Air Berlin

Letecká společnost
2 osoby
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

AB (IATA)
BER (ICAO)
Německo
Od 01. 01. 1979
Oneworld

Air Berlin je druhá největší aerolinka v Německu s hlavními základnami v Berlíně a Düsseldorfu. Společnost se dlouhodobě potýká s finančními problémy, přesto stále provozuje hustou síť linek především do jižní Evropy nebo Ameriky. Společnost provozuje dvě dceřiné aerolinky v Rakousku a Švýcarsku.


Letenky

Nejlevnější letenky s Air Berlin obvykle rezervujte asi 2–4 měsíce před odletem, výhodné letenky často bývají na trasách do Severní Ameriky při odletu z Berlína.

Na trasách po Evropě většinou ceny bývají spíš vyšší, občas však můžete narazit na výhodné ceny z Vídně do destinací v Itálii nebo Španělsku.

Air Berlin provozuje přímou linku do z Berlína do Prahy.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo je zdarma vždy na každé trase, vejít se musíte do rozměrů 55 x 40 x 23 cm a 8 kg. Přibalit smíte ještě jeden předmět o velikosti 40 x 30 x 10 cm.

V nejnižších tarifech není odbavené zavazadlo zdarma, jedinou výjimkou jsou dálkové lety, kde i v té nejnižší ceně máte zavazadlo do 23 kg, na linkách po Evropě si ho můžete do 30 hodin před odletem dokoupit za 15 €.

Zvířata společnost přepravuje za poplatek od 40 do 100 € podle velikosti a délky trasy.

Poplatek za přepravu sportovního vybavení činí 50 € na trasách po Evropě a 100 € na dálkových linkách.


Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je zdarma, většinou začíná 2 hodiny před odletem a končí 40 minut před odletem.

Online check-in startuje 30 hodin před odletem, palubní vstupenku si vytisknete a na letišti pokračujete rovnou k bezpečnostní kontrole. V případě, že cestujete se zavazadlem, odevzdáte jej na expresní přepážce „Drop-off“.

Alternativou je odbavení přes mobil, palubní vstupenku pak máte celou dobu v telefonu, na letišti jen stačí oskenovat čárový kód.


Služby během letu

Občerstvení je možné na evropských linkách dokoupit za poplatek, na dálkových trasách je vždy zdarma.

Ve větších letadlech používaných na letech do Ameriky, Karibiku, ale i občasně do Středomoří, využijete systém palubní zábavy prostřednictvím obrazovek v sedačce.


Logo Air Berlin

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače