Severní Norsko - oblast Tromsø & Lyngenské Alpy!

Jak popsat místo, kde se cítíte jako na jiné planetě? Těžce, ale pokusím se o to ;-)

Cestopis z roku 2022 napsal Jan Klíma

Zážitky pro tebe sepsal Jan Klíma
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-12-18T18:43:30+01:00

Jan Klíma procestoval 18 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne.com se přidal před 2 lety a napsal pro tebe 8 úžasných cestopisů.

Avatar uživatele aniia.m0706
aniia.m0706

Ahoj, hned bych jela! 🙂

Šárka Skrbková

Super cestopis a nádherné fotky. Láká mě letenka na léto, a těšila jsem se na hiky ... a tyhle fotky mě o to víc namotivovaly :D

Jan Klíma

Zdravím! To moc rád slyším, stojí to totiž zato 😉 V létě se bude hikovat mnohem lépe, takhle to bylo občas trošku "o hubu" škrábat se někam po ledu 😂

gdfhdfhdgfhdsf

Ahoj, moc diky za cestopis a za uzasne fotky! Heled, jsem neridic, kdyz priletim do Tromse, lze se na mista, co jsi zde uvedl dotastat verejnou dopravou?

A dalsi vec, kdyz si dam vyhledat do mapy.cz ty mista, co pises, tak u nich nejsou uvedene zadne cesty. Z jakeho zdroje jsi planoval tipy na treky? Predem moc diky!

Ahoj! Moc děkuji!

a) Ano, veřejná doprava funguje spolehlivě i tady, ale tentokrát jsem ji nevyužil ani jednou - nicméně v minulosti, když jsem byl na Lofotech, tak jsem se naopak přemisťoval pouze díky veřejné dopravě, a fungovala na jedničku :-) Každopádně četnost těch spojení nebývá vysoká, tj. jeden max. párkrát za den ten autobus, někdy třeba jen 1x. To je třeba prozkoumat dle míst, kam by se člověk rád vydal. Ale Norové mají šikovné aplikace, co se týká hromadné dopravy, kde si jednoduše ty spoje najdeš 😉 Pamatuji si, že jsem na těch Lofotech využíval např. aplikaci ' Reis Nordland ', která byla ke stažení v Google Play 🙂

b) Informace jsem sbíral klasicky "googlováním", tj. zadával jsem klíčová slova jako "lyngen alps hikes" nebo "tromso hikes" atp., díky čemuž jsem si vytvořil list míst, kam bych rád vyrazil - v článcích (často od místních) se dočteš, kde jaká stezka začíná atp. 🙂 Ale pravdou je, že zase tolik toho člověk nevygooglí, tj. bude tam spousta míst, které turistům zůstávají skryty...

gdfhdfhdgfhdsf

Super, moc diky za uzitecne odpovedi! Jiz delsi dobu me to tahne do Norska, v zivote jsem videl 2x polarni zari (ve Svedsku a v Gronsku) a rikam si, ze alespon jeste jednou za zivot ji chci videt :-). Pro stredoevropana to je nezapomenutelny zazitek. Puvodne, jsem myslel, ze bych dal nejake treky ve strednim Norsku na prelomu zari-rijen, kdy uz lze spatrit polarni zari, ale tvoje fotky me absolutne dostaly a asi to prehodnotim :-). Predpokladam, dle fotek, ze s sebou tahnes plnou fotovybavu (stativ, (bez)zrcadlovku a nejakej solidni sirokac objektiv)? Jeste jednou moc diky!

Jan Klíma

Tyjo, Grónsko závidím! Já plánuji buď to příště nebo Špicberky, ale díky dostupnosti to spíše vypadá na ty Špicberky 🙂 No, má plná foto výbava se skládá ze 2 objektivů, stativu a Nikon Z6 😂 Žádný zázrak zase, ale ano, focení mě moc baví. Nicméně tady se to fotilo opravdu samo 😉 Střední Norsko bude také super! Ale čím jsem starší, mě lákají více a více odlehlejší místa bez lidí 😅

gdfhdfhdgfhdsf

Jo, tak s tou odlehlosti od lidi mas naprostou pravdu, pod to se podepisu :-)

Jan Klíma

Přemýšlel jsem dokonce, že bych se tam časem přestěhoval, páč jsem se opravdu zamiloval, ale asi tu zůstane u snů ☺️