Ahoj, dnes (21.3.2017) jsme rozeběhli nový web. Mimo akčních letenek a fóra přinášíme:průvodce destinacemiprůvodce letištiprůvodce aerolinkamiPozději pak pár dalších nápadů, viz administrace ;)Uvítám vaše podněty i  nápady na vylepšení. Pojďme prostě diskutovat nad novým webem. Dost jsme toho díky vám na beta verzi odladili, najdeme další věci i na ostré verzi? .

Nové Cestujlevne.com – vaše připomínky k diskuzi :)

Založil ve fóru Cestujlevne.com

Už to tu asi muselo padnout, ale v cestovatelské mapě je trochu zavádějící "Navštívil jsem X zemí", když se vlastně jedná o počet navštívených uzemí. Těch je značně víc, než zemí uznávaných UN. Bylo by zajímavé tam nějak zakomponovat tuhle informaci, protože je to něco, co podle mě patří do základních znalostí cestovatelů. Třeba:


Navštívil jsem X zemí ze 195 (ikonka ? s tooltipem - počet zemí uznávaných UN, nezahrnuje Taiwain, ...) a Y dalších území.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Co spíše cesta náklonnosti? Tzn. označit autory, které chci sledovat a jejich aktivita mi bude vyjíždět v přehledu? Komentáře, cestopisy?

Toto by šlo taky. Jinak bych se podíval na Videačesky, jak mají udělané komentáře. Když příspěvek/uživatel má příliš negativní hodnocení, zešediví a je u něj uvedeno, že byl zabalen kvůli negativnímu hodnocení. Po kliknutí se dá odkrýt. Stejně tak by bylo fajn, skrýt témata, která člověka nezajímají. Plus někde bokem mít tlačítko "Zobrazit filtrované".

Co se týče zemí, jejich rozdělení nerozumím - jednou je Gibraltar nebo Faerské ostrovy nová země, ačkoliv to je Británie a Dánsko, jindy se třeba Severní Kypr nepočítá. Potom chudáci, co byli v Antarktidě si to tam ani nemůžou zapsat.

0 Citovat

Mapa byla fakt provizorní, aby se na profilu alespoň něco objevovalo. Už to začíná být veselejší a i z naší strany bude více prostoru se věnovat těmto věcem. 

0 Citovat

Velmi mě potěšilo, že se u zemí začalo ukazovat pod Peníze a ceny aktuální kurz, protože autoři často uvádí vzorové ceny jen v místní měně. Navrhnul bych ale zobrazovat ISO kód měny namísto symbolu. Takovým dolarem se platí v desítkách různých zemí, ale kurz se liší dolar od dolaru, tak aby to nebylo matoucí.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Co spíše cesta náklonnosti? Tzn. označit autory, které chci sledovat a jejich aktivita mi bude vyjíždět v přehledu? Komentáře, cestopisy?

chválím předsedu za pokus o pozitivní přístup k životu. Vzhledem k mému vrozenému voyerství chci sledovat skoro všechny, nesledovat chci 2 uživatele, hlavně kvůli mému věku, krevnímu tlaku a cholerikovi ve mně.  Vláken bych skryl taky jen pár. Čili bych se přimlouval za ten negativistický přístup - skryju tě (to) a máš(máte) po ptákách.

0 Citovat

OPRAVTE SOUKROMÝ ZPRÁVY!!!!!


1. Proč jsou omezený co se rozsahu týče, ale nikde není vidět, kolik zbývá znaků?

2. Proč šlo poprvé odeslat 1300 slov/7500 znaků (polovina textu) a podruhé se poslalo odhadem 180 znaků místo těch cca 7500?

Chápu, že málokdo posílá takový dlouhý zprávy, takže na to možná nejste připravení, ale kdyby to házelo při odeslání hlášku "máš to moc dlouhý, zkrať to", mělo by to aspoň nějakou logiku. Ta bohužel na tomto fóru stááááááále chybí.

0 Citovat

Nerekl bych , ze ignorace by zlepsila  servr , spis by vznikly kasty , a separovane skupiny a to by bylo vzdy k horsimu , kdyz nejake vlakno nechci , tak ho proste neotviram , spis by se dal vytvorit z tech klasickych zacatecnickych otazek  jakysi informacni blog , ktery by se cas od casu aktualizoval.

 Je pravdou ze zkusenejsi tady hledaji hlavne levne letenky  , kdyz se podivam na cestovatele s nejvetsim poctem navstivenych zemi, tak  z nich nenapsal nikdo nic ,  treba se to novym  zarazenim zlepsi,  ale za ty 2 roky co sem chodim , jsem  ziskal vseho vsudy jen nekolik dobrych informaci , co kde navstivit  a videt  ,ale nakonec prece i  jine nazory na veci ktere treba  vyslovene nesouvisi s tematem nejsou spatne .

Treba nevim co je spatneho na pujcovanach , zrovna letos jsem mel zajem najit dobrou pujcovnu na Jamajce , v Preveze , a ted na Mauritiu , v ani jednom pripade jsem zadnou rozumnou  radu nedostal , zrovna tak na muj vymysleny itinerar co navstivit na Mauritiu byla nulova odezva .

Na booking,com tema se nedivam vubec , protoze mam s nimi pres 100 rezervaci a vybiram si sam a slevy par euro me nezajimaji a  narazka na pracovni urad a cestovani , je to sice uz trosku mimo tema . ale je to taky o zakonech te ktere zeme.

 V  novem oddilu bych cekal skutecne vic o zemich a  vececch,  ktere clovek v pruvodci nenajde , tedy i jakesi recenze o mistech, ubytovani, stravovani, vyletech  atd  z realnych pobytu
0 Citovat

Mikir zase zpátky ve formě: jeden dlouhý odstavec, chybí dělení na věty, mezery před čárkou, čárka místo tečky, věta začíná malým písmenkem. Ani se mi to nechce číst.

0 Citovat

Jeden dlouhy odstavec - to dela Chrome, stara verze  49.X . I kdyz tam jsou odstavce, tak to da dokupy.

0 Citovat

Zase jen kopání do mikira kvůli formě textu. Není to na vydání knihy, ale aspoň poradí, když může. Ale kde jste, když se ptá na radu on? Zcestovalí bohové snad nikdy nebyli na Jamajce nebo Mauriciu? 

0 Citovat

Hele, jeden čas jsem do něj ryl, až se jeho projev zlepšil. Tak bych to rád udržel. A já na žádném z těchto míst nebyl.

0 Citovat

Diky za zastani i kritiku,pisu z Mauritia na malem cestovnim notasu , kde mam jeste xp, ani v Irsku nemam zadnou novou techniku ale visty, uz se mi nechce do stare techniky neco investovat a preinstalovavat ,navic kdyz nejsem v pc zadny profik .

Ten odstavec je dlouhy a nejake chyby tam jiste jsou, ale snad ne zase tak fatalni, aby se to nedalo precist ,muzu to zkusit opravit
0 Citovat

Opraveno i kdyz asi uplne bez chyb ne, s carkama a teckama si zase az tak hlavu moc nelamu -)

0 Citovat

Šlo by nahradit nesprávné použítí slova "vteřin" ve významu času zde? Např. u komentářů - "PŘED 11 VTEŘINAMI".  Vteřina je úhlová jednotka, sekunda je jednotka času.


https://cs.wikipedia.org/wiki/Vte%C5%99ina

https://www.tzb-info.cz/pravni-p...oznacovani

https://eur-lex.europa.eu/LexUri...527:cs:PDF

0 Citovat

Jan Čermák napsal(a):

Šlo by nahradit nesprávné použítí slova "vteřin" ve významu času zde? Např. u komentářů - "PŘED 11 VTEŘINAMI".  Vteřina je úhlová jednotka, sekunda je jednotka času.


https://cs.wikipedia.org/wiki/Vte%C5%99ina

https://www.tzb-info.cz/pravni-p...oznacovani

https://eur-lex.europa.eu/LexUri...527:cs:PDF


Díky za tip, koukneme na to.

0 Citovat

Ahoj parto. 

Jsem na tomhle serveru poměrně krátce, protože se mi líbí ten koncept výměny zkušeností. Předpokládám, že mojí dnešní připomínku už určitě vzneslo několik lidí, ale strašně by mi pomohlo, kdyby témata ve fórech (myslím už v konkrétní diskuzi jako je třeba tahle) byly řazený chronologicky podle nejnovějších. 

Teď mě ta logika přijde na palici, abych přišla do fóra a nahoře viděla klidně i 6 let starej post a musela se proklikávat až k tomu nejaktuálnějšímu. Vzhledem k tomu, jak se věci a místa mění, mě to přijde dost neefektivní. Pokud je někde nějaký skrytý nastavení, kterým si to můžu customizovat, prosím řekněte mi o něm :))

Dále mě neskutečně krká to obrovský množství fór, kde je jedno téma starý pět let a tím to končí. Co to třeba promazávat? Je to fakt příšerný. 

