PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Díky!

0 Citovat

Ano, CH a FL otvaraju hranice so susednymi statmi az 15.6. Ja som dnes presla z CH do IT bez kontroly a nasledne z IT do CH tiez bez kontroly, na hraniciach ma nezastavili.

0 Citovat

Máme na začátek července letenky na jih Itálie a nyní zvažujeme, zda letět. Ubytko lze přehodit, letadlo vypadá, že poletí, takže tam by letenky propadly. Z Vídně i zpět půjde letět bez testů a karantény, takže cesta by měla být v pohodě. Otázkou je, co by nás čekalo v Itálii. Ví někdo, jak je to tam s pohybem po pláži, městě či s nošením roušek? Jak postupujete Vy, co jste ve stejné situaci? Díky za názory.

0 Citovat

1.7. Sicílie z Vídně. Letím

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Máme na začátek července letenky na jih Itálie a nyní zvažujeme, zda letět.

Jih je na tom podobně jako ČR, nevidím důvod nejet. Otázka je, jaká mají opatření, to ano

0 Citovat

Opatření budou podobná jako v ČR. Tj. prozatím povinné nošení roušek v uzavřených prostorech a může být omezena kapacita osob na pláži.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

No super takze cesta UK-CH-CZ a s karantenou nebo testy me muzou neco. To je pro ty co tu huceli ze prece letim z UK😁


To nic nemění na to, že bys byl podvodník a lhář. A nejspíše totálně omezený, když nechápeš, že není důležité, přes co se do ČR dostaneš, ale že jsi pobýval v zemi, pro kterou je vyžadován negativní test či karanténa.

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Máme na začátek července letenky na jih Itálie a nyní zvažujeme, zda letět. Ubytko lze přehodit, letadlo vypadá, že poletí, takže tam by letenky propadly. Z Vídně i zpět půjde letět bez testů a karantény, takže cesta by měla být v pohodě. Otázkou je, co by nás čekalo v Itálii. Ví někdo, jak je to tam s pohybem po pláži, městě či s nošením roušek? Jak postupujete Vy, co jste ve stejné situaci? Díky za názory.


Rakousko už potvrdilo otevření hranic s Itálii?

0 Citovat

Zatím jsem datum nikde neviděl.  Ale Tomáš chce letět, tak ho to nemusí zajímat. :)

0 Citovat

Hraje to roli po návratu do Vídně. Pokud nebude Itálie na seznamu OK zemi, bude na letišti ve Vídni požadovaná karantena, test nebo potvrzení o bezodkladnem vycestovani ze země.

0 Citovat

Ano, to jsem myslel, když přiletí z dovolené, tak bezodkladně Rakousko opustí.

0 Citovat

Předpokládá se, že Rakousko hranice s Itálií otevře 15.6., takže v červenci by to mělo být ok. 

https://www.oeamtc.at/thema/reis...s-36904404

Öamtc slouží v Rakousku jako oficiální zdroj informací, odkazuje na něj například i rakouské ministerstvo zahraničí.

0 Citovat

A Kryštofe, nevíš, zda bezodkladné opuštění země platí i pro návrat ze zemí mimo Schengen? Našel jsem pouze na stránkách MZV ČR. Trochu se bojím, aby mě po návratu z Albánie 27.6. nenutili zaplatit si ten test :D

0 Citovat

speedy7cz napsal(a):

Zatím jsem datum nikde neviděl.  Ale Tomáš chce letět, tak ho to nemusí zajímat. :)

Netvrdím, že chci letět, spíše bych rád letěl, ale záleží na podmínkách. Nejlepší by samozřejmě bylo, pokud by to wizz zrušil sám a letěli bychom  později, ale tomu moc nevěřím, protože lety od 15.6. z VIE zrušeny nejsou a oni si tu lhůtu 14 dní předem dle příslušných článků Směrnice určitě pohlídají. Raději nechám propadnout letenky, pokud by byly zásadně komplikace v místě či po cestě, než letět za každou cenu. Navíc manželka se na to moc netváří nyní. Vidím to tak 50:50. Zajímá mě hlavně, jak k tomu přistupujete ostatní, co máte Itálii začátkem prázdnin.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

A Kryštofe, nevíš, zda bezodkladné opuštění země platí i pro návrat ze zemí mimo Schengen? Našel jsem pouze na stránkách MZV ČR. Trochu se bojím, aby mě po návratu z Albánie 27.6. nenutili zaplatit si ten test :D

Těžko říct, nedočetl jsem se, že podmínkou pro bezodkladné opuštění země je přílet ze země Schengenu. Na druhou stranu, pokud má tedy být otevírání schengenské hranice společné, je klidně možné, že testy po příletu budou chtít. Už vzhledem k tomu, že po zemi Rakousko ani nejde opustit do jiné než schengenské země.

0 Citovat

Rusko plánuje 15. července s 15 zeměmi otevřít vzdušný prostor. Bohužel neumím rusky, ale podle výsledku z translatoru tipuju, že zatím pouze pro byznys účely:


https://www.gazeta.ru/business/2...0559.shtml


Poradí někdo s překladem? :) Díky. Na říjen mám naplánovaný trip po Rusku, tak docela trnu :D

0 Citovat

Od júla chcú vybrať 15 krajín, kam obnovia komerčné lety (Konev..ehm..) a súkromné bizjety pravdepodobne bez obmedzenia všade do sveta

0 Citovat

 No prima, naše "Ostravské" letiště v Katowicích mají Řeci na černé listině a budou požadovat 14 dní karanténu při příletu z tohoto letiště. 😢

0 Citovat

Díky:) naštěstí jsem byl prozřetelny a koupil letenky z Bratislavy:))

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Rusko plánuje 15. července s 15 zeměmi otevřít vzdušný prostor. Bohužel neumím rusky, ale podle výsledku z translatoru tipuju, že zatím pouze pro byznys účely:


https://www.gazeta.ru/business/2...0559.shtml


Poradí někdo s překladem? :) Díky. Na říjen mám naplánovaný trip po Rusku, tak docela trnu :D


Tady stručný překlad:

V nejbližší době plánují ruské aerolinky předložit návrh se seznamem 15 zemí, do kterých bude možné od 15.7. vycestovat  z Ruska. Předpokládá se, že země na tomto seznamu určí Ruské aerolinky a Rostrebnadzor  společně. Za účelem obchodních cest se plánuje zahájit lety téměř do všech zemí. Jednání o obnově letecké dopravy se účastnily největší letecké společnosti. Mezi země, se kterými bude možné otevřít hranice hned v první etapě patří státy Evropy včetně Turecka, dále Čína a Jižní Korea, a to na základě zvládnuté situace s koronavirem. Tyto země navíc sami předpokládají otevření svých hranic. Na začátek se v červnu obnoví vnitrostátní letecké spoje. Pokud to vláda odsouhlasí, mezinárodní spoje by měly být obnoveny v létě, aby lidé mohli vycestovat k moři a nabrat vitamín D, který zabíjí viry :D Obnovení letů do zahraničí bude záviset na situaci v jednotlivých zemích a také na rozhodnutí vlády, operativního štábu, epidemiologů atd.





0 Citovat

len opravim, 15.7., nie 15.6.

0 Citovat

Díky moc, Evi. Byl jsem skeptik. Ale nyní si myslím, že říjen by se měl stihnout:)

0 Citovat

cizy napsal(a):

len opravim, 15.7., nie 15.6.




Chybka..Díky ;)
0 Citovat

Slovensko:

https://cs-cz.facebook.com/letis...__tn__=K-R

0 Citovat

Polsko:

Vláda dnes rozhodne o otvírání hranic- pravděpodobně od 22 nebo 29 června

0