Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Prostě typicky řecký bordel. Kulturní obohacení ještě před příletem :D Zveřejní A, mysleli B a budou vyžadovat C. V regulaci, co vydaly jejich orgány je fakt jen o odletové zemi, ale ouřadové mysleli všechny české občany a po letištích to tak budou vyžadovat, ale zároveň dají ještě nepsanou výjimku pro Čechy s trvalým pobytem mimo ČR... :D

Otázka za 10 miliónů zní "Proč to tak nemohli napsat už do té vyhlášky?" :D

0 Citovat

S Greckom by som uz tuto sezonu velmi nepocital, dnes uz taliani zaviedli testy na prilety z GR ... nakolko dnes mali rekordny pocet pripadov, otazka 3-5 dni a su v polke EU na cervenom semafore 

0 Citovat

K cestování do Řecka od 17.8. potřebujete tři věci: test, lékařské potvrzení ("bezinfekčnost") a QR kód z formuláře řeckých úřadů. Dobrá zpráva je, že testy a "bezinfekčnost" NEMUSÍ mít děti do 10 let❗ Na @mzvcr pracujeme na návratu k volnému cestování do od 1. září.


z idnes

0 Citovat

Po zavolání na infolinku mi bylo sděleno, že oficiální stanovisko je pokud přiletíte z Česka tak mít PCR test musíte. Ale pokud z jiné "zelené" země tak je možný vstup bez testu. Nic o českým občanství nebylo sděleno .

0 Citovat

tak na CT24 bezi, ze povinnost testu je zase zrusena :D

0 Citovat

Právě jsem mluvil s řeckým premiérem Kyriakos Mitsotakis. Po mé osobní intervenci a na základě nových údajů o epidemiologické situaci v ČR, které jsme dodali řecké straně, vyřadí Česko ze seznamu zemí, jejíž občané mají povinnost předkládat test na covid-19 při vstupu do Řecka. - FB Andrej Babiš


Raději bez komentáře...

0 Citovat

Adam V. napsal(a):

Právě jsem mluvil s řeckým premiérem Kyriakos Mitsotakis. Po mé osobní intervenci a na základě nových údajů o epidemiologické situaci v ČR, které jsme dodali řecké straně, vyřadí Česko ze seznamu zemí, jejíž občané mají povinnost předkládat test na covid-19 při vstupu do Řecka. - FB Andrej Babiš


Raději bez komentáře...

To jako fakt, mam cislo na Andreje😁... Jestli tohle vymysli jeho PR.... . Uz slysim v hospode, je borec zavolal do Recka a vyreseno... Kurde tak se dela politika... 

0 Citovat

Přesný opak, než to, co mi řekli na infolince MZV dneska ráno :D

Lukáš Vávra napsal(a):

Po zavolání na infolinku mi bylo sděleno, že oficiální stanovisko je pokud přiletíte z Česka tak mít PCR test musíte. Ale pokud z jiné "zelené" země tak je možný vstup bez testu. Nic o českým občanství nebylo sděleno .

0 Citovat

https://www.keeptalkinggreece.co...-pcr-test/

Takže Babiš tvrdí, že od 1.9. nebude test povinný a je to jeho zásluha? Jestli je to jinak, vyvede mě prosím z omylu, než začnu zvracet. 

0 Citovat

Ne Babiš tvrdí, že se dohodl s řeckým premiérem, že nebudou testy potřeba vůbec a prý to Řekové oznámí co nejdřív. To že nebudou od 1.9. testy je informace od MZV. Tam podle mě ani neví komu Babiš volal. 

0 Citovat

Tak to je pěkný dvojí metr :) Z Řecka se může Babiš po... ale třeba takový Kypr nikoho netankuje :D

0 Citovat

Kypr je u klientů cestovek určitě méně oblíben, takže tlak cestovek bude menší a AB se nevyplatí, aby vůči Kypru vyvíjel nějaké úsilí.

0 Citovat

Pochop, když nebude Chorvatsko a Řecko, začnou nepokoje a padne vláda.

Když nebude Kypr, nic se takového nestane. Voliči ANO, pravděpodobně ani neumí Kypr najít na mapě.

0 Citovat

@Michal: přesný!

0 Citovat

Tak je naprosto logické,že se bude lobovat tam,kam Češi jezdí nejvíce a to je právě Chorvatsko a Řecko !!

..koukám,že ten Babiš některým leží hodně v žaludku a přitom to dělá dobře (žádná ironie)!

0 Citovat

https://www.facebook.com/Greecei...mp;theater

0 Citovat

Zdravim, v tom vstupnim formulari jako entry point nelze zadat Kypr, neni tam ani Cyprus ani ta Larnaka...mate s tim nekdo pls zkusenost? Jestli kdyz tam dam neco jinyho tak me uskrtej a nepustej dal?

Pak teda jeste pisou ze QR kod mi prijde o pulnoci v den kdy priletime...jenze my letime pres noc. A cetla jsem tu ze bez toho QR kodu nepusti lidi do letadla, tak ted nevim :D protoze QR kod mi prijde az ve dve rano co tam pristaneme...diky uza kazdou odpoved.

0 Citovat

@malejbuh: chtělo by si to zopakovat zeměpis. Koukni do mapy kde je Kypr a kde je Řecko a zkus si zjistit, že se jedná o jiný stát ;-) kde jsou rozdílné podmínky. 

0 Citovat

Leteli ste niekto v poslednom case na niektory z greckych ostrovov z Viedne? Ako vytazene byvaju tie lietadla? Plne ci sa v pohode da rozsadit?

0 Citovat

Před týdnem Rhodos z Vídně. Letadlo plné z 95% v obou směrech. Pár volnych míst bylo. 

0 Citovat

Paja napsal(a):

Ne Babiš tvrdí, že se dohodl s řeckým premiérem, že nebudou testy potřeba vůbec a prý to Řekové oznámí co nejdřív. To že nebudou od 1.9. testy je informace od MZV. Tam podle mě ani neví komu Babiš volal. 


Nahodou ja tomu verim ze od 1.9. nebudu musiet byt testy vobec...greci zavru hranice uplne a hotovo :D ( asi tak nejak to Andrej myslel )

0 Citovat

janicek napsal(a):

Leteli ste niekto v poslednom case na niektory z greckych ostrovov z Viedne? Ako vytazene byvaju tie lietadla? Plne ci sa v pohode da rozsadit?

Včera Zakynthos z Vídně, letadlo zaplněné asi z 80 %. Všichni se přesadili dle libosti. Hodně trojsedacek zůstalo ještě volných i během letu.

0 Citovat

@janicek před týdnem z Korfu tak 40%. Teď akorát boardujeme z Rhodu a bude to 95+% určitě. 

0 Citovat

If travel departure begins prior to the day of arrival, travelers are allowed to board after showing the confirmation email (and not necessarily the QR code which is scheduled to arrive during their trip.)


malejbuh napsal(a):

Zdravim, v tom vstupnim formulari jako entry point nelze zadat Kypr, neni tam ani Cyprus ani ta Larnaka...mate s tim nekdo pls zkusenost? Jestli kdyz tam dam neco jinyho tak me uskrtej a nepustej dal?

Pak teda jeste pisou ze QR kod mi prijde o pulnoci v den kdy priletime...jenze my letime pres noc. A cetla jsem tu ze bez toho QR kodu nepusti lidi do letadla, tak ted nevim :D protoze QR kod mi prijde az ve dve rano co tam pristaneme...diky uza kazdou odpoved.

0 Citovat

Bud - Rodos A321 na 85% obsadena, sup sliedil na nadrozmerne tasky, ale american tourister testom  (optickym :) ) presiel. Na QR sa pytali, aj ho chceli vidiet, ale detailne ho neskumali. Vyfasoval som s cislom 7 = test kt. prebehol za 10s, cize celkove zdrzanie minuta resp. bolo to rychlejsie ako batozina na pase. Faliraki uz okupujú hlucni anglani, kludnejsi Zakynthos zaciatkom jula sa mi pacil ovela viac.

Koniec hlasenia :)

0