Nákupy v New Yorku

Napsal IceMan 2013-01-31T14:23:23+01:00 ve fóru Co vidět a navštívit

Záleží s kým letíš, odbavená zavazadla se většinou již připlácejí zvlášť (cca 50 euro jedním směrem - ale liší se podle aerolinky).

No a za cca těch 50 euro (co ušetříš za odbavené zavazadlo cestou tam) si tam pak můžeš ten kufr koupit (střední velikost ze sady tří kufrů - nejmenší jde použít jako příručák a ten největší už je na mrtvoly) a platíš tak jen jednou 50 euro za cestu zpět.

Já teda za sebe musím říct, že Marshalls a Ross a případně i TJ Maxx jdou poslední dobou strašně dolu. Za poslední tři měsíce jsem byl v několika NYC a Atlanta a odcházel jsem s prázdnou. Děsný výběr a spíš už odpadní věci. Ja sám doporučuji outlety - Calvin Klein, Hollister, A&F, GAP, COACH, atd. A vždycky se zeptejte jestli nedostanete slevu za to, že se zapíšete do jejich klubu. Třeba v Hollisteru jsem teď dostal 20% z celýho nákupu jen za zadání e-mailu... v CK zase sbíráte body a už jsem 3x dostal -20 USD. A tak je to i v jiných  řetězcích. Jen je potřeba se ptát a ptát. A pozor: Často v tom mají prodejci bordel, takže i když vemete oblečení z věšáků -80% nanapočítjí to - ohraďte se a dostanete přesně tu slevu, kde jste to našli. Jen je potřeba sledovat kasu... Toť za mě. BTW: New York je nejhorší místo na nákupy :-)

Michal K. napsal(a):

Já teda za sebe musím říct, že Marshalls a Ross a případně i TJ Maxx jdou poslední dobou strašně dolu. Za poslední tři měsíce jsem byl v několika NYC a Atlanta a odcházel jsem s prázdnou. Děsný výběr a spíš už odpadní věci. Ja sám doporučuji outlety - Calvin Klein, Hollister, A&F, GAP, COACH, atd.

Aneb srovnáváme jablka a hrušky.

Co se týká NY jako nejhoršího místa na nákupy, tak s tím se nedá moc souhlasit, nabídka je více než slušná. Pro mě je třeba USA jedním z nejlepších míst na nákupy a kdekoliv jinde nakupuji maximálně drobnosti.

Ono vůbec nemá smysl jezdit do USA jen za účelem nákupu (pokud tedy nechceš pašovat třeba 30 iphonů  jako byznys).

Spíš je to o tom, že jedeš na výlet a nakoupíš při té příležitosti věci které by jsi pravděpodobně stejně kupoval. Samozřejmě pokud letíš na Floridu, nebo na západní pobřeží a máš k dispozici auto, tak se nakupuje mnohem lépe, nemusíš se s tím tahat MHD a můžeš navštívit i zapadlejší pobočky a méně známé řetězce. 

Ve výsledku se tak můžeš dostat za nákupy i výlet na podobnou částku co bys dal u nás jen za nákupy.

Petr76 napsal(a):

Aneb srovnáváme jablka a hrušky.

Tento výkřik do tmy má znamenat co?

No že Ross, Burlington, TJ apod. nenabízí stejný sortiment (ani ceny) jako značkové outlety. Styl nakupování je rovněž úplně jiný.  Venkovské strip mally ve městech kolem 80-200,000 obyvatel mají v uvedených obchodech poměrně slušný výběr. Nicméně nejsem kikina, takže i osobní měřítka a nároky jsou nejspíš jiné.

Ahoj,chystám se v květnu poprvé do NY, kde je teda nejlepší nastoupit na bus do JGarden a koupit lístek a asi je dobré jet hned ráno? Mám v plánu si tam koupit velký kufr a naplnit ho. Dá se tam i dobře nakoupit pro děti, nikde jsem tu nic takového nečetl? Děkuji

Do Jersey Gardens se fakt vyplatí jet hned ráno (otevírají tuším v 10, takže adekvátně tomu). Dopoledne je tam skoro prázdno, ale kolem oběda se to hodně zaplní a odpoledne je to už celkem mazec. Seženeš tam úplně všechno, i věci na děti. Kufr jsme kupovali až tam.

A ta zastávka BUSu, odkud je to nejlepší, nebo kolik by stál Taxi?

Jede to z Port Authority Bus Terminal: http://www.panynj.gov/bus-termin...minal.html

Daniel P. napsal(a):

A ta zastávka BUSu, odkud je to nejlepší, nebo kolik by stál Taxi?

Taxík jsem si zkoušel vzít, ale nikdo tam nechtěl doject. Buď že se jim to nevyplatí nebo ani nevěděli kde to je. 

Ten bus je nejlepší, ale problém je když má člověk kufr. Nad hlavu ho nedáš a podpalubí ani neotevřeli 😀

A jezdí se z Port Authority Bus Terminal. Je to přímo na metru. A lístky na bus koupíš v automatu (viz obrázek)

img-1305.jpg

Daniel P. napsal(a):

Ahoj,chystám se v květnu poprvé do NY, kde je teda nejlepší nastoupit na bus do JGarden a koupit lístek a asi je dobré jet hned ráno? Mám v plánu si tam koupit velký kufr a naplnit ho. Dá se tam i dobře nakoupit pro děti, nikde jsem tu nic takového nečetl? Děkuji

Já jsem tam byl v obchodě pro těhotné (název už envím), kde jsem koupil 2 trika a tam mi dali 30% slevue na nákup ve vedlejším obchodě se zbožím na děti od nejmenších, až po puberťáky. Ceny celkem v pohodě, ale zase nějaké extra WOW ceny jsem tam neviděl. Jinak v normálních obchodech dětské oblečení je, ale nekoukal jsem na ceny. Co se týče času, my byli v pátek, jeli jsme kolem 10h a narváno tam nebylo, horší to bylo cestou zpět, kde jsme stáli asi 1h frontu na bus :-)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!