Změna času odletu - nárok na storno + refund?

Napsal jhershaw 2018-10-02T23:33:47+02:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
6 odpovědí

Zdravím, cestovatelé.
(Snad nezakládám zbytečně nové vlákno, v historii jsem hledal, ale shodný dotaz jsem tu nenašel.)
Zajímalo mě prosím, od jak velké změny času letu vzniká nárok na storno letenky a vrácení peněz? Jako mnozí jsme v dubnu koupili levný Karibik z Paříže, a ted měsíc před odletem nám z SA přišla informace, že oba lety jsou o den posunuty. Což je pro nás problém - máme již koupené lety z/do Prahy, ubytování zajištěné (a o ten den nejde šoupnout, již plno). Ale v mailu o stornu letenky a vrácení peněz ani slovo. Přitom tahle varianta nám přijde nejsnazší, protože se dá letět s jinou společností ve stejný den jak původně, a není to ani o tolik dražší.. 

Den je samozřejmě už pádný důvod ke stornu bez debat, o storno zažádejte SA, pokud jste kupovali tam, oni to s aerolinkou musí vyjednat.

Díky za info. Kupovali jsme přes CestujLevně, takže defacto přes SA :)

Ahoj, chtěl bych se zeptat na situaci, když jsem přes SA kupoval letenky a zpáteční letenka do Ženevy mi byla zrušena (letím s Air China) , resp.posunuta od tří dny do budoucna. SA mi nabídli alternativní spoj, ale už nestíhám přípoj ze Ženevy do Prahy.

Mohu si někde vyhádat náhradu za tento let?? 

Díky všem za nějaké info. 

Ak separátna letenka, tak jediné čo si môžeš vyhadat je tak full refund na ten let s Air China

To jsem si tak nějak myslel :-( To mi problém nevyřeší. 

Davnejsie sme mali letiet Budapest - Peking s Air China. Let zrusili ale v pohode nas prebookovali na Budapest - Frankfurt (Lufthansa) - Peking (Air China) tak aby sme doleteli tak ako sme mali. Mozno by som to skusil teda takto nech to prebookuju na nejakeho partnera... Mali sme to ale vtedy kupene priamo cez Air China...

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!