1. Cestopisy
  2. Evropa
  3. Lichtenštejnsko
  4. Skrytá krása Lichtenštejnska

Skrytá krása Lichtenštejnska

Malá, ale neskutečně nádherná země. Když jsem návštěvu Lichtenštejnska před pár měsíci plánovala, ani ve snu mě nenapadlo, že se pro mě stane TOP na žebříčku nejhezčích míst.
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2019 napsala MONIKA KUPCOVÁ
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsala MONIKA KUPCOVÁ

13. 11. 2019, poslední aktualizace 2019-11-13T15:26:18+01:00

MONIKA KUPCOVÁ a procestovala 16 zemí světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 7 cestopisů . Má své stránky https://cuteiza.rajce.idnes.cz/.

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

6 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Jan Dedek

Přesně tenhle výšlap jsme taky šli a stojí opravdu za to!

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Díky za pěkné čtení, vzpomněl jsem si hlavně na náš výlet do Alp se psem, jak ty krávy s respektem obcházel, ale celé stádo se dívalo jen na něj.

Já se letos v létě zastavil v Lichtenštejnsku na půl dne a pak pokračoval do Rakouska, kde jsme měl vyhlédnuté nějaké třítisícovky, jinak ten Malbun je fakt pěkné horské středisko a hory kolem hezké.

https://www.mojecesty.com/clanky...jnska.html

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Do Lichtenstajnska sme nahodne zavitali pri stopovani po Nemecku. Do Malbunu nas doviezol par, ktory tam chova lamy na komercne ucely a vedla nich nam dovolili spat v stane. Ked si spomeniem, ze sme sa na Augstenberg trepali v platenkach z HMka a s platenou taskou miesto batoha, tak si klepem na celo :) ale tak vtedy neboli peniaze na vybavu :) Zaujimave bolo aj muzeum vo Vaduze, kde bola zrovna vystava o rozmnozovani zvierat :)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Pěkně píšeš. Ani jsem nevěděl, že je nebezpečné chodit se psem okolo stáda krav (psa nemám), ale připomnělo mi to zážitek z východního Tibetu. Přecházel jsem tam louku se stádem jaků a jeden se na mně rozeběhl, že jsem musel trochu popoběhnout. Před tím se totiž ke mně přidalo ve vesnici větší štěně, které se pak chytře schovávalo před jakem za mnou.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
mirjur

Zajímavé... jel jsem okolo snad 10x, ale nezastavil jsem tam nikdy. Ono to chce taky nějaký čas navíc, bohužel... stejně jako Bodamské jezero třeba.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Výborné, díky. Kreslím do mapy a zapisuji jako vhodné zastavení při cestách do Švýcarska.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal MONIKA KUPCOVÁ

Čtení na 5 minut
PŘECHOD NEJDELŠÍ HŘEBENOVKY VE SLOVINSKU
Avatar uživatele
MONIKA KUPCOVÁ 2020-01-29T18:14:12+01:00 2 komentáře
Slovinsko 2016

Karavanky, to je název pro nejdelší pohoří Slovinska, které tvoří přirozenou 120 km dlouhou hranici mezi Rakouskem a Slovinskem. My si projdeme nejkrásnější hřebenovku těchto hor, od západu na východ.. Karavanky, to je název pro nejdelší pohoří Slovinska, které tvoří přirozenou 120 km dlouhou hranici mezi Rakouskem a Slovinskem.  My si projdeme nejkrásnější hřebenovku těchto hor, neprávem turisty…

Čtení na 18 minut
MRAZIVÉ PUTOVÁNÍ ZA VLÁDCEM ORLICKÝCH HOR
Avatar uživatele
MONIKA KUPCOVÁ 2020-01-22T17:58:53+01:00 1 komentář
Česká republika 2018

Rampušák, nejmladší vládce českých lesů a bratr Krakonoše a Praděda. Už 56 let střeží údolí a kopce Orlických hor a já jsem se rozhodla udělat si krátký zimní výlet do jeho rajonu.. Masarykova chataUž v létě jsem si rezervovala jednolůžkový pokoj na horské turistické chatě pod vrcholem Šerlich v nadmořské výšce 1 019 m těsně u česko-polských hranic. Chata nese název po prvním…

❤️ Oblíbené
Čtení na 11 minut
Přechod národního parku Jotunheimen
Avatar uživatele
MONIKA KUPCOVÁ 2020-01-21T13:06:55+01:00 0 komentářů
Norsko 2016

Drsná krajina tundry s hebkými koberci mechů a lišejníků, ledovci, obrovskými vodopády, do pevniny hluboce zaříznutými fjordy, průzračnými jezery a stády divokých sobů. . Tuto severskou zemi jsem se rozhodla navštívit  na přelomu června / července 2016 jako jedna z účastnic zájezdu. Čekal nás osmidenní přechod jednoho ze 40 národních parků na území Norska, a to byl…

Čtení na 12 minut
Země naděje a zklamání - Bosna a Hercegovina
Avatar uživatele
MONIKA KUPCOVÁ 2019-11-25T13:19:28+01:00 5 komentářů
Bosna a Hercegovina 2018

Na jedné straně záhadné pyramidy, obrovské kamenné koule a nádherná příroda, na straně druhé válečná traumata, zmrzačení lidé a chudoba.. Někdy se člověk v životě ocitne na místě, které by ho ani ve snu nenapadlo, že navštíví.  Přesto jsem neskutečně ráda, že jsem mohla vidět a zažít naprosto jiný, fascinující svět.Tato…

Další cestopisy