1. Cestopisy
  2. Evropa
  3. Albánie
  4. S Ladou po Albánii

S Ladou po Albánii

"Ty musíš mít vždycky něco extra.", "Takhle si většina lidí dovolenou asi nepředstavuje." - to jsou některé z reakcí mého okolí poté, co se dozvěděli o cíli naší další cesty. O to lepší Albánie byla!
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2020 napsal Jan Pirič
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsal Jan Pirič

31. 07. 2020, poslední aktualizace 2020-09-03T12:47:21+02:00

Jan Pirič žije v České republice a procestoval 19 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 3 cestopisy .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

6 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Ahoj,

děkuji za super cestopis s praktickými informacemi!

Do Albánie se chystáme cca za týden a plánujeme Kruje, Berat, Girokaster, Sarandu a Himare. Na sever nepojedeme, až příště :-).

Sjednávali jste si cestovní pojištění? Sháním pojistku, která bude krýt i případně náklady na léčbu koronaviru (člověk nikdy neví), ale vzhledem k tomu, že Albánie je na semaforu bílá a MZV ČR nedoporučuje cestovat do Albánie, tak to vypadá, že na trhu není pojišťovna, která by korona výdaje pojistila.

Chtěli bychom si půjčit auto - v Tiraně, do Lady asi nepůjdeme :-). Myslíš, že je lepší půjčit hned na letišti anebo nedoručuješ zmiňovanou autopůjčovnu?

Děkuji moc za odpovědi!

V.

před 3 měs
Avatar uživatele
Jan Pirič

Ahoj, ohledně toho pojištění, informace by mohly být třeba tady: https://www.top-pojisteni.cz/ces...bne-vylohy

My jsme tohle vůbec nehrotili, s moc lidmi jsme se na přímo nepotkávali. Osobně bych to nehrotil, ale uvidíte. My jsme měli klasické cestovní pojištění sjednané přes epojisteni, ani jsme nezjišťovali, jestli covid je nebo není připojištěný.

Pokud nechcete Ladu, tak do té "naší" půjčovny určitě nechoďte, protože jiná auta nemají. Obecně je v pohodě si půjčovat auto už na letišti (platí to podle mě ve většině zemí světa). Další obecná rada je ta, že auto byste si měli rezervovat dopředu. Já nedám dopustit na tento srovnávač půjčoven https://cars-scanner.com/en/scan...searchcars

- pomocí tohoto odkazu tam je aktivovaný i nějaký promokód. Auta tam začínají s cenou 1700 Kč na týden, což je fakt fajn cena.

Doufám, že jsem odpověděl na všechno a včas! Případně jsem ještě k dispozici.

před 3 měs
Avatar uživatele
Michala M.

Právě jsme se z Albánie vrátili a pojištění jsme měli u ERV evropské pojišťovny. Léčebné výlohy na covid jsou v základu cestovního pojištění + je možné se připojistit, pokud byste se dostali do karantény nebo by vás kvůli teplotě např.nepustili do letadla. Pro klid duše jsme si to sjednali. Barva na semaforu nemá dle vyjádření pojišťovny vliv, zásadní je, že MZV nevydalo doporučení necestovat do dané země.

Honzovi moc děkujeme za doporučení Lili restaurace v Beratu. To byl skutečně slovy nepřenositelný zážitek :))

před 3 měs
Avatar uživatele
Jan Pirič

Tak to jsem rád, že jste byli u Liliho, často na něj vzpomínáme :D A snad se někdy vrátíme a taky vyzkoušíme cestu z Beratu do Permetu přímo a ne přes Fier.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele
Michala M.

Super! Za dva týdny bychom taky měli vyrážet, takže díky moc za inspiraci :) SIMku jste kupovali přímo na letišti?

před 4 měs
Avatar uživatele
Jan Pirič

Nakonec až v Drači, protože jsme tam jeli přímo z letiště, pobočka T-Mobilu tam je kousek ve směru jízdy autobusu. Mám pocit, že na letišti není, nebo jsem po ní nepátral. Ale je tam Vodafone a možná bude mít podobnou nabídku, jen nemá tak silný marketing. Nicméně mám u sebe pořád tu svojí, která by měla fungovat do 7.8., můžu případně v Praze předat.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy

❤️ Oblíbené
Čtení na 11 minut
Na kole z Alp k Jadranu
Avatar uživatele Vercavlcek
Vercavlcek 2020-11-18T09:28:31+01:00 7 komentářů
Evropa 2020

750 km zážitků z Rakouska, Itálie, kousku Slovinska a Chorvatské Istrie. Celý tenhle výlet byla impulsivní akce. Doba koronavirová cestování nepřeje, přesto jsme prahli po nějakém dobrodružství. V Čechách na kole jezdíme rádi, tak proč nezkusit dojet k moři?  V pátek nám…

❤️ Oblíbené
Čtení na 19 minut
Afrika jednou Afrika navždy, nebo myslíte že né?
Andrea Kaucká 2020-11-16T15:15:00+01:00 5 komentářů
Afrika 2008

Napříč Afrikou Rok 2020 je divně divný. Svět se hodně zpomalil, pro mnohé dokonce zastavil. Na obloze na nějakou dobu zmizely bílé stopy plechových ptáků nesoucích osazenstvo prahnoucí po tajemství.…

📷 Krásné fotky
Čtení na 34 minut
Černá Hora za časů korony
Avatar uživatele
Jarda 2020-11-15T17:13:13+01:00 12 komentářů
Evropa 2020

Černou Horou křížem krážem za nelehkých podmínek na hrozných silnicích. ÚvodemTenhle cestopis není, jak už u mě bývá zvykem, klasickým cestopisem, ale spíš průvodcem pro danou zemi. A tentokrát můžu s čistým svědomím prohlásit, že Černou Horu máme projetou křížem krážem…

Čtení na 24 minut
Agadir - Vánoce v Africe
Tesna 2020-11-15T14:58:56+01:00 2 komentáře

Zimní výlet do Maroka, kde jsme strávili týden na Vánoce, a odvezli si spoustu spíše rozporuplných vzpomínek.. Vánoce v roce 2016 jsme strávili na Tenerife, poprvé mimo rodinu a domov.  A protože se ukázalo, že něco pro nás dříve tak nepředstavitelného, být v tuto zimní dobu někde v teple,…

Další cestopisy