THAJSKO - ráj na zemi, velký cestopis

Srdeční záležitost- Cestopis o cestě z Bangkoku do Kuala Lumpur. Treky, kajaky, vodopády, příroda, kultura, dokonalé jídlo, pláže, lezení, jeskyně a mnoho dalšího!

Cestopis z roku 2023 napsal Barney1987

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Barney1987
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-01-27T10:37:59+01:00

Barney1987 procestoval 28 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 1 rokem a napsal pro tebe 7 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

ellyem
před 2 dny

Co je špatné na aerolince Lion Air, že máš strach? :D

Barney1987
před 2 dny

On to byl spíš vtip a narážka na jejich dřívější zákaz letů do EU a jejich incidenty: 

  • Let 583 – 30. listopadu 2004 McDonnell Douglas MD-82 při přistání přejel dráhu. Ze 146 cestujících a 7 členů posádky jich přežilo 128, z toho 109 bylo zraněno. Celkem 25 cestujících nepřežilo.
  • Let 712 – 2. listopadu 2008 Boeing 737-400 při přistání přejel přistávací dráhu. Všichni přežili. Na vině byl nefunkční obraceč tahu.
  • Let 904 – 13. dubna 2013 se Boeing 737-800 při přistání zřítil do moře. Všichni přežili. Na vině byla špatná údržba.
  • Let 610 – 29. října 2018 se Boeing 737 MAX 8 při vzletu zřítil do moře. Nikdo nepřežil. Nehoda se stala v důsledku chybného softwaru MCAS.
  • Let 633 – 7. listopadu 2018 narazil Boeing 737-900ER připravující se na odlet na letišti Bengkulu-Fatmawati Soekarno Airport do tyče a poškodil si křídlo. Pasažéři museli přestoupit do jiného letadla, které je dopravilo do Jakarty.[1]
Jan Vidim
před 2 dny

Jak se tam hrotí roušky? Jsou stejně dementní jako třeba Němci, Španělé atd...? 

Barney1987
před 2 dny

V JV asii se nosili roušky vždy. Už dávno před covidem. V rámci Thajska je nikde, nikdo nevyžaduje a nikdo s tim neprudí. V mhd je ale nosí cca 80%lidí dobrovolně. Výjimkou jsou někteří dopravci, např. v nadzemce(BTS) v Bangkoku (tam je vyžadují). MRT, lodě, autobusy, vlaky, nikde nic nikdo nechtěl. V Malajsii jsou striktně vyžadovány v MHD. Zajímavost jsou letecké společnosti. Ani na jednom letu, ani na letištích, roušky povinné nebyly. P.s. ve Vídni jsou povinné stále v dopravních prostředcích v rámci území hl. města. V Bavorsku jsou čerstvě zrušeny všude (včetně Mnichova a nenosí je nikdo).  

Avatar uživatele P_P
P_P
před 2 dny

V nadzemce (BTS Skytrain) byly roušky doporučené (aspoň 8.ledna tomu tak bylo), něco se změnilo?

Barney1987
před 2 dny

Pravděpodobně se nic nezměnilo. Jen stále hlásili na nastupištích, ať je lidé nosí. To jsme respektovali. Jestli je to jen doporučené netuším;)

Avatar uživatele
lma
před 2 dny

"V JV asii se nosili roušky vždy"

?! tedy před covidem jsem tam byl x-krát a že by tam někdo nosil roušky to určitě ne !

Barney1987
před 2 dny

Ve velkých městech jsem je zaznamenal vždy. Asi ne v takovém % množství. Většinou se nosili kvůli smogu a prachu, ale také díky tomu, že asiati všeobecně jsou z virů vyděšeni daleko více, než evropané. Z jejich strany to tak trochu chápu. Oni těch zkušenosti z minulosti mají více. Pro ně covid nebyl v minulosti jediné virové onemocnění, které hodně řešili.

Avatar uživatele liborkapusta
liborkapusta
před 2 dny

Díky za cestopis, hodně nám pomůže v naší plánované cestě. Chystáme se příští rok a tak nějak ta trasa, co jste absolvovali je podobná té, co bychom taky chtěli, jen jsme chtěli navíc Lantu a neměli v plánu KUALA LUMPUR ale možná to ještě poupravíme. Ještě sehnat letenky za rozumný peníz.

Barney1987
před 2 dny

@liborkapusta : Kuala rozhodně stojí za to. Pokud to čas dovolí, tak si rozhodně vyčleňte minimálně jeden den a jednu noc v hotelu s bazénem na střeše s vyhledem na Petronas (je jich sousta a ceny apartmánů začínají někde kolem 1000,- za noc). Pokud takto plánujete Thajsko, tak buď hledejte i Multicity letenky (např přílet do BKK a odlet třeba z Kuala), nebo hledejte přílet do okolních měst (Kuala Lumpur, Singapur, Taipei... potom přelety jsou cca do litra i na ostrovy v Thajsku. Lanta je pro spoustu lidí krásná, nastudoval jsem si jí, ale uznal jsem, že pro mě asi nuda...

 

Avatar uživatele liborkapusta
liborkapusta
před 2 dny

Váš itinerář nás opravdu zaujal, i výlety zapadají do toho, co nás zajímá. Ubytka vypadají taky dobře a pokud nám vyjde Kuala Lumpur, tak využijeme i stejné ubytko, jen by jsme ještě někde přidali pokud čas dovolí den na víc, kromě Langkawi. Multicity letenky není špatný vůbec nápad, jinak v současnosti jsou ceny letenek do Asie dost vysoko. Díky moc. 

Avatar uživatele
mirjur
před 2 dny

@liborkapusta: Má první cesta do Thajska byla obdobná - Bangkok-Phuket-Phi Phi-Lanta-Lipe-Langkawi-Kuala Lumpur. Taky si myslím, že KL na 1-2 dny stojí za návštěvu. Pokud jde o Lantu, na tu jsem se ještě několikrát vrátil, naposledy teď v listopadu jsem tam strávil 2 týdny, vždy se vracím do Cat Bungalows. Jak říká Barney - pro někoho může být Lanta nudná, pro jiného příjemný relax a klídek bez neonů a turistů.