Změna času odletu - nárok na storno + refund?

Napsal jhershaw 2018-10-02T23:33:47+02:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
10 odpovědí

Zdravím, cestovatelé.
(Snad nezakládám zbytečně nové vlákno, v historii jsem hledal, ale shodný dotaz jsem tu nenašel.)
Zajímalo mě prosím, od jak velké změny času letu vzniká nárok na storno letenky a vrácení peněz? Jako mnozí jsme v dubnu koupili levný Karibik z Paříže, a ted měsíc před odletem nám z SA přišla informace, že oba lety jsou o den posunuty. Což je pro nás problém - máme již koupené lety z/do Prahy, ubytování zajištěné (a o ten den nejde šoupnout, již plno). Ale v mailu o stornu letenky a vrácení peněz ani slovo. Přitom tahle varianta nám přijde nejsnazší, protože se dá letět s jinou společností ve stejný den jak původně, a není to ani o tolik dražší.. 

Den je samozřejmě už pádný důvod ke stornu bez debat, o storno zažádejte SA, pokud jste kupovali tam, oni to s aerolinkou musí vyjednat.

Díky za info. Kupovali jsme přes CestujLevně, takže defacto přes SA :)

Ahoj, chtěl bych se zeptat na situaci, když jsem přes SA kupoval letenky a zpáteční letenka do Ženevy mi byla zrušena (letím s Air China) , resp.posunuta od tří dny do budoucna. SA mi nabídli alternativní spoj, ale už nestíhám přípoj ze Ženevy do Prahy.

Mohu si někde vyhádat náhradu za tento let?? 

Díky všem za nějaké info. 

Ak separátna letenka, tak jediné čo si môžeš vyhadat je tak full refund na ten let s Air China

To jsem si tak nějak myslel :-( To mi problém nevyřeší. 

Davnejsie sme mali letiet Budapest - Peking s Air China. Let zrusili ale v pohode nas prebookovali na Budapest - Frankfurt (Lufthansa) - Peking (Air China) tak aby sme doleteli tak ako sme mali. Mozno by som to skusil teda takto nech to prebookuju na nejakeho partnera... Mali sme to ale vtedy kupene priamo cez Air China...

Milí cestovatelé! Zeptám se jako absolutní lajk:-)  

Koupili jsme s kámoškou super letenky s Aliatalii do JAR s přestupem v Římě (přes Esky). Odlétáme za 1,5 měsíce a z Esky nám včera přišlo info o tom, že změnili časy letů (už zase)- jejich důsledkem je přílet do JAR o den později, než původní letenka. My už však naplánovaly program. Tzn. máme koupenou zpáteční letenku z Johanessburgu do Cape Town, kterou tím pádem nestíháme a koupené ubytko přes Airbnb, kde by nám tím pádem propadl 1 den. 

Esky po nás chce - co nejdříve souhlas se změnou. Chtěli jsme se dovolat na infolinku, ale info přišlo včera večer a infolinka je k dispozici až v pondělí, aspoň máme tedy čas se připravit... pokud poradíte nějaké tipy :-)

Jaké máme teď možnost, případně na co si máme dát pozor?

Máme nárok na regundaci? Pokud ano, tak:

- s kým se řeší - s Esky nebo s leteckou společností? 

- celé se to řeší zpětně? - takže se máme pustit do změn a doufat, že reklamace vyjde kladně? Případně co všechno dokladovat.

- jaká může být pravděpodobnost, že uspějeme - budem rády za zkušenosti..

- a částka je to vždycky ta, která se rovná vícenákladům, nebo případně jiná? - přece jenom přijdeme tímto o den dovolené = den zážitků, o které budem muset dovču "očesat" 
 

Zrušit let nechceme, protože tak levně bychom určitě v termínu nesehnaly náhradní letenky a do JARu už se moc těšíme...

Moc díky za jakékoliv reakce!

Pokud je změna, máte možnost změnu akceptovat nebo storno a vrácení cen letenek nebo zkusit domluvit přesměrování. Pochopitelně v případě storna dostanete jen cenu letenky, nic víc...

Nech si to přebookovat na dřívější let, nic ti nepropadne a naopak získáš den či více dovolené navíc.

lajk???:-))))

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!