Téma po vzoru diskuzního fóra na webu airways.cz aneb pochlubte se, jaké vás čekají v roce 2016 lety  .

Vaše lety v roce 2016

Založil ve fóru Co se nevešlo

Chytl jsem místní akci s BA do Limy, takže se mi itinerář docela rozrostl smiley Letos už mám plno, leda nějaká služebka, pokud se povede.

PRG-AMS a zpět, PRG-STN a zpět, PRG-BGY a zpět, BUD-IBZ a zpět (5 lidí za 8000 Kč!), PRG-MLA a zpět, PRG-AMS, AMS-LHR, LHR-MIA, MIA-LIM, CUZ-LIM, LIM-MAD, MAD-LHR, LHR-AMS, AMS-PRG.

0 Citovat

Já letos :
SFX - AGA a z5
BUD - KUT a z5
PRG - SVO a z5
LJU - HEL - NGO - CTS
FUK - HEL - PRG
PRG - AMS - MEX - SLP a z5

a ještě bych si strihnul nějakou koupacku, asi KUL nebo něco podobného na podzim...

Edit:

září PRG - VCE
listopad TXL-AUH-BKK-KBV-KUL-PNH-REP-BKK-AUH-TXL

a je po dovolený letos smiley

0 Citovat

mato: Myslis tu, co ma v nazvu "hnedy"?:-) To je to tam fakt tak hrozne?

0 Citovat

cali: hnedy v nazve nema, ale med ano smiley kolegovia pocteni navstevou SLP tvrdili, ze okrem nejakeho pekneho namestia v centre a zazitkoveho bonusu v podobe 3m steny okolo hotela a zakazu vychadzania inak ako v taxiku tam moc co nie je .. podla toho sudim, ze mesto sa pre CZ/SK navstevnikov asi nestane druhou Makarskou.

edit:
aby som len nespamoval, pridam aj svoju mapku. vsetko odlietane, rad by som pridal nieco kupacke na tyzden v nov-dec.

0 Citovat

letos vymalováno: 12 letů, 31 452 km

2/16 - Praha - Istanbul (Turkish)
2/16 - Istanbul - Kuala Lumpur (Turkish)
2/16 - Kuala Lumpur - Krabi (Air Asia)
3/16 - Krabi - Kuala Lumpur (Air Asia)
3/16 - Kuala Lumpur - Osaka (Air Asia X)
3/16 - Tokio - Istanbul (Turkish)
3/16 - Istanbul - Praha (Turkish)
4/16 - Praha - Milán (ČSA)
4/16 - Řím - Praha (Vueling)
11/16 - Praha - Athény (Aegean)
11/16 - Athény - Řím (Aegean)
11/16 - Benátky - Praha (Easyjet)

0 Citovat

tak tento rok 32 letov a este posledne 2 buduci vikend (BTS-INI, SKP-BTS). celkom uspesne.

0 Citovat

Tak se taky pridam i kdyz moje lety jsou jen po Evrope a vlastne skoro porad to same jako by to bylo MHD smiley
trasa Ireland - Czech Republic a zpet , samozrejme vyuzivam i okolni letiste v Polsku a Nemecku a nelitam moc primo, protoze neziju v Dublinu, tak vyuzivam vic letiste Cork , Shannon, nebo treba Kerry , Skladacky ale byly na dovcu z Dublinu ,na Fuerteventuru , Dublin-Praha-Brusel- Fuerteventura - Newcastle - Dublin polovina ale patri do 2015 ), daslsi skladacka Dublin -Praha-Treviso-Tenerife - Madrid - Dublin a pak na Korfu Dublin-Bergamo- Korfu-Beramo- Praha - Londyn - Cork , jinak z tech dalsich letist Memmingen , Mnichov , Brno , Ostrava , Wroclaw ,letos to zakoncim aspon jednim letem mimo Evropu, letim Dublin - Praha a Ostrava-Dubaj , cimz bude 32 letu pro letosek ..rekord z 2010 51 letu je tedy vzdaleny smiley Lety jsou vesmes s Ryanair nebo Wizzair , obcas nekdy vyuziju easyJet ,, po vice letech letim na konci roku ze Smart Wings smiley

0 Citovat

Tak letos jsem zahýřil s lety docela taky. Aspoň vzhledem k čtyřtýdenní dovolené.

