Překvapuje mě, že tady o tom nezaznělo ani slovo, to že nás o změně David neinformoval, mi přijde jako výraz neúcty ke zdejší komunitě. https://byznys.ihned.cz/c1-66820...zakladatel  .

Cestujlevne.com dočasně končí

Založil ve fóru Cestujlevne.com

Davide, vysvětlil jsi to naprosto jasně a pochopitelně. Osobně ti děkuji za vše, co jste tu vytvořili a jsem vděčná, že jsem toho byla (a vždy budu!!) součástí. Našla jsem zde (a stále nacházím!) ucelené a přehledné informace, dokonale zpracovaná letiště, za což - a ty to víš - máte můj největší vděk🙏🔝, ale taky řadu cestovních inspirací. To ale pořád není vše, co mi tenhle web dal. Dal mi i řadu nových přátel, lidí, se kterými sdílím svoje cesty, jejich cesty, myšlenky. Lidí, se kterými jsem se poznala i osobně a kteří se stali za jeden blbej rok mými nejbližšími. Mě osobně jste změnili život, ty víš jak moc😉, a po letech mi dali i jeden úžasnej pocit. Pocit rodiny. 

Je za tebou/vámi obrovský kus práce a přesně jak jsi řekl - tohle není konečná! Je to jen "mezičas". Neposereme se a budeme lítat/cestovat, jak to jen půjde! Protože když to miluješ, tak si cestu vždy najdeš!

Držím pěsti jak tobě, tak i kolegovi, který si splnil dětský sen! Ta tramvaj je boží🙏🙃

Osobně ze 💛 děkuji za podporu, za dobré rady, za slušnost a korektnost za každé situace, za snahu dělat to tu lepší a vstřícnější a také, za čas, který tomu zde dáš/dáte i nyní, v covidové pauze. Protože já vím, že tohle je vaše dítě a tomu tu lásku a čas prostě dáš, i když sebevíc nemůžeš. 

 

 

David Eiselt napsal(a):

Uf, ani nevím, že o nás psali na Ihnedu... To je možná i jeden z důvodů, proč mi dneska volali z banky a zamítli příjmy 😀 Kdybyste někdo měl přístup k plnému znění, rád bych si to dočetl.

Upřímně, něco napsat do fóra jsem dlouho zvažoval, ale vlastně nevím co. Jen bych si tu musel pobrečet a s tím, že sem chodí jen ostřílení cestovatelé, nebyla by to pro ně novinka. Tak jsem se toho zdržel a komunikoval to jen v rámci emailingu a nově i FB. Určitě jsem na vás, tvrdé jádro a těch, kterých si nejvíc cením, nezanevřel.

Web nekončí. Já nekončím, nikdo nekončí.

Jen logicky nemůžeme sedět každý den u CL, ale je potřeba si obstarat obživu a platit účty. Takže za den dávám 10h jiné zakázce, která mě v současné chvíli strašně ždíme, ale to je spíše podstatou té změny. Jakmile se situace zklidní, určitě zase začnu být nějak aktivní.

Nebudeme ale dávat tipy na letenky. To je v současné chvíli nesmysl a pořád se udivuji, že někdo dokáže k nákupům lákat. Třeba k 2 samotným rezervacím přes Paříž... Když nikdo neví, kolik toho kdo zruší od listopadu. Ale to bych zase jen bezvýznamně plival na „konkurenci“.

Prostě jsme dojeli na to, že nás to nebaví. Nebaví nás každý den vymýšlet kterou destinaci z Rynairu nahodíme a doufat, že se půjde dát proletět. Nebaví nás se snažit, když je budoucnost v rukou pana plukovníka, který by nejradši zavřel hranice. Nebaví nás makat na akcích, když se nezaplatí ani náš čas.

Dáváme si pauzu jako lovci letenek, dáváme si pauzu jako editoři obsahu, dáváme si pauzu jako cestovatelé. Situace je zlá.

Web pojede dál. Jen bylo potřeba zmínit, proč nepřidáváme nové letenky a proč to od nás nemůžete v následujících měsících očekávat.

0 Citovat

Já nevím jak vy a proč se tomu tak divíte, přesně tuto informaci ohledně utlumení provozu jsem dostal v mailu už minulý pátek přímo od DE jako Cestovatelův čtvrtečník: The END

0 Citovat

Zajimavé je, že treba Afrika je s covidem relativně v pohodě. Asi proto, že tam neni moc ohrožená skupina... Je to celé nesmysl. Omezoval někdo někoho při cestách do Afriky před pandemií? To tam řádí jiná svinstva než je kašlík.... Chránit se má ohrožená skupina, to bez debat, ale proč zdevastovat komplet celou ekonomiku a zastavit svět? Musí v tom být něco jiného....

0 Citovat

Jaroslav napsal(a):

Zajimavé je, že treba Afrika je s covidem relativně v pohodě. Asi proto, že tam neni moc ohrožená skupina... Je to celé nesmysl. Omezoval někdo někoho při cestách do Afriky před pandemií? To tam řádí jiná svinstva než je kašlík.... Chránit se má ohrožená skupina, to bez debat, ale proč zdevastovat komplet celou ekonomiku a zastavit svět? Musí v tom být něco jiného....

Třeba jehovisti?

0 Citovat

Soros!!!!

0 Citovat

Ale kdepak. V tom ma jistě prsty Kalousek.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

[citace="Jaroslav"]

Zajimavé je, že treba Afrika je s covidem relativně v pohodě. Asi proto, že tam neni moc ohrožená skupina... Je to celé nesmysl. Omezoval někdo někoho při cestách do Afriky před pandemií? To tam řádí jiná svinstva než je kašlík.... Chránit se má ohrožená skupina, to bez debat, ale proč zdevastovat komplet celou ekonomiku a zastavit svět? Musí v tom být něco jiného....

Třeba jehovisti?

[/citace]

Třeba :-) :-) :-)   Nebo jiná sekta..... Aby nás za chvilku nezačali odháčkovávat :-)

Každopádně ta reakce v celém světě mi přijde jako extrém. Co je to za tak děsivou nemoc, když o ni 70-80% lidí ani neví že ji má? A naprostá většina si dva týdny poleží a je v cajku.... Nějak mi z toho vychází prostě normálni chřipka...

0 Citovat

Tohle není nic nového. Už v minulosti takto docházelo k regulaci populace (cholera, mor, španělská chřipka, SARS,...). Je to způsob jak se planeta brání proti přelidnění. Těch pár desítek nebo stovek milionů se v těch miliardách ztratí.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Mikire kde ted budes psat ty svoje kraviny?

třeba je vydá knižně....inspirace by tu byla

0 Citovat

Pandémiu tu máme vyše pol roka a naivne som si myslel, že ten problém s Covidom ľudia pochopili. Nie je to ebola, úmrtnosť je malá, väčšina ani nevie, že je nakazená. Problém je v infekčnosti a veľkom riziku preplnenia nemocníc a kolapsu zdravotníctva. To fakt sa už zabudlo na Bergamo?

A tu Afriku myslíte vážne? Však v takom Nigere s 200 miliónmi obyvateľov urobili o polovicu menej testov ako v Česku.

Ale zase sa to svetlo, kam sa nemalo. CL držím palce a dúfam, že zatiaľ aspoň fórum bude prekvitať:)

 

0 Citovat

Bergamo je za dveřmi. Ale u nás. V půlce října dojdou kapacity nemocnic. Už teď máme 11 úmrtí denně. Ale to je jedno. Mysli na karmu, Jaroslave.

0 Citovat

No konecne se tohle vlakno rozjelo ,uz jsem se bal ,ze to zustane bez odezvy  a prave jsem si precetl co pisou na AL a i kdyz jsem se musel rozpominat  jake tam mam heslo ,protoze tam nechodim ,prihlasil jsem se tam pred 3 roky ,ale neoslovilo me to tam ,tak jsem si nakonec vzpomnel a napsal jim tam pekne od plic co si o nich myslim 

Jinak niemandosi netreba omluva ,napsal jsi to docela presne  s temi plky, na CL jsem si koupil letenky jen dvakrat za tech 5 let co sem chodim a pri mem litani s Ryanairem prevaznou cast roku nema vlastne nikdo jiny moc  sanci  

Dimiku neboj nic nekonci  ,naopak s pribyvajicimi opatrenimi toho lampaska bude  tech plku pribyvat,  ovsen s knihou to bude horsi  a do zazitku pred  22 lety z mych  cest  kolem sveta s batohem a prazdnou kapsou jaksi porad  nemam tu spravnou naladu,  leda ze bych to udelal jako HN ten clanek o  CL kdy 20 % zverejnili a zbytek byl za 19 Kc, ale ja bych jel za eura -))a jeste na kapitoly -)) A jinak jak slibuje eremi ,ze se nezmeni , ja  slibuju totez -)

A neda mi abych nedloubnul do Leose  ,ty jsi tech 11 pitval a 100 % zemreli na Covid  ? Nebo jak vetsina vsech tech zavadejich umrti a  cisel s Covidem .. Nevim znate me a vite ,ze jsem i ve svem veku nad 60 odpurce rousek a  nejakych nelogickych opatreni  at uz jde o CR, nebo Irsko, nebo jakykoliv jiny stat Nove koste je ve funkci 2 dny a uź vymyslelelo tolik blbosti ,ze  se musim smat a protoze jsem zil 40 let v CR a vim  jaka je ceska mentalita,  tak si myslim, ze ten pristup k tomu, bude  takovy  jako doposud byl a ovce vsichni proste nebudou ,,,

0 Citovat

https://byznys.ihned.cz/c7-66820...e09924f33d

 

Tady mas odemčený článek na ihned 🙂 

 

David Eiselt napsal(a):

Uf, ani nevím, že o nás psali na Ihnedu... To je možná i jeden z důvodů, proč mi dneska volali z banky a zamítli příjmy 😀 Kdybyste někdo měl přístup k plnému znění, rád bych si to dočetl.

Upřímně, něco napsat do fóra jsem dlouho zvažoval, ale vlastně nevím co. Jen bych si tu musel pobrečet a s tím, že sem chodí jen ostřílení cestovatelé, nebyla by to pro ně novinka. Tak jsem se toho zdržel a komunikoval to jen v rámci emailingu a nově i FB. Určitě jsem na vás, tvrdé jádro a těch, kterých si nejvíc cením, nezanevřel.

Web nekončí. Já nekončím, nikdo nekončí.

Jen logicky nemůžeme sedět každý den u CL, ale je potřeba si obstarat obživu a platit účty. Takže za den dávám 10h jiné zakázce, která mě v současné chvíli strašně ždíme, ale to je spíše podstatou té změny. Jakmile se situace zklidní, určitě zase začnu být nějak aktivní.

Nebudeme ale dávat tipy na letenky. To je v současné chvíli nesmysl a pořád se udivuji, že někdo dokáže k nákupům lákat. Třeba k 2 samotným rezervacím přes Paříž... Když nikdo neví, kolik toho kdo zruší od listopadu. Ale to bych zase jen bezvýznamně plival na „konkurenci“.

Prostě jsme dojeli na to, že nás to nebaví. Nebaví nás každý den vymýšlet kterou destinaci z Rynairu nahodíme a doufat, že se půjde dát proletět. Nebaví nás se snažit, když je budoucnost v rukou pana plukovníka, který by nejradši zavřel hranice. Nebaví nás makat na akcích, když se nezaplatí ani náš čas.

Dáváme si pauzu jako lovci letenek, dáváme si pauzu jako editoři obsahu, dáváme si pauzu jako cestovatelé. Situace je zlá.

Web pojede dál. Jen bylo potřeba zmínit, proč nepřidáváme nové letenky a proč to od nás nemůžete v následujících měsících očekávat.

0 Citovat

Abych se vrátil k původnímu příspěvku od Breathe a sám se k tomu vyjádřil... mně třeba zatím ani nenapadlo, že by se měla dávat nějaká oznámení do fóra zkrátka proto, že se "přerušení provozu" fóra nikak nedotkne.

Ač zrovna já konkrétně na fóru nejsem tak aktivní jako jiní, rozhodně si všech stálic i nováčků vážím, protože web spolutvoří. Jestli někdo bere jako výraz neúcty, že jsme něco komunikovali jen přes FB, pak mě to mrzí, ale primárně to sdělení bylo zkrátka pro ty, co sledují především FB stránky a čekají na akční letenky.

Připouštím ale, že způsob komunikace může někomu připadat nešťastný. Pro mě osobně je ale teď vymyšlení jakéhokoliv sdělení nad mé psychické síly. Celou situaci sleduju jako film a je pro mě těžké si připustit, že je to realita. Však posledních pár let pro mě svoboda a cestování bylo alfou a omegou...

Ať tak či tak, přijde mi tohle vlákno trochu jako nedorozumění. Fórum běží, aktuality sledujeme, cestopisy fungují, jen akční letenky budou asi nějakou dobu chybět a průvodce nebudeme dělat na full-time. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

 jsem si precetl co pisou na AL a i kdyz jsem se musel rozpominat  jake tam mam heslo ,protoze tam nechodim ,prihlasil jsem se tam pred 3 roky ,ale neoslovilo me to tam ,tak jsem si nakonec vzpomnel a napsal jim tam pekne od plic

Ne, mikire, na AL te poslali slusne doprdele, protoze na ty tve pulstrankove cinty o nicem nebyli zvědaví. Tady jsi zato kritizovany tez, ale naucili jsme te alespon delat odstavce. Ted uz jen zapracovat na mezere pred/po carce ve vete, at je jeste lepe citelne. Delku a obsah prispevku uz nekomentuju.

A ano, jsi neskutecne splachovaci.

K tematu, FB nesleduji, prisel mi ctvrtecni mail, ale na techto strankach jsem opravdu cekal nejake zakladni vyjadreni. 

