Průvodce letištěm

Letiště Berlín Tegel

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Berlín Tegel

V současnosti figuruje Tegel jako hlavní berlínské letiště, ale to by se v brzké budoucnosti mělo změnit s otevřením letiště Berlin–Brandenburg. Letiště je na první pohled zastaralé a přetížené, na druhou stranu jsou jednotlivé terminály kompaktní a na plochu malé, takže proces odbavení probíhá relativně rychle.

Celou noc je otevřen pouze Terminál A, ty ostatní jsou mezi půlnocí a 3:30 uzavřeny.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
281 km
od Prahy
-2.4 °C
aktuální počasí
15:30
aktuální čas

Letenky

V současné době není provozována žádná přímá linka z Prahy na letiště Tegel. Do Berlína se tak určitě vyplatí jet spíše pozemní dopravou.

Zajímavé nabídky se však z letiště Tegel mohou objevit dál do Evropy i světa, především USA nebo Karibiku.

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Tegel má čtyři terminály označené písmeny A, B, C, D. Vzhledem k malým vzdálenostem se mezi nimi dá pohybovat pěšky. Terminál C, který využívá především Air Berlin, je postavený jako nouzová budova kvůli enormnímu přetížení těch ostatních, je proto nutné počítat s nižším rozsahem poskytovaných služeb a komfortu.

Pro přestup vám bude stačit 35 minut.

Doprava z/na letiště

Orientace v dopravě z nebo na tegelské letiště je docela jednoduchá. Dostanete se sem pouze autobusem berlínského dopravního podniku, kdy na všech linkách platí jediný tarif. Nejezdí sem žádné expresní spoje za mnohonásobné příplatky. Přestupní jízdenka platná 2 hodiny na všechny druhy dopravy stojí 2,80 € a stačí vám vybrat zónu „AB“. Celodenní jízdenka vyjde na 7 €. Letiště se nachází blízko centra, a tak činí jízdní doba maximálně 30 minut.

  • linka „TXL“ jezdí na hlavní vlakové nádraží,
  • linka „X9“ vás doveze na notoricky známou zastávku metra a městské železnice S–Bahn „Zoologischer Garten“,
  • linka 109 jede skoro po stejné trase, jako X9, akorát má více zastávek,
  • linka 128 spojuje letiště se stanicí metra a S-Bahnu „Osloer Strasse“.
  • autobusy jezdí zhruba do 00:30 a od 4:15, což k pokrytí odletů a příletů stačí,
  • kompletní informace o MHD v Berlíně na bvg.de.

Na centrální autobusové nádraží se dostanete pomocí autobusu X9 nebo 109 do stanice Jungfernheide, kde přestoupíte na S-Bahn (pouze linka S42) a pojedete dvě zastávky do stanice „Messe Nord/ICC“,

* použizé barvy linek jsou ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Schönefeld

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob přestupu mezi letišti je autobusová linka „TXL“ na hlavní nádraží a následně běžný vlak, na nějž platí jízdenka z autobusu, který vás doveze až na letiště Schönefeld. Jízdné bude stát 3,40 €.

Jak se sem dostat

Z Berlína bývají často výhodnější ceny letenek než z Prahy, a to natolik, že se sem vyplatí zajet především pro cestovatele z Prahy a okolí a ze severních Čech.

Mezi Prahou a Berlínem je široká nabídka dopravců i frekvencí, ale žádný z nich nezajíždí přímo na tegelské letiště. Většinou se tak budete muset dopravit z vlakového nebo autobusového nádraží místní MHD, což je popsáno výše.

Nejvýhodnější ceny mívají autobusoví dopravci RegioJet (390 Kč) nebo Eurolines (250 Kč), naopak nejvíce spojů pak Flixbus (480 Kč)

Zvýhodněné nabídky mívají i České dráhy (350 Kč)

Přímo se do Berlína dostanete i z Ústí nad Labem (Regiojet, Eurolines, České dráhy), Děčína, Kolína, Pardubic nebo Brna (vše České dráhy).

Kde parkovat

Oficiální letištní parkoviště nabízí fixní ceny dvou kategorií. Týden v zastřešených garážích vás vyjde na 139 €, 7 dní na parkovišti P10 pod širým nebem pak na 59 €. Obojí se nachází v pěší docházkové vzdálenosti od terminálů. Detailní informace včetně příjezdové mapy poskytne web letiště.

V okolí letiště se nachází spousta soukromých parkovacích subjektů, většinou se týdenní ceny pohybují od 60 € výše a jsou tím pádem dražší než parkování přímo na letišti. Nejlevnější parkování bývá u společnosti airportparking-berlin.de, kde ceny začínají na 50 € za týden. K letišti budete dovezeni zdarma mikrobusem.

Nechce-li se vám zajíždět do centra Berlína, čemuž se při cestě na letiště Tegel nevyhnete, zaparkujete auto běžně na ulici v okrajové části města, kde nejsou žádné zóny a na letiště dojeďte MHD.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na prvních 60 minut.

Úschovnu zavazadel najdete v příletové hale terminálu A, otevřená je od 5:00 do 22:30 a jednodenní sazba činí 7,20 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 dny
Navrhni úpravu