3. Itálie
  4. SICÍLIE za KAČKU

SICÍLIE za KAČKU

Největší ostrov Středomoří, proslulý působením mafie, taky nejvyšší činná sopka Evropy, lány olivových hájů, tyrkysově modré moře, horské vesnice a starobylá města, antické památky a skvělá kuchyně...
Cestopis z roku 2020 napsala Kateřina Ostrá

Zážitky pro tebe sepsala Kateřina Ostrá

17. 09. 2020, poslední aktualizace 2020-09-17T19:12:48+02:00

Kateřina Ostrá a procestovala 36 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 55 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Kačko, super, hezké čtení a fotky. Viděli jste toho v tom krátkém čase až neuvěřitelně hodně a objevila si pár hezkých a méně známých míst. ( ze mě třeba ty Turecké schody).

Sicílii mám rád, byl jsem na ní dvakrát, jednou to bylo Trapani, jednou taky Catanie, i když si myslím, že to stíhám na cestách hodně, tak na tebe se nechytám.

Tak ať se daří a užij si další cestu!

Tondo, děkuji za milá slova! Máš tentokrát opravdu PRAVDU - tempo bylo vražedné a spánkový fond minimální ✌🙈😁 Ráda bych řekla, že to bude na další cestě jiné, víc odpočinkové, víc gastronomické, víc neVINNÉ..

..ale tak znám se že.. 🙃

Sicílie byla fakt nádherná a zasloužila by víc dnů. Doufám, že se tam brzo vrátím.

I tobě ať se daří a nápodobně - ať plánuješ v téhle šílené době jakýkoliv trip - užij si ho na max!

Miroslav Šimeček

Itálie je na řízení trošku specifická, ale nepřijde mi to zase až tak jiný, než u nás, jen víc využívají houkačku. Nejvíc to bylo asi v Římě, kde troubil každej na každýho a všude, hlavně na kruháčích, ale jinak pohoda :-D Víc záživnější, co se týče řízení, mi přišla Malta, tam už to je pro našinec jiný svět, ačkoliv ostrov je pidi, i tak je jízda zážitek.

Jinak i s debetní kartou se dá pujčit auto. My jsme ho pujčovali s plným krytím od pujčovny (jméno už si nepamatuji, ale bylo to taky na letišti) za nějakcýh 6500kč na 5dnů a nikdo ani auto nekontroloval, při návratu. Žádný depozit jsem take nedával a řešl sjem to až na místě. Ale nebylo to přes rentalcars.

Jinak, pokud se tam ještě vrátíš, doporučuji ochutnat jejich arancin, je skvělý, dělají ho jak na slano, tak na sladko a za mě to bylo top jídlo ze Sicílie, stálo to asi 1-2€, ale celkem dobře to zastilo, takže stačili 2-3ks a člověk měl slušný oběd :-D jen nedoporučuji zkoušet koňské maso, ktere je specialitou pro Catánii a její okolí, je to odporný a chuťově nezajímavý jídlo, alespon pro nás. Již nikdy více :-)

Tak na Maltě mě půjčit auto ani nenapadlo :D :D Průjezdy autobusem v místních uličkách byly dostatečným adrenalinem :D

Půjčit auto se s debetní někde dá, ale podmínky jsou obvykle horší. Třeba na Sardinii bylo půjčení na debetku o 20 % dražší...

A za tip moc děkuji, to neznám a doufám, že ještě letos vyzkouším! :) Myslím samozřejmě arancin, ne koňské maso!! :)

Michal
  • (upraveno 2020-09-18T23:25:16+02:00)

Cestopis jsem ještě nestihl přečíst. Snad zítra cestou ve vlaku. Ale to pojištění se fakt nevyplácí brát přímo u půjčovny. Jde to přes externí pojištění. Většina lidí, co znám, používá icarhireinsurance, buď v roční verzi nebo na denní bází, kdy to vyjde cca na 6 € / denně. Levněji přímo u půjčovny to vychází jen velmi zřídka, ale např. Kanáry na prosinec jsou výjimka potvrzující pravidlo.

A to nejdůležitější - externí pojistku můžeš uzavřít minimálně den předem. Nejde to v den výpůjčky.

Miroslav Šimeček

Ještě bývá problém s externí pojistkou, pokud už je člověk mimo republiku, odmítnou jí zřídit, resp já to tak měl, když už jsem byl mimo CR a chtěl sjem si udělat krytí auta, tak mi jí odmítli udělat, když už nejsem na uzemí CR.

Michale, doufám, že máš přečteno :D

Jinak za info k pojištění děkuji, poptám podrobnosti.

Tesna

Pěkné! Zrovna zpracovám náš loňský víkend v Catanii.

K půjčení auta: Zrovna tady jsem viděl největší roztřel cen. Když jsme tam byli loni v listopadu, tak sice jsme auto nepotřebovali, neb za 2 dny jsme z Catanie nechtěli vytáhnout paty, ale auto bez pojistky se tam v té době dalo půjčit za 80-90 ... Kč na den (!!!)

Teď v červenci tam jel kolega na 14 dní a nejlevnější nabídku na auto pro 4 dospělé v plné sezoně bylo přes 14k, přes americký server se nám pak podařilo sehnat něco za 8k, bez pojistky.

A pojistka jak se píše níže v diskuzi. Je to externí vztah, který půjčovnu nezajímá (včetně té pojistky z Rentalcars), pokud to není pojistka placená přímo přes půjčovnu. Na místě placených 3.000 je extrémní darda. Za cca. 80 GBP mám celoroční celosvětovou pojistku s krytím spoluúčasti až 50.000 GBP. Použil jsem ji už x-krát a nikde mi nic při předávce auta zpět neúčtovali, takže pojistnou událost jsem naštěstí ještě řešit nemusel. Při jednorázových krátkých cestách vychází pojistka na 3-4 GBP/den.

Moc děkuji!!

Jinak s tím rozdílem cen to je přené - neuvěřitelný! Rozdíl je daný hlavně tím, jak moc dopředu auto blokuješ. Já hledala dost na poslední chvíli, proto ta šílená cena. Nicméně i tak si myslím, že je Itálie na půjčení auta jedna z nejdražších zemí vůbec. Myslím, že to bylo dražší jak půjčení auta na Islandu...

A s tou pojistkou to musím příště vymyslet lépe, to souhlas!

Premiumletenkář

Predikce neni premedikace, jen drobna technicka

Jeee, to je boží profilovka!!! 🔝😍

Predikce je samozřejmě správně 🙏🙈...ale my, zdravotní sestry, jsme zvyklé na tu premedikaci no 🙈😁

Spíš bych řekl, že se sestrám musí říkat všechno 3x, ale my jsme tě upozornili zatím jenom 2x. 🤣

Premiumletenkář

premedikace se často používá i pro označení pár panáčků doma před odchodem do restauraního zařízení, aby tam člověk nešel tak nějak "nasucho"

To je dobrý, český ekvivalent výrazů predrink a preload jsem neznal. 🙂

Premiumletenkář ----) :D :D :D Děkuji za inspiraci! Od teď se doma před odchodem za "kulturou" začnu premedikovat :D

Nestíhám ani číst co Ty stihneš procestovat...

Jen připomínka k tomu pojištění - jde to i jinak a mnohem levněji, ale ty si to určitě najdeš na internetu sama.

Jen se poděl o rady! 🙏😉

Jinak vše nejlepší k svátku tvého druhého já 🍸😉

Děkuji, příští týden mám i narozky....

Jmenuje se to externí pojistka - v autopůjčovně pak už žádné pojištění neplatíš. Oni si jen na kartě zablokují spoluúčast (peníze na kreditce jsou banky ne tvoje) a pokud je na autě nějaká škoda, tak to už neřešíš s autopůjčovnou, ale s tou externí pojišťovnou, která ti to proplatí. Pojistka tě vyjde na zlomek toho co Ty platíš.

Na oslavu času dost 🍸🎂😁

Kde přesně (u koho) si tu externí pojistku sjednáváš? Máš celý "proces" vyzkoušený?

V tomhle ti nejlépe poradí Tonic - v nějakém cestopise tady už dokonce řešil takto i pojistnou událost. Pošli mu SZ.

Ok, díky. Projedu tonica😁

Ty jo!!! Já ale nemám svátek ani narozeniny!! 🙈😁

Děkuji!

Nechápu co pořád máš. jen jsem si z Tebe párkrát udělal legraci....

