Víkendový výstup na Preikestolen

V srpnu 2021 zlákala ikonická Kazatelna i mě. Ale ne všechno dopadlo, jak jsem si představoval. Vlastně nedopadlo skoro nic.

Cestopis z roku 2021 napsal mirjur

Zážitky pro tebe sepsal mirjur
Cestopis byl naposledy aktualizován 2021-08-28T17:43:52+02:00

mirjur procestoval 44 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 7 lety a napsal pro tebe 2 úžasné cestopisy.

CESTUJI za KAČKU

Hele ty, zase něco, co kdekdo nezažil! 😉😁 Ty boty masakr, ale znám to. Naštěstí jen se žabkama za 39 Kč, které se dají nahradit chůzí bosky🙈😁

Tvůj popis "norská past na alkoholiky" mě ujistul, že zůstanu u Jižních ALKO destinací bez prohibice s cenou sedmičky Cavy za 2€ 🥂✌

Jinak super popis. Konečně někdo, kdo umí popsat i trip, který se zrovna nepovede 🙏 Ostatně každej takovej v playlistu máme ✌😁

mikir

Hezke povidani ,jen trosku nechapu pri te silene investici za 3 dny, proc jsi v sobotu nekoupil nejake boty a jeste nejak lepe ten cas nevyuzil Jinak jasne v Norsku jsem byl 6x vim, ze cenove prizniva zeme to proste neni i kdyz treba Island je na tom asi jeste hur ,ale parada to tam je S pocasim proste smula , jen takova perlicka v Bergenu jsem byl 3x a neprselo mi tam ani jednou i kdyz se traduje ,ze tam prsi 300 dnu v roce Stavanger neznam

Protože 1) cena - plátěné tenisky za cca 2000 Kč, 2) stále pršelo, 3) o víkendu žádná veřejná doprava, jen nejbližší okolí, takže vcelku nebylo kam. Jo, mohl jsem si koupit nějaký jednodenní výlet pro turisty, ale v tom počasí a za ty prachy...

V Bergenu mi právě taky vůbec nepršelo. Je to o štěstí.

Martin Vícha

Tak to byl teda celkem smolný výlet, ale pořád lepší, než sedět doma. A na základě tohoto cestopisu, se stříbrná lepící páska přestěhuje z kufru auta, do batohu. Příště přeju víc štěstí 😁👍

Díky! :-)

Pekne sepsane, ale absolvovat bych to takto nechtel. Holt docela smula, i kdyz nakonec i nejake stesti. Ac jsem pritelem verejne dopravy, v Norsku preferuju auto nebo posledne na severu i autostop. Proc sis ho nepujcil? V Brazilii, kde bych si ja asi auto pujcovat nechtel ani ve vice lidech, si ho pujcit chces.

@ Reni85: My nahore spali v cervnu 2016 a meli jsme to i s vychodem slunce. Ja bych ty penize litoval, kdyz me tyden autem v peti lidech stal asi polovinu.

Auto jsem si nepůjčil ze dvou důvodů: 1) moc drahé pro 1 osobu, 2) stejně bych s ním nemohl absolvovat to, co jsem chtěl, znamenalo by to nutnost se k němu vracet.

Avatar uživatele Reni85
Reni85

Na Preikestolene som bola v auguste 2013. Vdaka vyslapu v skorych rannych hodinach sme boli hore cca.hodinu asi len piati.

Norsko je krasna krajina, netreba lutovat ani korunu 😊