Kam se řítí akční letenky?

Napsal David Eiselt 2017-11-21T15:44:38+01:00 ve fóru Cestujlevne.com

akcniletenky.com

Petr76 napsal(a):

Tohle je ale přece specializace AL.com, kde je 8 z 10 nabídek právě z Německa. Což je třeba zase pro mne nezajímavé, protože (často jen) relativní úspora peněz je vykoupena ztrátou času a/nebo vícenáklady.

Tohle je u každého individuální.

Někdo upřednostní dobrou cenu na úkor času a pohodlí a někdo naopak.

Já třeba upřednostňuji dobrou cenu, čas i pohodlí (je to jako s holkami - je lepší mít dvě hezké, než jednu tlustou a ošklivou).

V současné době neexistuje web, kde by to bylo kvalitně vytříděné a každý si vybral podle svých preferencí.

Ale myslím, že cesta jsou určitě levné letenky, protože letenku za běžnou cenu umí najít každý trouba.

Deny napsal(a):

Já se zas přimlouvám za zachování upozorňování na výhodné nabídky okolních letišť. Z Prahy už prakticky nelétáme, cenově výhodnější a jen o málo dál jsou pro nás třeba Drážďany, Lipsko či Berlín. Konkrétně z Drážďan mám pocit, že skoro žádné nejsou, přitom pro mě je to nejbližší letiště vůbec. Ovšem šílené přestupové akce též přeskakuju, Mnichov už pro mě není okolní letiště. To jen jako příspěvek do statistiky od zástupce druhu "Cestuj líně"

Ať se vám daří i další roky, já tu budu pokračovat převážně v pročítání fóra

Problém je ten, že z Drážďan či Lipska prakticky nic nelétá, tudíž nejsou ani žádné nabídky, resp. omezují se jen na Eurowings s přestupem do Karibiku, o kterých informujeme. Z Berlína situace není o moc lepší, těch opravdu dobrých nabídek moc není. Z Německa jen last-minute chartery z Dussledorfu/Kolína nad Rýnem, a to se fakt vyplatí max pro jednotky lidí.

Třeba z Drážďan/Norimberku jsou chartery např. do Egypta (4star/týden/AI/LM/transfer) už od 5 tis./os.

Což mi přijde hodně zajímavé když vezmu v úvahu možnost parkování gratis v okolí letiště.

A ten Karibik je také zajímavý, pokud je letenka 5-6k.

Cancun, Jamajka, apod. Tam se člověk prakticky nemá možnost levněji dostat.

Díky, Kryštofe, za reakci, toho jsem se právě obávala, že prostě bydlíme na blbým místě :) Když koukám na nabídky z Vídně či Katovic, tak jen tiše závidím, ale táhnout se tam odmítám.

Aspoň že těch nízkonákladovek s přímými lety na koupací dovolené je z Berlína dostatečný výběr, na rozdíl od Prahy, tak aspoň něco

Je gratis nebo"gratis" ve stylu toho co předvádějí Češi a Slováci ve Fischamendu?

Já třeba často létám z Norimberku a gratis parkování pro mě znamená zaparkovat v okolí letiště v běžné zástavbě, na parkovišti kde je to normálně povoleno. Na letišti jsem pěšky do 10-ti minut.

Osobně používám CL a AL pouze jako zdroj informací a forum je tedy pro mě alfa omega. Co se týká přehlednosti, tak za mě bych zvolil jednoznačně návrat na phpBB. Nikdo ještě nic lepšího nevymyslel a dá se tam najít, případně dodělat spousta modulů, které by měly všechny funkce, které se tu do budoucna plánují - jeden účet na vše - způsob sociální sítě.

Oproti ostatním českým webům jsou tady zveřejněné akce nejlíp zpracované a vždy zpozorním. Pokud chcete hlídání letenek zachovat i do budoucna, tak bych moc neodstupoval od současného modelu. Osobně na letenky používám převážně flightor, kde mám větší možnost vybrat si, co mi vyhovuje.

Můj názor je, že financovat web z nákupu letenek asi moc nepůjde. To bych doporučil spíš prostor pro reklamy. Ale samozřejmě nemám přístup k údajům, abych tohle zhodnotil. Budoucnost bych viděl spíše v přínosu kvalitně zpracovaných informací a velkou návštěvou webu, která bude generovat větší zisk než prodej letenek. Toť můj pohled na věc.

Tohle je těžký boj, když skoro každý používá Adblock a Skyscanner.

Cesta jsou kvalitní a kompletní informace a utříděná aktuální nabídka, aby člověk už neměl žádný důvod navštěvovat konkurenční weby, protože vše co hledá najde zde.

Druhá možnost je soustředit se na trh kde lze očekávat vyšší návštěvnost webu (Čína/Indie/ad.)

Ridder napsal(a):

Co se týká přehlednosti, tak za mě bych zvolil jednoznačně návrat na phpBB. Nikdo ještě nic lepšího nevymyslel

Ale vymyslel, napr. IPB alebo vBulletin :)))

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!