Na kdy letos plánujete svou první cestu? A bude podle vás možné letos cestovat do většiny zemí už v létě nebo až na podzim?:) Osobně věřím, že můj říjnový let do Ruska mně vyjde a let nebude zrušen.  .

Moje další letošní cesta bude do...

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

On nechce pochopit, že prostě to bude mít strašně velký dopad celkově na vše a věří, že v Květnu někam poletí... někteří do USA, USA mi věřte, že letos neuvidí nikdo ( ano, jsem v tom strašný, ale raději počítat s tímto než si to koupit na podzim a přijít o to.. ) 

Jinak Březen: Španělsko + USA -> otočil jsem to raději v BCN a udělal jsem dobře, bych uvízl někde v NYC...

           Duben: IB A346 to jsme odpískali, FR mi neukazuje pořád rezervace, IB se nechce načíst, U2 se tváří, že letí:D

          Květen: MAN+LBA -> odpískal jsem to, viz výše s FR a U2... 

          Květen: J v LA + A3 do ATH -> LA se tváří, že pořád letí :D A3 zrušila pouze let MAD-ATH , ATH-PRG pořád letí

0 Citovat

Já to tak pesimisticky nevidím, budou  pravděpodobně místa , kde jet nepůjde,  bude možná mnoho restrikcí týkajícího samotného cestování, stejně tak spousta subjektů v cestovním ruchu určitě zkrachuje, ale v globální zastavení volnočasového cestování na celý rok 2020 nevěřím, řešení se najde.

Jako větší problém vidím riziko hluboké ekonomické recese.

0 Citovat

Já to zase tak černě nevidím !

Na otevření hranic budou různé tlaky nejen u nás a v létě se bude moci vycestovat - samozřejmě ne všude.

0 Citovat

no skor si myslim, ze na urcitu dobu sa zakaze individualne cestovanie ... teda mozno ani nie ze ta nepustia z vlastnej krajiny, ale jednoducho bez vazneho dovodu ta nevpustia do inej. evisa budu aj vramci EU.

0 Citovat

Nechci se rouhat a přivolávat karmu, ale přemýšlel jsem udělat tady tipovačku, kdo z dotčených subjektů nepřežije... Věnoval bych i něco do tomboly:-) 

0 Citovat

Já su ráda, že jsme dovolenou stihli ještě v únoru, protože zatím to vypadá nejdřív někdy snad na podzim, že by nás pustili za hranice :-( a uvidíme, jak okolní státy.


Na začátek července mám Śvédsko, vidím to tak 50/50.


0 Citovat

tonic napsal(a):

no skor si myslim, ze na urcitu dobu sa zakaze individualne cestovanie ... teda mozno ani nie ze ta nepustia z vlastnej krajiny, ale jednoducho bez vazneho dovodu ta nevpustia do inej. evisa budu aj vramci EU.

...a možná jistě i karanténa při příjezdu.

0 Citovat

tonic napsal(a):

no skor si myslim, ze na urcitu dobu sa zakaze individualne cestovanie ... teda mozno ani nie ze ta nepustia z vlastnej krajiny, ale jednoducho bez vazneho dovodu ta nevpustia do inej. evisa budu aj vramci EU.

To si nemyslím. Reálnější je, že bude povolené, ale vždy po vstupu do cizí země bude povinná 14 denní karanténa. Po návratu domů jakbysmet. 

0 Citovat

Červen mělo být Kosovo, v létě jižní Afrika, říjen Oděsa s Moldavskem, listopad Florida s Kubou. Čekám, že nebude nic. Ale když jo, budu samozřejmě jen rád.

Zakladatel tohoto tématu nevnímá vůbec situaci v souvislostech a je hrozně naivní. Představuje si to fakt jak Hurvínek válku.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Já su ráda, že jsme dovolenou stihli ještě v únoru, protože zatím to vypadá nejdřív někdy snad na podzim, že by nás pustili za hranice :-( a uvidíme, jak okolní státy.


Na začátek července mám Śvédsko, vidím to tak 50/50.


Ted lituji, že jsem si v únoru neprodloužil Island o pár dní, když mi Wizz hýbnul s letem do Vídně a byl možný rebook. 

0 Citovat

lma napsal(a):

Já to zase tak černě nevidím !

Na otevření hranic budou různé tlaky nejen u nás a v létě se bude moci vycestovat - samozřejmě ne všude.

V otevření hranic taky věřím. To ale nic nemění na tom, že je budu moct přejet tak maximálně autem. Opravdu si myslím, že letectví tahle krize zasáhne takovým způsobem, že po otevření hranic mnoho linek/společností vůbec nebude existovat.


Tonda 2 napsal(a):

ale v globální zastavení volnočasového cestování na celý rok 2020 nevěřím, řešení se najde.

Jako větší problém vidím riziko hluboké ekonomické recese.

... která ale může výrazně omezit volnočasové cestování nejen na celý rok  2020, ale i na léta další.

0 Citovat

Správná otázka je: Na kdy máte odvahu si koupit letenku? A od které společnosti?

Osobně do objevu a dostupnosti účinného léku nebo vakcíny nic nového nekupuji. Připlácet za rebook byť na leden, únor 2021 vidím ve světle současných čísel jako značně rizikové. 

Dodělávám jen itineráře k současným už zakoupeným asi 30 legům, protože co kdyby se nakonec letělo. Přitom se snažím o maximální flexibilitu a aby se nic neplatilo předem. Lety bych už znovu nekoupil, vše naplánováno předem před vypuknutím tohoto hnusu. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Správná otázka je: Na kdy máte odvahu si koupit letenku? A od které společnosti?

Spíš bych otázku položil: Kdy budete mít odvahu si koupit letenku?

Až bude po všem a bude zřetelnější, kdo a za jakých okolností přežije. Což tipuju snad na přelom 2020/2021. Ale je to samozřejmě jen odhad vycucaný z prstu.

0 Citovat

no urcite uz nebudu 10 eurove obskurne Zaporozia z Viedne a podobne. Firmy vo velkom prejdu na home office a videokonferencie. Nebude treba riesit zbytocne transatlanticke lety pre nejaky nizsi manazment.  Este dva tri roky dozadu som vravel, ze zijeme najlepsiu dobu na cestovanie - relativne dobry prijem, lacne letenky, silny pas. 

Teraz tie nase CR/SR pasy, 5te najsilnejsie pasy na svete, su nam teraz na nostalgicke listovanie:) 



3uel5v-1.jpg

0 Citovat

Michal napsal(a):

Správná otázka je: Na kdy máte odvahu si koupit letenku? A od které společnosti?

Za prachy aktuálně na nikdy!

Na podzim a zač. roku 2021 od těch(pokud budou ještě existovat) od kterých jsem dostal/dostanu voucher tj. aktuálně ČSA,TAP a Vueling a přibude k nim na 95% SAS.

0 Citovat

Madrid a Riga se mi odpískala už teď na jaře, zbytek mám až na podzim (Malta, Azory, jih Portugalska a Dubaj). Jsem ale optimista. 

0 Citovat

Tomu koupit letenku z této akce říkám odvaha, ne-li rovnou hloupost.

Fly4free a SecretFlying jsou plné podobných akcí, co na 90% nepůjdou proletět.


odvaha.png

0 Citovat

A že se jich najde...

0 Citovat

kveten - polsko, ukrajina, malta 0%

cerven praha 30%,misto metronomu 2kohouti a lokal

cervenec kolumbie 50%

rijen/listopad ekvador 100%


tak, v reale spekuluju kdy a jak se dostanu do prace v uk, dneska na dlouhou dobu naposled odletel prumy spoj cze-uk. a transitovat pres jinou zemi nemuzu.

0 Citovat

Moje další letošní cesta bude do...

Epidémia tu bude dlho, budeme sa musieť naučiť s ňou žiť. Robi sa  všetko preto, aby sa jej šírenie spomalilo a nakazilo sa čo najmenej ľudí. Ľudia si nevytvoria protilátky, a tak nikdy úplne nevymizne. Keď sa aj coronavírus oslabí, príde nejaký iný výrus, a opatrenia budú pokračovať.

Voľnočasovému cestovaniu je asi na niekoľko rokov koniec. Predpokladám zavedenie schvaľovania každého opustenia domova, a to aj vnútri materskej krajiny (podobne, ako to bolo svojho času v Sovietskom zväze), kde  bude treba vydokladovať účel cesty a povolené bude len nevyhnutné cestovanie.

 

0 Citovat

@"hugonovak

Daj si pivo hugo. To vzdycky pomůže

 ;-)


0 Citovat

Pivo samozrejme pomáha vždy, ale teraz ho nie je s kým piť  ;-)

0 Citovat

V době koronavirové je ideální příležitost zkoumat účinky halucinogenů, opiátů a amfetaminů na lidský organismus. Dá se takto cestovat i po jiných galaxiích.

0 Citovat

Tak i moje ocekavani se kloni spis k te pesimistictejsi casti lidi tady, ac tak extremne cerne jak nekteri to asi nevidim. No a k mym cestam:

  • Cervnove letenky do CR mi Finnair uz zrusil
  • Cervencove letenky s Lufthansou do Brazilie sice jeste drzi, ale moc sanci tomu nedavam
  • New York planovany na zari jsem pred radenim viru jeste nemel koupeny a jsem uz tak nejak smireny s tim, ze ten se asi bude muset presunout na pristi rok

No a prvni misto, kam poletim, bude temer jiste CR. Tak nejak doufam, ze by to snad mohlo byt uz nekdy na zacatku letnich prazdnin a ze by tou dobou snad mohlo z Helsinek do Prahy neco litat (i kdyby to melo byt s prestupem buh vi kde a o poznani draz nez obvykle) a zaroven by me snad mohli pustit pres hranice (a hlavne taky pak zpatky do Finska). Jestli to ale dopadne, to si moc netroufam hadat.

0 Citovat

Květnové Benátky nebudou.


Srpnové Řecko nevím, zatím doufám, vidím to na 50 %. Nejdřív se taky musíme dostat do Německa na letiště, takže těch otevřených hranic potřebuju víc.
0