Ahoj, rád bych chtěl jet autobusem z Prahy na letiště SXF a SA nabízí spojení právě přes tohle letiště. Cena jízdenky do centra stojí 399 cena na letiště 549. Myslíte, že je možné vystoupit už na letišti i když budu mít jízdenku do centra? .

Student agency z Prahy do Berlina SXF

Založil ve fóru Autobusová doprava

18 reakcí

Ahoj, rád bych chtěl jet autobusem z Prahy na letiště SXF a SA nabízí spojení právě přes tohle letiště. Cena jízdenky do centra stojí 399 cena na letiště 549. Myslíte, že je možné vystoupit už na letišti i když budu mít jízdenku do centra?

0

Riskuješ tím, že autobus tam nemusí stavit, když tam oficiálně nikdo nebude vystupovat nebo nastupovat. Případné zavazadlo ti taky neodbaví. Jestli to kontrolují, nevím, zatím vždy jsem jel na SXF s Flixbusem. Jim jsou předčasné výstupy buřt. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Riskuješ tím, že autobus tam nemusí stavit, když tam oficiálně nikdo nebude vystupovat nebo nastupovat. Případné zavazadlo ti taky neodbaví. Jestli to kontrolují, nevím, zatím vždy jsem jel na SXF s Flixbusem. Jim jsou předčasné výstupy buřt. 

Staci rict v Praze ridicum, ze jedes na SXF, mam to vyzkousene (pokud budes davat do kufru  zavazadla).  Pokud spoj tam zajizdi, tak tam jede na 99%. Pri nejhorsim vystoupis na Sudkreuzu no.  Pokud vas bude vic, tak se ani bus nevyplati.

0 Citovat

ako som minule isiel so SA tak sa tam vodici bavili o ludoch co si takto kupuju listky a chcu potom vystupit skorej.

Par soferov/stewardov to sere a proste ked maju v podpalubi batozinu, proste ju tomu cloveku odmietaju vydat.

Ale je to info len z pocutia, na vlastnej kozi som to nezazil
0 Citovat

baca12 napsal(a):

ako som minule isiel so SA tak sa tam vodici bavili o ludoch co si takto kupuju listky a chcu potom vystupit skorej.

Par soferov/stewardov to sere a proste ked maju v podpalubi batozinu, proste ju tomu cloveku odmietaju vydat.

Ale je to info len z pocutia, na vlastnej kozi som to nezazil

Tak kdyby nedelali takovouhle svinarnu, tak by se to vubec nemuselo resit.  Ale urcite to bude zalezet, kdo bude na smene zrovna. Ja jel ve 3:30 rano, tam to nikdo neresil. Ale uz dlouho jezdim autem, protoze nechci tohle resit. Nebo i vlak je dobra alternativa, na ty se taky podivej.

0 Citovat

No já jsem tedy zatím pokaždé při cestě s Regiojetem (3x v Berlíně a 2x ve Vídni) zažil, že stewardka kontrolovala při výstupu lístky, stejně jako řidič při ukládání kufrů. Ve Vídni se našlo vždy pár lidí, co měli lístky jen do centra a chtěli na letiště, což jim nebylo umožněno. Na SXF nikdo "pravidla neporušil", tak nevím, jak by se to řešilo, resp. jak by stewardka zabránila v předčasném výstupu.

0 Citovat

Ach jo, to by se tak krásně žilo, kdyby se někdo pořád nesnažil něco ochcat... POkud ti vadí cena, za kterou jede SA na letiště, můžeš jet Flixbusem, ti mají cenu skoro stejnou jak na letiště, tak do města. 

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

Ach jo, to by se tak krásně žilo, kdyby se někdo pořád nesnažil něco ochcat... POkud ti vadí cena, za kterou jede SA na letiště, můžeš jet Flixbusem, ti mají cenu skoro stejnou jak na letiště, tak do města. 

No prave, ze nemaji. Okopcili SA :-)

0 Citovat

No nevim jestli me tak zmagoril zivot v blahobytu ale ze bych si kvuli 150kc chtel komplikovat zivot dohadovanim s ridicem autobusu :D Kazdopadne jsem zazil jedenkrat v zivote priskok busem z Berlina a zrovna demence ridicu byl jeden z duvodu proc uz sem nikdy nikam busem nejel, uprimne radsi vypalim 90e za 14 dnu parkovani u letiste a jedu v klidu svym autem, zrovna SXF je na to idealni :)

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

Ach jo, to by se tak krásně žilo, kdyby se někdo pořád nesnažil něco ochcat... POkud ti vadí cena, za kterou jede SA na letiště, můžeš jet Flixbusem, ti mají cenu skoro stejnou jak na letiště, tak do města. 

Přesně tak. Platí to oboustranně - kdyby se Jančura nechtěl tvrdě nakapsovat na těch, co jedou na letiště. Z hlavy vím Vídeň - 299 do města a 649 na letiště. 

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

No nevim jestli me tak zmagoril zivot v blahobytu ale ze bych si kvuli 150kc chtel komplikovat zivot dohadovanim s ridicem autobusu :D Kazdopadne jsem zazil jedenkrat v zivote priskok busem z Berlina a zrovna demence ridicu byl jeden z duvodu proc uz sem nikdy nikam busem nejel, uprimne radsi vypalim 90e za 14 dnu parkovani u letiste a jedu v klidu svym autem, zrovna SXF je na to idealni :)


S tim parkovanim to mam podobne, radsi bych jel svym a zaplatil to. Ale ta cesta busem a pristup SA me stve z principu. Nedavno jsem resil takhle VIE a jak rikam, z principu, jsem se na SA vykaslal jen proto ze na letiste to stalo pomalu 2x tolik. To s nima radsi nepojedu ani do toho centra a zvolim jinou (klidne i drazsi variantu), ochcavat to nebudu a ty jejich letistni tarify me psychicky uplne rozladi :D

0 Citovat

Kámoška vím, že taky měli do centra Berlína a vystoupili na letišti, nakonec po nich stewardka chtěla 150 navíc na osobu... 

0 Citovat

Je vůbec legislativně možné požadovat poplatek za předčasné ukončení jízdy?

0 Citovat

Kdyby mě napadla taková blbost jako vystupovat dřív se Studentem a stewardka by chtěla dodatečné peníze, jen bych odsekl "udělalo se mi špatně, vystupuji, tak mě žalujte" a odešel. Legislativně košer to asi není, to jim to ale nebrání zkoušet. 

0 Citovat

Přesně, jak píše Michal. Nicméně SA si o to říkají sami (ja bych to kvůli pár korunám neriskoval). Více peněz za dřívější zastávku je prostě nelogické (z pohledu selského rozumu, ne z pohledu ekonomického). Něco jiného je, jak psal Kryštof, když si někdo zaplatí centrum a pak chce dál "tajně" na letiště. To ať si napálí cenu, jak chtějí a komu se to nelíbí, pojede mhd. Ale jak mi může někdo bránit v dřívějším výstupu, pokud tedy bus na zastávce zastaví. 

Edit: jasně, že by dopravce mohl říct, ze zajíždět někam, byť po cestě, jsou pro něj další náklady, tak ať si to cestující zaplatí, ale myslím si, že tady je důvod jasný

0 Citovat

Klidne at je za letiste priplatek, ale konkretne Berlin, kde je SXF jeste pred samotnym mestem, se mi zda zhovadilost uctovat i o 100% navic. Kdyby to bylo 100-150 Kc, tak nereknu. Jeste, ze jsou jine alternativy :-)

0 Citovat

Tak berte to ako lety s medzipristatim. Tiež povedzme Praha-Paríž môže byť drahšie ako Praha-Paríž-Brusel. Veď o tom je celý skiplagged.

0 Citovat

Jak piše Tonic pokud je letiště dříve než město kam mám jízdenku a nemám odbavené zavazadlo, tak to na 100% vyjde. V jiném případě mohou nastat problémy.

0 Citovat

Zdravím všechny... Vlastní zkušenost teď  na začátku Března. Nikdo nic nekontroloval, pouze pokud nikdo z autobusu nemá jízdenku na letiště tak autobus sem nezajíždí.

0
18 reakcí