Ahoj, nevíte jak je to s nocováním na tomhle letišti? Letí mi to ráno a chci se tam dopravit vlakem..... Díky N. .

Berlín Tegel (TXL)

Založil ve fóru Letiště

@norbik  muzes uvest vic ? taky odletame s tohoto letiste  do Recka , let mame rano  tak jseme si zajistili nocleh v hotelu , ale i  tak tam bude treba byt  casne rano, nejaky problem ?

0 Citovat

Tak úplný problém snad ani ne, jen je prostě Tegel stará škaredá díra. Jasně, odbavení a ty praktické činnosti tu probíhají úplně normálně jako na každém jiném letišti, ale prostoru moc není, takže trávit tam nějaký dlouhý čas, nedejbože noc, není žádné extra potěšení.

0 Citovat

pokud pouze prijedes a odletis v poho, ale travit tam jakykoliv cas navic je nestesti, neni tam absolutne nic...



0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Tak úplný problém snad ani ne, jen je prostě Tegel stará škaredá díra. Jasně, odbavení a ty praktické činnosti tu probíhají úplně normálně jako na každém jiném letišti, ale prostoru moc není, takže trávit tam nějaký dlouhý čas, nedejbože noc, není žádné extra potěšení.


treba uz konecne nekdy dodelaji ten Brandenburg a tenhle xindl zbouraji a postavi tu ubytovny pro uprchliky :D

0 Citovat

Loni jsme z Tegel letěli na 5 dní do Lisabonu a nemůžu říct že by to tam bylo hrozný.

Přijeli jsme ve 2 ráno, auto nechali pod mostem který je 1km od letiště a šli pešky. Žádný problém.

Ano, letiště je starší a člověk nemůže očekávat zázraky, moc tam toho opravdu není. Ale záchody v pohodě, personál taky, voda je pitná. Co člověk potřebuje na pár hodin čekání, nic. Myslím, že to přežijete v pohodě.

0 Citovat

Jan Hosek: Kde přesně jste to auto nechali? A tam se běžně parkuje, bez problémů?

0 Citovat

https://tinyurl.com/mapa-tegel

Tady je neplacené ( nehlídané ) parkoviště. Občas bývá docela plné, ale zároveň se dá parkovat podél hlavní silnice Saatwinkler Damm, tam se místo najde vždycky.

0 Citovat

Super, díky! Bude se hodit.

0 Citovat

No nocovat úplně nebudeme, ale jedeme flixem z Prahy v 21:40 - příjezd má být 3:20, předpokládám že bude nějaké zpoždění, ale letí nám to až 7:30 tak tam nějaký čas strávíme. 

Díky za info o pitné vodě, toho jsem se bál nejvíc, v recenzích jsou totiž místní záchody proslulé. 

Jinak je to tam tak hrozné s bezdomovci? 

0 Citovat

Čekali jsme na letišti asi 3 hodiny a žádného bezdomovce jsme neviděli, nebo alespoň si nepamatuji.

Letěli jsme v dubnu a pamatuji si, že tam nebylo úplně teplo. :-)

0 Citovat

Máte někdo zkušenosti se salónkem "BERLIN AIRPORTCLUB LOUNGE " (https://www.prioritypass.com/en/...13c9664fe3)? Stojí za to, nestojí?

0 Citovat

Něajký tip, kde nechat auto mezi domy a dojet MHD?

0 Citovat

Jindřich napsal(a):

Něajký tip, kde nechat auto mezi domy a dojet MHD?


https://www.cestujlevne.com/leti...e-parkovat

0 Citovat

Lukáš napsal(a):

Máte někdo zkušenosti se salónkem "BERLIN AIRPORTCLUB LOUNGE " (https://www.prioritypass.com/en/...13c9664fe3)? Stojí za to, nestojí?


Odpovim si.

Salonek se nachazi v hlavni hale (terminal A/B) v prvnim patre. Je malicky, nema ani vlastni WC. Pitivo standard (pivo lager + psenice + nealko, cola, fanta, srajt, dzusy, vino, zakladni koralka), jidlo slabsi vyberem (jablka, jogurt, jeden dezert - rozbalena buchta z Kauflandu, slane tycinky, 2 druhy sendvicu). PC koutek. Wifi pomala. 


Meli jsme HODNE casu, tak jsem ty 2 vstupy na priority pass obetoval, ale pri cekani pod 1h bych to asi znovu neudelal.

0 Citovat

Berlin TXL jsem absolvoval poprve , po precteni  fora tady jsem byl pripraveny na ledaco , ale byl jsem prekvapeny prijemne , leteli jsme s C   zadna hruza se nekonala , prijeli jsme vlakem den predem a nakoec i po navratu jsme jeste noc zustali a jeli opet vlakem zpet do CR , rozhodne me tohle letiste bylo prijemnejsi  nez Stansted , mozna ale ze jsem na Stansted uz prilis vysazany kdyz tam litam tak casto ,, vyhoda TXL je urcite v  rychle dosazitelnosri mesta

0 Citovat

mikir napsal(a):

rozhodne me tohle letiste bylo prijemnejsi  nez Stansted

Prakticky cokoli je lepší než STN.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Prakticky cokoli je lepší než STN.


horší než Stansted je snad jenom starý odletový terminál v Oděse :D


takhle tam vypadá "smoking room" :D

img-20180709-152353.jpg
img-20180709-152336.jpg
img-20180709-152506.jpg

0 Citovat

ale aspon ma smoking room! ten novy este nie je v prevadzke?

0 Citovat

tonic napsal(a):

ale aspon ma smoking room! ten novy este nie je v prevadzke?


je, ale jenom pro přílety....
0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Prakticky cokoli je lepší než STN.

Pán ještě koukám nezkoušel SEN :)

0 Citovat

kdyz jsem Southend pred nekolika lety vyuzival, byl uplne v klidu. Stansted se progresivne meni v precpane a chaoticke duty free, ale bohuzel par letu pres STN musim z casovych duvodu absolvovat. Proste jej ignorovat nejde, byt je to lakava myslenka.

0 Citovat

Prosím, kdo jezdíte autem, o kolik dál je to na Tegel než na SXF? Googlit umím, spíš jestli někdo má ozkoušený reálný čas jízdy normálně přes den (Google mapy tvrdí asi 20 minut, ale přece jen je to jízda skrz město). Díky

0 Citovat

ved to, ze STN je uz uplna buda. A to vlastne ten terminal bol svojho casu uplne architektonickym skvostom, ktore postupne duty free bludisko uplne zatienilo.

https://www.architonic.com/en/pr...rt/5102413

0 Citovat

Jeste jak byla ve vstupni hale samoobsluzna  restaurace  tak to jeste uslo i po pruchodem security byly lepsi moznosti nez jsou ted  , kdyby alespon umoznili transitni  prestup  a funkcni wifi  , hlavne ze maji reklamu na 4 hodiny zdarma ..ovsem to by se muselo povest se pripojit  v posledni dobe to jeste vylepsili uzavrenim letiste od pulnoci do dvou rano ..jak to ale budou delat nevim kdyz jsou chartery nebo opozdene lety pres pulnoc ..

Stejne myslim , ze po Brexitu se i Ryanair zacne tlacit  vic  jinam nez do UK  a easyJet taky, porad mi neni jasne jak chteji  vyresit  hranice  kdyz do Belfastu nejsou z Irska zadne a  po priletu do UK jinam taky ne

Berlin by mohl nahradit STN dobre  nebo i jine nemecke letiste

0 Citovat

Mikire, videl jsi zpravy v posledni dobe o Brexitu? 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

0