To jsou snad dvě negativní zkušenosti, který s tímhle serverem mám, jinak je to tady pro sdílení informací naprosto perfektní. Odvádíte skvělou práci! 

0 Citovat

Ahoj Katko, ve zvoleném tématu ve fóru se ti zobrazí první nepřečtený příspěvek a následující. Pokud tedy poprvé otevřeš nějaké vlákno, jsi na jeho začátku (u nejstaršího příspěvku). Dojdeš na konec, při příštím vstupu do vlákna tě to hodí na konec, resp. zase na první nepřečtený příspěvek, pokud se nějaký objevil. Funguje to a už jsme si na to zvykli...

0 Citovat

Tomu nějak nerozumím, však když přijdete do fóra, vidíte chronologicky vypsané témata podle aktuálnosti: https://www.cestujlevne.com/diskuze/

0 Citovat

To je ta věc, o které mluvím :-) Najdu pro mě relevantní téma, vstoupím do něj a vyskočí na mě příspěvek, kterej je kolikrát i 5 let starej (proč????!!!!!) , takže vlastně musím sjet až někam dolů a naklikat se na poslední stránku, kde je vlastně až nejnovější komentář.

Navíc jsou u toho ty data tak prťávý (na počítači vidím snad nějakých 11 px!!!!!) a nečitelný, že je to z hlediska uživatelskýho děsně nekomfortní.

Prostě je ta logika zbytečně složitá :/ Nehledě na to, že když si prohlížím tenhle server z mobilu, je to děsně krkolomný trefit se prstíčkem na to malý tlačítko stránky :)) Na kompu pohoda, ale existují tisíce lidí, kteří notebook prostě na cesty nevozí :( 

Je to můj feedback, předpokládám, že jsou na to všichni deset let zvyklí, tak se to měnit asi nebude :( 

mirjur napsal(a):

Ahoj Katko, ve zvoleném tématu ve fóru se ti zobrazí první nepřečtený příspěvek a následující. Pokud tedy poprvé otevřeš nějaké vlákno, jsi na jeho začátku (u nejstaršího příspěvku). Dojdeš na konec, při příštím vstupu do vlákna tě to hodí na konec, resp. zase na první nepřečtený příspěvek, pokud se nějaký objevil. Funguje to a už jsme si na to zvykli...

0 Citovat

Hodil by se slovníček. Teď u fóra British airways se píše o PE a nevím, která bije :-)

0 Citovat

Katka Pavlíčková napsal(a):

To je ta věc, o které mluvím :-) Najdu pro mě relevantní téma, vstoupím do něj a vyskočí na mě příspěvek, kterej je kolikrát i 5 let starej (proč????!!!!!) , takže vlastně musím sjet až někam dolů a naklikat se na poslední stránku, kde je vlastně až nejnovější komentář.

Navíc jsou u toho ty data tak prťávý (na počítači vidím snad nějakých 11 px!!!!!) a nečitelný, že je to z hlediska uživatelskýho děsně nekomfortní.

Prostě je ta logika zbytečně složitá :/ Nehledě na to, že když si prohlížím tenhle server z mobilu, je to děsně krkolomný trefit se prstíčkem na to malý tlačítko stránky :)) Na kompu pohoda, ale existují tisíce lidí, kteří notebook prostě na cesty nevozí :( 

Je to můj feedback, předpokládám, že jsou na to všichni deset let zvyklí, tak se to měnit asi nebude :( 


Lebo ked otvaras temu prvy krat v zivote, tak je predsa logicke, aby si isla na jej zaciatok.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Hodil by se slovníček. Teď u fóra British airways se píše o PE a nevím, která bije :-)

Premium Economy :) Ale taky mě vždycky trvá než mi dojde, oč jde, jsem zvyklý na značení postaru, tedy "Y+".

0 Citovat

Tiez nevidim kde je problem. Ked predsa otvaram novu temu, tak nechcem vidiet posledny prispevok. Ved potom vobec neviem co sa vo vlakne riesilo, nie? Potom ked uz na nu kliknem nabuduce, tak vidim rovno nove prispevky. Mne to pride teda dost logicke.

0 Citovat

ale tak vies, v tejto dobe je uz dvojtyzdnova skusenost, aleb TYP uz stary :D

0 Citovat

V tech pet let starych prispevcich jsou dost casto prispevky, ktere jsou platne do ted. Nevidim problem v tom si je precist. Prece nikdo nemuze chtit, aby se tu rozebiraly ty samy dotazy dokola, kdyz uz jednou efektivne byly zodpovezeny. 


A ja se na ty ‘miniaturni okynka’ v pohode trefim. Asi tlusty prsty. 

0