3. Severní Makedonie
  4. Severní Makedonie 2019

Severní Makedonie 2019

aneb prodloužení babího léta na Balkáně
Cestopis z roku 2019 napsal Tomáš Cibulka

Zážitky pro tebe sepsal Tomáš Cibulka

28. 10. 2019, poslední aktualizace 2019-10-28T18:33:21+01:00

Tomáš Cibulka žije v České republice a procestoval 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsal pro tebe 14 cestopisů . Má své stránky https://www.cibulka-na-cestach.cz/.

Jeee, to je hezký cestopis 😍 Jsem ráda, že se vám Makedonie líbila a souhlasím se závěrečným konstatováním - za málo peněz hodně muziky. Jo a taky s nutností plavek v Ohridu 😊

Kuklitsu dáte příště a ještě trip o tisícovku stáhnete 🤪😉😂

Tomáš Cibulka

Musím přiznat, že jsme se hodně inspirovali tím tvým cestopisem, jen pořád nechápu, jak stíháš za méně dní víc míst :D

Avatar uživatele Jakub
Jakub

Včera jsem se vrátili ze Skopje (pátek až neděle), jeli jsme tam parta 7 kamarádů, takže průběh výletu je zřejmý, tak doplním jen o pár postřehů a informací:

- taxi z letiště je fix 20 EUR, nikdo nesmlouval,

- najít ve Skopje nějaký "fastfood" typu kebab (chtěli jsem čevapi) je po 22 hod téměř nereálné,

- kluby se tam rozjíždí až po půlnoci, super klub byl Mezzo hráli pop/rap, v Sektoru 26 hráli techno,

- výborná hospoda Custom pub, v sobotu odpoledne tam hráli mísťnáci rock live, (GoPro které jsem tam zapomněli nám schovali a vrátili),

- pokud budete chtít jít na nějaký sportovní zápas, nechoďte na fotbal, v makedonii je modla házená, bohužel o víkendu se nehrála, na stadion pro 36k přišlo na fotbalové derby Vardar-Rabotnički 500 lidí,

- nechoďte do sektoru ultras Vardaru, nemají to rádi :D

- makedonské holky jsou fakt hezké, s velkými ...,

- taxi z centra pod lanovku vyjde cca na 400 MKD, zpět jsem jeli MHD (double decker) o víkendu zdarma,

- drogy tam jedou ve velkém, v klubech si každý druhý rovnal nos,

- cena trávy (z doslechu): indoor 5 EUR za gram, outdoor 3 EUR za gram,

- na Matku nás odvezl chlápek z ubytování za 1000 MKD, prý jsou taxi daleko dražší, čímž nás krásně natáhl,

- z Matky jsem pak na letiště jeli za 20 EUR,

- v Matce doporučuji zapůjčit kajaky, 400 MKD za hodinu na signle, cesta tam a zpět trvala 1.5 h pomalé plavby, na konci jsme chytli západ slunce-doporučuji 2x, věci nám uschovali v místní půjčovně,

- v restauraci na hrázi doporučuji místního pstruha, 140 MKD za 100 g,

- pivo je cenově shodné s pivem v Praze, Zlaten Dab neurazil ani nenadchl, více než jedno ale určitě vypijete :)

- na konci října neustále v kraťasech a tričku.

Dva dny na Skopje a blízké okolí jsou dostačující.

Tomáš Cibulka

My v žádném klubu nebyli, jen nás překvapilo, že okolo jedné ráno bylo plno okolo absolutně nenápadné budovy, což podle mapy byl nějaký "Club Avenue".

Škoda, že jsem nevěděl, že k lanovce jezdí o víkendu MHD zdarma, to jsme mohli využít. Po předchozím nezdaru s kartou na MHD už se nám nechtělo riskovat :D

Další cestopisy, které napsal Tomáš Cibulka

Do New Yorku za (zrušeným) hokejem aneb cestování s koronavirem v patách
Tomáš Cibulka 2020-03-25T18:53:26+01:00 8 komentářů
Spojené státy americké 2020

Ačkoliv už jsem v USA jednou byl a projeli jsme kus země, bohužel jsme tehdy vynechali návštěvu zápasu NHL, i když tehdy Sharks poměrně úspěšně válčili v bojích o Stanley Cup. Ano, lístky byly dražší…

Thajsko 2019
Tomáš Cibulka 2020-02-09T12:46:53+01:00 0 komentářů
Thajsko 2019

Pokračování našeho výletu do jihovýchodní Asie z konce roku 2019. Po týdnu v Myanmaru (cestopis zde: https://www.cestujlevne.com/cest...-2019-1279) nás čekal přesun do Thajska, kde jsme strávili následující dva týdny. Protože jsme zvolili poměrně klasickou (a…

Myanmar 2019
Tomáš Cibulka 2019-12-30T13:46:03+01:00 10 komentářů
Myanmar 2019

Týden v zemi tisíce pagod.. Podobně jako už někdy v minulosti jsem spojil Kambodžu a Vietnam, návštěva Myanmaru byla v našem případě součástí tři týdny dlouhého výletu, v rámci kterého jsme pak pokračovali do Thajska. Tento…

Na skok v Bukurešti
Tomáš Cibulka 2019-10-05T09:50:28+02:00 0 komentářů
Rumunsko 2019

aneb krátce o rumunské metropoli. Rumunská metropole je se svými zhruba 2 miliony obyvatel šestým největším městem Evropské unie. Rozhodně se ale netěší takové popularitě mezi turisty, jako ostatní hlavní města, zejména západně od ní…