Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

lemming46 napsal(a):


https://www.survio.com/survey/d/...9Q1G0F8H3A


Budou někde výsledky ? 

0 Citovat

Chlapci vam uz musi riadne j€b@t z tej karanteny. Mikir trosku sebareflexie lebo tvoje zvastanie o nicom zabralo 4 stranky (ak nie viac) a ten dotaznik no comment ...


K teme, prvy z nas uz obdrzal refund priamo od Air China

0 Citovat

[citace="floodland"]


buď rád, že tu takový hlasování není....


Uz je  ...

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@ mikir 


Pane Mikire, když tedy tady chcete pokračovat ve psaní, tak alespoň nepište ..když bych,   ale správně kdybych...

Ať nám chudakūm tady v ČR to nerve uši i oči. Děkuji.




Když vás tu tak vidím... ti 3 noví potvrzení s Covidem na Strakonicku, nejste to náhodou vy?
0 Citovat

[citace="voughne"]

Chlapci vam uz musi riadne j€b@t z tej karanteny. Mikir trosku sebareflexie lebo tvoje zvastanie o nicom zabralo 4 stranky (ak nie viac) a ten dotaznik no comment ...


K teme, prvy z nas uz obdrzal refund priamo od Air China


Ja vim ze to je o nicem...ale  ostatni asi nevi ...a dotaznik me zajima  i kdyz jsou mi jasni ti co kliknou na prvni radek 

0 Citovat

[citace="J0x"]

Mikire to nechceš vědět, kolik by jich bylo. 🤣 BTW mám pro tebe super profilovku. 


A profilovka  v Ryanair  pracovnim oblecku by nebyla -))

0 Citovat

Zkoušel jsem počítat přepravované objemy. Krabici 50ks ústenek odhaduji zhruba na 20x15x15cm, tj do 1m3 se vejde 222 krabic, tj. 11tis ks. Pokud by všichni měli používat jednorázové ústenky, potřebovali bychom jich minimálně 6mil. denně (ideálně tak 20mil.?) To by znamenalo denně přepravit 545m3 (lodní kontejner má 32m3). 

Výrobní linka na ústenky zabere odhadem 10m2 a pokud je fakt vyladěná, vyrobí 100tis ks/den. To by znamenalo, že jen pro potřeby ČR musí těch linek běžet 60 - se skladem... docela pěkná hala.

Toliko ke slibům vlády, že "roušek bude dost".

0 Citovat

eremi napsal(a):

20 lidí na zahrádce určitě není půlka národa a rozhodně si nemyslím, že na to půlka národa sere. A pokud jsi tohle viděl, volal jsi policii, aby to řešili nebo jsi jako půlka národa dělal, že to nevidíš, ať to vyřeší někdo jiný a píšeš to jen jako povzdech sem?

Souhlas, potkávám většinu lidí s rouškou nebo respirátorem. Teď bohužel budou ještě týden dva růst výsledky nakažení, zvláště se zvýšením intenzity testování. Plus jejich příbuzní. Za mě čekám, že za dva týdny přijde zlom a tyhle restrikce se začnou projevovat. A pokud jde o ty debily, co stále sedí v nalejvárnách, obvykle jsou to silní kuřáci a problém vyřeší příroda.

0 Citovat

Dle toho, co jsem dnes slyšel, tak ještě tak měsíc bude toto trvat a zavření hranic měsíc - dva dle situace v zahraničí a okolních zemí. 

0 Citovat

Je pravda,že včera při překročení hranice ČR jsem koukal,že roušku má snad každý...jsem si bez připadal skoro divně ..

Ale jinak mé aktuální zkušenosti ze zahraničí:

Španělsko (do 15.3) - výjmečně 

Portugalsko (15.3-18.3) - Algarve skoro nikdo v Lisabonu tak 1/50

Rakousko Vídeň (včera) - při cestě z letiště na vlakové nádraží Franz Josef - nikdo.

Jinak při příletu do Vídně jen měření teploty nikdo se nezajímal odkud jsem přiletěl a pod.

Při pěším přechodu česko-rakouské hranice Gmund/Velenice kontrola pouze na české straně stačilo ukázat občanku - policista pouze sdělil,že by jsem měl podstoupit karanténu.


0 Citovat

- Španělsko - za 14 dní to bude druhá Itálie, Portugalsko minulý týden neměli vůbec nic, aktuálně jsou na tom hůř než my a Rakousko skoro 2k případů, takže vypovídací hodnotu to má asi takovou, že to jsou země, které to buď zpočátku (Rakousko) nebo hodně podcenily a podceňují to stále. Ne že by jsi měl, máš povinnost být v karanténě.

0 Citovat

https://www.worldometers.info/coronavirus/

  • Spain +2,378  (new cases) / +129 (new deaths)
  • Germany +1,305 / +8
  • Switzerland +824 / +3
  • Netherlands +409 / +18
  • Portugal +143 / +1
  • Austria +367 / +2
  • Luxemburg  +132 / +2 !!!

A to je teprve půl čtvrté odpoledne. Itálie zatím chybí. USA je sakra strmá exponenciála, do neděle budou mít 20 tisíc identifikovaných nakažených a brzy předběhnou Írán na třetím místě.

0 Citovat

Už, aby byl konec. Tohle je jak noční můra. Čert vem nějaké to cestování na chvíli, ale co bude s ekonomikou? Dneska mi Britové zrušili let, tak snad bude 17tis. doma, ale to je jen malá náplast na to, co nás čeká v budoucnu. I když to zvládneme my, tak nás hospodářsky potáhnou dolů země jako Španělsko, Itálie apod. Zase ten jih.

0 Citovat

Libor napsal(a):

Už, aby byl konec. Tohle je jak noční můra. Čert vem nějaké to cestování na chvíli, ale co bude s ekonomikou? Dneska mi Britové zrušili let, tak snad bude 17tis. doma, ale to je jen malá náplast na to, co nás čeká v budoucnu. I když to zvládneme my, tak nás hospodářsky potáhnou dolů země jako Španělsko, Itálie apod. Zase ten jih.

On to nebude jen ten jih, ale Rakousko, Švýcarsko, Německo, VB, BeNeLux taky nebudou zrovna tahouni...

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

https://www.worldometers.info/coronavirus/

  • Spain +2,378  (new cases) / +129 (new deaths)
  • Germany +1,305 / +8
  • Switzerland +824 / +3
  • Netherlands +409 / +18
  • Portugal +143 / +1
  • Austria +367 / +2
  • Luxemburg  +132 / +2 !!!

A to je teprve půl čtvrté odpoledne. Itálie zatím chybí. USA je sakra strmá exponenciála, do neděle budou mít 20 tisíc identifikovaných nakažených a brzy předběhnou Írán na třetím místě.




Zajímavá čísla jsou i počty testovaných vs. nakažených. U nás roste počet testovaných takřka exponenciálně, ale pozitivní testy lineárně (+/-). Pomalu doháníme v počtu provedených testů Rakousko, ale počet pozitivních testů je třetinový.


USA sleduji, protože jsme se odtamtud vrátil v sobotu jako z "bezpečné" země a konkrétně New York je podle posledních čísel kandidát další "Itálie"... A opět osobní zkušenost, před týdnem tam ochranné pomůcky nenosil nikdo, otevřené bylo vše. Muzea, restaurace, obchody.
0 Citovat

Přemýšlel jste někdo nad tím, proč to některé západní země tak podceňují, když vidí Itálii? Nizozemsko a UK - okej, jedou si tu svojí strategii o kolektivní imunitě, která jim položí zdravotnictví. Rakousko a Německo se pomalu rozjíždí. Ale třeba ten ignor v Portugalsku nechápu. Španělsko a některé části USA jsou jasní adepti na další Itálii. No a Francouzi jsou prostě Francouzi...

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@lma

My jsme tuto cestu jako vy absolvovali v neděli počínaje Tunisem letištěm jsme měli respirátor ffp2 v letadle, ve vlaku pěšky do Velenic. Ano na hranicích neskenuji doklady, ale je přece jasné, že se jde POVINNĚ do karantény. Ne jenom jestli chcete-. Takže manžel neschopenku, já jsem už bez práce. Hlasit  lékaři a ten následně na hygienu. Vy jste to snad udělal také. A sedíme doma na zadku a to jsme v Rakousku strávili 5 hodin. Tunisko není krizova země. Opravdu nikam.nechodite. v jste těch zemi projel  víc. Tak určitě v té karanténě jste taky.

Ano jsem v karanténě já sice přiletěl z Portugalska,ale předtím jsem byl týden ve Španělsku.

Já chtěl hlavně říci,že u nás se blázní s rouškama,ale na hranicích nikoho nezajímá odkud člověk přiletěl...čekal jsem daleko větší "výslech" a konkrétní doporučení/příkazy co mám/nemám dělat  !!

.. a každému to jasné být nemusí..každý přeci nemusí číst zprávy nee ?

Jako kdybych chtěl,tak jsem mohl jít dnes v klidu do práce jako by se nechumelilo!

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Přemýšlel jste někdo nad tím, proč to některé západní země tak podceňují, když vidí Itálii? Nizozemsko a UK - okej, jedou si tu svojí strategii o kolektivní imunitě, která jim položí zdravotnictví. Rakousko a Německo se pomalu rozjíždí. Ale třeba ten ignor v Portugalsku nechápu. Španělsko a některé části USA jsou jasní adepti na další Itálii. No a Francouzi jsou prostě Francouzi...


To Španělsko a Portugalsko je mentalitou, manželka má kamarádku ve Španělsku se kterou včera mluvila a ta říkala, že to je neuvěřitelný, že i přesto, co se tam děje, tak tam lidi tam třeba řeší to, že roušky nosit nebudou, protože v tom vypadají "blbě" a nesluší jim, takže asi tak.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Přemýšlel jste někdo nad tím, proč to některé západní země tak podceňují, když vidí Itálii? Nizozemsko a UK - okej, jedou si tu svojí strategii o kolektivní imunitě, která jim položí zdravotnictví. Rakousko a Německo se pomalu rozjíždí. Ale třeba ten ignor v Portugalsku nechápu. Španělsko a některé části USA jsou jasní adepti na další Itálii. No a Francouzi jsou prostě Francouzi...



Bohuzel spoustu rozhodnuti budeme schopni zhodnotit az zpetne (trocha cerneho humoru: "- aspon nekteri z nas") :D


Ted neexistuje zadny univerzalni navod na to jak to nepodcenit a podchytit. Alespon me subjektivne pripada, ze to zatim v CR zvladame docela dobre, ale bohuzel urcite nemame uplne kompletni obrazek o tom, kolik lidi je opravdu nakazenych..


Ja sem zvedavy co takova Indie nebo Afrika :D Pac tam zadne virove testy neexistuji.. :D

0 Citovat

lma napsal(a):

Ano jsem v karanténě já sice přiletěl z Portugalska,ale předtím jsem byl týden ve Španělsku.

Já chtěl hlavně říci,že u nás se blázní s rouškama,ale na hranicích nikoho nezajímá odkud člověk přiletěl...čekal jsem daleko větší "výslech" a konkrétní doporučení/příkazy co mám/nemám dělat  !!

.. a každému to jasné být nemusí..každý přeci nemusí číst zprávy nee ?

Jako kdybych chtěl,tak jsem mohl jít dnes v klidu do práce jako by se nechumelilo!

Tak asi se předpokládá, že jsou lidi svéprávní. Mobil s internetem a zprávama má skoro každý pod 50 let. Menší města používají rozhlas. Každý dostal do schránky leták o tom jak se chovat. ČT24 jede non-stop. Sociální sítě teď jedou s rouškama. Už prostě nejde ty lidi informovat víc. Nebo by si chtěl, aby ke každému člověku domů přišel na návštěvu třeba Prymula a vysvětlil mu co a jak, hezky osobně u kafe?

0 Citovat

Rakousko *pokud se během dneška nic nezměnilo

5. Können Beschäftigte darauf bestehen Schutzmasken zu tragen?

Laut Österreichische Agentur für Gesundheit und Ernährungssicherheit (AGES) sind Einmal-Mundschutzmasken kein wirksamer Schutz gegen Viren oder Bakterien, die in der Luft übertragen werden. Sie können aber dazu beitragen, das Risiko der Weiterverbreitung des Virus durch „Spritzer“ von Niesen oder Husten zu verringern.

Solange die Behörden solche Mundschutzmasken jedoch nicht verordnen, können diese auch nicht gegen den Willen des Arbeitgebers durchgesetzt werden.

 

7. Darf der Arbeitnehmer von der Arbeit fernbleiben, wenn er sich vor einer Ansteckung fürchtet?

Nein. Ein grundloses einseitiges Fernbleiben von der Arbeit stellt eine Verletzung der Dienstpflichten dar und stellt in der Regel einen Entlassungsgrund dar.


Každá země jiný přístup.

Tohle jsou podklady z https://www.wko.at/service/Startseite.html


0 Citovat

petrcb napsal(a):

Rakousko *pokud se během dneška nic nezměnilo

5. Können Beschäftigte darauf bestehen Schutzmasken zu tragen?

Laut Österreichische Agentur für Gesundheit und Ernährungssicherheit (AGES) sind Einmal-Mundschutzmasken kein wirksamer Schutz gegen Viren oder Bakterien, die in der Luft übertragen werden. Sie können aber dazu beitragen, das Risiko der Weiterverbreitung des Virus durch „Spritzer“ von Niesen oder Husten zu verringern.

Solange die Behörden solche Mundschutzmasken jedoch nicht verordnen, können diese auch nicht gegen den Willen des Arbeitgebers durchgesetzt werden.

 

7. Darf der Arbeitnehmer von der Arbeit fernbleiben, wenn er sich vor einer Ansteckung fürchtet?

Nein. Ein grundloses einseitiges Fernbleiben von der Arbeit stellt eine Verletzung der Dienstpflichten dar und stellt in der Regel einen Entlassungsgrund dar.


Každá země jiný přístup.

Tohle jsou podklady z https://www.wko.at/service/Startseite.html


Asi vsádzaju tiež na kolektívnu imunitu. Rakušania to pekne posrali. To čo predviedli v Tirolsku, tak to sa len tak nevidí.... Kto rozumie nemecky a číta a pozerá at/de tv, tak musí byť šokovaný... Ja som v nemom úžase

0 Citovat

Třeba je to lepší řešení než držet 2 roky karanténu? Jaký máte vlastně názor na to, co se stane za ten týden, až karanténa skončí? Co bude v květnu? V srpnu? Přece stačí jediný nezmapovaný nakažený a bude to v celé čr znovu a pořád dokola. Nemělo by se přemýšlet spíš o tom, jak minimalizovat škody a zároveň se s tím naučit žít? Stejně jako s chřipkou? Co se stane, až se začnou hromadit lidi bez práce a budou chtít zpátky svůj režim i za cenu toho, že se nakazí a s určitou (minimální) šancí umřou? 

0 Citovat

Docela mě překvapuje pozice Švýcarska, v přepočtu nakažených na obyvatele jsou v Evropě aktuálně druzí za Itálií (nepočítám pidistáty a různý ostrovy).  Jsem zvědavej, jak dlouho budou vzdorovat lidnatý chudší státy, typicky Indie. Jestli jim tahle velmi slušná bilance vydrží, asi doma zvýším dávky chilli a dám víc prostoru kari.


0 Citovat

Áčko napsal(a):

Třeba je to lepší řešení než držet 2 roky karanténu? Jaký máte vlastně názor na to, co se stane za ten týden, až karanténa skončí? Co bude v květnu? V srpnu? Přece stačí jediný nezmapovaný nakažený a bude to v celé čr znovu a pořád dokola. Nemělo by se přemýšlet spíš o tom, jak minimalizovat škody a zároveň se s tím naučit žít? Stejně jako s chřipkou? Co se stane, až se začnou hromadit lidi bez práce a budou chtít zpátky svůj režim i za cenu toho, že se nakazí a s určitou (minimální) šancí umřou? 

Myslim si,ze jak se populace promori tím virem,tak už bude mnohem větší imunita a menší riziko.Navic se vyvine vakcína a bude jasnější co na vir opravdu funguje z léků.

theo2:Švýcarsko je důsledek toho,jak to hrozně podcenili,ještě minulý týden,kdy tady se zaviraly hranice ve Švýcarsku dělali,že se nic neděje.

0