Překvapuje mě, že tady o tom nezaznělo ani slovo, to že nás o změně David neinformoval, mi přijde jako výraz neúcty ke zdejší komunitě. https://byznys.ihned.cz/c1-66820...zakladatel  .

Cestujlevne.com dočasně končí

Založil ve fóru Cestujlevne.com

No tak ta prevence je už docela známá. 

Ráno je důležitý velký stakan vodky. Nechávám nic náhodě a dávám rovnou dva abych vypálila virus. Po obědě dám repete a večer butylku dorazím.

Ideální je také alespoň obden na hodinku do sauny vypotit virus a zocelit tělo mrskáním větvičkami.

No a pokud máte kamaráda nějakého zemědělce kulaka, seženete si u něj brigádu. Ideální je podzimní hluboká orba traktorem. Člověk je sám na čerstvém vzduchu a virus si tak na něj nepřijde.

0 Citovat

Já bych k tomu asi jen dodal, že nikdo na světě pořád neví, co vše ta nemoc dokáže způsobit a jaké trvale následky to zanechá. Hodně se píše o devastevaci plic... takže to můžeš prodělat, být bez příznaků a za několik let umřít na raka plic... Ale jak píšu, nikdo to pořád neví co vše to dokáže udělat. 
Jediné co si přeji, aby toto už skončilo, mohlo se cestovat a já jednoho dne mohl jít do své milované práce a být s letadly zase... 

0 Citovat

Mikire, ty jsi vážně tak nechápavý, že stále nerozumíš, že navržené řešení není žádná cenzura? Jde o dobrovolný akt uživatele, aby si odfiltroval příspěvky jiného uživatele. Nikoho jiného se to nedotkne a nikdo o tom neví. Jde jen o technické řešení, jak přeskočit příspěvky od užtivatele, který píše pitomosti, co nedávají smysl a nedají se číst.

0 Citovat

A není to trochu nepraktické? Mikira si zablokuješ, ale budeš číst reakce na něj, které ti - bez zdrojového příspěvku - budou dávat ještě menší smysl... Tak to budeš číst a přemýšlet, o čem a proč to tam vlastně je. Nebo ne?

0 Citovat

Tahle ta covidová situace a ekonomická a sociální devastace společnosti neskončí dříve, dokud si většina lidí nebude schopna mentálně zařadit Covid mezi běžná respirační onemocnění, kam bezesporu patří. A to zase nenastane dříve, dokud se různé skupiny (média, politici atd.) nepřestanou přiživovat na strašení běžného občana a nebudou vytrhávat čísla z covidové statistiky z kontextu ostatních chorob.

A nošení roušek…… Nikde to zatím nezaznělo, ale jejich pravidelné nošení může významně poznamenat náš imunitní systém. Tak jako dříve byla antibiotika považována za všespásná a teprve časem se zjišťovaly jejich negativní účinky, tak stejně tak dlouhodobě snížená dávka patogenů z vnějšího prostředí díky roušce, může poznamenat do budoucna schopnost reakce našeho imunitního systému na dosud zcela běžné neškodné choroby a mnoho dalšího. Je to poměrně složité téma. Pro nástin se koukněte na wikipedii na heslo “Střevní mikroflóra“.

 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Ad roušky: nakazíte se většinou v rodině, na oslavě s kamarády či v práci a pod. Jsou to většinou místa, kde ta interakce je blízká, a většina lidí asi nenosí při styku s vlastními dětmi roušky. Nákup v Lidlu prostě tak rizikový není, pokud si po návratu dobře umyjete ruce. V zarouškovaném Španělsku mají nejvíc případů- jsou tam běžná velká rodinná setkání, bujaré svatby atp.

Pokud tedy skutečně chcete přispět k rychlému poklesu případů, tak pokud možno pracujte z domu a vynechte veškeré oslavy a akce. A nemějte děti ve škole a v MŠ. Rouškou v obchodě, byť skvěle nasazenou, to fakt nevytrhnete. 

+1

0 Citovat

sylvazbh napsal(a):

Tahle ta covidová situace a ekonomická a sociální devastace společnosti neskončí dříve, dokud si většina lidí nebude schopna mentálně zařadit Covid mezi běžná respirační onemocnění, kam bezesporu patří. A to zase nenastane dříve, dokud se různé skupiny (média, politici atd.) nepřestanou přiživovat na strašení běžného občana a nebudou vytrhávat čísla z covidové statistiky z kontextu ostatních chorob.

A nošení roušek…… Nikde to zatím nezaznělo, ale jejich pravidelné nošení může významně poznamenat náš imunitní systém. Tak jako dříve byla antibiotika považována za všespásná a teprve časem se zjišťovaly jejich negativní účinky, tak stejně tak dlouhodobě snížená dávka patogenů z vnějšího prostředí díky roušce, může poznamenat do budoucna schopnost reakce našeho imunitního systému na dosud zcela běžné neškodné choroby a mnoho dalšího. Je to poměrně složité téma. Pro nástin se koukněte na wikipedii na heslo “Střevní mikroflóra“.

Zase někdo dělá ze sebe chytrého a vůbec tomu nerozumí. "Tahle ta covidová situace a ekonomická a sociální devastace společnosti neskončí dříve, dokud si většina lidí nebude schopna mentálně zařadit Covid mezi běžná respirační onemocnění, kam bezesporu patří." Z pohledu jednotlivce je žádoucí, aby si to takto zařadil, než aby se stresoval (stres nic dobrého nepřinese a těžší chřipka není zas tak nevýznamné onemocnění - rizika má asi srovnatelná pro jednotlivce jako covid). Na druhou stranu ale strkat hlavu do písku nejde z pohledu udržení zdravotnictví v chodu, protože žádné běžné respirační onemocnění nemá sílu zastavit poskytování zdravotnických služeb i necovidovým pacientům tak, jak by mělo exponenciální šíření covidu (což by nastalo, pokud by se nic proti tomu nedělalo nebo dělalo minimum - viděli jsme u nás v září).

Ekonomika by byla ochromená také, jen s rozdílem, že by to bylo kratší, ale intenzivnější. Kecy, že jde hlavně o strašení občanů, jsou podle mě mimo. Já jsem se covidu nikdy nebál (ani následků na světovou ekonomiku, protože ta směřovala už delší dobu i přes zdánlivou konjunkturu k čím dál větší nestabilitě a covid to jen o něco urychlí, ale asi nějaký čas ještě vydrží, česká ekonomika díky nízkému zadlužení přežije v pohodě, ale samozřejmě mnozí majitelé firem a podnikatelé jsou na tom špatně), jedině se snad trochu bojím rozkladu společnosti (např. před pár dny jsem četl v jedné diskuzi pod rozhovorem, jak se jeden z fanatických kritiků opatření pomalu chlubil, že mnoho z jeho kamarádů s opačným názorem, jsou už bývalí kamarádi).

"...dlouhodobě snížená dávka patogenů z vnějšího prostředí díky roušce, může poznamenat do budoucna schopnost reakce našeho imunitního systému...Pro nástin se koukněte na wikipedii na heslo “Střevní mikroflóra“" Ha ha ha, doposud všichni kritici roušek říkali opak. Prý že jsou roušky jako Petriho misky a dodají nám patogenů mnohem víc pěkně pomnožených ve vlhké roušce. Takže pro zdravou střevní mikroflóru by byly teda roušky dobré už natrvalo? Asi ne. Přečetl jsem si o tom na té wikipedii, další 2 články a poslechl jsem si rozhovor s naším asi největším odborníkem na střevní mikroflóru Petrem Ryšávkou na DVTV, ale nikde žádná zmínka o možné spojitosti dýchání se střevní mikroflórou. Vážným problémem ty poruchy střevní mikroflóry jsou, ale z jiných důvodů: https://www.tyden.cz/rubriky/ved...07752.html

 

Ještě k té předchozí diskuzi o (ne)účinnosti roušky pro sebe. Cituju z článku: https://ct24.ceskatelevize.cz/ve...material-a

Vědci z Britské královské společnosti provedli na konci července metastudii roušek – prozkoumali a sjednotili pod jednou metodologií všechny kvalitní práce o významu podomácku vyrobených roušek. Sami tedy roušky netestovali, jen shromáždili veškeré známé poznání o tomto fenoménu.

Autoři výzkumu uvedli, že podomácku šité roušky sice nezadrží samotný virus, ale jsou dostatečně účinné na to, aby většinou zadržely kapénky, na něž se virus váže, což stačí k tomu, aby to zabránilo viru proniknout k člověku. To znamená, že i podomácku ušité masky do jisté míry chrání člověka před infekcí ostatními.

Z metastudie vyplývá, že doma vyrobené bavlněné masky dávají svému nositeli ochranu asi o 54 procent, papírové asi o 39 procent vyšší, než kdyby lidé neměli žádnou ochranu obličeje. Platí přitom ale, že dvouvrstvé roušky jsou výrazně účinnější než jednovrstvé.

0 Citovat

Netvrdím, že neposkytují žádnou ochranu, jen to, že jejich plošné nošení ničemu moc nepomůže, protože se nakazíme v situacích, kdy masky stejně nenosíme (přitáhnou to děti nebo na kafi s kámoškou atp.). Myslím, že koupit si boty nebo týdenní nákup bychom klidně mohli absolvovat bez nich (OK, narvaná MHD v období respiračních chorob, dejme tomu). Ovšem zvykáme si na život s restrikcemi, už nad tím ani nepřemýšlíme a kde je světlo na konci tunelu? Já ho tedy v rychlokvašné vakcíně moc nevidím. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

 Kecy, že jde hlavně o strašení občanů, jsou podle mě mimo. 

Libore, nic ve zlém, ale v tomto bodě seš mimo ty, pokud se budeme bavit o médiích, která, co si budeme povídat, mají bohužel největší vliv na chování občanů. Drtivá většina lidí si otevře buď Blesk, Seznam, Idnes apod. a jediným zájmem těchto médií je co nejlepší čtenost a ta se nejlépe zajišťuje strachem. Takže prosím tě netvrď tady, že nejde o strašení.

0 Citovat

Logikou hysterických odpůrců roušek by profese, kde je normální nosit roušky (např. lékaři) museli být tímto drastickým zásahem do jejich osobní svobody totálně poznamenáni do konce života jak psychicky, tak fyzicky např. ztrátou imunity. I v rámci nejbližší rodiny kolem sebe mám několik lékařů a zdají se mi dost v pohodě.

Lékaři taky zjevně bez problémů chápou, že nošením roušky chrání zdraví pacienta před možnou infekcí a potažmo také zdraví své. Vzhledem k tomu, že v medicíně se roušky běžně používají x desítek let, mám zato, že kdyby byly k ničemu, tak by se na to už přišlo.

0 Citovat

Eremi, lékaři ale nenosí jednu roušku třeba i několik dní :D

0 Citovat

Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli napsal(a):

Eremi, lékaři ale nenosí jednu roušku třeba i několik dní :D

To že jsou lidi prasata, to je věc jiná :)))

0 Citovat

mirjur napsal(a):

A není to trochu nepraktické? Mikira si zablokuješ, ale budeš číst reakce na něj, které ti - bez zdrojového příspěvku - budou dávat ještě menší smysl... Tak to budeš číst a přemýšlet, o čem a proč to tam vlastně je. Nebo ne?

Tohle se rychle eliminuje samo. Tím, že si každý zařadí Mikira na blacklist, tak nebudou vznikat ani reakce na ty jeho nesmysly. 

 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

A není to trochu nepraktické? Mikira si zablokuješ, ale budeš číst reakce na něj, které ti - bez zdrojového příspěvku - budou dávat ještě menší smysl... Tak to budeš číst a přemýšlet, o čem a proč to tam vlastně je. Nebo ne?

Není, stačilo by blokovat i reakce na Mikira.

V současném stavu vidím příspěvek od Mikira a roluji dolu. Pokud tam vidím nějakou citaci kde zdroj má přes půl stránky, na 99% vím, že to jsou plky od Mikira a zase roluji dál.

0 Citovat

Zdíša napsal(a):

@eremi

Nevím, kolik máte v rodině zdravotních pracovníku, ale až do ted, tedy do této hysterie kolem Covidu, se roušky nosili při operacích, na 11 jsem byla  a pak tak na ARO. Na JIPu nikdy nikdo žádnou roušku  neměl. Taky jsem ležela na infekčním oddělení na Bulovce v roce 1991, šoupli tam jedno normální oddělení a ani tam roušky nebyly.  A jiní lékaři? Prosím, nemontujte dohromady operace a běžný provoz, obvykle žádný lékař roušku neměl. Běžně ani zubař ne. 

Moje snacha pracuje v krajské nemocnici a tak moc dobře ví, kolik tam leži Coviďáků. Nějak to neodpovídá tomu, co se píše.

Zato moc dobře ví,kolik lidí leží na kardiochirurgii kvůli infarktu, který se k nim doplazil hlavně kvůli nenažranosti, kouření a chlastu. A dost často je už pozdě. Že se tedy nezakuzují cigarety, vepřové a alkohol?

Už jsem to tu kdysi psal, brácha vede jeden z covidových jipů ve fakultní nemocnici a byť teda asi nemá tak přesné informace jako tvá snacha, která je asi chodí přepočítávat, tak jim tam ty čísla sedí... Sice uznávám, že když jsi byla už na 11! operacích, tak tě to dělá dost kvalifikovanou to posoudit, tak je třeba si uvědomit, že operace často trvají x hodin a ono se, představ si, v nemocnici operuje třeba i každý den. Nevím v jaké nemocnici a kdy jsi naposled byla, ale třeba moje zubařka nosila roušky dávno před covidem a taky vypadá holka dost v pohodě a nepoznamenaně, ale ono jim to teď díky vám hysterikům počítám konečně dojde, jak to mají vnímat:)))))

A sorry absolutně nechápu jakou mají roušky souvislost s cigárama, chlastem a žrádlem, jako že upgrade už tak, že roušky jsou škodlivé a měly by se zakázat? :)))) Někteří tady začínáte být lepší než mikir. Ještě zbývá založit nějaké hnutí proti rouškám a Kalousek možná přestane být důvodem všeho špatného v ČR a budou to roušky :)))

0 Citovat

@eremi: No ale tak bacha jako! 11 operací, to už je Zdíša v podstatě epidemiolog/virolog/profesor medicíny! No a v roce 1991 roušky taky nenosili! To je vážně příspěvek jak z diskuze na novinkách :D

A jako sorry, v životě jsem neviděl nebo neslyšel o zubařovi bez roušky. Pokud fakt někdo chodíte k zubařovi, který před covidem nepoužíval roušky, tak je mi z toho docela na zvracení.

A upřímně, je zvláštní, že neexistují studie o zubařích a doktorech v důchodu, kteří mají totálně zdevastované zdraví, díky rouškám. Asi Soros zatajil. Nebo ilumináti? No nic jdu si zase nasadit alobalovou čepičku na hlavu a musím se konečně zbavit mikrovlnky. Btw poslední dobou chemtrails nic moc, jak se málo lítá...

0 Citovat

Roušky samozřejmě mají smysl jako prevence nakažení, ale to neustálé srovnávní s lékaři je dost mimo. Ono je rozdíl ji mít na hubě v ordinaci nebo na sále a je rozdíl v ní chodit po venku. Když už něčím operujete tak raději zmiňte asiaty, kteří jsou takto nastavení destítky let...

0 Citovat

Nikdo neříká, že se má v rouškách chodit po venku (až na specifické situace jako třeba koncerty v době covidu, kde jsou lidi namačkaní), ale o ten absurdní a směšnou hysterii některých proti jejich nošení, s tím, že drtivá většina populace je nosí v řádech minut denně ve vnitřních prostorách. Jediný co chápu je nevole těch, co ji musí nosit celý den např. ve službách.

0 Citovat

Záleží kde, pokud se nedá dodržet odstup, tak je na místě jejich nošení i venku, kde je proud lidí, třeba centrum Prahy.

0 Citovat

Jasně. Ale to jsou minutové záležitosti (max desítky minut) pro naprostou většinu populace.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Ad roušky: nakazíte se většinou v rodině, na oslavě s kamarády či v práci a pod. Jsou to většinou místa, kde ta interakce je blízká, a většina lidí asi nenosí při styku s vlastními dětmi roušky. Nákup v Lidlu prostě tak rizikový není, pokud si po návratu dobře umyjete ruce. V zarouškovaném Španělsku mají nejvíc případů- jsou tam běžná velká rodinná setkání, bujaré svatby atp...

A nie je v tomto prispevku logicka chyba hned na uvod? Ved samozrejme ze ak by clovek dodrziaval vsetky odporucania ohladom toho aby sa nenakazil tak to moze chytit prave takto...a ja osobne tiez tvrdim ze to mozu domov teraz dovliect akurat tak deti ci uz zo skoly alebo zo skolky. Lenze ti ktori ich nakazia sa vacsinou predtym tiez museli nakazit...a ti prvi v tomto retazci to boli na 99% taki ktori zakladne odporucania nedodrziavali a kludne to chytili mozno aj v tom Lidli od nejakeho co sral na svoju ochranu ( a ochranu druhych ).

Takze ano, mozeme sa vsetci hrat na hrdinov ze ruska na ksichte su zbytocne...potom ked v NAJLEPSOM pripade nebudeme moct cestovat po svete dalsie dva roky, tak tu nad tym neplacte. To je fakt taky problem prekryt si usta a nos nejakou "handrou" pokial idem do interieru medzi neznamych ludi? Ako ja nie som ziaden virolog, infektolog ani "covid pozitiv zastavca rusok na vecne veky a nikdy inak", ale uz ma vytaca ako je kazdy odbornik na vsetko a pomaly aj nejake zakladne protiepidemiologicke / zakladne hygiecke pravidla su vlastne statny teror...

0 Citovat

speedy7cz napsal(a):

Záleží kde, pokud se nedá dodržet odstup, tak je na místě jejich nošení i venku, kde je proud lidí, třeba centrum Prahy.

Je vidět, že jsi v centru Prahy dlouho nebyl. To je prázdnější jak leckteré CHKO ;)

0 Citovat

Ono i argumentace, že nošení roušek nabourává imunitu, je, soudě dle vyjádření imunologů, taky trochu mimo. 

Já si naopak myslím - a to nošení roušky upřímně nesnáším - že zavedení povinnosti nosit ji i venku, není tak zcela od věci. Samozřejmě s výjimkou případů, kdy vyjdu na procházku do parku či lesa za barákem.

Ovšem teď v dobách, kdy řídím tramvaj, to vidím naprosto všude. Troufnu si říct, že 100% lidí nošení roušky v MHD dodržuje. Ty, co ji nemají, napočítám za směnu na prstech rukou. Na druhou stranu 95% lidí čeká na zastávce bez roušky, z toho 80% ji má někde v kapse či kabelce. Když vidí přijíždějící tramvaj, sáhnou rukou po roušce, nasadí, vystoupí, sundají, dají do kapsy a takhle nejspíš několikrát denně. Takže ano, osvěta ohledně správného nošení roušek má smysl a má smysl šířit všude, kde to je jen možné. 

Když už to takové opatření je a když už ho lidi, i přes mnoho popíračů, z většiny dodržují, tak ať ho dodržují správně.

0 Citovat

eremi napsal(a):

[citace="Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli"]

Eremi, lékaři ale nenosí jednu roušku třeba i několik dní :D

To že jsou lidi prasata, to je věc jiná :)))

[/citace]

Souhlasím Eremi.
Při kilometrech látek použitých na šití domácích roušek během první vlny (doma má každý můj známý minimálně deset roušek) a při cenách za jednorázové roušky nevidím důvod, proč bych měl nosit osm a více hodin pořád tu jednu samou. Prostě to střídám. 

0 Citovat

Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli napsal(a):

[citace="Libor_S"]

 Kecy, že jde hlavně o strašení občanů, jsou podle mě mimo. 

Libore, nic ve zlém, ale v tomto bodě seš mimo ty, pokud se budeme bavit o médiích, která, co si budeme povídat, mají bohužel největší vliv na chování občanů. Drtivá většina lidí si otevře buď Blesk, Seznam, Idnes apod. a jediným zájmem těchto médií je co nejlepší čtenost a ta se nejlépe zajišťuje strachem. Takže prosím tě netvrď tady, že nejde o strašení.

[/citace]

Média této situace samozřejmě s radostí využijí, stejně jako se snaží kdykoliv jindy. Snažila se i u běžné chřipky, ale to téměř nikoho nezajímalo na rozdíl od covidu, takže nebyl důvod psát více článků, dělat různé rozhovory atd. Např. v lednu o epidemii chřipky: https://www.denik.cz/zdravi/chri...00131.html

Během začátku šíření mexické prasečí chřipky jsem cestoval celý duben po SZ Mexiku - btw. krásné s minimem turistů, fotky mám tady https://www.zonerama.com/liborst...um/5699753 - a pak jsem poslal kamarádům dlouhý mail se zážitky, ve kterém jsem epidemii nezmínil (asi týden před plánovaným odjezdem do Kalifornie jsem se o ní i dozvěděl). Někteří mi odpověděli, že když nic o epidemii nepíšu, asi je ta panika v našich médiích dost přehnaná. Téměř celý rok 2003, kdy se šířil SARS, jsem cestoval po NZ, Austrálii, Fidži a Tonga. V Perthu jsem potkal v květnu českou rodinu, která tam přiletěla téměř prázdným letadlem za velmi nízkou cenu. Tehdy byla také panika extrémně přehnaná, když kvůli pár stovkám nakažených denně celosvětově v době maxima se téměř přestalo létat.

Teď je ale zájem lidí o covid pochopitelný a oprávněný z důvodu snadného šíření (které může přinést kolaps zdravotnictví) a média přináší pochopitelně co nejvíc informací. To, že se lidi bojí, je i jejich chyba. Když odmítám, že jde hlavně o strašení lidí, nemám na mysli média ale vlády. Podle mě, když někdo píše, že jde hlavně o strašení, zvažuje spíš nějaké konspirativní scénáře, že nějaké skupiny lidí vyvinuly covid a rozšířily ho proto, aby mohly přes strach ovládat lidi (o médiích v tomto smyslu snad žádný konspirátor neuvažuje). Pochybuju, že by třeba exministr Vojtěch byl nějak z té situace nadšený, že může strašit lidi. Jistě by se raději věnoval své dřívější agendě. Některým vládám se to i může hodit, ale těžko v této situaci mohou jednat jinak. Důvěryhodná vláda může vysvětlit občanům, kteří jsou odpovědní, jak se mají chovat, i bez toho, aby se část lidí zbytečně bála (příklad Švédsko). Většinou to ale bez přehánění a šíření strachu asi nejde.

 

0