04/16 Praha-Dubaj-Tokyo, Emirates
05/16 Tokyo-Dubaj (stopover)-Praha, Emirates
08/16 Praha-Londýn-Praha, Smartwings
10/16 Praha-Istanbul-Bangkok, Turkish
10/16 Bangkok-Phuket, Air Asia
10/16 Krabi-Chiang Mai, Air Asia
10/16 Chiang Mai-Bangkok, Thai Smile
11/16 Bangkok-Istanbul (stopover)-Praha, Turkish
11/16 Praha-Dublin-Praha, Ryanair

Jestli správně počítám, tak 15 letů.
A kdyby se počítaly i jízdy autobusem, tak těch výletů do ciziny bylo ještě o pár víc.

0 Citovat

Letošek se opravdu vydařil smiley
Připojuji se svou sestavou 41 letů:

01/ PRG - BGY - PRG, WZZ, 320
01/ FMM - TFS - FMM, RYR, 738
01/ PRG - TLV - PRG, WZZ, 738
02/ TXL - AMS - DTW - ORD, KLM - DAL - UAL, 737 - 767 - CRJ7
02/ MDW - MCO, SWA, 738
03/ MCO - MDW, SWA, 738
03/ ORD - CDG - TXL, DAL - AFR, 767 - 320
05/ PRG - EDI - KEF, EZY, 320
05/ KEF - EDI (můj let č.100) - PRG, EZY, 320
06/ PRG - BRI - PRG, WZZ, 320
06/ BUD - BOJ, WZZ, 320
07/ BOJ - BUD, WZZ, 320
08/ PRG - HER - PRG, AEE, 320
08/ PRG - MRS, VOE, 717
08/ BOD - PRG, VOE, 735
09/ BUD - IBZ - BUD, WZZ, 321 - 320
09/ VIE - FRA - SFO, DLH - UAL, 320 - 748
09/ SFO - FRA - VIE, DLH, 380 - 321
10/ FMM - FAO - FMM, RYR, 738
11/ STR - OPO - PDL, EZY - RYR, 320 - 738
11/ PDL - OPO - STR, RYR - EZY, 738 - 320
12/ PRG - MRS, VOE, 319
12/ CDG - PRG, VLG, 320

0 Citovat

27.01. VIE -> DOH, DOH -> BKK
29.01. BKK -> USM
02.02. URT -> CNX
06.02. CEI -> DMK, DMK -> SIN
10.02. SIN -> KUL, KUL -> PER
11.02. KUL -> PER (let číslo 300)
15.02. PER -> KUL
16.02. KUL -> DOH, DOH -> VIE

30.04. PRG -> LHR, LHR -> CLT, CLT -> MIA
06.05. MIA -> EYW
09.05. MIA -> CLT, CLT -> LHR
10.05. LHR -> VIE

01.07. PRG -> HEL
04.07. HEL -> OUL
06.07. HEL -> PRG

27.08. PRG -> OSL
28.08. OSL -> TRD
30.08. TRD -> KRK

15.10. PRG -> MXP
16.10. MXP -> NOS
17.10. NOS -> MRU
24.10. MRU -> MXP
25.10. MXP -> PRG

17.12. PRG -> MXP
20.12. VCE -> PRG

Celkem 31 letů.

0 Citovat

koncim na 18 letoch, tak jak minuly rok. zadarila sa este Barca a Lanzarote, po 4 dnoch kazde. Ak mate tip na vikendovku za 40Eur a menej, dajte vediet smiley

0 Citovat

Ahoj, taky se chci pochlubit. Na jaké stránce generujete mapu letů? Dík Honza

0 Citovat

www.gcmap.com, kódy letišť třeba na https://www.world-airport-codes.com/

0 Citovat

ja mam zbierku letov na flightdiary.net, ale ak chces len taku tu klasicku mapku tak gcmap.com

0 Citovat

Letos se celkem dařilo. Několik cest, které začínali na jiném místě než končili + jedna koupená letenka ani ne 50 minut před odletem.

Kdyby byl někdo zvědavý, tak si o nějakých mých cestách může přečíst na mém blogu (kde jsou spíš popsané cesty z minulého roku) http://vocasontheway.cz/ anebo doražte na festival Zcestomítání, který organizuji https://www.facebook.com/events/186947871760131/ . Budu tam povídat o svých cestách na Blízký východ a mimo jiné o Jordánsku, kde jsem byl letos a krom toho tam bude třeba LADA svetom, což jsou takový punkovější Trabanti. smiley

Jo a díky za radu, jak vytvořit mapu letů. smiley

Honza

0 Citovat

517€ dokopy

0 Citovat

ak pocitam spravne, tak 1.9 centu na milu

ale hlavne kutaisi a ovdu som kupil celkom draho (po 75€)

0 Citovat

tak opat moje popualrne pocitanie, 34 letov - 660 euro, 1.2 centu na kilometer, mile ake pocitame, americke ci nautical? smiley

0 Citovat

ja beriem tie, ktore dava flightdiary

0 Citovat

tak to su potom tie "normale" 1,609km = v tomto pripade 2 centy na milu, na leg stale pod 20 euro smiley

0 Citovat

tiez som ratal s tymi. kurvajs tonic, uz som sa zlakol, co robim zle, ze mam dvojnasobne costy smiley

0 Citovat

no buduci rok to vyzera ze k CPM sa uz nepriblizim (ziadne smakoty typu pariz za euro, alebo Nis za 78 centov, Londyn za 1,48 euro), ale dufam ze aspon 20 euro za leg zostane smiley

0 Citovat

Celkem se zadařilo. Plán nebyl žádný, nakonec to přišlo tak nějak samo. Bohužel zřušeno několik letů (takový selfoverbooking), protože nezbývalo tolik dovolené (AMS-DPS-AMS, DPS-MAN-LHR v C, CDG-SEZ-BOM). Ta Indie přes Seychely mě štve asi nejvíc, protože to byla fakt super cena. Jinak rekord 13h v letadle na jedný trase. Taky splněn osobní challenge letět se všema největšíma 4motorákama (3x A380, 1x747, 2xA340-600).

Jako bonus návštěva největších letišť světa. Na některých to jsou docela štreky. Nejnavštěvovanejší letiště (po PRG) je MXP. Nejhezčí navštívené letiště Changi, druhé Vancouver. Celkem mě překvapily letiště na Havaji - staré nudné krabice. Vhledem k velikosti GRU, GIG a LAX mě celkem zarazila délka a způsob dopravy (MHD). Typově jako Praha, jen metrobus v RIU jede k metru hodinu a v Sao Paulu je to od metra busem k letišti nějakých 30-40minut. Nejlíp mi vyšlo Mexiko City, kde je stanice metra přímo u letiště (i když je to taky procházka) a hlavně ta cena - 6Kč za možnost projet celé M.C. je asi bezkonkurenční.
Nejenom mě zarazilo na cestě do Mexika imigrační v transitním prostoru na letišti v Houstonu. V tom jsem amíky vůbec nepochopil. Vylezu z letadla, pár hodin pobudu v transitu a letím pryč, přesto je nutné vystát hodinovou frontu u úředníka. Taky mi přijde poněkud zmatený a nejednoznačný přesun mezi terminály v LAX. Zastávky sice označené, ale člověk už se nedozví, kam vlastně bus jede. Řidiči otrávení jak polívka z mochomůrek. Zato hromada neustále pendlujících shuttlebusů pro půjčovny je dokonalou ukázkou plýtvání Made in USA.

Nejlepší servis vyhrávají Turkish, Lufthansa a Malaysia Air jsou zhruba stejně, i když o trochu líp je na tom LH. LH si to u mě pokazila podávaným krůtím na cestě tam i zpět do USA, na letu do Mexika gulasch a zpět wurst byly celkem slušné. Nápoje OK. U Turků je staff docela odměřená, u LH celkem v poho. Taky mě překvapil rozdíl v servisu posádek u LH. Čekal jsem preciznost Made in Germany, ale mají co zlepšovat. Nejvíc mě pobavil stevard, co rozléval po jídle Baileys/koňak, kdy po obsloužení cca. 60% uličky zaparkoval vozík v kuchyňce a už se neukázal. Někteří spolucestující tomu nemohli uvěřit smiley

Celkem 33 letů, plán do konce roku není, i když na silvestra bych ještě něco podnikl. Uvidíme.

0 Citovat

Tak to je paráda, trocha kvalitního kalkulování nikdy nezaškodí. smiley

Já za svých 15 letů utratil 711€ a náklady na jednu míli jsou podle flightdiary 4,1 centů smiley

Jinak kdyby mi práce dovolila více, tak cestuji podstatně více ... ale i tak se snažím držet standart aspoň 10 letů ročně poslední 3 roky ... uvidíme co ten další

Annonce : Pokud někdo z Vás pracuje a díky práci takhle létá, rád zašlu svůj CV smiley ... protože získat práci, kde by se i cestovalo by bylo úžasné smiley

0 Citovat

Tak zkus "létající poslíček". Ale prý je tam docela tlačenka...

0