O aerolince Air Berlin

Air Berlin končí a poslední let vypravil 28.10.2017. Ukončuje tak téměř svých 40 let působení na evropském nebi. Pokud jste měli letenky zakoupené platební kartou, reklamujte transakci u vaší banky – karetní společnosti by měly alespoň částečně vrátit platbu.

Air Berlin je byla druhá největší aerolinka v Německu s hlavními základnami v Berlíně a Düsseldorfu. Společnost se dlouhodobě potýká s finančními problémy, přesto stále provozuje hustou síť linek především do jižní Evropy nebo Ameriky. Společnost provozuje dvě dceřiné aerolinky v Rakousku a Švýcarsku.

Dne 15. srpna 2017 požádala letecká společnost Air Berlin o zahájení insolvenčního řízení. Pro cestující se prozatím tímto nic nemění – aerolinie obdržely od německé vlády překlenovací úvěr ve výši 150 milionů eur pro zafinancování letového provozu.

Od 15. října dochází k rušení všech dálkových linek. Pokud jste zakoupili letenky před 15.8., zažádejte o vrácení peněz přes vaši banku.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Nejlevnější letenky s Air Berlin obvykle rezervujte asi 2–4 měsíce před odletem, výhodné letenky často bývají na trasách do Severní Ameriky při odletu z Berlína.

Na trasách po Evropě většinou ceny bývají spíš vyšší, občas však můžete narazit na výhodné ceny z Vídně do destinací v Itálii nebo Španělsku.

Air Berlin provozuje přímou linku do z Berlína do Prahy.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je zdarma vždy na každé trase, vejít se musíte do rozměrů 55 x 40 x 23 cm a 8 kg. Přibalit smíte ještě jeden předmět o velikosti 40 x 30 x 10 cm.

V nejnižších tarifech není odbavené zavazadlo zdarma, jedinou výjimkou jsou dálkové lety, kde i v té nejnižší ceně máte zavazadlo do 23 kg, na linkách po Evropě si ho můžete do 30 hodin před odletem dokoupit za 15 €.

Zvířata společnost přepravuje za poplatek od 40 do 100 € podle velikosti a délky trasy.

Poplatek za přepravu sportovního vybavení činí 50 € na trasách po Evropě a 100 € na dálkových linkách.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je zdarma, většinou začíná 2 hodiny před odletem a končí 40 minut před odletem.

Online check-in startuje 30 hodin před odletem, palubní vstupenku si vytisknete a na letišti pokračujete rovnou k bezpečnostní kontrole. V případě, že cestujete se zavazadlem, odevzdáte jej na expresní přepážce „Drop-off“.

Alternativou je odbavení přes mobil, palubní vstupenku pak máte celou dobu v telefonu, na letišti jen stačí oskenovat čárový kód.

Služby během letu

Občerstvení je možné na evropských linkách dokoupit za poplatek, na dálkových trasách je vždy zdarma.

Ve větších letadlech používaných na letech do Ameriky, Karibiku, ale i občasně do Středomoří, využijete systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek v sedačce.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu