O aerolince Aeromexico

Národní mexický dopravce je jedním ze zakládajících členů aliance SkyTeam a největší leteckou společností v zemi. Hlavní základnu má na letišti v Mexico City, jako další významné uzly slouží i města Monterrey a Guadalajara. Aeromexico provozuje moderní flotilu více než 130 letadel, převážně od firem Boeing a Embraer. Dálkové lety zajišťují výhradně moderní Boeingy 787 Dreamliner.

Ačkoliv po internetu kolují o AeroMexico hrůzostrašné zvěsti, týkají se spíš laxního přístupu zákaznického personálu na vnitrostátních linkách, nikoliv bezpečnost provozu nebo snad stáří letadel.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Mezinárodní linky rezervujte ideálně 2–4 měsíce před odletem, u vnitrostátních tras většinou pro nejlepší cenu stačí nákup 3 týdny před cestou.

Aeromexico zajišťuje spojení s každým větším mexickým městem, mnoho linek vede logicky i do USA a okolních zemí. Dálkové trasy míří do Madridu, Amsterdamu, Londýna, Paříže, Tokia a Šanghaje.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo velikosti 56 x 36 x 23 cm a hmotnosti do 10 kg máte vždy zdarma. Malý osobní předmět (kabelky, notebook) je tolerován jako druhé kabinové zavazadlo.

Odbavené zavazadlo není v ceně základního tarifu Basic. Připlácí se na dálkových trasách 50 EUR za směr a zavazadlo do 23 kg.

Za zvíře se platí poplatek 145 USD za jeden let.

Odbavení

Odbavovací přepážky na letišti jsou otevřeny 3 hodiny až 40 minut před odletem, za letištní odbavení se nepřiplácí.

Online check-in můžete provést 24 hodin před mezinárodním letem a 48 hodin před vnitrostátním. Palubní vstupenku si buď vytiskněte, nebo se jednoduše odbavte přes mobilní telefon a boardingpass si nechte uložený, na letišti už jen stačí naskenovat QR kód.

Služby během letu

Teplé jídlo, případně malé studené občerstvení na krátkých linkách, mají všichni cestující zdarma.

Filmy, seriály a hudbu a můžeme sledovat na individuálních obrazovkách v letadlech typu Boeing 787, 777 a v modernějších 737.

Ve všech letadlech Boeing 787 a ve vybraných 737 se lze připojit k wifi za poplatek.

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Petr

Dobrý den, pokud uvažuju o letu Norimberk-Amsterdan -Mexico City- Cancun...jak to bude se zavazadlem? Let Norimberk - amsterdam operuje KLM (ale pod číslemletu AM 6537) bude třeba zavazadla v amstru vyzvednout a znovu odbavit? Na přestup je totiž jen 2 hod 35 min. to bych asi nestihl..ne? Díky

před 3 měs
padrino11

kufry nemusíš řešit.

před 3 měs
Avatar uživatele
Petr

Jenže mi to u rezervace píše: Flight operated by KLM, for luggage check-in please aproach to designated stands

před 3 měs
padrino11

Tohle se běžně vůbec neřeší - snad jen při přestupu v USA. Řeknou ti to při odbavení, ale nic řešit nemusíš. Sám letím do Cancúnu v květnu z Berlína s Iberiií a také jeden úsek operuje Aeromexico.

před 3 měs
Avatar uživatele
Petr

Díky, by to byl asi docela průšvih, kdybych to měl řešit, když mám jen 2,5hod na přestup:-) A když už se ptám, co cena za zpáteční letenku z Norimberka do Cancúnu za 470 Eur, dá se?

před 3 měs
padrino11

Navíc je to Karibik - stačí plavky. V základní ceně máš už příruční 8 kg.

před 3 měs
padrino11

Já mám z Berlína asi za 5.600 czk s příručním zavazadlem.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele
cali
Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
filip_2

Nevím jestli to postřehli všichni, ale AeroMexico neposkytuje výhody skyteam elite/club premiere pro booking class V (nejlevnější tarif). Takže kdo počítá se zavazadlem zdarma, výběrem místa atd...nepochodí :( - což je snad jediná aerolinka

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Výběr místa neposkytuje pro elite víc společností, některé dokonce ani pro elite plus. U bagáže mě to překvapuje, podmínky SkyTeamu hovoří teda jinak.

před 3 lety
Avatar uživatele
filip_2

Jo místo není neobvyklé, ale to zavazadlo mě teda nepříjemně překvapilo (naštěstí ještě doma, tak mě to nic nestálo)

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Normálka, to samé u *A. Ani tam u light/discount tarifů není odbavené zavazadlo pro Gold zdarma.

Přidat odpověď
před 3 lety

Prosím o informaci.Můj let z Prahy do Meridy. Potřebovala bych vědět jestli mi doletí zavazadlo až do cílové Meridy.Mockrát děkuji za odpověď. Zoubková P.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

S konečnou platností se to dozvíte na letišti při odbavení v Praze, ale s největší pravděpodobností zavazadlo znovu odbavíte při přestupu v Mexico City.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu