Zmeškání navazujícího letu

Napsal Michaela 2019-08-14T09:44:39+02:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
8 odpovědí

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti s úmyslným zmeškáním navazujícího letu při přestupu (hidden city ticketing). Vím, že to je proti regulím aerolinek, nicméně hrozí mi nějaký reálný postih? 

Jde o poslední let cesty, tudíž zrušení navazujících letů mě netrápí. A členem klubu aerolinek nejsem, míle nesbírám. Někde jsem kupříkladu četla, že je lepší o tom aerolinky informovat dopředu - víte něco o tom? Děkuju!

Dobrý den, reálně nehrozí. Některé aerolinky se sice pokouší bránit, ale zatím vždy soudní spor prohrály. Informovat dopředu se moc nevyplatí, to vám samozřejmě aerolinka řekne, že není možné a bude vás nutit platit poplatek za změnu.

Uvedení ale platí jen v případě cesty s příručním zavazadlem, pokud budete mít odbavené, už může být větší problém ho při přestupu získat.

Při letu s UA na trase Vancouver-Toronto-Frankfurt-Amsterdam jsem řekl, že chci vyložit odbavené zavazadlo ve Frankfurtu a nebyl s tím žádný problém. To samé na lince Kona-Los Angeles-Washington-Amsterdam, jsem si nechal vyložit odbavené zavazadlo ve Washingtonu. Opět bez problému. Z Washingtonu do Amsterdamu jsem pokračoval po 16h.

Ano, když je dlouhý přestup, často se žádostí vyhoví. Často ale také ne, určitě to nelze brát za pravidlo.

Tak v tom případě děkuji za info, myslel jsem, že vyhoví vždy. O soudech zákazníků s leteckou společností jsem slyšel, ale beru to tak, že mě to nikdy nepotká :D

Máme naštěstí jen příruční zavazadlo. Díky za rady

Michaela napsal(a):

Máme naštěstí jen příruční zavazadlo. Díky za rady

Maximalne te daji na ban list a uz s nimi nepoletis.

@DimikUK   jak chteji dokazat , ze jsem to udelal umyslne ? Proste se mi udelalo spatne , nebo jsem se nekde zapomel a mnoho jinych vymluv

mikir napsal(a):

@DimikUK   jak chteji dokazat , ze jsem to udelal umyslne ? Proste se mi udelalo spatne , nebo jsem se nekde zapomel a mnoho jinych vymluv

Právě, že nedokážou, a proto vůbec nemá smysl to řešit. Člověk samozřejmě nesmí být hloupý jako ten vědátor, co si koupil hned potom další let od stejné společnosti. 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!