Stříbrná neděle ve Vídni… to jsou naše Vánoce.

Cestopis z roku 2022 napsala Šárka Morávková

Zážitky pro tebe sepsala Šárka Morávková
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-12-29T16:00:45+01:00

Šárka Morávková procestovala 51 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 7 lety a napsala pro tebe 11 úžasných cestopisů.

lma

jen tak na okraj Vídeň přes ČD z Prahy za 374 czk (jedním směrem ,včasná jízdenka Evropa)

Šárka Morávková

Díky za komentář... ano, viděla jsem dokonce Praha - Vídeň a zpět za 588,- Kč, ale ve všední den a úplně blbých časech... :-). Za těch 15 let co každý rok jezdíme mi vždycky vyšel bus nejlíp. Letos v akci za 630,- Kč na osobu s místenkou.

Frohe Weihnachten 2022!

Zajimaly by me ty levne letenky z Prahy do Vidne...? Zatim jsem bohuzel zadne jine nez ty prime drahe s Austrian Airlines nezaznamenal. Nebo je to mysleno mozna za par eur s prestupem nekde a na kridlech FR ci W6?!

Vasim oblibenym Flixbusem by tam mozna byl i prostor pro usporu s -10% promo kodem.

Zrovna nedavno jsme se divali a jizdenka po Vidni na 24 hodin je za onech 8 euro, ovsem za kalendarni den uz jen 5,80 euro, takze parada!

Po nekolika letech uz myslim i ten Suedbahnhof prejmenovali na Hauptbahnhof, pysni se novou architekturou.

Pri pohledu na fotku s Wiener Schnitzel se uplne dostavila voda v ustech, ale to vlastne i u bavorske sekane v Leberkas-Pepi am Wiener Hauptbahnhof. 😋

Na ja, Wien bleibt Wien ...

Šárka Morávková

Díky za komentář.

Letenky se občas dají s Austrian koupit (třeba čtvrtky bývají za cca 2.500,- Kč s taškou, ráno tam, odpo druhý den zpátky), ale v jakémkoliv atraktivním termínu je to problém. Bez přestupu, samozřejmě.

Letos jsme měli Flixbus s kuponem - 20%, takže jízdenka vyšla na 630,- Kč s místenkou.

Taky jsem jezdili za 5,80 jednodenku, platí až hodinu po půlnoci druhý den.

Na tyhle řízky chodíme do restaurace Schnitzelwirt (jen v neděli mají zavřeno).

Alles gute 2023 :-).

Šárka