Na kdy letos plánujete svou první cestu? A bude podle vás možné letos cestovat do většiny zemí už v létě nebo až na podzim?:) Osobně věřím, že můj říjnový let do Ruska mně vyjde a let nebude zrušen.  .

Moje další letošní cesta bude do...

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Coinneach napsal(a):


Tohle trh nedá. Dlouhé měsíce zavřené hranice by nechaly ekonomiku vykrvácet. V kontextu smrtnosti Covidu-19 a síly trhu věřím, že už v létě budou hranice s většinou zemí otevřené.



Hodně lidí obecně na různých diskuzích píše, že to nejde, aby to takto fungovalo delší dobu apod., že ekonomika vykrvácí. Upřímně řečeno se už bojím, že pokud se nenajde urychleně lék, což v několika nejbližších měsících nebude, tak opravdu ekonomiky vykrvácí a potom bůh s námi. Opravdu mám obavy z toho, že dobře už bylo a z tohoto se budeme dostávat ještě dlouho. Nehledě na to, že spousta firem, lidí a OSVČ pracující v nejhůře postižených obrech si uvědomí, že něco podobného se může kdykoliv vrátit a tomu se přizpůsobí, tj.pujdou dělat něco jiného, protože si uvědomí, že to, co dělali dosud, přináší velká rizika. Svět se dramaticky změní. Sice se ochrání spoustu životů, ale zároveň spousta nových životů v nasledujim roce nepribude, protože do této doby by chtěl rodit děti jednom blázen. Nevím, jestli si toto lidé vůbec uvědomují

0 Citovat

Jsem si tu důchodovou reformu a opatření na regulaci populace představoval trochu jinak...

0 Citovat

Nastastie sme este vo februari stihli Gambiu a Senegal, a myslim, ze to na dlhsie obdobie bude posledna cesta...

Majovu Australiu sme zrusili kym to este islo vsetko zrusit bez poplatkov vratane leteniek, neverim, ze sa do maja nieco zmeni...

Na prelome Jula/Augusta sme planovali vacsiu expediciu no tu sme posunuli na 2021, to ma mrzi asi najviac...

Po 9 rokoch cestovania je toto prvy krat co nemam kupenu ziadnu letenku... , uvidime ako sa situacia vyvinie zatial urcite nic nekupujem, ak sa situacia ukludni, kupim nieco tyzden pred odletom... 

0 Citovat

Ja som sa nechal zlákať na biznis error do NYC na prelome 11/12 2020 z BUD. Dávam tomu tak 50%. Maďarsko dovtedy hranice (minimálne pre nás) určite otvorí a neviem si predstaviť, že by USA zavreli hranice na viac ako pol roka. Pozitivizmus mi dodáva aj to, že to mám kúpené cez Deltu/KLM, ktoré sú na tom relatívne veľmi dobre, v porovnaní s tým aktuálnym marazmom v leteckom priemysle. Mám to vyskladané z error biznis letenky a ultra error hotela (5* pri central parku za 30€/noc), takže by toho bola škoda, ale tým pádom mi v tom nevisí veľa peňazí.

Naviac povahou mojej práce by mi nevadila ani prípadná 14 dňová karanténa po prílete. To môže byť potenciálny problém pre tých, čo nemôžu robiť  HO.

Nič skoršie si myslím, že nebude reálne možné. Maximálne tak v krajinách V4.

0 Citovat

To je jasny, cervnovy USA 😂



2c108fdb-e3de-4b9e-81d5-82a561957e8d.png

0 Citovat

Sice jsem na tom o něco lépe než Michal a lma, jelikož mám Norsko až na konec června, ale stejně to nejspíš neprojde... trajekt zakoupen... ale až bude situace v normálu, tak určitě párkrát zajedu do Itálie, abych je finančně trochu podpořil.

0 Citovat

Se bojím, že až to skončí, budou tu finanční podporu potřebovat všichni. Španělsko tu Itálii dohání dost rychle. 😥 A celkem se děsím toho, jak to vypukne na Ukrajině.

0 Citovat

Tak na Ukrajině to bude husté. Tohle je nemocnice v Chustu:-(


90878715-2655754961378108-2549562122426122240-n.jpg
90815463-2655754728044798-1021734885351489536-n.jpg
20180617-134054-hdr.jpg

0 Citovat

No to potěš 😱. Se celkem nedivím, že většina "našich" Ukrajinců zůstala tady.

0 Citovat

Na prelom Jún/ Júl máme naplánované Japonsko s QR.

Nechávam to volne plynuť nech to už dopadne ako chce . Nejakú šancu tomu ešte dávam.

Všetko ubytko máme s bezplatným stornom takže ma nič netlačí.  No a kedže QR ponúkajú full refund iba pre zrušené lety tak čakám čo bude. Voucher ktorému sa inak nevyhnem  mi stačí riešiť pár dní pred odletom.


A na Oktober som prehodil Marcové Oslo s Norwegian.  Tam by možno šanca cestovať už bola len otázka je či bude s kým...


Ono to naozaj všetko može dopadnúť tak, že budeme radi ak v Lete budeme môcť vycestovať  do Ćiech.

Včera som niekde čítal, že Taliani plánujú karanténu postupne zrušiť až v Júli...



0 Citovat

Můj letošní plán byl velkolepý, bohužel, a kvůli nekompetentním hygienikům napříč světem a čínskému mlžení z něj zbudou jen trosky:

01/ PRG-ATH-CAI/LXR-CAI-ATH-PRG - Egypt s Aegeanem a Egyptairem (A3+MS)
01/ PRG-LUT-PRG - víkend v Londýně (W9) - refund kvůli změně času

01/ PRG-CRL-PRG - den v nejošklivějším městě Belgie (FR)
01-02/ PRG-BUD-TGD-SXF - víkend v Černé hoře (FR+W6)
02/ WRO-KEF-VIE - číhání na polární záři s Wizzem - proletěno ačkoliv tam byly změny odletu
02-03/ PRG-NAP-VIE - víkend v Neapoli (U2)

03/ TXL-ODS-BTS (FR+W6) - refund obou směrů kvůli koronaviru, na ten od FR stále čekám
04/ VIE-EVN-VIE - Velikonoce v Jerevanu (W6) - u W6 si hráli s časy > nárok na refund > požádáno obdrženo

Co bude s tím zbytkem je otázka:
05/ PRG-MAN,LPL-IOM-LPL,MAN-PRG - první segment rumbován u FR, u všech segmentů nárok na rebook s doplatkem (ale ty ceny na Q4 jsou jak z blbého vtipu), měl by být nárok i na refund vlaku
05/ PRG-EDI, GLA-SXF - u všech segmentů nárok na rebook s doplatkem,měl by být nárok i na refund vlaku
05/ VIE-PRN-VIE - týden, než se to posralo v Itálii, jsem investoval volný wizzí kredit, teď se to nezdá jako nejlepší nápad
06/ PRG-OSL, BGO-SXF - zakoupena i jízdenka na vlak za 249 NOK, Norwegian by měl jít rebookovat
06/ VIE-TIA-VIE - týden, než se to posralo v Itálii, jsem investoval volný wizzí kredit, teď se to nezdá jako nejlepší nápad
07/ PRG-LPL-JER-LPL-PRG - zrumbovaný prodloužený víkend v Jersey (FR+U2) a tiše doufám, že by se na začátku července mohlo už létat. Nechci s Edreams v různých jazykových mutacích řešit refund. Pokud se tedy nepoletí beze mě.
08/ BTS-LED-BTS - využití narozeninového dne a doinvestování části volného kreditu a nejspíš to ještě nevyjde
08/ PRG-CRL-PRG - obět rumbované, prodlouženo o jeden den kvůli změnám ze strany FR a jestli žabožrouti zruší kvůli koroně květinový koberec, seberou mi jediný důvod, proč tam chci letět
09/ VIE-TIA-VIA - na otočku do Tirany (W6) - využito refundu kvůli změnám času od W6
09/ PRG-FRA-JFK-SFO,LAX-JKF,JFK-FRA-PRG - 10 dní ve státech - mj. upperdeck A380 a 5th freedom (SG,AS,LH), ale momentálně 30 denní ban na cesty do US a z NY je třetí Wuchan
09/ VIE-TIA/PRN-VIE - na otočku do Prištiny - změna letového řádu a vytvořena multicity (W6) - další změna dnů letů > refund
10/ BUD-TSE-TAS-ALA,TSE-BUD-PRG - Kazachstán a Uzbekistán (W6, Air Astana, FR) - je to za dlouho, ale kdoví...

Takže loterie ještě bratru za 30k a otázka je, co půjde refundnout, co uletí, protože bude zákaz vstupu a oni poletí stejně, co se podaří přesunout na 2021 a kdy a jestli se vůbec poletí.

Všechno kupováno před plošnou karanténou v Itálii a vlastně i zvýšeným výskytem v Evropě.

Největší obavu mám u letů s W6, kteří stále létají navzdory COVIDu, pokud jim to někdo výslovně nezakáže. Hlavně že mají poplacená sedadla a hrabou za no-show. Ani žádný rebook u těchto letů nenabízí.

0 Citovat

Trápí mě, že se Češi a média neptají na to, kdy (čti za jakých podmínek) plánuje Babišová vláda otevřít hranice. Přitom jsme zvolili jedny z nejdrakoničtějších opatření. 


Hezky shrnuto v komentáři Marka Švehly (https://www.respekt.cz/komentare...od-zapadu)

0 Citovat

cali napsal(a):

Tak na Ukrajině to bude husté. Tohle je nemocnice v Chustu:-(

Ano, to je běžný standard od Čopu na východ. V tomto smyslu je tedy například hodně vtipné si jet zalyžovat na Kavkaz :-)) a podobné nápady. A upozorňuji, že osobní návštěva je ještě mnohem naturalističtější než pár fotek. 

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Trápí mě, že se Češi a média neptají na to, kdy (čti za jakých podmínek) plánuje Babišová vláda otevřít hranice. Přitom jsme zvolili jedny z nejdrakoničtějších opatření. 


Hezky shrnuto v komentáři Marka Švehly (https://www.respekt.cz/komentare...od-zapadu)

  

 Mě to celkem netrápí, jsou z mého pohledu, důležitější věci. Ostatně je takto uzavřena většina Evropy. Ještě stále mužeme cestovat v rámci ČR z města do města svobodně, což už přestává být běžné i v rámci unijních státu. Teď například Portugalsko https://www.portugalresident.com...f-algarve/

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Mě to celkem netrápí, jsou z mého pohledu, důležitější věci. Ostatně je takto uzavřena většina Evropy.


Martine, tohle je zažitá představa, ale není tomu tak. Většina států EU se ani zdaleka nezapouzdřila tak jako ČR a Slovensko. Kupříkladu Rakušané ani Němci nám své hranice neuzavřeli.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Můj letošní plán byl velkolepý, bohužel, a kvůli nekompetentním hygienikům napříč světem a čínskému mlžení z něj zbudou jen trosky:

Jak vidno mas tam peknou snusku letu a velkolepe naplanovano. Mozna z toho prameni zkusenost, krome erroru a dobrych promo, radeji nekupovat takove mnozstvi letu mnoho mesicu dopredu. Kdo vi?

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Jak vidno mas tam peknou snusku letu a velkolepe naplanovano. Mozna z toho prameni zkusenost, krome erroru a dobrych promo, radeji nekupovat takove mnozstvi letu mnoho mesicu dopredu. Kdo vi?

Všechno to byly dobré ceny a k tomu využití českých prodloužených víkendů. To nejde koupit na měsíc dva před odletem. Plus některé lokality extravagantní a ty za 20 € / RT nekoupíš.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):


Martine, tohle je zažitá představa, ale není tomu tak. Většina států EU se ani zdaleka nezapouzdřila tak jako ČR a Slovensko. Kupříkladu Rakušané ani Němci nám své hranice neuzavřeli.

Páč si bez gastarbajtrů pomalu ani neutřou zadel. 


0 Citovat

Coinneach napsal(a):


Martine, tohle je zažitá představa, ale není tomu tak. Většina států EU se ani zdaleka nezapouzdřila tak jako ČR a Slovensko. Kupříkladu Rakušané ani Němci nám své hranice neuzavřeli.

 

Máš pravdu, Německo zavřelo hranice jenom s Francií, Rakouském, Švýcarskem, Lucemburskem a Dánskem... 

0 Citovat

Zítra nebo v pondělí se chystám do Globusu. :) 

A jinak doufám, že tak na přelomu května / června se dostaneme na Slovensko. Ne kvůli dovolené, ale kvůli rodině. 


A k ekonomice... Cestovní ruch v roce 2018 tvořil 2,9 % HDP a 57 % z toho tvořili zahraniční návštěvníci. 

Takže pokud nebude možné cestovat, vlastně nic se ekonomice nestane. Mnohem víc Čechů bude utrácet při dovolené v ČR, takže pokles kvůli rok zavřeným hranicím by byl třeba 0,5 % HDP. 

Mnohem větší vliv na HDP bude mít karanténa a propouštění... Z čehož mi bohužel vyplývá, že Prymula to myslel vážně. Jakmile se v ČR koronavirus vymýtí, hranice se stejně neotevřou, respektive bude 14 denní karanténa po návratu. Rok chybějící cizinci budou mít na ekonomiku podobný vliv jako 14 dní další karantény, kdyby se to sem zase zavleklo. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Všechno to byly dobré ceny a k tomu využití českých prodloužených víkendů. To nejde koupit na měsíc dva před odletem. Plus některé lokality extravagantní a ty za 20 € / RT nekoupíš.

Mne zase pripadlo, ze napriklad behem posledni zimni sezony sly low costy (Ryan, Lauda, Wizz) s cenami dolu, a to doslova na posledni chvili. (Easyjet zase slevnoval odbouranim jakehosi poplatku).

20 eur/ RT bylo v nedavne dobe docela dobry, ale kde jsou ty doby kdy sel Ryan koupit za 1 czk ;-D

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Mne zase pripadlo, ze napriklad behem posledni zimni sezony sly low costy (Ryan, Lauda, Wizz) s cenami dolu, a to doslova na posledni chvili. (Easyjet zase slevnoval odbouranim jakehosi poplatku).

20 eur/ RT bylo v nedavne dobe docela dobry, ale kde jsou ty doby kdy sel Ryan koupit za 1 czk ;-D

Českými prodlouženými víkendy myslím ty se státním svátkem v pondělí nebo v pátek. To fakt bývá měsíc dva před odletem v takových výšinách, že radši zůstaneš doma :D

0 Citovat

Navaja napsal(a):

Po prvotním šoku, jak řekl Prymula, že se nebude cestovat rok, dva.... jsem si vlastně docela oddychla.

Ne každý je podnikatel a má dovolenou, kdy si zamane. Já jsem sice OSVČ, ale manžel ne. To byly pořád nervy , na kdy to koupit a co koupit a kdy. A pak zase stejné lety se zlevnily, tak jsem byla naštvaná, nebo jsem to koupila rok předem. Nebo jsem něco koupila a najednou zmizely víza do mé vysněné země, ale to už zase nebyla dovolená. A tak pořád dokola. Vždy jsem otvírala cestuj levně s hrůzou, co zase kde je za pár eur a já už nemám kdy.

Tak a ted je klid. Koupím si nové kolo a koloběžku  a je to vyřešené. Nebo naložim brusle a  taky dobré. Pro mě by bylo dobré, kdybychom mohli cestovat po ČRa kdyby se třeba otevřely hranice do sousedních států,tak mě to vlastně stačí. Takový Flamming v Německu na brusle je ráj. 

A když ne, tak někam jet se dá vždy, třeba do vedlejšího lesa.


Chalífát Flamming tedy nevím nevím, ale se zbytkem vcelku souhlasím. Alespoň si vytvoříme větší rezervy na delší dobu a lépe poznáme naší zemi. Já třeba zjistil, že mi chybí celé Bílé Karpaty - to je čtyřdenní pochod - a některé další CHKO. Dokonce jsem ještě neprošel ani všechna významnější pohoří.

Taky se spolu s ekonomickými potížemi někde změní vízová politika nebo bezpečnostní situace a otevřou se nám další možnosti. 

0 Citovat

V červenci bych měl pracovat na horské chatě v rakouských Alpách. Zatím tomu dávám 50 %.

0 Citovat

Ja dufam ze sa do leta dostanem aspon zo Svedska na Slovensko... V juni som mala ist kamaratovi na svadbu do Tanzanie + par tyzdnov v Keni, co mi teraz pride dost nerealne.

0