"Ztracené" ostrovy v Guinejském zálivu - São Tomé & Príncipe

Když jsem se rozhodoval kam pojedu, tak jsem věděl jedno. Po dlouhé době jsem se chtěl podívat někam do Afriky. Po zvážení, kam mne pustí Covid a zároveň s ohledem na “co nejvíce neturistickou” zemi,

Cestopis z roku 2020 napsal Petr Hingar

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Petr Hingar
Cestopis byl naposledy aktualizován 2021-01-08T13:56:35+01:00

Petr Hingar procestoval 56 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 6 lety a napsal pro tebe 1 úžasný cestopis.

Zobrazit profil

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před 2 lety

Nádherné sluncem zalité fotky z prosince, což rozhodně po většinu roku nebývá zvykem. I tenkrát v únoru 2018 moc nepršelo, ale zas tak moc slunečno také nebylo. Z Lisabonu za 12000 Kč je velmi dobrá cena, to v minulosti šlo těžko najít. My tenkrát měli takový hybrid, tam s TAAGem přes Luandu a zpět s TAPem přes Accru za 10000 Kč z Lisabonu. Jinak co se týče finanční náročnosti na místě, jistě ve dvou a více osobách to bývá levnější, ale i jedna osoba sežene ubytování za 20 - 25 € v hlavním městě nebo na nějaké roçe. Dražší půjčení auta je jistě pohodlnější, řekl bych na úkor dobrodružství. Nevím, jestli se to nějak změnilo, ale u plavby z Ponta da Baleia na Ilhéu das Rolas stávala jízdenka 16 €. Náhodně jsme ji využili na následnou plavbu až do hlavního města, neboť po předchozím silném dešti se někde dál sesunul svah na silnici a byla neprůjezdná. Hosté hotelu Pestana Equador by se pak hotelovým autobusem nedostali do hlavního města, tak jsme pluli spolu s nimi. Krásné výhledy na jihovýchodní pobřeží!

Petr Hingar
před 2 lety

Dík za komentář.

Ono se na cenách aktuálně podepsala situace s Covidem a necestováním. A to jak pozitivně (letenka) tak negativně (ceny v Sao Tome, třeba na Rolas). A pak také na ubytování, obecně prý šlo letos na podzim o cca 30% nahoru.

Co se týká auto, ano je to na úkor dobrodružství (aka cestování místní dopravou), ale zase mi to umožnilo vidět víc. Vše je prostě o nějakém průniku toho, cop člověk chce zažít a vidět.

A ad počasí. Měl jsem kliku. Když jsem přiletěl, byly všude težké černé mraky. A po odletu prý 10 dní jen pršelo a pršelo :D. Musím to zaklepat, ale za posledních 25 let cestování jsem, až na výjimky, hezky prostě měl. A to rozhodně nejezdím v doporučovaných dobách pěkného počasí :)