3. Indie
  4. Vrásky z indické lásky - mise první

Vrásky z indické lásky - mise první

S Indií je to jako s análem. Buď to miluješ, nebo nenávidíš. A jak jsem to s Indií měl já? V první misi si to rozdávám s metropolí Dillí.
Cestopis z výpravy „Vrásky z indické lásky“ z roku 2017 napsal Dayin

Zážitky pro tebe sepsal Dayin

28. 01. 2020, poslední aktualizace 2020-01-29T12:22:50+01:00

Dayin žije v České republice a procestoval 14 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 30 dní, napsal pro tebe 4 cestopisy .

• (upraveno 2020-02-10T19:59:57+01:00)

Tak to je masakr! Konečně jsem první díl románu (asi na pátý pokus, stydím se 😊) dočetl a můžu jít na další. Snad to adminy neurazí, ale tohoto díla je na CL skoro až škoda. Rozhodně by mělo vyjít knižně.

Potíže už na nádraží mi hodně připomněly náš první den v Dillí. Je mi až líto, že za nás facky nepadaly. 🤣 Měl jsem ale pocit, že vyliskat by potřebovali i policajti, kteří v našem případě dělali, že tam vůbec nejsou, a to jsem ani netušil, že při třetí návštěvě Indie zavítám i na služebnu...

Kdo rád čte a chtěl by přijít o poslední zbytky iluzí, tomu doporučuju knížku A Feast of Vultures: The Hidden Business of Democracy in India.

Dayin

Vůbec se nestyď, je to dlouhé jak severská noc a upřímně jsem vděčný za každého, kdo se tím na displeji a monitoru prokouše. Takže díky!

Povíš mi, proč jsi skončil na služebně? Taky mám i negativní zkušenosti s fízly tam v Indii. Ale to až na konci. Třeba se tam dočteš.

Díky za typ na knihu a vůbec za vše!

Ukradli mi v Paharganji mobil. Školácká chyba, uměle přiživená tlačenice a je to. Policajti jsou neradi obtěžováni prací+otravná byrokracie+tradiční lži a výmluvy.

Dayin

Jo, to zní jako indická policie. Jak po tom všem Indii vnímáš?

Asi pořád stejně, jako šílené smetiště plné drobných pokladů. 🤣 A taky jako výlet do středověku a do budoucnosti zároveň, i když na to jsou, navíc jaksi výrazně stravitelnějším způsobem, větší experti Japonci. 😊

Člověk hlavně nesmí moc myslet na tu obří politicko-úřednicko-podnikatelsko-mafiánskou chobotnici, která drží miliardu lidí pod krkem a musí se soustředit na zážitky, které mu něco dají, jinak by tam už podruhé nos nestrčil.

• Přidal se před měs
  • (upraveno 2020-02-10T21:39:35+01:00)

Tos napsal fakt skvěle! Díky za odpověď.

David Hosl

Byl jsem sám loni v říjnu 2 dny v Dillí a 2 dny po Indii po cestě na nepálskou hranici. Jak strašně výstizně si oživil mé vzpomínky. Ten první den, totální šok, bloudění u nádraží, zamaštěný pokoj bez okna, smrad na ulici. Druhý den, poznávání, lapení, přežití. Třetí den už hrdina s otevřenýma očima a srdcem...

THIS IS INDIA

Excelentní čtivo. Díky ti za něj!

Dayin

Jsem rád, žes to měl stejně. Díky!

Monika

Super fotky!

Díky!

Avatar uživatele Klára
Klára

Tak tohle mě baví ... sice je to spíše beletrie než cestopis, ale moc poutavě napsané. Tenhle komentář píšu z Malajsie z "hostelu" v čtvrti "Little India", tak mi krásně tématický sedí k mému výletu 🙂. Do Indie bych se ráda někdy podívala, ale asi ještě chvilku počkám ... až budu starší, tlustší, míň priposrana vyrazit sama do země, kde si více váží krav než žen a moje hygienické standardy klesnou na nulu 😃. Takže jen tak dál, moc se těším na další díly.

Dayin

Koukám, že smysl pro humor cestovatelům cizí není. 😃 Je fajn mít takový nadhled, to se z těch cest pak člověk jen tak neposere.

Děkuji moc. A budu ti přát, ať se tam fakt jednou koukneš. Stojí to za to.

Uzasny cestopis a vse bez nasazenych ruzovych bryli a slunickareni. Pral bych si mit takovy talent na psane slovo jako mas ty a k tomu mit odvahu se do takove jungle vydat po vlastnich ( i kdyz me milovane Bali a jeho skutecna realita mi tu jungli dost casto pripomina ), ale protoze nemam, tak jsem si to cteni uzil dvakrat tolik, mozna trikrat, dokonce jsem snad i ty pachy citil, kdyz si je popisoval. Diky moc a za uzasny cestopis a at se dari. Aroha

Dayin

Věřím, že na Bali, daleko od všech těch vymazlených turistických výsp, je to podobné. Jak se říká, chudoba je jen jedna.

Díky za positivní ohlas a přání! I tobě.

Avatar uživatele kaina
kaina

Úžasně popsáno, zatím jsem přečetla jen tu první část, dávám do záložek a budu pokračovat zítra, můžu vám říkat Mistře? 😊

Dayin

To bych se cítil dost trapně, ale pokud na tom trváte. 😊

Každopádně děkuji!

Avatar uživatele LuckyB
LuckyB

Rozhodně jeden z nejlepších cestopisů jaké jsem kdy četl :) Sice dávám většinou přednost spíš praktickým soupiskům z cest než tento beletristický styl, ale je to čtivý, vtipný... prostě suprový počtení :) takže za mě palec nahoru.

Dayin

Těší mne, že si k tobě cestopis našel cestu, i když je napsaný tak, jak je napsaný. Díky!

Tvůj cestopis jsem začal louskat ( nejdelší text co jsem přečetl souvisle za posledních 20 ? let ) a nemohl přestat. Zažil jsem New Dilli před rokem, i bloudění u hlavního nádraží, pokusy koupit lístek na vlak / tatkal / a tvoje vyprávění mě vrátilo zpět.

Děkuji moc za možnost vrátit se v živých vzpomínkách na tento specifický kus země, který je skutečně jako anál,,,, 50 už mi bylo a furt nevím , co si o něm mám myslet.

A zdravím všechny homokelty !!

Dayin

Tvůj komentář mne fakt pobavil. Jsem rád, že jsem tě do toho peklíčka mohl vrátit a "donutil" tě číst. Homokeltovi je ctí!

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Jeden z nejlepsich cestopisu na CL - jeste okoroneny o to, ze jsem se spoustu veci o kterych tady pises "learned the hard way" behem sveho prvniho rocniho pobytu v Indii, ktery jsem mel jeste pikantnejsi o to, ze jsem tam cely rok pracoval & cestoval a Indii sem si zazil fakt "zevnitr"..

Tesim se na dalsi pokracovani !!!!

PS: Mozna by stalo za to sem naintegrovat Patreon, myslim (aspon doufam), ze spousta lidi by ti neco prihodila na dalsi cestu, stejne jako Katce a dalsim, kteri si davaji praci s podobnymi cestopisy..

Dayin

Rok v Indii? To musí být úžasná zkušenost. Co za práci jsi tam měl? Nomád?

Každopádně díky moc, budu rád, když zůstaneš na příjmu.

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Ja jsem starej korporatnik :D ridil jsem tam nekolik teamu pro nejmenovaneho Ceskeho operatora v outsourcingovem centru (back in the days to bylo nejvetsi shared services centrum vlastnene jednou firmou na svete) jako konzultant..

Kazdopadne k tomu prirovnani s analem (ktere je tady tak popularni) - muzu potvrdit, ze Indie fakt rozdeluje lidi (za ten rok se mi tam vystridalo par lidi z CZ) na dve poloviny lidi - jedna sedela tri mesice zavrena na pokoji se srackou a tesila se domu, druha pulka se po pul roce nechtela vratit do CR.. Akorat jsme v tom prirovnani misto acka pouzivali koprovku :D

Ja jsem byl na kraji Bangalore, ktere je obecne povazovane na zebricku indickych mest za zlaty stred - vim ze treba Gurgaon (predmesti New Delhi) je povazovany za nejvetsi peklo v Indii vsemi expaty (napr. HomeCredit tam ma pomerne velky team Cechu)..

Dayin

Tak s tou koprovkou jsi mne rozsekal. :D

Jaks to měl ty? Chtěls domů, nebo se ti tam i líbilo? Do Bangalore a vůbec dolů na jih jsem se nedostal. Třeba příště. Každopádně je pravda, že mne nejvíce postihlo Dillí. A Váránasí, to taky bylo hrubé.

Avatar uživatele Tom
Tom

Dayin, klobouk dolů. Lepši cestopis jsem tady (a snad ani nikde jinde) nečetl. Ostatní asi budou souhlasit, máš neskutečný dar zaujmout a pobavit. Pokud by to mělo vyjít knižně, hned si ji kupuji. Na fotky je radost pohledět, jsou nádherné.

Dayin

Děkuji moc, Tome! Snad si tvou přízeň udržím až do konce téhle krapet pokřivené ságy.

Davosh

Můžu se zeptat, čím jsou fotky foceny? Skoro to působí jak nějakej analog... Moc pěkné.

Dayin

Bohužel/bohudík je to digitální zrcadlo. Jednoduchá Sony A58 + pevná padesátka + nějaká stará Sigma. Fotky jsem na cestách protahoval přes Lightroom.

Avatar uživatele Petr St
Petr St

Fotky opravdu nádhera, klobouk dolů!!!

Díky!

Avatar uživatele Daniela
Daniela

Super. Dnes jsem zjistila, že jsi napsal pokračování, tak vím co budu dělat u ranní kávy. Děkuji

Děkuji a dobrou chuť!

Dayin

Přidáno dalších cca dvacet fotek.

Jarda

Wow, prostě jenom wow... Smekám. A souhlas s tím, že to je to nejlepší, co jsem nejenom tady, ale možná i obecně o cestování kdy četl.

Děkuji!

• (upraveno 2020-01-28T23:45:04+01:00)

Tohle je takový lyrický pohled na indické velkoměsto. Před pár lety jsem dal Indii kolem dokola. Ne proto že bych tam nějak extra chtěl, ale spíš proto že jsem tam ještě nebyl a letenky byly skoro zadarmo.

K análu bych jí tedy nepřirovnával, ale kulturní šok to opravdu byl, zejména když se tam člověk letí podívat po návštěvě superčistého Japonska. Zvyknout se na to asi nedá, ale člověk po pár dnech otupí, zčásti rezignuje na hygienické standardy a nakonec si to tam i užije. Ale příště raději zase někam jinam. Dodnes když procházím zapadlými kouty města a udeří mě do nosu pach moči si na Indii vzpomenu.

Je fajn vidět, že neumíš psát jenom s.ačky.

Nicméně ten anál mě nalákal ke čtení :P ;)

Jo a oprav si tam tu chybějící čárku mezi "proto" a "že", ať tu nejsi za "debila"...

Vítej zpět Kateřino,

čárka tam opravdu chybí, ale nechám to tak, protože člověk je tvor nedokonalý a dokonalé dílo dokáže vytvořit jen bůh.

• (upraveno 2020-01-29T00:27:27+01:00)

Přestože jsem zapřísáhlý ateista, tak myslím, že Bůh je vždy s velkým B.

A o "vítej zpět" nemůže být řeč. I díky tobě ♥

Jen mimořádný cestopis, který se zde stane jednou za 500 cestopisů (kolik jich tu vlastně je??), si zaslouží vteřinové zmrtvýchvstání. Ty rozhodně ne :) A to ani za všechny prachy ;)

Avatar uživatele padrino11

Jako ateista (i když pokřtěný) nemyslím žádného konkrétního boha, proto malé b je správně.

Mně to tady už začíná připomínat mileneckou hádku.

Nechtěl jsem Tě nijak urazit, spíš zaujmout. Rozumím, že mé vtípky na Tebe byly asi moc.

Přijmi prosím mojí omluvu, pokud je to možné.

Dayin

Vy dva jste po rozvodovém řízení?

Avatar uživatele padrino11

Tak daleko ještě nejsme, my se teprve seznamujeme. Ale i to má svá úskalí.

Koukám!

