PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tak to sorry. Uniklo mi to 🥴

0 Citovat

Oni to oznámili už někdy 25.8. to nový uzavření, ještě před Maďarskem myslím. 

0 Citovat

Po zasahu Babise  udajne  kdo ma zaplaceny  pobyt v Madarsku  bude vpusten s  testem  ne starsim nez  5 dnu  ..Opet jen dukaz  k cemu  slouzi  strasak  s  nazvem COVID -19   O prujezdu   jako  treba ve Slovinsku se nic nepise  Samozrejme  ani  o tom  kdo  ten test  zaplati  ...Hlavne  populismus  pred volbama ...


0 Citovat

mikir napsal(a):

Po zasahu Babise  udajne  kdo ma zaplaceny  pobyt v Madarsku  bude vpusten s  testem  ne starsim nez  5 dnu  ..Opet jen dukaz  k cemu  slouzi  strasak  s  nazvem COVID -19   O prujezdu   jako  treba ve Slovinsku se nic nepise  Samozrejme  ani  o tom  kdo  ten test  zaplati  ...Hlavne  populismus  pred volbama ...


A vy se tam chystáte na výlet za peníze irských pracujících nebo jenom pičujete? 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Po zasahu Babise  udajne  kdo ma zaplaceny  pobyt v Madarsku  bude vpusten s  testem  ne starsim nez  5 dnu  


No tohle je spíše komplikace s testem!  ... s tím se může vyfotit..

Já měl odjíždět s rodinou do Sarváru koncem září (pobyt přeložený z května) už převčírem CK (Německá) nabídla přerezervaci či vrácení peněz - zvolil jsem vrátit peníze,ale aby za tohoto stavu nezačali couvat ..

0 Citovat

No, tohle vlákno se pěkně zvrtlo:/ Snad bude brzy lip.

0 Citovat

Nemohl jsem si pomoct 😁


index.jpg

0 Citovat

ÁÁÁááá, moje oči!

0 Citovat

Někde se přece jen uvolňují restrikce a normalizuje se situace https://zdopravy.cz/izrael-vypra...dlo-59301/

0 Citovat

Letisko vieden z chorvatska.

Ukazany transfer dokument, listok na bus a sup ho na rakusku podu.

Inak naposledy si ten transfer dokument vojacikovia nechavali, cul mi ho dali so sebou

0 Citovat

Tak aby to nebylo jen o zavírání. Jordánsko od 8. 9. otevírá letiště v Ammánu. Mám takový mix informací z arabských zdrojů v angličtině a od kamarádky, co tam žije, takže to berte jen orientačně. ČR je v tuhle chvíli brána jako žlutá země, ale na turistický cesty to zatím nevypadá.


Budou chtít test po příletu (hradí si turista), potom až deset dnů karanténa a další test.


Jenom pro vysvětlení. Jordánsko je na tom proti většině ostatních arabských zemí počtem nakažených velmi dobře a nechtějí si to pokazit, proto ta hysterie.

0 Citovat

Reakce Ahmada a Dimika nechavam bez povsimnuti  ,samozrejme  kdo to pochopil, komentoval jsem  Babise z hlediska  CR   Ja jsem jen mel letenky pres Budapest a Ryanair mi krome  emailu poslal i sms ,ze  mohou jen Madari  ,nebo  kdo tam pracuje  ci studuje ,,  a ze to neni jejich  vina , Odepsal jsem ,ze moje taky ne  a ze bych ocekaval  prevedeni  zaplacene castky na muj dalsi let 

Pochopitelne ,ale s nicim nepocitam  ,nakonec jedna letenka byla za 15 euro  druha za 11   a koupil jsem si  Dublin -Praha primy ... za 25  euro a zpet jsem chytil   5 eurovou  akci pres  Brusel ,,bohuzel   opet za cenu 14 ti denni karanteny  co me asi zase ceka 

Ryanair dost tvrde  ted na irskou vladu utoci ,aby zrusila  ten jejich  zeleny seznam  ,tak uvidime 


0 Citovat

Nejspíš budeme během pár dní červení pro Německo :(

https://www.irozhlas.cz/zpravy-d...9040939_pj

Takže sbohem, Kanáry z Německa.

Ještě mám furt v plánu ty předvánoční rakouské Alpy...


0 Citovat

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat jak funguje a zda vůbec transfer na letisti v Bangkoku v nynější situaci. Jde o pokracovani na Phuket vzhledem k tomu, ze se jen phuket otevře pristupu turistům. Diky za odpověď 

0 Citovat

Deny napsal(a):

Nejspíš budeme během pár dní červení pro Německo :(


V úterý mi tam začíná business trip. Ani nevíš, jak moc doufám, že zčervenáme nejpozději v pondělí v noci :D

0 Citovat

Zatím to vypadá spíš, že se řeší Praha, než celý Česko, ale stát se může všechno, že.

https://www.novinky.cz/domaci/cl...d-40335377

0 Citovat

speedy7cz napsal(a):

Zatím to vypadá spíš, že se řeší Praha, než celý Česko, ale stát se může všechno, že.

https://www.novinky.cz/domaci/cl...d-40335377

Tak stejne spousta lidi ma trvaly pobyt na jinem miste nez Praha, to je nevymahatelne... Slovensko zvazuje nas dat na cerveny seznam https://www.novinky.cz/koronavir...e-40335373

0 Citovat

Ano, to jsem četl. Dneska Matovič v rádiu tvrdil, že se nic takového nechystá a odpoledne je zase novinka opačného charakteru. :)

0 Citovat

Hehe, zatial kazdu krajinu co som navstivili dali na red list. Next destination czechia

0 Citovat

Abys to tentokrát stihnul 😂

Dneska dáme litr a hned to bude "červená se line záře, barví plíce, barví semafory. 

0 Citovat

Blbost. Má celý  víkend. Dnes bude tak 750 a o víkendu se testuje málo. Takže to vidím na poslední klidný víkend vhodný někam zaletět. No možná s problémy s návratem, pokud by byl prodloužený :-)

0 Citovat

No, já ještě tajné doufám ve středeční Bari 😂 Ale Santorini z konce září smutně odepisuji. Ne, že by něco propadlo - ubytko, letenky i jízdenky se dají ještě zrušit, ale spíš kvůli tomu, že se tam nepodívám. 

Strkání špejlí hluboko do nosu nepatří mezi mé hobby, k tomu to nemusí stihnout vyhodnotit do odletu a kdoví, jestli tehdy nebudou chtít rovnou karanténu. 

0 Citovat

Tak ja zase dufam ze DY mi zrusia Oktobrove letenky do Osla. Sice este sme u nich zlty,no to sa za chvilu zmeni. No a kedze Rakusko je u nich uz davno cervene a letiet mame s Viedne takze 10 dnova karantena by cakala aj tak. Pochybujem ze cisla zazracne klesnu ci uz u nas,alebo v Rakusku. Iba ze by prestali testovat.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Strkání špejlí hluboko do nosu nepatří mezi mé hobby, k tomu to nemusí stihnout vyhodnotit do odletu a kdoví, jestli tehdy nebudou chtít rovnou karanténu. 

 Take jsem se toho bal, ale nakonec to byla uplna pohodicka, sel bych klidne kazdej den :D

0 Citovat

Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli napsal(a):

 Take jsem se toho bal, ale nakonec to byla uplna pohodicka, sel bych klidne kazdej den :D

No  Michal sice píše  o hloubce v nose, ale myslí při tom hloubku peněženky, kam by musel sáhnout. Je třeba číst mezi řádky a ty bys to Vladimire Vladimiroviči měl vědět. I když poslední dobou tvoje vyjádření k “ paní Koruně” dává tušit, že už ti mozek tolik neslouží ;-)

0