Aeromexico

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

AM (IATA)
AMX (ICAO)
Mexiko
Od 01. 10. 1980
SkyTeam

Národní mexický dopravce je jedním ze zakládajících členů aliance SkyTeam a největší leteckou společností v zemi. Hlavní základnu má na letišti v Mexico City, jako další významné uzly slouží i města Monterrey a Guadalajara. Aeromexico provozuje moderní flotilu více než 130 letadel, převážně od firem Boeing a Embraer. Dálkové lety zajišťují výhradně moderní Boeingy 787 Dreamliner.

Ačkoliv po internetu kolují o AeroMexico hrůzostrašné zvěsti, týkají se spíš laxního přístupu zákaznického personálu na vnitrostátních linkách, nikoliv bezpečnost provozu nebo snad stáří letadel.


Letenky

Mezinárodní linky rezervujte ideálně 2–4 měsíce před odletem, u vnitrostátních tras většinou pro nejlepší cenu stačí nákup 3 týdny před cestou.

Aeromexico zajišťuje spojení s každým větším mexickým městem, mnoho linek vede logicky i do USA a okolních zemí. Dálkové trasy míří do Madridu, Amsterdamu, Londýna, Paříže, Tokia a Šanghaje.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo velikosti 56 x 36 x 23 cm a hmotnosti do 10 kg máte vždy zdarma. Malý osobní předmět (kabelky, notebook) je tolerován jako druhé kabinové zavazadlo.

Odbavené zavazadlo je pro všechny pasažéry obsaženo v základní ceně letenky, nesmí překročit 23 kg.

Za zvíře se platí poplatek 145 USD za jeden let.


Odbavení

Odbavovací přepážky na letišti jsou otevřeny 3 hodiny až 40 minut před odletem, za letištní odbavení se nepřiplácí.

Online check-in můžete provést 24 hodin před mezinárodním letem a 48 hodin před vnitrostátním. Palubní vstupenku si buď vytiskněte, nebo se jednoduše odbavte přes mobilní telefon a boardingpass si nechte uložený, na letišti už jen stačí naskenovat QR kód.


Služby během letu

Teplé jídlo, případně malé studené občerstvení na krátkých linkách, mají všichni cestující zdarma.

Filmy, seriály a hudbu a můžeme sledovat na individuálních obrazovkách v letadlech typu Boeing 787, 777 a v modernějších 737.

Ve všech letadlech Boeing 787 a ve vybraných 737 se lze připojit k wifi zcela zdarma.


Logo Aeromexico

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače