PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

S tím HR otevřeným pro turisty to tak opravdu vypadá: https://www.lidovky.cz/svet/chor...ranici_ele

0 Citovat

někdo už musel prásknout do stolu, palec hore pro Chorvaty, jdu hledat ubytko na Makarske na konec července :)

0 Citovat

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_kop

Zaujalo mě hlavně toto:

"Podle epidemiologů by měl být negativní test jednou z podmínek letního cestování do zahraničí. Některé země jej zřejmě budou požadovat před vjezdem, po návratu bude povinný v České republice. Bez něj by lidé po dovolené museli do čtrnáctidenní karantény, kterou by jim stát nehradil. "

Jestli tedy opravdu jednají o otevření hranic s podmínkou testu/karantény při návratu ,tak to se na to můžou rovnou vysrat!


0 Citovat

Nechápu proč? Už takhle se cena snížila o 50%. A při masovém rozšíření by snad mohla jít pod litr. Kdyby tohle byla jediná daň za to všechno, tak by to bylo úplně úžasný. Některým lidem se fakt nezavdeci...

0 Citovat

Karanténa po návratu se dá přežít, horší je to s hrozící karanténou v cílové zemi...

0 Citovat

Nechápu, jaký význam má karanténa nebo negativní test pro cestování mezi zeměmi, kde se epidemiologická situace výrazně neliší. O co větší riziko rozšíření nákazy budu znamenat, pokud budu cestovat v rámci ČR např. někam z Domažlicka, než když se vrátím do ČR z ciziny (a naopak)? 

0 Citovat

lma napsal(a):

Jestli tedy opravdu jednají o otevření hranic s podmínkou testu/karantény při návratu ,tak to se na to můžou rovnou vysrat!



+1
0 Citovat

Domnívám se, že prázdninové cestování bude již bez karantény či testů, lobbing cestovek bude značný, letní prázdniny u moře či jinde v zahraničí odepsat nemůžou, to už by je položilo úplně. Osobně nikam nejedu, pokud bude povinnost testu po návratu, jenom by to cestu podražilo. To raději rok vydržím. 

0 Citovat

Třeba Švýcarsko má aktuálně o dost míň nakažených než Česko. Spíše by měli udělat kritéria a chtít testy, jen pokud jedete do/přes země, která má právě X nakažených na tisíc obyvatel.

0 Citovat

Co jsem vypozorovala, tak přesně tímhle směrem se jednání v Evropě ubírají.

Potřebuju, aby i to Německo bylo uznané za OK

0 Citovat

@lma, @deny: tak si po navratu zaplatite test, a co jako? Vcera cena 2-3t, dnes cena do 1,7t, o prazdninach cekam za 500,-. A pokud na test nemate, tak vas nikdo nenuti do zahranici jezdit. Proste dovolene v zahranici budou pro lidi, co maji v kapse par stovek na test, no.

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

@lma, @deny: tak si po navratu zaplatite test, a co jako? Vcera cena 2-3t, dnes cena do 1,7t, o prazdninach cekam za 500,-. A pokud na test nemate, tak vas nikdo nenuti do zahranici jezdit. Proste dovolene v zahranici budou pro lidi, co maji v kapse par stovek na test, no.


Řadě lidí nemusí vadit ani ta karanténa...
0 Citovat

Na výsledky toho testu se bude čekat, tedy je potřeba mít dny dovolené navíc, někam se objednávat nebo tam trávit čas  a to je opruz, ne ty prachy, co za to člověk musí zaplatit. 

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

@lma, @deny: tak si po navratu zaplatite test, a co jako? Vcera cena 2-3t, dnes cena do 1,7t, o prazdninach cekam za 500,-. A pokud na test nemate, tak vas nikdo nenuti do zahranici jezdit. Proste dovolene v zahranici budou pro lidi, co maji v kapse par stovek na test, no.

No já také za těchto podmínek nikam nepojedu!

Jako když někdo pojede na delší dobu týden + tak možná,ale třeba pro denní výlety do Rakouska  je to nepoužitelné na prodloužené víkendy též.

A další jak píše trefně Mandarinka - objednání čekání na výsledek ..

Jednoduše zbytečná buzerace na entou!

0 Citovat

Více než testy mě děsí ta nejistota. Politikům na podzim zase rupne v bedně a celé to může začít odznova.

0 Citovat

Osobně by mě zajímalo od nějaké povolané osoby to zásadní - kvantifikované zdůvodnění povinnosti PCR testů po návratu ze zahraničí ne starších než 4 dny. Tj. o kolik procent snižují pravděpodobnost šíření nákazy.Obávám se, že ta čísla budou dost nízká.

Z hlediska oživení turistického ruchu, bude problém ona nejistota a současný způsob nastavení byznysu.

  • Když si koupím letenku na listopad - poletím?
  • Když mi aerolinka zruší let, vrátí mi peníze anebo mi dá jen voucher?
  • Pustí mě k sobě cílová země a bez karantény? Když mě nepustí, budou letenky spláchnuté do kanálu, jako je tomu teď?
  • Budu potřebovat test na koronavirus? Bude stačit jeden?
  • Budou památky, národní parky či restaurace otevřené?
  • Když mi letenky zruší pár dní před odletem, dostanu kompenzaci? Umožní mi hotel zrušit rezervaci?
  • Když mě doma (v ČR) zavřou do karantény, protože jsem ve vlaku jel s náhodným kolemjedoucím pasažérem s koronavirem, můžu si stěžovat leda na lampárnu?
  • Najdu vůbec nějaké cestovní pojištění kryjící koronavirus?
  • Můžu si pojistit cestu proti stornu? 
  • Co když někde během cesty budu mít teplotu?

0 Citovat

Holt se z cestování, které bylo v poslední době snadné a předvídatelné, dočasně stává opět nepředvídatelné dobrodružství jako za časů Hanzelky a Zikmunda nebo Elstnera.

0 Citovat

Dočasně asi tak jako pobyt sovětských vojsk, protože Covid nezmizí a jeho výskyt v populaci zákonitě poroste s uvolněním opatření, takže se bude zase utahovat a cestování bude jako epidemiologicky nejzávažnější společně s hromadnými akcemi první znovu omezováno. Tak to bude trvat roky, dokud se populace dostatečně nepromori nebo nebude vakcína nebo virus nezmutuje na méně agresivní. Nevím, jaké jiné východisko by mohlo být, protože nakažený je infekční v inkubační době a ani po ní se příznaky nemusí objevit nebo jen mírné. To vylučuje izolovat všechny zdroje nákazy a vždy budou nějací nakažení unikat evidenci a šířit nákazu dál. 

0 Citovat

Moldavsko otevřelo hranice. Ale zatím to vypadá na 14ti denní karanténu.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Na výsledky toho testu se bude čekat, tedy je potřeba mít dny dovolené navíc, někam se objednávat nebo tam trávit čas  a to je opruz, ne ty prachy, co za to člověk musí zaplatit. 


přesně. A ještě tam něco chytnu!
0 Citovat

Slovinsko otevře hranice pro občany EU - bez karantény, bez potvrzení o zdravotním stavu https://www.euractiv.com/section...-epidemic/

0 Citovat

Takže do toho Chorvatska se už nyní dá dojet bez nutnosti testu a/nebo karantény? Nebo je test nutný při vstupu do Rakouska? U nás samozřejmě stále po návratu test nebo karanténa.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Takže do toho Chorvatska se už nyní dá dojet bez nutnosti testu a/nebo karantény? Nebo je test nutný při vstupu do Rakouska? U nás samozřejmě stále po návratu test nebo karanténa.

Rakuskom sa da prechadzat bez karanteny alebo testu, ak tam clovek neplanuje ostat :)
0 Citovat

Teoreticky do HR a zpátky to brzy půjde, ale do ČR musí být test.

0 Citovat

Jak uz to nekdo informoval. Slovinsko ma od dnesniho dne 15.5. otevrene hranice pro turisty. Takze super a pres Rakousko se muze vyrazit bez testu:

https://www.mzv.cz/ljubljana/cz/...bcany.html

0