0 Citovat

Mám za to, že doba je dost blbá na to, abychom si to dělali nepříjemné ještě tady. David web nevypnul, víceméně vše jede dál a máme kam chodit. Akorát tipy na letenky zatím nebudou, což se dá pochopit. Kdo čeká jen na letenky, tak do fóra občas někdo nějaký tip přilepí, např.Lukáš Horák. Jsem přesvědčem že až se situace začne vracet do doby předkoronavirové, tak se na to David s týmem zase vrhnou.

Já osobně to tady mám rád a není den, abych nenakouknul. Měnit na tomto zvyku nic nebudu, i když tady každý den nebudou letenky za 5 EUR.

 

0 Citovat

klukům za letenky díky i já, přeci jenom i mě občas poslali v nečekaný čas do nečekané destinace :)

..a k tomu druhému, řekněme, že máme případ hypotetického polymorbidního seniora, kterého někdo v nemocnici střelí do hlavy malorážkou a po sedmi dnech léčby na ARO tento senior zemře. Napadlo by někoho, že by střelec uspěl u soudu s obhajobou, že senior zemřel s průstřelem hlavy, nikoliv na průstřel hlavy a že umřít musí každý?

 


21d52d8f-2cc5-4942-ac6a-9bbd78ec98e7.jpeg

0 Citovat

Budete porad aktualizovat vas semafor? Nikdo to tak hezky udelane nema. 

0 Citovat

🔝🔝

citace="Petr Soukup"]

Mám za to, že doba je dost blbá na to, abychom si to dělali nepříjemné ještě tady. David web nevypnul, víceméně vše jede dál a máme kam chodit. Akorát tipy na letenky zatím nebudou, což se dá pochopit. Kdo čeká jen na letenky, tak do fóra občas někdo nějaký tip přilepí, např.Lukáš Horák. Jsem přesvědčem že až se situace začne vracet do doby předkoronavirové, tak se na to David s týmem zase vrhnou.

Já osobně to tady mám rád a není den, abych nenakouknul. Měnit na tomto zvyku nic nebudu, i když tady každý den nebudou letenky za 5 EUR.

 

[/citace]

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Budete porad aktualizovat vas semafor? Nikdo to tak hezky udelane nema. 

Určitě, stále držíme aktuální.

0 Citovat

Pro Kateřinu, standardem je, pokud někoho cituji, psát vlastní text až pod text citovaný, jak to tady můžeš vidět prakticky u všech ostatních uživatelů, ne jak to děláš ty, že citaci dáš až pod svou, často půlstránkovou, reakci na někoho. Je to nepřehledné a často není jasné na co vlastně reaguješ. Pokud to není nějaká snaha o autorskou originalitu, zkus pro přehlednost citovat tak, jak je běžné. Díky.

0 Citovat

@ dupy  ne ,nikdo me nikam neposlal na Al .proste od zacatku davali najevo ,ze jsou neco vic ,ze na jejich forum chodi inteligenti a ze ma uplne jinou odbornou uroven ,ja jen  ten jejich  pocit  nesdilel ,tak jsem, tam prestal chodit , to dalsi co pises ,nechci  nijak moc rozebirat proste mer prispevky necti 

Je mi jasne,ze i zde jsou lidi co me nemusi a kdysi ,podle toho vyzkumu  a zalozeni vlakna  jsem se docela dobre pobavil  ,ale proste 63 leteho chlapa co ma za sebou dost zivotnich zkusenosti nejen v cestovani  tezko predelas  , navic pokud tady je ten vekovy prumer o 20-30 let mene  Tim nerikam.ze stari je patent na rozum 

 

 

 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Pro Kateřinu, standardem je, pokud někoho cituji, psát vlastní text až pod text citovaný, jak to tady můžeš vidět prakticky u všech ostatních uživatelů, ne jak to děláš ty, že citaci dáš až pod svou, často půlstránkovou, reakci na někoho. Je to nepřehledné a často není jasné na co vlastně reaguješ. Pokud to není nějaká snaha o autorskou originalitu, zkus pro přehlednost citovat tak, jak je běžné. Díky.

 

...zkouška "standardu" ✌😁😁

Děkuji za korekturu/radu. Ráda vycházím vstříc, není-li to vyloženě mimo mé přesvědčení. I když.. roušku si dnes v letadle (mimo nezbytný občerstvovací čas🍸) taky s pokorou nasadím 😉

Mimo to - co bych pro tvé krásné oči neudělala, že 😊

 

0 Citovat

Super, díky, hned je to lepší :)

0 Citovat

eremi napsal(a):

Super, díky, hned je to lepší :)

Rádo se stalo 😊

0