Roadtrip po západe USA

Vraciam sa ešte k dovolenke z roku 2016 v Amerike. Prírodné krásy, ponorkové choroby a šesť štátov prejdených za 17 dní.

Cestopis z roku 2016 napsal Pavol Švantner

Zážitky pro tebe sepsal Pavol Švantner
Cestopis byl naposledy aktualizován 2018-11-11T18:00:57+01:00

Pavol Švantner procestoval 41 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 6 lety a napsal pro tebe 4 úžasné cestopisy.

Avatar uživatele tmx
tmx

Ahoj, pěkný cestopis. Na kolik to celé vyšlo? Resp. kolik kromě těch úvodních nákladů jsi utratil po cestě?

Pavol Švantner

To už je ťažko povedať 3 roky po tripe. Skúšal som o tom dohľadať nejaké info, ale nepamätám si už presne :D Na cestách sa nejako špeciálne neobmedzujem a keď sa idem napríklad najesť, jedlo do 15 dolárov beriem ako normálnu kúpu. K tomu nejaké pivá na večer v podnikoch pri zábave, tam padne určite tiež nejaká dvacka.. Podľa mojich prepočtov je to cca 20€ na deň čo sa týka jedla, pitia, benzínu, suvenírov, atď..

Verča

Ahoj, super cestopis! Plánuju podobnou cestu a tak se tyhle informace dost hodí :-) Byl jsi fakt supr připravený. Kde jsi hledal restaurace, které potkáte po cestě? A četl jsi nějaké jiné cestopisy pro inspiraci, které? Díky předem :-)

Pavol Švantner

Ahoj. Presné cestopisy, ktoré som čítal si už nepamätám, ale viem, že som to zobral cez Google a išiel rad radom a zapisoval si miesta, ktoré by som chcel vidieť. V neposlednom rade mi veľmi pomohol aj užívateľ anavi z fóra akčných leteniek, pri ktorého súpiskách z jeho ciest som sa len utvrdil v tom, že ten plán bude dobrý a doladil som len maličké detaily. Čo sa týka reštaurácií, málokedy mám presne pred cestou zistené, že kde sa budeme stravovať. Nikdy totiž nevieš, kedy na teba príde hlad, ale naučil som sa rátať aspoň s all you can eat bufetmi Golden Corral po ceste. Tam sa za 12 dolárov naješ do sýtosti tak, že polovicu dňa už nebudeš potrebovať naozaj nič..

Marek _24

Ahoj Pavle.

Nádherný, poutavý a krásně podrobný cestopis. Každý řádek jsem si opravdu užil.

Moc děkuji, zavzpomínal jsem při čtení na naši cestu v roce 2011.

Marek

Díky moc! :)