Jinak ještě k té půjčovně - vše si zařiď dopředu přes internet, vytiskni potvrzení a na místě s nimi už o ničem nediskutuj. Jinak ti začnou vykládat nesmysly a prodávat další služby - mají z toho slušné provize.

Michal

Padrino, já to taky nestíhám. A to nám tu ještě chybí Bari z minulého víkendu 😂

Tak Bari podruhé tu nehledej. Byl to víc relax trip, takže žádné nové info nemám a postovat tu dvoudenní koupačku - to asi nikoho ani nezajímá :D Každopádně mám za sebou malý sraz CL, takže brzy KRAKOV za KAČKU ;)

Padrino - já si se svou brilantní angličtinou v autopůjčovnách moc nevykládám ani tak :D

Myšleno tak, že znáš konečnou cenu předem. Jak přijdeš na přepážku, vědí, že auto potřebuješ, že tě mají jistou a pojištění vezmeš za jakoukoliv cenu - mají na to školení.

Stejně jako když večer přijdeš do hotelu s kufrem bez rezervace....

Při této rychlosti pohybu bych ani nestihl fotit... :-) Škoda některých míst, které jste opominuly, za všechny třeba neskutečné interiéry Monreale... Ale co naplat, Sicílie je velká, celý týden stačí sotva na její polovinu. Takže příště to bude i s Etnou, že? :-)

Přesně tak! Příště i Etna 🙏 A doufám, že to příště bude ještě letos!

Miroslav Šimeček

Tak hlavne se dobre oblect, my tam byli loni v rijnu, kdy v Katanii bylo nejakych cca 28°, tak jsme vyrazili na Etnu v kratasech a tam jsme zmrzli, ackoliv nas na to pani, u ktere jsme bydleli, upozornovala :-D Byli jsme asi jediny, kdo si tam trajdal v kratkem rukavu a kratasech, jinak vsichni meli normalne zimni obleceni :-D

No vidíš. Mě zas strašili se zimou v solném dole a já tam chodila v triku a kraťákách :D Ale až jednou polezu na Etnu, vzpomenu si na tvou radu a bundu si vezmu!! :)

Další cestopisy, které napsal Kateřina Ostrá

TURECKO za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-02-27T21:43:37+01:00 48 komentářů
Turecko 2021

Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt se zasněženým. Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt. Navíc moře,…

LISABON potřetí za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-02-09T16:55:56+01:00 89 komentářů
Portugalsko 2020

Jedna z nejkrásnějších evropských metropolí, jaké jsem dosud viděla. Město žloutkových košíčků, portského vína, žlutých tramvají, schodů, strmých ulic a výtahů. Město, které lehlo při ničivém zemětřes. Jedna z nejkrásnějších evropských metropolí, jaké jsem dosud viděla. Město žloutkových košíčků, portského vína, žlutých tramvají, schodů, strmých ulic a výtahů. Město, které lehlo při ničivém…

ŠPANĚLSKO-PORTUGALSKÝ roadtrip za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-01-17T18:10:40+01:00 55 komentářů
Evropa 2020

Že to nejde projet? Španělské a portugalské pobřeží za 8 dní = téměř 2 000 km, 2 vstupní QR kódy, nespočet pláží,útesů,majáků,psů, Prosecca, dechberoucích vyhlídek a chvil a to vše - Covidu navzdory!. TERMÍN:‌ ‌listopad 2020‌KOMPLETNÍ CESTOPIS ZDE:https://1url.cz/@spanelskoportug...adtripzaKA PROČ‌ ŠPANĚLSKO-PORTUGALSKÝ roadtrip?‌ ‌Letenky do Malagy z Prahy za 279 Kč v jednom směru a v…

ROK 2020 za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-12-31T13:58:38+01:00 41 komentářů

Karibik, Atlantik, Pacifik. Asie, Afrika, Střední Amerika, Evropa. Covid, repatriace, výstup na Teide a dva noví kocourci. Prostě ROK 2020 za KAČKU. Covidu navzdory ✌✈💛. 2020 4 kontinenty 3 oceány 35 realizovaných letů (26 cest zrušených) 16 letišť 18 vstupů do letištního salonku 6 roadtripů se spaním v autě 2 mezinárodní jízdy Flixbusem a 2 devítihodinové jízdy…