• (upraveno 2020-01-28T23:55:52+01:00)

Piš! Hlavně, prosím, piš! Nejlepší, co jsem tu (a nejen tu) kdy četla ( a to jsou tu jooo, autoři, před nimiž smekám). Skvělý sloh, popis, charakteristika, děj, myšlenky, vtip. A k tomu všemu naprosto neskutečně úžasný fotky. Ne, BOŽÍ fotky. A víš ty co? Už jsem o Indii hodně četla a slyšela. Od většiny lidí to působilo tak, že je Indie PUNK a rozhodně je rozumný se jí vyhnout... Po tvém popisu Indie, byť kousku z ní, vím, kam jedu příští březen! Musím to zažít. Prostě MUSÍM. Když pominu celý ten dokonale nedokonalý svět, po kterém bytostně prahnu, abych si donekonečna pokládala stejnou otázku, co ty - co je horší - tam a nebo tady ten náš konzum (nemyslím COOP ) a svobodná nesvoboda s pocitem všechno mám a všechno můžu, tak kvůli Tvojí větě: "seženou mi všechno, když si budu přát, tak i to modré z nebe, ale to za příplatek.. "

NeSKUTEČNÝ smích u mě přešel do neSKUTEČNÝCH slz tak přirozeně, že to nejde popsat. Myslím, že jsem u četby brečela v životě jen jednou a byla to Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou. Dnes podruhé.

Jeden odstaveček se ti tam opakuje (druhá polovina) - ale kašli na to. Je to BOŽÍ i s tím. Zvali tě tam na večeři - já nikdy chlapa nepozvala, ale kdyby - tak tebe bez mrknutí oka ;)

Ty fotky si prohlídnu ještě stokrát...znám se. Díky!!

Píšu, ach ano, píšu!

Asi to vyzní pateticky, ale fakt, že tě mé vyprávění dokáže rozhoupat k cestě do Indie, je tou nejkrásnější částí tvého více než pozitivního a nesmírně motivujícího komentáře. Děkuji! Budu ti přát, ať se tak skutečně stane a Indie tě pořádně semele a poznamená. Zhruba tak, jako se to stalo mně. Více raději ne, to už by nemuselo být hezké. Ale o tom jindy, třeba v dalších částech cestopisu.

(Ten odstavec jsem opravil, nějak se mi tam kluci porvali, když jsem přetahoval fotky. Děkuji za upozornění.)

🙏 Praktické
Kostarika od Pacifiku ke Karibiku
Forty 2020-02-27T10:19:35+01:00 1 komentář
Kostarika 2020

aneb přes pár brodů řekou autem Kostarikou skrz naskrz. Kostarika ve zkratce...Tak jo...je 7. července a kupujeme díky cestujlevně letenky Mnichov-Amsterdam-Panama-Kostarika s KLM na odlet 26.1. a návrat 10.2. O tom, že se nakonec díky bouři Sabine…

Ostrov Karet obrovských, ostrov Apo, Filipíny
Marcos San 2020-02-26T17:33:26+01:00 0 komentářů
Filipíny 2020

Pod mořskou hladinou je jiný svět, než ten co známe: Je to trochu jako výlet do vesmíru.. https://youtu.be/ZFEazGeb5EI Pod mořskou hladinou je jiný svět než ten, který známe. Jako by se zastavil čas a člověk se potkává s neuvěřitelnými tvory s neuvěřitelnými schopnostmi. Kamarád říkává,…

Z Dany do Petry
Jaroslav Schmidt 2020-02-26T09:12:25+01:00 8 komentářů
Jordánsko 2020

Dle National Geographic jeden z 15ti nejhezčích treků světa.. I my jsme se svezli na levno-letenkové zimní vlně do Izraele a Jordánska. O těchto zemích se tu v poslední době vyrojilo spousty cestopisů, proto naše putování pouští Wadi rum, výšlap na nejvyšší…

14 dní ve Vietnamu od severu po jih 2/3
Tomáš 2020-02-25T18:57:16+01:00 8 komentářů
Vietnam 2019

Hanoj, Mu Cang Chai, Nihn Bihn & Ha Long Bay. Část 2/3 - Sever VietnamuPo všech strastích, který nás potkaly v prvním díle > https://www.cestujlevne.com/cest...jih-1-3-80 je načase trochu žít dovolenou. Výchozí bod je Hanoj.8.2. Hanoj -…