[Anketa] Horor ve vzduchu aneb měli jste někdy nahnáno?

Napsal Rob Foxx 2016-04-19T08:37:51+02:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem

http://zpravy.idnes.cz/malaysia-airline ... anicni_ert

Podle Idnes je největším osobním letadlem na světě Airbus A388 smiley smiley smiley smiley smiley

aha

Tak já jsem par opravdu hnusných letů bohužel zažila a musím říct že se bojím čím dál víc a to bohužel musím létat každý týden:( postupem času se možná bojím víc teroristu než poruchy letadla. Nebo nevím ani to nedokážu definovat ale vsichni ten hrozný strach známe.

Zjistila jsem že mi docela pomáhají špunty do uší, tak nějak se vnitřně uklidním tak to třeba taky někomu pomůže... Prášky jsem zatím nezkoušela protože na mě všeobecně moc nefungují.

Krátký ale zajímavý pořad na Streamu na téma "Nebezpečná letiště"

https://www.stream.cz/porady/nebezpecna-letiste

Jo jo měl, když jsem se vracel z Izraele domů do Prahy, letadlo se párkrát zatřáslo a už jsem se fakt vylekal :D

sice říkají, že nejbezpečnější je letět v zadní části letadla (tady: http://www.zaparkujteuletiste.cz...ta-letadle), ale když se letadlo rozlomí napůl ve výšce 10 km tak asi nic nepomůže :DD

Tak rekl bych, ze takova nejvic dobrodruzna cesta , co se tyce turbulenci a dalsiho,byla ze San Francicka na Maui ., pak let nad Bali z Noveho Zelandu v znacne bource , kdy blesky litaly kolem letedala , urcite jsem velice obdivoval piloty, kteri pristali perfektne v prudkem desti a tme na Islandu , V Irsku fuci temer porad takze jedno pristani v Corku za takoveho vetru a deste ze jsme malem vyjeli z drahy do boku ( myslim ze to bylo jedno z nejnebezpecnejsich pristani co jsem zazil , mam pocit ze letadlo slo skoro do smyku )

No a pak Madeira , prvni pristani se zrejme nepovedlo tak nalitaval podruhe , no a treba loni dost dlouhe krouzeni nad letistem v Bergamu , ktere prestalo prijimat pro bourku a kroupy znacne velikosti

Myslim, ze to krouzeni nad letistem, stejne jako opakovne pristani , prinasi obavy vic nez turbulence

Ja jsem ale fakt dost flegmos ve vsem a tak nejak nejake louceni se se zivotem nikdy nebylo , dokonce me nedelalo ani problem si pustit dokumentarni porad o srazce tech dvou letadel na Tenerife , kdy tam vlastne byla neuveritelna shoda nestastnych nahod, jinak by k te srazce nikdy nedoslo

Tři týdny zpátky, při cestě z Lanzarote, asi po hodině letu začala jakoby meluzína v prostředních nouzových dveřích. Cestující zavolali letuška, která jim s úsměvem na tváři řekla, že to je normální. Začal jsem být zase v klidu, dokud hned nezaplula do pilotní kabiny. Můj vrozený strach z létání dostal povzbuzující injekci, když se přišel mrknout i pilot. Ty další 4 hodiny letu s profukujícími dveřmi nebyly úlně ideální.

Nebyl to sice horor, ale ráno nám před odletem rebootovali letadlo. Pilot řekl, že má technical difficulties a pak vypnul elektriku na pár desítek sekund. U Windows jsem na to zvyklý, ale u letadla mě to poněkud překvapilo.

Leoš Literák napsal(a):

Nebyl to sice horor, ale ráno nám před odletem rebootovali letadlo. Pilot řekl, že má technical difficulties a pak vypnul elektriku na pár desítek sekund. U Windows jsem na to zvyklý, ale u letadla mě to poněkud překvapilo.

Tohle jsem zažil v Ostravě------Mošnově, v dobách, kdy tam zavazadla ještě vozil traktor. Taky mi to připadlo moc Microofťácké. :)

Někdy po roce 2000 jsem na palubě letu (pravděpodobně) Travel Service z Chanie na Krétě do Prahy zažil skutečný horor :)

Začalo to zpožděním letadla cca 7 hodin kvůli technickým problémům. Následoval můj první a zatím poslední přerušený start. Snad vteřinu před očekávaným takeoff letadlo téměř zabrzdilo na místě. Náraz hlavou do sedačky předemnou a z reproduktorů se ozvalo "kapitán přerušil start kvůli poruše".

Očekával jsem rolování na začátek ranveje nebo změnu letadla, nicméně asi po půl hodině to kapitán pustil na plné pecky z té půlky ranveje a a odlepil se na poslední chvíli.

Horor ale přišel až téměř nad Prahou. Jasně už šli rozeznat barvy aut nad D1, když bez upozornění přišel obrovský propad. Většina lidí byla připoutana, ti co ne, vyletěli nad sedačky a od stropu se odrazili zpět k zemi. Panika a řev. Po minutě další propad - lidi zase ve vzduchu - lehké zranění. To už celé letadlo řvalo, brečelo nebo se modlilo. Všichni se drželi vzájemně za ruce. Nakonec přišel ještě třetí a poslední propad. To už jsem se opravdu bál, že nás to rozmlátí o zem.

Nakonec to nějak přistálo a už mám mlhu v tom, co bylo dál. Každopádně jsme pak celá rodina jezdili po Evropě 4 roky jenom autem. Myslím, že pak hned následovalo 9/11 :)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!