IATA (ICAO) kód letiště
DUS (EDDL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
18:16
Vzdálenost od Prahy
543 km

O letišti Düsseldorf

Toto letiště je třetí nejrušnější v Německu a jednou z hlavních základen pro letecké společnosti Air Berlin a Eurowings. Spolu se vzrůstajícím počtem dálkových linek se v poslední době stává alternativou k Frankfurtu nebo Mnichovu pro přestupní lety.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Do Düsseldorfu létají pravidelné linky pouze z Prahy v podání Eurowings nebo ČSA. Akční ceny letenek začínají na 1.500 Kč, standardní cena se pohybuje kolem 2.500 až 3.000 Kč

Doba letu z Prahy činí asi 75 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Düsseldorfu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má sice oficiálně tři terminály označené písmeny A, B a C, ve skutečnosti se jedná o jedinou budovu. Orientace je zde snadná a z jednoho konce letiště na druhý se pěšky dostanete do 10 minut.

Na přestup vám bude stačit 35 minut.

Doprava z/na letiště

Jízdenky na všechny typy dopravy do města stojí 2,90 EUR za jednotlivou jízdu a 7,10 EUR za 24hodinový lístek.

Nejrychleji se dostanete do centra vlaky městské železnice, linkou S11, která zajíždí přímo před terminál, stanice se jmenuje "Düsseldorf Flughafen Terminal". Linka S11 jezdí jednou za 20 minut a na hlavní nádraží vás doveze za necelých 15 minut.

Alternativou je pak linka S1 a všechny další regionální vlaky zastavující na 1 km vzdáleném dálkovém nádraží "Düsseldorf Flughafen", které je spojené s terminálem automatickým vláčkem zdarma pro držitele platné jízdenky na MHD do centra. Vlaky z tohoto nádraží jezdí do Düsseldorfu, Duisburgu i dalších měst zhruba jednou za 5 až 10 minut. Celkem doprava do centra Düsseldorfu skrz automatický vláček a klasický vlak zabere asi 15-20 minut.

U hlavního terminálu navíc zastavují následující autobusové linky:

  • 721 (centrum Düsseldorfu a Tannenhof),
  • 760 (Ratingen, Bockum, Rosspfad),
  • SB51 (Düsseldorf–Nordfriedhof, Kaarst),
  • 896 (Výstaviště).

Veškeré informace o MHD v Düsseldorfu jsou dostupné na webu dopravního podniku

Vzdálenost do města je 9 km a je možné jít pěšky po stezce podél Rýna.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na prvních 30 minut.

Úschovna zavazadel je umístěna v parkovacím domě číslo 3 s otevírací dobou 5:00 až 23:00. Cena za 24 hodin bude 4 € za menší zavazadlo a 6 € za větší.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, letím a mám přestup v Dusseldorfu na 7 a půl hodiny. Na jak dlouho tak vidíte výlet do města a jak je tamní letiště rychlé (jak moc dopředu je třeba být na letišti)??

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, na letišti bych byl minimálně hodinu a půl nebo spíš klasické dvě hoďky před odletem. Jinak cesta do města zabere celkově tak 20-25 minut, takže na prohlídku bude ještě času víc než dost.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobry den, chci se zeptat. Pptrebuji z Dusseldorfu posleze do Dortmundu, jak.je prosim vzdalene vlakove nadrazi, predem.dekuji za odpoved

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Google maps?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Případně se stačí podívat na mapu o kousek výše :) vše tu je...

Přidat odpověď
před 4 lety

Zdravím, chci se zeptat zda se dá parkovat v okolí letiště Düsseldorf zdarma? Nějaký tip? Jsem tam na jednu noc v hotelu a pak potřebuji někam dát auto…letím na týden do Dominikany, tak zda máte něco odzkoušeno nebo je nejvýhodnější placený parking přímo na letišti?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Zeptej se na hotelu, většinou umožní za normální poplatek tam auto ponechat. Ovšem přímo na letišti zaplatíš 39 € za 8 dní...

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu