Za L-410 do Chorvatska

Jarní výlet za českým letadlem v Chorvatsku, krásným Dubrovníkem i ne tak krásnou Tuzlou v Bosně...

Cestopis z roku 2022 napsal Kryštof Hájek

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Kryštof Hájek
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-04-17T11:31:09+02:00

Kryštof Hájek procestoval 73 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 6 lety a napsal pro tebe 13 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mıchal
před 12 měs

Krásná trasa a velmi mile mě překvapil i seznam nákladů, které bych čekal o řád vyšší :)

Jakub Langer
před rokem

Perfektní poutavý cestopis pro letecké fandy a nadšence, ale také pro ty, jež se rádi kochají pohledem z okna za letu. Ony pohledy na dramaticky členité dalmatské pobřeží za dobrého počasí musejí být vážně úžasné. Hvala vam!

Také jsem o těchto domácích chorvatských linkách chvíli uvažoval, zatím zůstalo jen u představ. Moc se mi nepozdávalo to odlehlé letiště OSI a zejména doprava na něj. Tady vidím, že dostat se na něj není zase tak obtížné. Dále jsem se někde dočetl, že i když se lety Trade Air koupí přes web Croatia Airlines, míle by v rámci Star Alliance stejně žádné získány nebyly. Ale hlavně jde o zážitek, samozřejmě.

S Dubrovnikem jsem měl tu čest loni po přejezdu z Černé Hory a k okouzlení středověkým městem také došlo. Ostatně jako zřejmě u všech.

A následná cesta Hercegovinou i Bosnou byla dobrým tahem. Sám jsem zatím poznal jen profláknuté Sarajevo a Mostar, ale možná by stála za prozkoumání i historická města Travnik a Jajce. Nebo projet legendární trať Tuzla - Banja Luka s obávaným přestupem v Doboji ...

Kryštof Hájek
před rokem

Díky, no ono se nemusí letět přímo z OSI. Trade Air létá i PUY-SPU a ZAG-PUY, což jde klidně nakombinovat s DBV-SPU-RJK a výhledů bude ještě víc :) Navíc do Záhřebu teď lítá Ryanair z Bratislavy, do Puly zase z Vídně, takže se tam nějak dostat dá.

Martin Vícha
před rokem

Taky jsem na to koukal. Jestli se udrží zimní rozvrh, tak to jde stihnout za cenu jednoho dne dovolené. Ve čtvrtek večer Praha-Zadar. Ze Zadaru busem do Trogiru. Pak let s Trade Air Split - Zagreb a buď pozde večer do Bratislavy, nebo počkat do neděle. Chci se zeptat, check-inn pro Trade Air dělají pořád Croatia Airlines? Dik. Jina dneska v Pise jsme stáli vedle L-410 OK-WDC na lince Pisa-Elba.

Jan Vidim
před rokem

V Tuzle jsem byl 4 roky zpátky. Tvoje hodnocení mi přijde možná až příliš pozitivní. Město je fakt o ničem. My teda aspoň máme docela rádi psy. Ale místo psa se k nám, ale nachomejtnul asi 10 letý spratek, který nejdřív chtěl peníze a když je nedostal, tak se pokusil mi sebrat z batohu čouhající vlaječku, kterou jsem měl jako suvenýr, to jsem mu natáhnul.

V té době bylo letiště v rekonstrukci a terminál byl prakticky jen kontejner s jedním regálem dutyfree.