Vlakem po Evropě, jízdenka interrail 3. Část průjezd Francií i Paříž

Cestuji vlakem Evropou. Projel jsem Německem a Beneluxem, otočil jsem se dokonce až ve Švédsku. Dalším dílem navštívím vlakem Francii projedu jí od městečka Metz přes Paříž ke Španělským hranicím.

Cestopis z roku 2019 napsal Petr78

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Petr78
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-04-29T07:50:55+02:00

Petr78 procestoval 31 zemí světa světa, nejvíce Evropu. Na Cestujlevne.com se přidal před 7 měsíci a napsal pro tebe 15 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před měs

Co je tohle za móresy? Tady každý lítá.

Petr78
před měs

Já také, ale je dobrý čas odčasu vyzkoušet i něco jinýho 😀, co třeba let na kolejích 🤪? 

Barney Flyer
před měs

Díky moc za cestopis. Těším se na další díly. Jinak ten bus jsem potkal i na Martiniku, tam má dokonce separátně pruhy, kam se nedostanou auta.

Petr78
před měs

Martinik už necháme na letenku jo🤪tam už vlakem neeeee. 😃

Avatar uživatele
lma
před měs

To byl nějakej důležitej securiťák nee v Nice ,Monaku a Antibes jsem fotil na nádraží o 106 ..

Jinak TGV asi super zážitek ,svezl jsem se rychlovlakem v Japonsku (Shinkansen) ,J. Koreji (KTX) ,Itálii (Frecciarossa) ,Německo (ICE) a Španělsku (AVE) ,ale ve Francii jen osobákem a hodně retro rychlíkem ..

Jinak mě Francie moc nebere a Paříž už vůbec ne ,ale těším se na další díl z Portugalska ,tam jsem byl x-krát (moje srdcovka) a vlakem toho najezdil ..

Petr78
před měs

Ono je to možný protože je fakt že jsem většinou fotil všude i ve Francii. Takže tak....nebo měl pocit že fotím primárně jeho. Francie je úžasná, ale vzít více pecičky a ne jen hlavní body , konkrétně podhůří Pyrenejí kolem Carcassonne Perpignanu a prostě mezi tím ty hory  apod.  Bretaň , Normandie až dole k Andoře a projet třeba na biku kolem vinic. On každý právě spíš tak do té Paříže Saint Tropez. A vše ostatní mine. Což je škoda tyhle místa jsou holá rovina a nic zásadního kromě atrakcí pro turisty ikdyž pecičky jsou k nalezení i v těchto oblastech ...chce to vidět víc. Jinak celkově tyhle extrémě turistická místa jsou jak pro koho , ale na cestovatelské mapě je dobrý zmínit že tam člověk byl. :)). Jinak TGV je taky dobrý zkusit pokud člověk necestuje často do Asie kde je to určitě ještě větší liga , ale takhle k Evropě je TGV jasný a člověk by se s ním měl projet když jezdí tak blízko.