Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Nuny napsal(a):

Mně přijde, že někdo pořád nechce vidět realitu, za tyhle ceny se po Evropě ani po světě pár let létat prostě nebude, pesimisté tvrdí, že se letecká doprava vrátí rozsahem do 70.let, já si myslím, že do období okolo roku 2000, v každém případě letenky po Evropě pod 200€ hrozit nebudou.


Asi ceny nahoru půjdou, ale nemyslím si, že nějak extrémně, lidi budou bez práce, budou šetřit, tak asi nebudou ochotní dát za letenky tisíce,  aby se aerolinky udržely, nemůžou ceny šroubovat do nekonečna.

0 Citovat

Libor napsal(a):

Jestli pojedu po Evropě za 1, 3 nebo 5 tis. je mi buřt. Ale to si myslíte, že ta všechna letadla se vypaří z povrchu zemského? Některá starší půjdou dříve do šrotu. Ale když zaniknou některé aerolinky, tak zase vzniknou nové. S tím si trh poradí. Spíš je otázka, jaké globální dopady toto bude mít všeobecně, ne jen do jednotlivých sektorů

No takhle jednoduché to není. Jedním z výrazných důvodů pro zánik aerolinek, bude velmi slabá poptávka po mnoho měsíců, možná let. A kde není poptávka, tam nové aerolinky nevzniknou. Letadla se jistě z povrchu zemského nevypaří. MAXy taky nelétají a nevysublimovaly, stejně jako ta nešťastná dvojice Fischerů, co mnoho let hnila na Ruzyni.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

No takhle jednoduché to není. Jedním z výrazných důvodů pro zánik aerolinek, bude velmi slabá poptávka po mnoho měsíců, možná let. A kde není poptávka, tam nové aerolinky nevzniknou. Letadla se jistě z povrchu zemského nevypaří. MAXy taky nelétají a nevysublimovaly, stejně jako ta nešťastná dvojice Fischerů, co mnoho let hnila na Ruzyni.

Snížená poptávka jistě bude. Záleží na tom, kolik budou mít lidé peněz a zda se nalitím nových peněz do státních ekonomik udrží životní úroveň nebo jen případně nepatrně klesne. Ale to se teď stejně nedozvíme hned

0 Citovat

Deny napsal(a):

Pro mě je větší debil třeba ten, kdo pořád leze denně do krámu, protože je tak zvyklý a odmítá si nakoupit na víc dní.

Napadlo tě třeba, že plno lidí nevlastní auto a nemůžou si nakoupit na víc dní? Zvláště v kategorii seniorů. Označit někoho takového za debila svědčí o tvé omezenosti. 

0 Citovat

Ja si nemyslim ,ze letenky pojdu nejak extremne hore (v ramci EU). S 10 eurovkami je asi koniec, ale letecke spolocnosti ktore to daju, tak tie stovky lietadiel budu chciet drzat v prevadzke (aj za cenu slabeho zarobku). Pojdu nato z nuly ako na to sla napr. Volotea + si myslim, ze vela statov pojde na to cez velke dotacie, predsalen su krajiny ktore to bez turizmu jednoducho nedaju (Grecko ma z toho slusne HDP). Ak prispeju napr. 200 € a vy tam nechate 500, tak uz zarobili. Je mi jasne, ze ludi ktori si budu moct dovolit nechat na dovolenke po 500 € uz bude podstatne menej ako to byvalo, ale na druhu stranu svet sa nezastavi. Wu-han uz rozbehol aj letecke a vlakove spoje. Vsetko zalezi od toho, ako zareaguju jednotlive staty. Uprimne strategii CR velmi nerozumiem, bud to zatvorte ako Taliani, ale pretahovat krivku 30 dennymi karantenami ... no to mozte aj dalsi rok takto tahat a ten vas Prymula ma potom s tym 2 rocnym (ne)cestovanim asi pravdu.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Napadlo tě třeba, že plno lidí nevlastní auto a nemůžou si nakoupit na víc dní? Zvláště v kategorii seniorů. Označit někoho takového za debila svědčí o tvé omezenosti. 


Asi to spíš bylo myšleno tak, jak to vím z vlastní zkušenosti, protože mám druhou práci v malých potravinách na vesnici.... babička si přijde pro 3 rohlíky, cibulu a jogurt a druhej den je tam zase pro 3 rohlíky, mrkev a jogurt, bohužel to tak ti staří lidé dělaj, protože se chcou aspoň trošku vyvětrat, když jim slušně řeknete, že by si měli nakoupit do zásoby a raději sedět doma, tak odpoví, že stejně brzo umřou a tak je jim nějakej vir úplně ukradenej.

0 Citovat

Snížená poptávka bude znamenat méně letů. Prostě nebudou z Vídně létat společně Lauda, Wizz a Level několikrát denně do stejné destinace za nesmyslné dotované ceny. To si vedení firem nedovolí dotovat. 

Třeba Ryanair stále létá Dublin - Stansted. Místo 7-8 letů denně 1x a ceny od 24,99 EUR (místo dřívějších 9,99 EUR). Z Corku potom od 39,99 EUR. Toto si myslím, že budou ceny v příštích pár letech. RT za 50 EUR bez ničeho bude super cena, s priority od 70 EUR, obvyklejší bude 80 EUR, respektive 100 EUR s příručákem. Easyjet / Jet2 trochu víc, Lufthansa / BA třeba 150 EUR

Kuriózně asi z Prahy to nebude takový šok jako pro ty zvyklé na vídeňské ceny. 

0 Citovat

Aluška napsal(a):


Asi to spíš bylo myšleno tak, jak to vím z vlastní zkušenosti, protože mám druhou práci v malých potravinách na vesnici.... babička si přijde pro 3 rohlíky, cibulu a jogurt a druhej den je tam zase pro 3 rohlíky, mrkev a jogurt, bohužel to tak ti staří lidé dělaj, protože se chcou aspoň trošku vyvětrat, když jim slušně řeknete, že by si měli nakoupit do zásoby a raději sedět doma, tak odpoví, že stejně brzo umřou a tak je jim nějakej vir úplně ukradenej.


ANo, přesně. Ať mi nikdo nevykládá, že jeden člověk neunese nákup aspoň na dva dny, aby aspoň trochu snížil frekvenci courání mezi lidma. Před pár dny se v Lidlu děsně rozčilovala babka, která měla v košíku jen kraviny z akcí, k jídlu vůbec nic.
0 Citovat

Martin V napsal(a):

S tím obchodem souhlasím, taky nakupujeme jednou týdně. Ale s tím druhým ne. Když vidím hromadu aut, tak prostě nezastavím a jedu dál. Navíc si vyberu místo, kde se nedá předpokládat velký výskyt lidí, tedy mimo nějaké turisticky nebo jinak atraktivní místa.


Ano, máš pravdu, to nejsme ve při. Taky jsem to psala. Já nevím, co těm lidem běží v hlavě, když někde parkují jako padesáté auto, asi třeba, doufají, že ne všichni půjdou stejným směrem, nevím
0 Citovat

Martin V napsal(a):

A o to asi jde, vybírat si takové místa, kde je málo pravděpodobné, že nikoho potkáš, nebo jen v velmi omezené míře. Když tam vidím zaparkovaných desítky aut, tak tam parkne jenom debil, jenomže i ten debil pak může nakazit ty zodpovědné. Jinak 10 minut autem od Opavy, za celé dvě hodiny procházky lesem, nepotkán ani jeden člověk.

Stejná situace je asi na 99 % Sudet. Západní Čechy liduprosté, Krušnohoří sem tam někdo, cca 1 osobočlověk na 1 - 10 km. Počasí se bohužel horší, takže lidi zase zalezou. Ony tyhle vycházky jsou zdravé...

0 Citovat

Nuny napsal(a):

Mně přijde, že někdo pořád nechce vidět realitu, za tyhle ceny se po Evropě ani po světě pár let létat prostě nebude, pesimisté tvrdí, že se letecká doprava vrátí rozsahem do 70.let, já si myslím, že do období okolo roku 2000, v každém případě letenky po Evropě pod 200€ hrozit nebudou.

To se dá přežít. Tedy pro ty co budou mít z čeho cestovat. 

0 Citovat

tmx napsal(a):

Snížená poptávka bude znamenat méně letů. Prostě nebudou z Vídně létat společně Lauda, Wizz a Level několikrát denně do stejné destinace za nesmyslné dotované ceny. To si vedení firem nedovolí dotovat. 

Třeba Ryanair stále létá Dublin - Stansted. Místo 7-8 letů denně 1x a ceny od 24,99 EUR (místo dřívějších 9,99 EUR). Z Corku potom od 39,99 EUR. Toto si myslím, že budou ceny v příštích pár letech. RT za 50 EUR bez ničeho bude super cena, s priority od 70 EUR, obvyklejší bude 80 EUR, respektive 100 EUR s příručákem. Easyjet / Jet2 trochu víc, Lufthansa / BA třeba 150 EUR

Kuriózně asi z Prahy to nebude takový šok jako pro ty zvyklé na vídeňské ceny. 


No nevim jak to bude  tady s temi lety do UK , zatim tlaci na to at se letiste zavrou  ,me konci za  2 dny karantena ,ale od soboty je vyhlaseny zakaz cestovani  a i Irove co jsou venku ,tak pry maji zustat tam kde jsou .. zatim to budu akceptovat   ma to byt do velikonoc  

Rekneme ze se to uvolni alespon castecne v kvetnu ,ty ceny asi trosku stoupnout ,ale kolem tech 40 euro za let to bude bezne   a jakmile se to trosku rozjede  ,tak uz zase zacnou byt akce  ,kazda spolecnost zacne o  zakaznika bojovat ,nemusi to byt jen cenou letenky ,ale treba se vrati k normalnimu rozmeru prirucaku zdarma 

Neverim ze se bude litat  za  100 nebo 200 euro po Evrope ..lide budou vic setrit a pro leteckou spolecnost zacne byt priorita radeji vrabec v hrsti nez holub na strese ,,,

0 Citovat

Zeby to bolo az v takych srackach?


"BERLÍN. Minister financií nemeckej spolkovej krajiny Hesensko Thomas Schäfer spáchal samovraždu, lebo ho "hlboko znepokojovalo", ako vyrieši ekonomické dôsledky pandémie koronavírusu"


0 Citovat

Nuny napsal(a):

Mně přijde, že někdo pořád nechce vidět realitu, za tyhle ceny se po Evropě ani po světě pár let létat prostě nebude, pesimisté tvrdí, že se letecká doprava vrátí rozsahem do 70.let, já si myslím, že do období okolo roku 2000, v každém případě letenky po Evropě pod 200€ hrozit nebudou.


Psal jsem to samozřejmě spíše pro pobavení, že easyjet jede aktuálně tyhle akce a vesele prodává letenky na jaro po Evropě;) Kteří pesimisté tvrdí, že se letecká doprava vrátí do sedmdesátek? Nebudu ti brát tvůj názor, ale myslím si něco jiného. Pár leteckých dopravců sice zkrachuje, ale většina pojede dál, třeba i díky státním subvencím. Uvědom si, že Itálie má 13 %HDP z turismu, Španělsko 15 %, Portugalsko dokonce 19 %. Tohle nikdo nenechá padnout. Letenky možná nebudou stát 10 eur, ale černé scénáře o minimálně 200 eurech nepovažuju za reálné. Konkurence na nebi bude i nadále.   

 
0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Zakaz cestovani z Irska, pro tebe prece hrdej Cechu neplati. 


Za hrdeho Cecha jsem se nikdy nepovazoval , je to pro mne zeme .kde jsem se narodil  a mam ji svym zpusobem rad .ale abych se nejakymi nacionalistickymi vasnemi  prezentoval a hral si na mista sveta a pupek sveta  to urcite  ne 

A Irsko ? Prijemna zeme i kdyz po prvnim roce me nenapadlo ani  ve snu ,ze tu vydrzim  20 let a dokonce ze pozadam o jejich obcanstvi , stejne tak se mohlo v urcitych fazich meho zivota stat ,ze bych  skoncil  v jine zemi   (USA , Novy Zeland  ) a kdyby  treba mi rodice v 68 emigrovali  ,tak vubec nejde predvidat kde bych dnes byl ..bylo me  11 

Tim chci rict , ze pysnit se jakymkoliv obcanstvim , neni v me povaze ,pozdeji jsem si uvedomil ,ze kdyz uz tak jsem  spis Evropan ,ale mozna kdybych zustal dele v USA ,nebo na Zelande ,ze bych to vnimal jinak 

Domov si clovek dokaze vytvorit kdekoliv na svete ,bez ohledu na to ,kde se narodil    


A kdyz budu potrebovat  tak zakaz cestovani  diky dvema obcanstvim proste ctit nebudu ,souhlasim ,ze to muze byt  ojebavani   dle potreby ,ale jsou to  duvody ,ktere bych vystvetlil tem ,kteri by meli  pravomoc me nejak omezit  a vyjimka se da obhajit temer vzdycky i legalni cestou,  nakonec i s jednim obcanstvim 

Ted jsem si poslechl na DVTV  nazor odbornika  , takze predopokladam , ze nejake  figle nebude ani treba , nakonec ,na kveten se uz letenky prodavaji a  cerven bude uz v pohode 


https://video.aktualne.cz/dvtv/z...n=Aktualne

0 Citovat

Něco na pobavení - Coronavirus Rhapsody: https://tv.idnes.cz/zahranicni/b...nestv_smls?

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Něco na pobavení - Coronavirus Rhapsody: https://tv.idnes.cz/zahranicni/b...nestv_smls?

+1 :-D

0 Citovat

Prosím vás, neodepisujte Mikirovi. Pobízí ho to v psaní těch jeho fousatých filozofických balad, které mě už nebetyčně sejří. 

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Prosím vás, neodepisujte Mikirovi. Pobízí ho to v psaní těch jeho fousatých filozofických balad, které mě už nebetyčně sejří. 

Tak a teď to přijde :))))

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Prosím vás, neodepisujte Mikirovi. Pobízí ho to v psaní těch jeho fousatých filozofických balad, které mě už nebetyčně sejří. 

+1

0 Citovat

+1

0 Citovat

Vidim ,ze  by bylo asi opravdu dobre zaradit sem tu moznost  te ignorace   a souhlasim , ti co nejsou schopni  pochopit ,ze mohou existovat  jine nazory  .jako treba  przentuje  tento odbornik ....Hostomský: Nakažených je desetkrát víc, většina nemá příznaky. Cíl je stádní imunita  ( cely rozhovor - odkaz jsem dal vyse )  a porad jak kafomlynek melou porad to same .aniz maji  nejaky novy argument a ti co jejich mysleni neumi pochopit ,ze jsou lide ,kteri maji specifickou situaci a  musi se na ne vztahovat vyjimka .tak prosim at me nectou a neodepisuji mi 

Za 14 dnu nebo pripadne do konce dubna  se ukaze kdo mel pravdu a i kdyby prosel Babisovi ten jeho stupidni navrh o prodlozeni nouzoveho stavu  o 30 dnu ,tak je to do pulky kvetna.. proste litat se bude  jeste pred letem ,alespon do nekterych  zemi  

Howgh

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Proc ti vadi co Babis vymysli? Ty jsi prece nejdriv Evropan pak Ir a pak uz nic. Tak proc porad komentujes co se v CR deje? Btw jak daleko jsi ve psani te stiznosti do Bruselu? Uz jsi vytrhl papir z linkoveho sesitu? Ci uz jsi dokonce vytahl plnici pero a inkoust? 😂😂😂😂


Clovece proc neposlouchas  co si preje  sarah - ))  Ale uvedu to na pravou miru . O Bruselu uz nevim co jsem presne psal ,.ale myslim ,.ze to spis bylo o tom, ze kdyz bych dostal v CR pokutu ,za nenoseni rousky ,tak bych se odvolal do Strasbourgu ,ale to neni podstatne , ten zakaz pohybu na verejnosti v CR padne nez se tam budu pohybovat a jinak jednu tady mam a klidne si ji na cestu z letiste vezmu .kdyz by to bylo nutne 

.Mozna tam byla k Bruselu jeste uvaha ,ze ty nesmysly v CR musi schvalit EK a Brusel ,ale ,bohuzel ,o tom bude rozhodovat jen poslanecka snemovna .Tesim se na Kalouska a na Feriho a dalsi .,kteri se budou snazit  i kdyz asi prohrajou  

A nejak jsi zapomel ze jsem Evropan , Ir ,ale porad ceske obcanstvi mam a nehodlam se ho zbavit jen proto , ze si dovoluju  jako nestrany  kritizovat  soucasnou vladu  premiera i prezidenta ..nikdy  jsem taky nenapsal ze je v CR vse spatne ,ale je to proste kocourkov a ted to jen vic vylezlo na povrch  

A redeji uz nepis  a starej se o UK

0 Citovat

Já si myslím, že Sarah to ani nečte, ale jde o to, že vždycky půl každé strany zabírá mikir a prostě to některé lidi štve. A hlavně žádnou cenzuru nedělá, pouze požádala ostatní, aby mu neodepisovali, což není žádná cenzura, neobracela se na mikira, ale na ostatní. Mimochodem stejnou věc jsem psal pár dní zpět.

0 Citovat

"Maďarská vláda připravuje postupné znovuotevření hraničních přechodů na hranici se Slovenskem, které jsou kvůli koronavirovému nebezpečí uzavřené."

https://hungarytoday.hu/coronavi...-crossing/

První vlaštovka? Zatím se týká pouze Slováků.


0