Setkání s medvědy v Rumunsku

Medvědi, covid-19 a jedna z nejkrásnějších zemí na světě.

Cestopis z roku 2020 napsal JardaM

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsal JardaM
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-10-18T17:54:48+02:00

JardaM procestoval 64 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 lety a napsal pro tebe 11 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 2 lety

Cestopis jsem si s chutí přečetl celý - muselo ti dát spoustu práce něco takového sepsat, to oceňuji, zvlášť proto, že já jsem na tohle hrozně línej. V Temešváru jsem nebyl, ale slyšel jsem, že centrum je moc pěkné, těch 200 let kdy město patřilo Rakousku-Uhersku se na něm pozitivně podepsalo.

Avatar uživatele
JardaM
před 2 lety

Až by se chtělo říct, že takový práce to dalo a přitom je to taková blbost, co? :D Mě to psaní baví, setřídím u toho i fotky a vyberu ty nejlepší a do toho vždycky spočítám tu útratu, na kterou jsem vždycky zvědavej. A říkám si, že třeba za pár let s k těm textům budu nostalgicky vracet.

Ale úplně ti rozumím, že se ti do toho nechce. Já třeba dopisuju červencovou Černou Horu až teď.

Každopádně díky za přečtení a za pozitivní feedback :)

Avatar uživatele
Šárka Skrbková
před 2 lety

Tak jsem to dočetla, uff a pak že holky jsou ukecané :D Každopádně krásně a vtipně (a dlouze) napsané :D V Rumunsku jsem byla v srpnu, v sobotu ho ČR zařadila jako rizikové a my odlétali v pondělí, takže jsme si připlatili 1800 za test při návratu. Ale jinak pocity a zážitky podobné, taky se nám líbily záchody na hradě Bran, taky největší zážitek bylo vidět medvědy ve volné přírodě v bezpečí auta :D Btw, já mam nejdražší záchod v ČR, 40 korun na frýdlantských slavnostech :D

Avatar uživatele
JardaM
před 2 lety

Je to zvláštní, já jsem introvert, ale o cestování bych vydržel mluvit a psát hodiny :D Jo, z vašeho cestopisu jsme čerpali. Právě o vás tam píšu, jak jsem přítelkyni vyprávěl, že jsem tu četl o setkání s medvědy z auta, a proto se to nám určitě nestane :D

A samozřejmě díky za hezký komentář :)

Avatar uživatele
Šárka Skrbková
před 2 lety

Jé, tak to je milé :D já měla za to, že o setkání s medvědy píše tolik lidí, že mě vůbec nenapadlo, že tento komentář se může vázat ke mně :D

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Jardo boží! Ježiš, já bych se do toho Rumunska vrátila hned!!! 🤩

Avatar uživatele
JardaM
před 2 lety

Děkuju. A souhlasím, taky bych se tam vrátil hned.

A abych reagoval na tvůj spodní komentář. Myslím, že délkou cestopisu jsme na tom tak podobně, ne? :D Alespoň vidíš, jaké to je pro nás ostatní, když čteme to tvoje :D A Ahmad mi už komentoval Kypr a dokonce pozitivně, takže já jsem s ním v pohodě :D

Mimochodem, ta krádež na Mallorce, uf, to bych vážně nechtěl zažít (i když je to asi při cestování otázka času), ale hlavně, že se ti nic nestalo.

Michal Zhor
před 2 lety

Díky za článek, zavzpomínal jsem a také odnesl pár tipů na chvíle až sbalím cestovní bus a vyjedu se flákat.

Pokud bys jel někdy zase Rumunsko (nebo někdo z čtenářů), tak doporučuji:

I) Jezero Svatá Anna (Lacul Sfânta Ana) - jediné sopečné jezero Rumunska (je to zatopený kráter), hluboké až 6,4m .... ale sedimenty až 4m. Navíc voda je svým složením skoro destilovaná voda a zamrzá až do hloubky 1m (to jsem neviděl, jen četl). Cesta k němu není autem kilometrově daleká, ale věřte navigaci ....... díra vedle díry, když je člověk hazardér, tak to osolí místy i na 30. Nyní se tam nesmí už koupat (od roku 2017). Večer se tam stahovali k boudě dole medvědi a hledali jídlo. Já se medvědu postavil z oka do oka. Nu dobrá, přiznám barvu, seděl jsem v autě a on mi šel naproti po silnici. Ale půjčená Škoda CityGo, to se nedá počítat jako auto.

https://actmedia.eu/daily/harghi...aces/53614

https://simpleandinteresting.wor...fanta-ana/

II) Moldoveanu - nejvyšší vrchol Rumunska a kopce okolo. Tam jsem vytáhl kamaráda, který moc chtěl do hor (ale vždy se bál ---- hlavně výšek) a já zrovna oslavoval 500000km na vozidle rumunské produkce. Tak jsme si udělali výlet za sněhem a mimo lidi. Na konci výletu pochopil, že jsem si ho jakožto pomalejšího turistu vzal na odlákání pro případ útoku medvěda :-)

https://www.michalzhor.cz/2019/0...-rumunsku/

Avatar uživatele
JardaM
před 2 lety

Díky za hezký komentář.

Škoda, že jsme o jezeru nevěděli, protože do těchto míst se už asi vracet nebudeme, ale uvidíme. Text o výstupu na Moldoveanu mě fakt pobavil a Láďa má můj respekt! Začetl jsem se i do článků o Dacii a jako automobilového nadšence mě její konec zamrzel.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Dacia...🔝🔝😁😁😁

...i já bych za svýho Knighta dejchala a teď vím, že až bude na svém sklonku, vezmu ho do rumunských hor!

Jinak nevím, zde je lepší "funěl více než Dacia s vozíkem" (to chápou jen ti,co tohle řídili) nebo "breakfestpivo" (začínám používat breakfestvíno), ale cestopis 1A jakože fakt!!

Díky za smích, potřebovala jsem ho!🔝

Martin Vícha
před 2 lety

Teda to bylo dlouhé, uff ale supr podrobné a o spoustě míst jsem nikdy neslyšel. Supr. Díky. Jen ta fotka s křivými stromy mi připadá spíš jak polský Krzywy las u Gryfina.

Avatar uživatele
JardaM
před 2 lety

Já jsem varoval hned na začátku, že je to opravdu dlouhý :D Každopádně díky moc za hezký feedback, už jsem myslel, že to opravdu nikdo nepřečetl :D

Tu fotku jsem bral z této stránky https://hoiabaciunight.run/about/ ale je pravda, že kdoví odkud ji mají oni :D

Martin Vícha
před 2 lety

Neboj, čteme pravidelně :-). I když tarantule mi málem vystavily stopku na Kypr :-D.

Avatar uživatele
JardaM
před 2 lety

Tak to mi děláte radost! :) Tarantule se vám určitě nepřihodí :D snad :D

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 2 lety

Ja čtu každý tvůj cestopis! Jen to chce při tvém rozsahu víkend no....😁

A nebuď nesvůj z méně komentářů... Až ti začne komentovat Ahmad, budeš rád za "méně" 😁😁😁