Jaké aerolinky jsou dle vašich zkušeností nejlepší? :-) a letěl jste někdo s Qatarem (Boeing Dreamliner)? Zkušenosti prosím? .

nejlepší aerolinky?

Založila ve fóru Cestujlevne.com

13 reakcí

Jaké aerolinky jsou dle vašich zkušeností nejlepší? :-) a letěl jste někdo s Qatarem (Boeing Dreamliner)? Zkušenosti prosím?

0

Letěl jsem s kde čím. Ma zkušenost je zatím taková, ze jsem vždy doletěl, takže za mě dobry.  Jinak první specifikuj aspon cestovní třídu. 

0 Citovat

B787 v businessu u Qataru je fajn,  nekolik krat jsem tuto konfiguraci letel a za mne dobry. 

0 Citovat

Me se v posledni dobe asi nejvic libila economy v Air Canada (787), jinak nejhorsi zazitek v economy Emirati (takhle malo mista v eco jsem uz dlouho nezazil - 777), premium economy urcite AA 777-200 a business asi nemam zadnou zvlastni preferenci (treba EK A380 sem nekolikrat zazil fakt dementni posadku, takze sice me bavi popijeni na baru, ale radsi letim s nejakou Evropskou airolinkou), staci mi sklenicka sampana na uvitanou a poletim klidne i s Air Koryo.. :D

0 Citovat

nejlepsi jsou aerolinky s odletem z Vidne a bez prestupu do cilove destinace. OpUp ci dobre nacenene promo ve vyssi cestovni tride vitano. Libila se mi 777 Eva Air ve vsech tridach, bohuzel jiz lita Dreamliner z Vidne bez PE. Qatar Dreamliner je na pohodu, urcite se neni ceho obavat. Krom prestupu v Doha. Jinak mrkni na seatguru. com, tam mas jasne info o prostornosti sesle na tvem letu.

0 Citovat

A co je za problém s přestupem v Doha? Letiště naprosto v pohodě - čisté, přehledné a umožňující rychlé přestupy, zrovna tady bych žádný problém nehledal.... Edit: navíc minimum connection time je buď 40 nebo 45 minut, což je na takto velké letiště super!


0 Citovat

prestup sam o sobe (bez smysluplneho a obohacujiciho stopoveru) je vzdy na prd. Ztrata casu i kdyby cele letiste bylo ze zlata. V Doha i zcela neprekvapive spatny vyber piv, k cepovanenu jsem se tam ani nedopnul. Naposled corony v kaviar baru, predtim fosters a heineken v byznys lounge. Idealni je nocni longhaul kdy si pred odletem vpravis v lounge tak 1.3promile do zily(velmi spatne se to titruje, ale lepe min jak vic) a let tak nejak prospis. Alespon tak si to predstavuji ja.

0 Citovat

miro776 napsal(a):

B787 v businessu u Qataru je fajn,  nekolik krat jsem tuto konfiguraci letel a za mne dobry. 

Vzhledem k tomu, že jsme na Cestujlevne, hádám, že dotaz směřoval na economy.  A v B787 u QR je v economy opravdu málo místa na nohy. 

0 Citovat

Mozna o 1cm je b787 min mista na nohy,ale tak drastickej rozdil mezi a320,b787,b777 tam neni, tj v economy je to skoro nastejno.kazdy kdo letel v b787 to prezil a kdyz nechce letet v b787 ma na cyber nekolik dalsich aerolinek a typu letadel...a prestup v doha se da prezit v pohode,kdyz tam clovek nemusi v noci trcet 8h mezi 23h a 7h rano( na ceste do australie and to stejne bez prestupu nejde a radsi osobne preferuji DOH pred DXB

0 Citovat

Daniel napsal(a):

prestup sam o sobe (bez smysluplneho a obohacujiciho stopoveru) je vzdy na prd. Ztrata casu i kdyby cele letiste bylo ze zlata. V Doha i zcela neprekvapive spatny vyber piv, k cepovanenu jsem se tam ani nedopnul. Naposled corony v kaviar baru, predtim fosters a heineken v byznys lounge. Idealni je nocni longhaul kdy si pred odletem vpravis v lounge tak 1.3promile do zily(velmi spatne se to titruje, ale lepe min jak vic) a let tak nejak prospis. Alespon tak si to predstavuji ja.


Vzhledem k tomu, že dotaz byl na QR, tak se přestupu nevyhneš a v tom případě patří Doha k těm výrazně lepším letištím. Osobně nepovažuju stopover v Kataru za něco obohacujícího, nicméně i nabídka pětihvězdy za necelých 30 USD a možnost strávit den v Doha může být pro někoho plus.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

nejlepsi jsou aerolinky s odletem z Vidne a bez prestupu do cilove destinace. OpUp ci dobre nacenene promo ve vyssi cestovni tride vitano. Libila se mi 777 Eva Air ve vsech tridach, bohuzel jiz lita Dreamliner z Vidne bez PE. Qatar Dreamliner je na pohodu, urcite se neni ceho obavat. Krom prestupu v Doha. Jinak mrkni na seatguru. com, tam mas jasne info o prostornosti sesle na tvem letu.

No zrovna long haul s Austrian v 777 pro měl byl ten nejhorší ze všech klasických aerolinek, co jsem kdy letěl a to včetně čínských dopravců. Takže z Vídně ano, ale třeba Eva, Thai nebo China Airlines, ne Austrian.
0 Citovat

U Katarců v 787 jsem nepozoroval nějak málo místa, co mi tam spíš vadilo bylo IFE, které bych u nejlepší aerolinky světa čekal kvalitou úplně někde jinde. 

0 Citovat

V "Y" je to asi jedno - všude dobytčák snad jedině Korean Air měl o něco více místa na nohy než ostatní..

Pokud bych přeci jen měl určit nejlepší tak zmiňovaný Korejci a Turkish.

Osobně preferuji cenu a je mi jedno s kým letím vyjma tedy všech společností bývalého SSSR a čínských.

0 Citovat

Po Evropě KLM, na delsi trasy - Turkish, a drive Emirates, uz neni co to byvalo 

0
13 reakcí