk
před 3 lety

Diky za novou informaci. Tohle jsem v Prištině nepostrehl. Do urcite míry jsem spoléhal na informaci od velvyslanectví v Prištině.

“Vzhledem k tomu, že na něj nejezdí veřejná doprava, doporučuje se použít taxi a sjednat s taxikářem cenu předem (měla by se pohybovat okolo 25 Eur).”

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
před 3 lety

To je novinka. Loni to určitě nejezdilo :)

Avatar uživatele
Lukáš J.
před 3 lety

Předpokládám, že to loni jezdit muselo, když tam píšou, že je to novinka od května.

voughne
před 3 lety

Potesujuca sprava ten letiskovy autobus ... taxi spiatocka za 30€ to cele zabijalo, ale takto uz Pristina dava zmysel. Letenky z Budapesti prakticky na cely rok za 20€ RT, Skopje s Tiranou (a tym padom aj more) co by kamenom dohodil ... a mna osobne Kosovo milo prekvapilo, tusim sa tam vratim uz len kvôli tym burgrom