S Ladou po Albánii

"Ty musíš mít vždycky něco extra.", "Takhle si většina lidí dovolenou asi nepředstavuje." - to jsou některé z reakcí mého okolí poté, co se dozvěděli o cíli naší další cesty. O to lepší Albánie byla!

čtení na 16 minut
6 komentářů
hodnoceno 17 x
Avatar uživatele

Cestopis z roku 2020 napsal Jan Pirič

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsal Jan Pirič
Cestopis byl naposledy aktualizován 2021-04-12T08:55:44+02:00

Jan Pirič procestoval 28 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 lety a napsal pro tebe 6 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Veronika
před 2 lety

Ahoj,

děkuji za super cestopis s praktickými informacemi!

Do Albánie se chystáme cca za týden a plánujeme Kruje, Berat, Girokaster, Sarandu a Himare. Na sever nepojedeme, až příště :-).

Sjednávali jste si cestovní pojištění? Sháním pojistku, která bude krýt i případně náklady na léčbu koronaviru (člověk nikdy neví), ale vzhledem k tomu, že Albánie je na semaforu bílá a MZV ČR nedoporučuje cestovat do Albánie, tak to vypadá, že na trhu není pojišťovna, která by korona výdaje pojistila.

Chtěli bychom si půjčit auto - v Tiraně, do Lady asi nepůjdeme :-). Myslíš, že je lepší půjčit hned na letišti anebo nedoručuješ zmiňovanou autopůjčovnu?

Děkuji moc za odpovědi!

V.

Avatar uživatele
Jan Pirič
před 2 lety

Ahoj, ohledně toho pojištění, informace by mohly být třeba tady: https://www.top-pojisteni.cz/ces...bne-vylohy

My jsme tohle vůbec nehrotili, s moc lidmi jsme se na přímo nepotkávali. Osobně bych to nehrotil, ale uvidíte. My jsme měli klasické cestovní pojištění sjednané přes epojisteni, ani jsme nezjišťovali, jestli covid je nebo není připojištěný.

Pokud nechcete Ladu, tak do té "naší" půjčovny určitě nechoďte, protože jiná auta nemají. Obecně je v pohodě si půjčovat auto už na letišti (platí to podle mě ve většině zemí světa). Další obecná rada je ta, že auto byste si měli rezervovat dopředu. Já nedám dopustit na tento srovnávač půjčoven https://cars-scanner.com/en/scan...searchcars

- pomocí tohoto odkazu tam je aktivovaný i nějaký promokód. Auta tam začínají s cenou 1700 Kč na týden, což je fakt fajn cena.

Doufám, že jsem odpověděl na všechno a včas! Případně jsem ještě k dispozici.

Avatar uživatele
Michala M.
před 2 lety

Právě jsme se z Albánie vrátili a pojištění jsme měli u ERV evropské pojišťovny. Léčebné výlohy na covid jsou v základu cestovního pojištění + je možné se připojistit, pokud byste se dostali do karantény nebo by vás kvůli teplotě např.nepustili do letadla. Pro klid duše jsme si to sjednali. Barva na semaforu nemá dle vyjádření pojišťovny vliv, zásadní je, že MZV nevydalo doporučení necestovat do dané země.

Honzovi moc děkujeme za doporučení Lili restaurace v Beratu. To byl skutečně slovy nepřenositelný zážitek :))

Avatar uživatele
Jan Pirič
před 2 lety

Tak to jsem rád, že jste byli u Liliho, často na něj vzpomínáme :D A snad se někdy vrátíme a taky vyzkoušíme cestu z Beratu do Permetu přímo a ne přes Fier.

Avatar uživatele
Michala M.
před 2 lety

Super! Za dva týdny bychom taky měli vyrážet, takže díky moc za inspiraci :) SIMku jste kupovali přímo na letišti?

Avatar uživatele
Jan Pirič
před 2 lety

Nakonec až v Drači, protože jsme tam jeli přímo z letiště, pobočka T-Mobilu tam je kousek ve směru jízdy autobusu. Mám pocit, že na letišti není, nebo jsem po ní nepátral. Ale je tam Vodafone a možná bude mít podobnou nabídku, jen nemá tak silný marketing. Nicméně mám u sebe pořád tu svojí, která by měla fungovat do 7.8., můžu případně v Praze předat.