THAJSKO - ráj na zemi, velký cestopis

Srdeční záležitost- Cestopis o cestě z Bangkoku do Kuala Lumpur. Treky, kajaky, vodopády, příroda, kultura, dokonalé jídlo, pláže, lezení, jeskyně a mnoho dalšího!

Cestopis z roku 2023 napsal Barney1987

Zážitky pro tebe sepsal Barney1987
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-01-27T10:37:59+01:00

Barney1987 procestoval 28 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 1 rokem a napsal pro tebe 7 úžasných cestopisů.

Avatar uživatele niko.gl
niko.gl
před 6 hod

Ahoj,

díky za skvělé čtení. Za měsíc z toho určitě něco využiju xD  Ale chtěl bych se zeptat jestli náhodou nevíš, jak je to s dronem v Thajsku ? Četl jsem, že je tam potřeba spoustu povolení a do toho ještě pojištění. Na pár vzletu v odlehlých oblastech mi to přijde jako nesmysl. Tak by mi pomohlo kdyby o tom někdo věděl nějakou skutečnost a jak to reálně je vyžadováno.

Díky

před 5 hod

Ahoj. Dron měli přátelé, kteří byli s námi. Případně do sz mohu poslat kontakt na fb. Co vím, tak se nesmí létat v národních parcích. Žádné zvláštní povolení neměli a vezli v příručáku.

caisla

Ahoj, skvělý cestopis, budeme podnikat podobnou cestu vč. přejezdu z Ko Lipe na Langkawi + přelet do KL a poté zpět do Thajska. Jen se chci prosím zeptat, zda jsi si instaloval před příjezdem do Malajsie aplikaci MySejahtera a následně do ní nahrával potvrzení o očkování. Na MZV je totiž napsáno, že propipandemická opatření byla zrušena, ale doporučuje se pouze instalace mobilní aplikace, vytvoření osobního účtu, ověření očkovacího certifikátů.... https://www.mzv.cz/jnp/cz/encykl...id_19.html

Dej prosím vědět, jestli to po Vás někdo chtěl. Díky

Avatar uživatele Breathe
Breathe

Nejsem autor cestopisu, tak snad nevadí když odpovídám. Do Malajsie jsem přiletěl tři dny zpátky a aplikaci MySejahtera po mně nikdo vidět nechtěl. Pro jistotu jsem si jí před odletem nainstaloval a stejně jsem nepřišel na to kam nahrát certifikát o očkování. Akorát mi aplikace na základě aktuální polohy vygenerovala QR kód, že jsem z low risk země. Ale jak říkám, nikdo to vidět nechtěl.

caisla

Moc díky za odpověď, tak jestli dá ještě někdo vědět, kdo tam teď někdy byl, jestli má stejnou zkušenost.

Barney1987

Aplikace už oficiálně pár měsíců není potřeba. Jinak nezapomeňte roušky do mhd. V letadlech povinné nejsou ;)

Díky za odpověď

ellyem

Co je špatné na aerolince Lion Air, že máš strach? :D

Barney1987

On to byl spíš vtip a narážka na jejich dřívější zákaz letů do EU a jejich incidenty:

• Let 583 – 30. listopadu 2004 McDonnell Douglas MD-82 při přistání přejel dráhu. Ze 146 cestujících a 7 členů posádky jich přežilo 128, z toho 109 bylo zraněno. Celkem 25 cestujících nepřežilo.
  • Let 712 – 2. listopadu 2008 Boeing 737-400 při přistání přejel přistávací dráhu. Všichni přežili. Na vině byl nefunkční obraceč tahu.
  • Let 904 – 13. dubna 2013 se Boeing 737-800 při přistání zřítil do moře. Všichni přežili. Na vině byla špatná údržba.
  • Let 610 – 29. října 2018 se Boeing 737 MAX 8 při vzletu zřítil do moře. Nikdo nepřežil. Nehoda se stala v důsledku chybného softwaru MCAS.
  • Let 633 – 7. listopadu 2018 narazil Boeing 737-900ER připravující se na odlet na letišti Bengkulu-Fatmawati Soekarno Airport do tyče a poškodil si křídlo. Pasažéři museli přestoupit do jiného letadla, které je dopravilo do Jakarty.[1]
Jan Vidim

Jak se tam hrotí roušky? Jsou stejně dementní jako třeba Němci, Španělé atd...?

Barney1987

V JV asii se nosili roušky vždy. Už dávno před covidem. V rámci Thajska je nikde, nikdo nevyžaduje a nikdo s tim neprudí. V mhd je ale nosí cca 80%lidí dobrovolně. Výjimkou jsou někteří dopravci, např. v nadzemce(BTS) v Bangkoku (tam je vyžadují). MRT, lodě, autobusy, vlaky, nikde nic nikdo nechtěl. V Malajsii jsou striktně vyžadovány v MHD. Zajímavost jsou letecké společnosti. Ani na jednom letu, ani na letištích, roušky povinné nebyly. P.s. ve Vídni jsou povinné stále v dopravních prostředcích v rámci území hl. města. V Bavorsku jsou čerstvě zrušeny všude (včetně Mnichova a nenosí je nikdo).

Avatar uživatele P_P
P_P

V nadzemce (BTS Skytrain) byly roušky doporučené (aspoň 8.ledna tomu tak bylo), něco se změnilo?

Barney1987

Pravděpodobně se nic nezměnilo. Jen stále hlásili na nastupištích, ať je lidé nosí. To jsme respektovali. Jestli je to jen doporučené netuším;)

lma

"V JV asii se nosili roušky vždy"

?! tedy před covidem jsem tam byl x-krát a že by tam někdo nosil roušky to určitě ne !

Barney1987

Ve velkých městech jsem je zaznamenal vždy. Asi ne v takovém % množství. Většinou se nosili kvůli smogu a prachu, ale také díky tomu, že asiati všeobecně jsou z virů vyděšeni daleko více, než evropané. Z jejich strany to tak trochu chápu. Oni těch zkušenosti z minulosti mají více. Pro ně covid nebyl v minulosti jediné virové onemocnění, které hodně řešili.

Avatar uživatele liborkapusta
liborkapusta

Díky za cestopis, hodně nám pomůže v naší plánované cestě. Chystáme se příští rok a tak nějak ta trasa, co jste absolvovali je podobná té, co bychom taky chtěli, jen jsme chtěli navíc Lantu a neměli v plánu KUALA LUMPUR ale možná to ještě poupravíme. Ještě sehnat letenky za rozumný peníz.

Barney1987

@liborkapusta : Kuala rozhodně stojí za to. Pokud to čas dovolí, tak si rozhodně vyčleňte minimálně jeden den a jednu noc v hotelu s bazénem na střeše s vyhledem na Petronas (je jich sousta a ceny apartmánů začínají někde kolem 1000,- za noc). Pokud takto plánujete Thajsko, tak buď hledejte i Multicity letenky (např přílet do BKK a odlet třeba z Kuala), nebo hledejte přílet do okolních měst (Kuala Lumpur, Singapur, Taipei... potom přelety jsou cca do litra i na ostrovy v Thajsku. Lanta je pro spoustu lidí krásná, nastudoval jsem si jí, ale uznal jsem, že pro mě asi nuda...

Avatar uživatele liborkapusta
liborkapusta

Váš itinerář nás opravdu zaujal, i výlety zapadají do toho, co nás zajímá. Ubytka vypadají taky dobře a pokud nám vyjde Kuala Lumpur, tak využijeme i stejné ubytko, jen by jsme ještě někde přidali pokud čas dovolí den na víc, kromě Langkawi. Multicity letenky není špatný vůbec nápad, jinak v současnosti jsou ceny letenek do Asie dost vysoko. Díky moc.

@liborkapusta: Má první cesta do Thajska byla obdobná - Bangkok-Phuket-Phi Phi-Lanta-Lipe-Langkawi-Kuala Lumpur. Taky si myslím, že KL na 1-2 dny stojí za návštěvu. Pokud jde o Lantu, na tu jsem se ještě několikrát vrátil, naposledy teď v listopadu jsem tam strávil 2 týdny, vždy se vracím do Cat Bungalows. Jak říká Barney - pro někoho může být Lanta nudná, pro jiného příjemný relax a klídek bez neonů a turistů.