O aerolince Aegean Airlines

Řecké národní aerolinie Aegean Airlines mají své hlavní sídlo v Athénách, lety provozují i ze Soluně a kyperské Larnacy. Společnost má jednu z nejmladších flotil v Evropě, složenou z letadel Airbus A320 a A321, linky na menší řecké ostrovy pak obstarávají menší sedmdesátimístná vrtulová letadla.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Aegean Airlines neprovozují žádné dálkové linky, pouze rozsáhlou síť po Evropě, do mnoha velkých měst létají v letní sezoně i z několika řeckých ostrovů. Evropské lety doplňují linky na Blízký východ a do Káhiry.

Aegean jsou známé svými velmi levnými letenkami mimo sezonu, kdy často nabízejí i prazvláštní kombinace letů, například z Prahy do Varšavy s přestupem na Krétě nebo z Prahy do Lisabonu s přestupem v Athénách apod. Nejlevnější ceny dosáhnete při rezervaci s ročním až čtyřměsíčním předstihem.

Z Prahy a Vídně létají celoročně do Athén, v létě pak provozují i linky na Krétu nebo Rhodos.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Kabinová zavazadla velikosti 56 x 45 x 25 cm do 8 kg a menší předmět typu kabelky nebo brašny na notebook jsou zdarma..

Odbavené zavazadlo není v ceně nejnižšího tarifu „Go Light“. Rozhodnete-li se nakonec s odbaveným zavazadlem (do 23 kg) cestovat, připlatíte si od 18 do 30 € při rezervaci online nebo 35–70 € při platbě na letišti. Poplatky se dělí dle vzdálenosti.

Za sportovní vybavení zaplatíte od 35 do 55 €, za zvíře pak 20–80 €.

Odbavení

Odbavení na letišti je zdarma a probíhá buď klasicky na přepážce, nebo v automatu.

Online check-in startuje 30 hodin před odletem, můžete zvolit buď vytištění palubní vstupenky doma, nebo v automatu na letišti, případně si jednoduše nechte zaslat boardingpass na mobilní telefon a na letišti pak už jen naskenujete čárový kód. Pokud cestujete se zavazadlem, odevzdáte ho na expresní přepážce „drop-off“.

Služby během letu

Občerstvení se zdarma podává na všech linkách Aegean Airlines.

22 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, chci letět s Aegan airlines do Saúdské Arábie se svým psem (německým ovčákem), co všechno potřebuji? Stačí pouze pas mého psa s razítkem veterináře a razítkem Krajské veterinární správy,že je pes očkovaný a odčervený? A další důležitá věc, koupila jsem přepravku, pes si v ní lehne,sedne,vztane,otočí se, ale strop přepravky má těsně 2 cm nad hlavu, byl by problém? Děkuji.

před 5 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

S tímhle se raději obraťte přímo na leteckou společnost.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, ráda bych letěla do athén se společností aegean-airlines, ale u malého zavazadla které si s sebou můžu vzít do letedla a je v ceně letenky, stojí, že rozměry jsou 35x20x20, jinak že si můžu zavazadlo 55x40x20 připlatit..nevím tedy to se zavazadly u této společnosti je.. Děkuju za odpověd

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, na jaké webu letenky hledáte? Podmínku u Aegean Airlines jsou dané, viz výše nebo oficiálně viz zde: https://en.aegeanair.com/travel-...n-baggage/

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, chtěla bych letět z Athén do prahy 16.9.2019 s osmiletou dcerou a se svým psem. Pes má 23 kg. Správnou přepravku mám, nevím kolik váží asi 2 nebo 3 kg. Jak mám k letence přidat spolu cestujícího psa. děkuji za odpověd.

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, nevím jestli lze psa přidat rovnou při rezervaci letenky, mělo by jít každopádně online nebo telefonicky po koupi, všechny informace zde: https://en.aegeanair.com/travel-...-with-pet/

Přidat odpověď
před 9 měs

co když zavazadlo přesáhne 23kg

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Pak budete doplácet za nadváhu, v případě Aegeanu se jedná o poplatek 40 EUR na letišti, resp. 30 EUR online na jejich webu, pokud dopředu budete vědět, že hmotnost překročíte.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, cestujeme do Atén Go light, můžeme si sebou vzít na palubu selfie tyč? Dekuji

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Deny
Deny

Ahoj,

hledám lety z Atén po ostrovech a nenabízí mi to tarif Go light, jenom flex. Z Prahy přitom v nabídce je. A nic se mi k tomu nepodařilo dohledat. To samé při pokusu o rezervaci ze stránek Olympic Air

Nevím, jestli je chyba na mém přijímači, nebo jak to tyhle aerolinky s těmi tarify mají. Díky moc za případné info

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Coinneach
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 41 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-23T13:10:09+02:00)

Ahojte, je možné, že mě na letu z Athén do Bejrútu odmítá Aegean odbavit online. Mám v jejich RS hlášku, že musím na přepážce. Děkuji.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, u některých destinací může být, tuším, že online to nešlo i u pár míst v Řecku.

Dobrý den,

Prosím kolik krabicek cigaret muzu mít s sebou v prirucnim zavazadle?

před rokem
Avatar uživatele
Honza Čermák

Dobrý den, řiďte se limity pro import země, kam cestujete.

Dobrý den, je možné mít v kabinovém zavazadle i příslušenství k e-cigaretě jako je pinzeta s keramickou špičkou, nůžtičky, šroubováček a liquidy s nikotinem?

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den,

chci se zeptat zda do kabinového zavazadla můžu přibalit e-cigaretu.

Díky za odpověď.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 10668 komentářů
 • Poslat zprávu

Není problém, jen ji nesmíte použít na palubě letadla.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den,

30.5. letím do Athén a jestli jsem to dobře pochopila, tak na palubě se podává občerstvení,je to tak? Ještě bych chtěla vědět, jestli si mohu v Dutty free koupit láhev nějakého alkoholu jako dárek, není mi jasné,jak je to s nákupy v rámci EU. Děkuji za odpověď M.Žižková

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den,

ano, občerstvení se stále podává zdarma, nečekejte ale žádná opulentní jídla. Zkrátka nápoj + malá bagetka. Alkohol si samozřejmě koupit můžete, bez nutnosti platit spotřební daň můžete dovézt 10 litrů lihovin, 90 litrů vína, 110 litrů piva.

před 2 lety
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Do Athen jsme dostali regulerni teple jidlo. Pravda, klasicke jidlo by asi velkeho jedlika nezasytilo, ale košér jídlo bylo asi 2x tak vetsi a to uz splnilo ucel :-)

Přidat odpověď
před 2 lety

DOBRÝ DEN,JAKÉ JSOU POVOLENY ROZMĚRY ODBAVENÉHO ZAVAZADLA A JE MOŽNO V NĚM PŘEPRAVOVAT SAMONAFUKOVACÍ ZÁCHRANOU VESTU S TLAKOVOU NÁPLNÍ CO2 CESTUJEME DO ATHEN A ZPĚT?

DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 10668 komentářů
 • Poslat zprávu

Rozměry máte v textu. Záchranná vesta není problém, na palubě jich je na 200 ks.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu