Praha (PRG)

Založil před 11 lety David Eiselt ve fóru Letiště

Ja spis doufam, ze zas bude nejaka pecka ke Kavkazu s Pegasusem, loni jsme chytli gruzii na cerven za dvojku.. za armenii ci neco podobneho do 3k bych se vubec nezlobil, pokud by se zas postestilo. Loni to mel pegasus prave na Valentyna spolu jeste s nejakou akci.

0 Citovat

Jaké máte zkušenosti s PA Smart parkovištěm? Já byl jednou v Holiday a stačilo. Deset minut jsem hledal volné místo, úzká parkovací místa, zlatý Go Parking. S MASTERCARD mám slevu 20%, takže zvažuju Smart. Je dražší, ale je i pohodlnější?

0 Citovat

Odpovím si:

* PRG aeroparking má naprosto debilní dopravní značení. Dopravní značky obsahuje ještě písmenka (Parking D) místo obchodních názvů (Holiday).
* Smart parking má velkou ceduli na budově, ale já se spíše koukám po dopravních značkách u silnice než na bduovy desítky metrů daleko.
* napoprvé mi nedošlo, že při zadávání kódu se rozsvěcují diody
* místo jsem našel hned v přízemí u výjezdu
* parkovací místa jsou stejně debilně úzká a omezená sloupy jako na Holiday. Nejdříve musí vystoupit cestující, vyndat kufry, pak zacouvat a nakonec se musí řidič protáhnout úzkou škvírou a nezašpinit se.
* parkoviště je pár minut chůze od T2

0 Citovat

Soutěž k 80. – za příběh 100k na cestování https://www.letisteslavi80.cz/soutez

0 Citovat

Od zimního letového řádu se bude létat na London City (British Airways).

0 Citovat

Tak z nové linky do Philadelphie jsem trochu rozpačitý. Síť návazných linek je skutečně impozantní (a vlastně po Chicagu, Atlantě a Detroitu asi čtvrtá nejlepší), ale potenciál pro point to point dost mizerný, snad pro nějaké open-jaw s BA pro tripy po východním pobřeží... Z tohohle pohledu bylo asi lepší tolik diskutované ORD s UA... Ale hlavně - zase jen sezonní linka :( Pořád na úrovni provinčního středoevropského letiště bez přímého spojení do Ameriky v zimě...

Co další dálkovky do Prahy?

Já bych moc rád viděl HKG nebo aspoň BKK, realita ale zatím asi není tímhle směrem moc nakloněná (i když kdo ví, PHL bych taky nehádal )

A pak taky LAX/SFO, protože letiště, které má spojení na západ USA už je "velký kluk" :D

0 Citovat

AA snižuje počty letů v JFK a přenechává to Delta Airlines. Proto ta linka do Philadelfie. Souhlasím, že point to point bude hodně nízké, spíš nula. Takže je to pro přestup na další lety AA.

0 Citovat

pri dobre cene sa to da aj ako point to point + megabus do NYC a DC :D

0 Citovat

TK z PRG: Ruský letecký dopravce Rusline oznámil otevření nové linky z Kaliningradu do Prahy. Společnost bude do našeho hlavního města létat od zimního letového řádu každé úterý a čtvrtek s plánovaným příletem v 15:45. Linku bude obsluhovat letoun Bombardier CRJ-200 s kapacitou 50 míst. Kaliningrad je v pořadí desátou destinací v Ruské federaci s přímým pravidelným spojením z Prahy.

0 Citovat

Hm, no každá nová linka je fajn, navíc pěkně cirkusově zabarvená letadla Rusline budou jistě vděčným objektem mého pozorování.... Ale nějak mi uniká smysl létat linku (jakoukoliv) jen v úterky a čtvrtky... ? :D

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

)...ale potenciál pro point to point dost mizerný...

...zase jen sezonní linka :( Pořád na úrovni provinčního středoevropského letiště bez přímého spojení do Ameriky v zimě...

Praha bude i nadále spíš turistickou a VFR destinací, mj. i díky své marginální důležitosti coby destinace pro obchodní klientelu (což u rusko-čínské gubernie, kterou jsme se stali, asi nepřekvapí) .

Linky z USA do CEE trpí dlouhodobě malým zájmem o "místa vepředu", tj. byznys třídu. Navíc jsou co se letového času týče daleko

Sázka na PHL mi přijde jako zajímavá a z hlediska rentability slibná.

Všichni víme jak mizerné je JFK coby přestupní uzel. Vzhledem k tomu že cílem asi není trh PHL-PRG, který beztak nebude nijak velký. Tady zcela zjevně jde o síť/klientelu AA ve vnitrozemí USA, kde ceny jsou výrazně vyšší než krvavá lázeň do NY. Proto zřejmě asi nevadí absence? partnera pro codeshare na české straně.

0 Citovat

Ahoj, našel jsem pro parkování přímo na letišti kód ERSTE. Víte někdo, zda pro to musím mít nějakou kartičku? Díky Radek

0 Citovat

Předpokládám, že to bude jako u Mastercard, funguje to tak, že při rezervaci zadáš jen ten kód, hodí Ti to cenu se slevou a to je vše, nic jiného nepotřebuješ.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Předpokládám, že to bude jako u Mastercard, funguje to tak, že při rezervaci zadáš jen ten kód, hodí Ti to cenu se slevou a to je vše, nic jiného nepotřebuješ.

Díky to jsem rád, nerad bych se pak na letišti hádal. ;-)

0 Citovat

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, Rest & Fun Center mohu na přespání využít pouze pokud mám odlet z T1 nebo je tato možnost i s palubním lístkem z T2? :)

0 Citovat

Patrik Černý napsal(a):

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, Rest & Fun Center mohu na přespání využít pouze pokud mám odlet z T1 nebo je tato možnost i s palubním lístkem z T2? :)

Bohužel, lze se tam dostat jen s palubkou na odlet z T1, případně při příletu na T1.

0 Citovat

Nová linka do Larnaky

Letecká společnost Cyprus Airways oznámila novou linku, která spojí přístavní město Larnaka na jihovýchodním pobřeží Kypru s Letištěm Václava Havla Praha od letního letového řádu 2018. ​Přímé lety bude dopravce provozovat od 1. června 2018 vždy v pátek letounem typu Airbus A319 pro 144 cestujících.

​Larnaka – Praha ​Praha – Larnaka

​Pátek ​11:00 – 13:35 ​14:35 – 18:50

0 Citovat

v piatok letim o osmej vecer z Prahy z T2, ale rad by som vyuzil MasterCard Lounge na T1. Za predpokladu, ze sa mi to podari, ako cca mam casovo ratat asi s prechodom na T2? ked vypadnem tak o 18:30, mal by som to s prehladom stihat nie?

0 Citovat

Máš smůlu, na salónek jiného terminálu tě nepustí.

0 Citovat

tak co som sa docital, tak teoreticky to mozne je :D

0 Citovat

Pár zajímavých čísel: https://youtu.be/JdYJLaWY0go

0 Citovat

Pic, máte někdo aktuální info, jak je to s parkováním přes víkend v OC Šestka? Ze starších příspěvků vyplývá, že by to mělo bejt v pohodě, nicméně se mi nechce věřit, že by to stále nikdo neřešil... Díky.

0 Citovat

Máte někdo zkušenost s REST & FUN CENTER v PRG na Terminálu 1? Mám odlet ráno a na letiště musím přijet už večer, letim z 1. Takže stačí udělat doma chceck in a mít jen kabinový zavazadlo? Vstup je zdarma? Potřebuju se na noc někde natáhnout. Díky za informace.

0 Citovat

Pokud se můžeš na svůj ranní let odbavit den předtím, tzn. budeš mít vytištěný nebo vygenerovaný boarding pass, tak není problém. 

0 Citovat

Rest and Fun centrum je placené. Doporučuji spíš místnost na modlení :D hlavně si nastav budík, ať nezaspíš.

0