1. Cestopisy
  2. Evropa
  3. Albánie
  4. S Ladou po Albánii

S Ladou po Albánii

"Ty musíš mít vždycky něco extra.", "Takhle si většina lidí dovolenou asi nepředstavuje." - to jsou některé z reakcí mého okolí poté, co se dozvěděli o cíli naší další cesty. O to lepší Albánie byla!
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2020 napsal Jan Pirič
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsal Jan Pirič

31. 07. 2020, poslední aktualizace 2021-04-12T09:55:44+02:00

Jan Pirič žije v České republice a procestoval 21 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 4 cestopisy .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

6 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Ahoj,

děkuji za super cestopis s praktickými informacemi!

Do Albánie se chystáme cca za týden a plánujeme Kruje, Berat, Girokaster, Sarandu a Himare. Na sever nepojedeme, až příště :-).

Sjednávali jste si cestovní pojištění? Sháním pojistku, která bude krýt i případně náklady na léčbu koronaviru (člověk nikdy neví), ale vzhledem k tomu, že Albánie je na semaforu bílá a MZV ČR nedoporučuje cestovat do Albánie, tak to vypadá, že na trhu není pojišťovna, která by korona výdaje pojistila.

Chtěli bychom si půjčit auto - v Tiraně, do Lady asi nepůjdeme :-). Myslíš, že je lepší půjčit hned na letišti anebo nedoručuješ zmiňovanou autopůjčovnu?

Děkuji moc za odpovědi!

V.

před 11 měs
Avatar uživatele
Jan Pirič

Ahoj, ohledně toho pojištění, informace by mohly být třeba tady: https://www.top-pojisteni.cz/ces...bne-vylohy

My jsme tohle vůbec nehrotili, s moc lidmi jsme se na přímo nepotkávali. Osobně bych to nehrotil, ale uvidíte. My jsme měli klasické cestovní pojištění sjednané přes epojisteni, ani jsme nezjišťovali, jestli covid je nebo není připojištěný.

Pokud nechcete Ladu, tak do té "naší" půjčovny určitě nechoďte, protože jiná auta nemají. Obecně je v pohodě si půjčovat auto už na letišti (platí to podle mě ve většině zemí světa). Další obecná rada je ta, že auto byste si měli rezervovat dopředu. Já nedám dopustit na tento srovnávač půjčoven https://cars-scanner.com/en/scan...searchcars

- pomocí tohoto odkazu tam je aktivovaný i nějaký promokód. Auta tam začínají s cenou 1700 Kč na týden, což je fakt fajn cena.

Doufám, že jsem odpověděl na všechno a včas! Případně jsem ještě k dispozici.

před 11 měs
Avatar uživatele
Michala M.

Právě jsme se z Albánie vrátili a pojištění jsme měli u ERV evropské pojišťovny. Léčebné výlohy na covid jsou v základu cestovního pojištění + je možné se připojistit, pokud byste se dostali do karantény nebo by vás kvůli teplotě např.nepustili do letadla. Pro klid duše jsme si to sjednali. Barva na semaforu nemá dle vyjádření pojišťovny vliv, zásadní je, že MZV nevydalo doporučení necestovat do dané země.

Honzovi moc děkujeme za doporučení Lili restaurace v Beratu. To byl skutečně slovy nepřenositelný zážitek :))

před 11 měs
Avatar uživatele
Jan Pirič

Tak to jsem rád, že jste byli u Liliho, často na něj vzpomínáme :D A snad se někdy vrátíme a taky vyzkoušíme cestu z Beratu do Permetu přímo a ne přes Fier.

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele
Michala M.

Super! Za dva týdny bychom taky měli vyrážet, takže díky moc za inspiraci :) SIMku jste kupovali přímo na letišti?

před 12 měs
Avatar uživatele
Jan Pirič

Nakonec až v Drači, protože jsme tam jeli přímo z letiště, pobočka T-Mobilu tam je kousek ve směru jízdy autobusu. Mám pocit, že na letišti není, nebo jsem po ní nepátral. Ale je tam Vodafone a možná bude mít podobnou nabídku, jen nemá tak silný marketing. Nicméně mám u sebe pořád tu svojí, která by měla fungovat do 7.8., můžu případně v Praze předat.

Přidat odpověď
před 12 měs
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy

Čtení na 26 minut
Dva hobitci v Rakousku
Barča 2021-07-22T13:11:17+02:00 2 komentáře
Rakousko 2021

Aneb když plánujete prodloužený low cost víkend a skončí to "trochu dražším" týdnem. Tentokrát jsme se na naši další dovolenou vydali s kamarády. Oproti nám (aby to ladilo s názvem) s Gandalfy :-). Termín: 1.7-8.7.2021Kolik nás to celé stálo?Původně jsme plánovali jen prodloužený víkend. Max do 10 tisíc. Je to naše letos už třetí dovolená a chtěli jsme tedy už trochu škudlit, jelikož nemáme…

Čtení na 4 minuty
MRTVÉ HORY - RAKOUSKO
Jaroslav Kincl 2021-07-21T17:06:24+02:00 0 komentářů
Rakousko 2021

Hinterstoder v Horním Rakousku a pohoří Mrtvých hor "Totes Gebirge" - 3 dny zaměřené na horskou turistiku. HINTERSTODER A WURZERALM - 07/2021Střediska Hinterstoder a Wurzeralm se nachází v regionu Pyhrn-Priel, v jižní části Horního Rakouska. Cestu zvládnete bez problému, z Prahy trvá okolo 4-4,5 hod., s…

Čtení na 11 minut
Roadtrip aneb jak jsme dostali pokutu ve Slovinsku?
Michaela Piňosová 2021-07-21T12:25:27+02:00 5 komentářů
Evropa 2021

Plánuješ lowcoast cestu do Rakouska a Slovinska autem a nevíš, kde přespat a co vidět? Najdeš tu pár tipů, jak jsme to udělali my + pár rad, jak to nedělat. Zdravím všechny cestovatelé i ty, kteří cesty teprve plánují. Ráda bych se tu s vámi podělila o souhrn míst, které bych doporučila k navštívení a které naopak dle mého názoru stály za starou bačkoru…

Čtení na 4 minuty
Madeira - našinec jen vejrá.
Zbyněk Milfait 2021-07-17T21:55:31+02:00 0 komentářů
Portugalsko 2019

Tajemné tunely na levádách, pestrobarevné hory, všudypřítomná květena, mezi níž se ukrývá hadinec převislý, madeirský endemit.. Na Madeiru jsem přiletěl se společností Binter z ostrova El Hierro s přestupem na letišti Tenerife - nord. Cena letenky z ostrova El Hierro na Madeiru s návratem na Tenerife - nord v květnu 2019 byla…

Další cestopisy