Aegean Airlines

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

A3 (IATA)
AEE (ICAO)
Řecko
Od 28. 05. 1999
Star Alliance

Řecké národní aerolinie Aegean Airlines mají své hlavní sídlo v Athénách, lety provozují i ze Soluně a kyperské Larnacy. Společnost má jednu z nejmladších flotil v Evropě, složenou z letadel Airbus A320 a A321, linky na menší řecké ostrovy pak obstarávají menší sedmdesátimístná vrtulová letadla.


Letenky

Aegean Airlines neprovozují žádné dálkové linky, pouze rozsáhlou síť po Evropě, do mnoha velkých měst létají v letní sezoně i z několika řeckých ostrovů. Evropské lety doplňují linky na Blízký východ a do Káhiry.

Aegean jsou známé svými velmi levnými letenkami mimo sezonu, kdy často nabízejí i prazvláštní kombinace letů, například z Prahy do Varšavy s přestupem na Krétě nebo z Prahy do Lisabonu s přestupem v Athénách apod. Nejlevnější ceny dosáhnete při rezervaci s ročním až čtyřměsíčním předstihem.

Z Prahy a Vídně létají celoročně do Athén, v létě pak provozují i linky na Krétu nebo Rhodos.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Kabinová zavazadla velikosti 56 x 45 x 25 cm do 8 kg a menší předmět typu kabelky nebo brašny na notebook jsou zdarma..

Odbavené zavazadlo není v ceně nejnižšího tarifu „Go Light“. Rozhodnete-li se nakonec s odbaveným zavazadlem (do 23 kg) cestovat, připlatíte si od 18 do 30 € při rezervaci online nebo 35–70 € při platbě na letišti. Poplatky se dělí dle vzdálenosti.

Za sportovní vybavení zaplatíte od 35 do 55 €, za zvíře pak 20–80 €.


Odbavení

Odbavení na letišti je zdarma a probíhá buď klasicky na přepážce, nebo v automatu.

Online check-in startuje 30 hodin před odletem, můžete zvolit buď vytištění palubní vstupenky doma, nebo v automatu na letišti, případně si jednoduše nechte zaslat boardingpass na mobilní telefon a na letišti pak už jen naskenujete čárový kód. Pokud cestujete se zavazadlem, odevzdáte ho na expresní přepážce „drop-off“.


Služby během letu

Občerstvení se zdarma podává na všech linkách Aegean Airlines.


Logo Aegean Airlines

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače