Abych otevrel nějaké cestovatelske tema a taky se dozvěděl jak je kdo moc nebo málo optimisticky, tak kam kdo má nejbližší let mimo Prg-Osr :) a kdy? Ja Praha-Kiev-Cherson 14.-18.7. a jsem optimista,takže věřím,že by to mohlo klapnout - na Ukrajinu test/ockovani a zpět se snad v lete uz taky bude dát dostat bez 7 testu a "internace" :)  .

Kam se chystate

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Přelom dubna a května USA, takže asi nic :/

0 Citovat

Do Pardubického kraje a pokud to nepůjde, tak někam hodně daleko od soudruha Hamáčka. Je vidět, že ten jeho červený svetr vyjadřuje i jeho politické smýšlení.

0 Citovat

Vcera jsem mela chut koupit ty Azory, ale!... jeste pockame. Vsak do leta tech akci ruznych bude jeste.

0 Citovat

Ja se zatim bavim tim (a ted vsichni do me :D ze se to siri jen diky lidem jako sem ja) ze objizdim policejni hlidky podle Wazu (bydlim 500m od hranice Prahy - Zapad & Prahy a bohuzel veskere nakupni moznosti jsou na Praze 6) a vzhledem ke ztrate nadeji jsem si koupil obrovsky pozemek s vyhledem na les a jakmile budu mit vyrizene stavebni povoleni, tak zacinam stavet svoji vysnenou pasivni drevostavbu a moje cestovni plany jsou takove, ze pokud ti dva kokoti (damy omluvi - tim bylo mysleno duo Pat a Mat, take zname jako Estebak a Hovnacek) povoli, tak pojedu na cely cerven do Chorvatska nekam pod Omis, pokud nedovoli tak veskere nasetrene prostredky na cestovani pro tenhle rok investuju do nejvetsiho mozneho vyhrivaneho bazenu se slanou vodou..

Na jakekoliv plany a nakupy letenek jsem absolutne rezignoval, prachy jsem dostal (az na jeden voucher) komplet zpatky, ale uz me trochu stve porad v neco doufat a pak sedet zavrenej doma. Zaroven jakmile (teda jestli :D) to otevrou, tak me tady rozhodne par mesicu neuvidite :), nicmene podle vsech zprav (co vim ja), Asie & ANZ bude komplet zavrena do 2022 a US je zatim ve hre, ze by se teoreticky jeste letos mohlo otevrit nekdy behem podzimu, pokud bude uspesna vakcinace (i kdyz pochybuju ze v tom aktualnim bordelu se na me dostane pred koncem 2021).

0 Citovat

@kickass1 jj, uz mame stavebni povoleni, akorat ten vyhrivany bazen se sladkou vodou😂

0 Citovat

Myslim ,ze   Chorvatsko bude letos  dobra volba ,byli spolu s Bulharskem nejrozumnejsi zemi  loni Navic  uz je opet v prodeji vlak , pridavaji i Split ,takze to nemusi byt jen ten sever ,Otazka je jestli budou chtit testy nebo ne  Nejaky stupidni ockovaci  prukaz jak chteji zavest Anglicani a  Rekove jiste chtit nebudou 

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

Ja se zatim bavim tim (a ted vsichni do me :D ze se to siri jen diky lidem jako sem ja) ze objizdim policejni hlidky podle Wazu (bydlim 500m od hranice Prahy - Zapad & Prahy a bohuzel veskere nakupni moznosti jsou na Praze 6)

Já bydlím na hranici P4 a pracuji kousek za ní a tady cajti staví jen auta, co nemají pražskou nebo středočeskou značku.

0 Citovat

Bolívie 💛

0 Citovat

Jestli bude  za kacku   tak se pridam  -) ,ale vazne  ja jel s Chile s  Calamy do Oruro  vlakem, tato trat uz neni v provozu ,z Orura  pak do La Paz  busem  ,po aklimatizaci v La  Pazu byla Chacaltaya  5350 m.n.m  a pak  pokracovani z La Paz na jezero Titicaca a dal do Cusca v  Peru  ale to uz je let,,,,,tam uz bude vse jinak  ,jen vim ze ten ledovec v Chacaltaya  se uz rozpustil  a tim zanikla nejvys polozena sjezdovka na svete 

0 Citovat

andreko napsal(a):

@kickass1 jj, uz mame stavebni povoleni, akorat ten vyhrivany bazen se sladkou vodou😂

Posli adresu az to bude mit hotove, dorazim s rodinou :D

0 Citovat

Liborek napsal(a):

...cajti staví jen auta, co nemají pražskou nebo středočeskou značku.

To už je fakt idiocie na entou. Ještě bych tedy pochopil kontroly na hranicích okresů, ale ne uvnitř obce / Prahy. Pokud se pohybuji uvnitř obce žádná prohlášení a doklady nepotřebuji a zrovna nedávno jsem si koupil druhou káru s "účkem" na SPZ. Možná by jim někdo moh říct, že, co je na SPZ, je úplně irelevantní. Mezitím, co bych jim to vysvětloval, se hezky spolu promorime... člověk se tomu bordelu fakt už může jen smát. 

0 Citovat

Sice jsem podstoupil kvůli cestování očkování ,ale moc toho asi stejně nedám..

Zatím jsem rezervoval nezávazně na červenec u nás Harachov s rodinou a pak otazník..

Vzduchem 100% nic za současného stavu.....Rakousko tam z toho dělají ještě větší tyjátr než u nás......snad Maďarsko to nějak rozumně uvolní (termály) možná Polsko ..

0 Citovat

Ahojte, prosím nevie niekto či na vnutroštátnom lete Ibiza - Palma treba nejaký covid test? Ďakujem za info :) 

0 Citovat

No ja uz mam letos vybrano. Stavime, takze na konci srpna na 15 dni Madeira s rodinou a jinak “malta”. Takze planuju uz pristi rok.

0 Citovat

Léto Santorini, zima Lanzarote. Snad už se bude dát i lyžovat v Alpách

0 Citovat

Jaroslav napsal(a):

Ahojte, prosím nevie niekto či na vnutroštátnom lete Ibiza - Palma treba nejaký covid test? Ďakujem za info :) 

 

Ne.

0 Citovat

Letos zatím cvičně v září Azory. USA jsem letos odpískal, nevěřím, že se to rozumně otevře.

 

0 Citovat

V září snad tradiční rodinná dovolená asi Řecko, nebo klidně i s cestovkou, pokud bude AI s plným bufetem, ne takovým, kde budou stát pikolici a delat, že to dávají ze svého, nebo pranice o hranolky podávané paradoxně jen v dětském koutku, hambace a boj o kecup... viz Egypt... říjen nějaké 10e přískoky Španělsko, kde se dá ještě koupat, na Mauricius asi letos nevěřím, v hledáčku Keňa, ale na jistotu by mohla vyjít příští rok jarní Panama, Kostarika, v horším kovidovem případě Dominikána, Barbados, nebo Mexiko a tam bych se nebál ani na západní pobřeží.... Pokud našetřim.

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

nebo Mexiko a tam bych se nebál ani na západní pobřeží....

Pokud bys náhodou mířil na úplný západ Mexika, doporučuju jih Kalifornského poloostrova: https://www.zonerama.com/liborst...um/5699753

0 Citovat

Přelom cerven/cervenec, vybíráme mezi Menorkou a Maltou. Představa je mit v dosahu nějakou hezkou plaz, ale udělat i pár vyletu a ostrov procestovat. Ve Španělsku jsme byli několikrát (máme ho radi), zname vedlejší Mallorku, Menorcu ani Maltu vubec. Co byste si vybrali i s ohledem na covid dobu? Diky:) 

0 Citovat

V tvé situaci bych asi volil Maltu. Je to zase něco nového, jiného.

0 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

Přelom cerven/cervenec, vybíráme mezi Menorkou a Maltou. Představa je mit v dosahu nějakou hezkou plaz, ale udělat i pár vyletu a ostrov procestovat. Ve Španělsku jsme byli několikrát (máme ho radi), zname vedlejší Mallorku, Menorcu ani Maltu vubec. Co byste si vybrali i s ohledem na covid dobu? Diky:) 

Jestli chcete plaze, tak rozhodne Menorca. Je jich tam hodne, vic nez na Mallorce, s uzasnou tyrkys vodou. Na Malte jich tolik neni, jedna obdobna Menorce je na ostrove Comino, je to spis takove velke mesto po celem ostrove, Menorca je zase min obydlena. Jsou to rozdilne ostrovy. Ale libilo se nam na obou. Menorca klidnejsi, pohodovejsi.....Malta rusnejsi. 

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

V září snad tradiční rodinná dovolená asi Řecko, nebo klidně i s cestovkou, pokud bude AI s plným bufetem, ne takovým, kde budou stát pikolici a delat, že to dávají ze svého, nebo pranice o hranolky podávané paradoxně jen v dětském koutku, hambace a boj o kecup... viz Egypt... říjen nějaké 10e přískoky Španělsko, kde se dá ještě koupat, na Mauricius asi letos nevěřím, v hledáčku Keňa, ale na jistotu by mohla vyjít příští rok jarní Panama, Kostarika, v horším kovidovem případě Dominikána, Barbados, nebo Mexiko a tam bych se nebál ani na západní pobřeží.... Pokud našetřim.

Řecko s all inclusive je nesmysl. Sice ho nabízejí, protože se přizpůsobili poptávce, ale není jim to vlastní a nikdy se nenajíte tak dobře jako v tavernách, které jsou na každém rohu

0 Citovat

Deny, samozřejmě máš pravdu, my kdysi byli na AI na Rhodosu Kolymbia Sun, na Krétě (Bali Village) a problém nebyl ani v kvalitě jídla nebo pití, ale v tom, že jsme byli vázani jen na jedno místo a brali jsme tam auto a byli jsme omezení tím, že se musíme včas vracet do hotelu, abychom si AI užili. Spíš jsem myslel Egypt nebo Španělsko, kde bufetové AI je na vysoké úrovni.

Zas na druhé straně třeba minulý covidovy rok, kdy jsme byli v sezoně na Corfu ty taverny nestály za moc, třeba řecký salát OK, ale musaka byla určitě lepší ta kupovana ve vaničkách v Lidlu, ale Čechům to tam stačilo, oni si v tavernach dávali s klidem spaghetti bolognese a byli spokojeni. 

Taky kvalita gyrosu byla rozporuplná a to i v rámci stejného take away. Poprvé velmi chutné a plná spokojenost, podruhé polosyrove prasečí uši a málem jsem s tím mrštil do popelnice (Sidari). 

0 Citovat

Ja budu asi letos rad za CR  kdyz uz jsem 5 mesicu  vkuse v Irsku ,ale prehanim  -)) jsem tu doma,  jen po  super slunecnych dnech a plazove valecce na konci dubna a zacatku kvetna je  pocasi  mizerne ted  uz 3 tydny a to vetsinou kazdemu doporucuju jako nejlepsi mesic kveten, nebo zari . Letos to  rozhodne neplati  s kvetnem  ,ale jinak na prelomu cervna a cervence je  naplanovane Portugalsko ,konec prazdnin  prelom do zari bych videl na Chorvaksko , pokdud by se umoudrili Rekove  s  covid nesmysly  tak treba i pozdeji  Kreta  ,Sla by i Korsika No a rikam si kdyz uz budeme v Portugalsku potreti  tak misto ,Porta nebo Fara  dat sever Portugalska  nebo  Azory ,aspon  mrknout kratce na Ponda Delgadu  No a konec roku uz letos snad konecne zase Kanary 

0